Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu sunt de parere ca sa nu stergem nimic inca de dincolo. Poate ca asemeni Lauricai, ma incearca un sentiment de vina, ca poate se putea face in asa fel incat sa nu ajungem aici..

 

Fetele cucuiete, La Multi Ani, pentru toti anii de relatie si iubareala, sa va ajute DD sa fiti iubite si implinite![pup]

 

Ma bate gandul sa iau un Mei tai. Ce pareri aveti? E cineva care are? Avantaje-Dezavantaje?

 

Despre mancarica de la inceputul D..ma cam ia cu mancarimi cand vad cat de pretentiosi sunt [*] nostri..oare eu ce-am sa mai combin?![alcool] |Sper sa fie nitelus mai usor cu babycookul asta de tre' sa aterizeze[:D]. Sa nu fie cu suparare, dar cred ca atunci cand m-oi lovi de ele va voi stresa un pic cu niste intrebari..[:I]

 

Andre, incerc sa ma uit maine pe la farmacii, Plafare si dc nu gasesc iti dau de veste si poate imi strecori niste fiole in cutie. Mercic, saritoare ca intotdeauna![pup]

 

 

 

pozici botez 07.02.2010

 

 

poponitzu' meu Matei-Andrei

 

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dymomo, eu combin marul copt cu para data pe razatoarea de sticla, cum para este zemoasa si dulce ii place mult, insa la un mar cop pun numai o juma' de para, ca sa nu arunc prea mult[bang]

Laura la piurelul de legume(morcov, pasarnac, patrunjel, atat am incercat eu) am pus o cupa de LP si l-am subtiat bine cu zema de la supa, asa l-a mancat)

Lili, sa inteleg ca strumfii au si scaune la fel? Si ca sa nu ne lasam mai prejos, azi tati a luat la Vlad camasuta lila [olala]

Ptr. scaunul de masa si eu multumesc Diane si lui Shtephy eu sunt tare incantata de achizitia mea ptr. Vlad.

Shtephy cum este Iusti? am vazut poze sunt mortali.

Ava frumosi strengari ai, sa va traiasca.

Acum cu ochii in gura ma tarii spre pat.

Pup

 

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca vorbiti despre cuptorul cu microunde, eu il gasesc de o mie de ori mai inofensiv (sunt unde radio!) decat o antena de telefonie de pe terasa blocului!

 

 

Imi place tare mult ca atmosfera devine ce a fost candva, dar, eu sunt mai pacifista ...cateodata[:D], tot as da o sansa fostei casute. Acolo chiar ma simteam ca in gashcutza mamicilor, ne stim, parca, de o viata, aici parca am schimbat dc-ul cu altceva...Suntem firi diferite si e oarecum normala ciorovaiala.

Ma rog, ignorati-ma, poate o sa imi revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, de Mei Tai Diana poate sa-ti spuna mai multe, parca a mesterit ea unul ...daca nu ma insel are si poze cu Teo instalata comod in el[olala].

 

Va spun si eu noapte buna, ma grabesc sa trag un puiut de somn pana se trezeste mandra, ca mai nou are program artistic noaptea[bang].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ete ca aparu si madama, nah [:p]....avusai ashea....o ratacire....softu' de la navigator fu stricat, si la service fu inchis...da, inchis rau, nu asa [:I]

 

Lesne de inteles ca si mie mi-ati lipsit...dar, ce sa fac...mi-am umplut serile cu Mirci (io[:D]..uneori si tati de albastrel)..sau cu "Top Gear" (ambii amandoi [;)])

 

Zilele sunt pline cu albastrel, evident..uneori apuc sa mananc de mic dejun pe la 12....direct ciorba [:-)))]....si inca mai am reminiscente de gravida, de pe vremea cand eram pe punctul de a duce sutienul in frigider...acum cateva zile vroiam sa bag camera foto in el [alcool]....e ceva cu frigiderul ala, zau!

 

Albastrel creste..si-mi dau seama de lucrul asta ori de cate ori il mai pun sprijinit in fundulet (v-am povestit de semnul lui de pe bucutza?[:I])id="size1">......si iar ma apuca niste fiori de emotiuni...ca tot nu-mi vine a crede.....evident [:D],nu am reusit nici acum sa ii facem program de baie zilnica....caci are zile cand doarme de la 19 la 24....dar, stiti voi cum spuneam eu...daca putza e curata, restul nu mai conteaza [:-)))]

 

Diversificarea este intr-un stadiu timid de tatonare a terenului....in sensul ca azi am fost la a 2a zi de piure de mar copt (pe care, btw, simplu l-a mancat doar prima data bine, air a2a oara, cu urlete...deci, pas), morcov si cartof dulce. Surprizele din suctec au fost ok, chiar 2/zi....deci, la noi nu s-a aplicat regula cu cosntipatul de la cartoful dulce. Acum, dilema mea e in ceea ce priveste amestecul asta de 3.....

 

Maine merg sa ma pavoazez.....spre bucuria prietenei mele si a lui musiu al meu.....merg la tuns [:(]...de fapt, merg sa ma retusez, domle, ca io-s o pavoazata si-o frumoasa [:-)))]...si uneori cred ca si desteapta...azi, de exemplu am fost asa de "desteapta"[:D], ca mi-am facut singura de lucru prin baia de serviciu....am daramat toata sticla de vanish....si a trebuit sa fiu sclava isaura printre clabuci [:-)))]....

 

Acum mi-e somnel....iubirelu' meu a adormit bustean dupa baita si cred ca pe la 2-3 ne da trezirea....asa ca, ma indrept spre dormix, trag cerga pi mini ca mi-i friguss tare....si maine intru degraba sa va zic daca imi placu au ba.

 

Pupeluri de NB, grupa mare![;)][grup]id="Comic Sans MS">id="purple">

 

_______________________________

[il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [il]

 

"Children make you want to start life over."

Muhammad Ali

id="right">id="Comic Sans MS">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lalu_79
Ralu, de Mei Tai Diana poate sa-ti spuna mai multe, parca a mesterit ea unul ...daca nu ma insel are si poze cu Teo instalata comod in el[olala].Va spun si eu noapte buna, ma grabesc sa trag un puiut de somn pana se trezeste mandra, ca mai nou are program artistic noaptea[bang].
align="right" id="quote2">Multu[pup]! Dianaaa[:D][:I].. ce mai zici, ce mai faci!? Ai mesterit si asa ceva?[flo]Ma indrept si eu spre "patul conjugal", citand-o pe dna Doctor[pup]. Noapte buna!Maine incerc sa ma organizez mai bine sa va trimit o placinta aburinda!EDIT: Maine dimineata astept cu drag cafeluta si apa plata!pozici botez 07.02.2010poponitzu' meu Matei-AndreiCredinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara buna si de la noi, mai este loc? daca nu stam si pe jos ca tot ne dor oasele [:D]

Vad ca discutati de marea D, la noi a inceput totul frumos, dar din pacate am dat intr-o constipatie de imi venea sa imi smulg parul din cap cand o vedeam cum se chinuie. De unde sa stiu ca marul constipa [bang]. Dar multumita lui Andre [pup] am ajuns si noi intr-un final la un medic care stie pe ce lume traieste, o sa o inscriu pe Maia la ea.

Pentru fulgusorii care sufera de constipatie - ne-a recomandat - para - suc sau pireu si pireu de brocoli cu putin ulei de masline (asta nu am reusit inca sa il fac ca nu am ajuns sa cumpar brocoli) iar in loc de fulgi de orez, faina de tapioca - pe care iar nu am cumparat-o ca trebuie sa ajung prin centru , plus humana milchzucker, pus in lapte, ceai sau suculet.

despre diverisificare la noi ce sa va zic, prima data cand ii bag in gurita ceva se stramba apoi dupa ce sta un moment si ii simte gustul deschide gura mareeeeeeee, ce nu ne place sunt cerealele preparate cu lapte praf.

A si sa nu uit, daca sunt foarte constipati puiutii, ii puteti ajuta cu "microclisma" este pt bebei.

Fug acum ca pitica mi-e racita si cam maraita, asa ca nu stiu cand se va trezi.

Sa nu uit Ionela vezi ca poate sunt doar driverii de la placa de sunet.

Va [pup][pup][pup][pup].

A si legat de numele subiectului, cum am zis si mai devreme mie mi-ar place "Mamici Zen de fulgusori" ca tot e atmosfera zen[:D]

 

Bianca, mami de [zana] Maia Teodora id="red"> (28.11.2009)

 

 

Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui krelia
ete ca aparu si madama, nah [:p]....avusai ashea....o ratacire....softu' de la navigator fu stricat, si la service fu inchis...da, inchis rau, nu asa [:I]Lesne de inteles ca si mie mi-ati lipsit...dar, ce sa fac...mi-am umplut serile cu Mirci (io[:D]..uneori si tati de albastrel)..sau cu "Top Gear" (ambii amandoi [;)])Zilele sunt pline cu albastrel, evident..uneori apuc sa mananc de mic dejun pe la 12....direct ciorba [:-)))]....si inca mai am reminiscente de gravida, de pe vremea cand eram pe punctul de a duce sutienul in frigider...acum cateva zile vroiam sa bag camera foto in el [alcool]....e ceva cu frigiderul ala, zau!Albastrel creste..si-mi dau seama de lucrul asta ori de cate ori il mai pun sprijinit in fundulet (v-am povestit de semnul lui de pe bucutza?[:I])id="size1">......si iar ma apuca niste fiori de emotiuni...ca tot nu-mi vine a crede.....evident [:D],nu am reusit nici acum sa ii facem program de baie zilnica....caci are zile cand doarme de la 19 la 24....dar, stiti voi cum spuneam eu...daca putza e curata, restul nu mai conteaza [:-)))]Diversificarea este intr-un stadiu timid de tatonare a terenului....in sensul ca azi am fost la a 2a zi de piure de mar copt (pe care, btw, simplu l-a mancat doar prima data bine, air a2a oara, cu urlete...deci, pas), morcov si cartof dulce. Surprizele din suctec au fost ok, chiar 2/zi....deci, la noi nu s-a aplicat regula cu cosntipatul de la cartoful dulce. Acum, dilema mea e in ceea ce priveste amestecul asta de 3.....Maine merg sa ma pavoazez.....spre bucuria prietenei mele si a lui musiu al meu.....merg la tuns [:(]...de fapt, merg sa ma retusez, domle, ca io-s o pavoazata si-o frumoasa [:-)))]...si uneori cred ca si desteapta...azi, de exemplu am fost asa de "desteapta"[:D], ca mi-am facut singura de lucru prin baia de serviciu....am daramat toata sticla de vanish....si a trebuit sa fiu sclava isaura printre clabuci [:-)))]....Acum mi-e somnel....iubirelu' meu a adormit bustean dupa baita si cred ca pe la 2-3 ne da trezirea....asa ca, ma indrept spre dormix, trag cerga pi mini ca mi-i friguss tare....si maine intru degraba sa va zic daca imi placu au ba.Pupeluri de NB, grupa mare![;)][grup]id="Comic Sans MS">id="purple">_______________________________[il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [il]
"Children make you want to start life over."Muhammad Ali
id="right">id="Comic Sans MS">id="purple">
align="right" id="quote2">Esti totala, am ras singura cum nu am mai facut de mult. Oare cum ar fi fost ca dimineata sa deschizi frigiderul si sa scoti sutienul?Mai nou de cate ori il vad pe Mirci ma gandesc la tine [pup]mami de [copil] Vlad (29.10.2009)Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...