Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu!


Recommended Posts

Simi e din ce in ce mai delicioasa papusica ta[olala][olala]

Laurairina uff ,imi pare rau ca merge greu cu solidele dar te rog nu-ti fa griji (inca[:D]) ,sunteti abia la inceput.

Cu domnii doctori ginecologi sunt de acord cu tine ,de fapt eu si Lidiuta "impartim" acelasi drag si minunat dom' doctor.

Smaranditza poate mai stam un pic cu stersul din lista de dincolo ca sa copiem datele aici.[pup]

Many ce tot trebaluiesti pe acolo?Ai vreun sarbatorit maine si pregatesti bunataturi?

Si eu ti-l admir mereu pe Vladut ,e un copil tare reusit.A venit el greu dar a meritat asteptarea.

Iustinut e un pisicos scump.Canta toata ziua .Cam toate supararile ii trec daca incepem sa cantam.E vorbaret si zambaret ,se uita la jucariile Stefaniei si chiar le cere.Azi a fost atras de o papusa pt ca o putea trage de par asa cum ne trage pe noi [:D][pup]

Ariadna sunt tare faini bubulacii tai[olala][olala]

Microunde nici eu nu folosesc.

Lauradi de cand sunt schioapa de-o mana [:D][:D] si eu cam asta fac cu Stefi ,citesc ,colorez si desenez.Nu stiu ce are de nu mai vrea sa faca puzzle ca asta era activitatea ei favorita.

Lili [cheers] si [pup][pup]

Monis pai da cred ca mai sunt fete ce nu au fost invitate aici.Cum ne dam seama?Am mai trimis si eu cateva pm-uri fetelor care ma asteptam sa scrie aici.

Sunt convinsa ca a fost minunat la bunici.Poate mai stati si la vara impreuna cu tati ,sa fugiti de toropeala din capitala.

Lyly dar ce minunatii ati bucatarit voi acolo[pofta][pofta]

K welcome.Desigur ca ne-ai lipsit[pup][pup]

Spor la pavoazat maine.Ce semn are pe bucuta Abastrel ca io nu stiu.

Bine ca duci obiecte-n frigider si nu la gunoi ,io cand nu gasesc ceva ma gandesc ca l-am zvarlit intr-un moment de ratacire.[:D]

Ralu_seby parca eu la Stefi am incercat pt gingii chamomilla 200 granule ,nu mai stiu precis ca nu prea au mers ,dar citisem lucruri bune pe forum la vremea aceea.[pup]

Tina pai gata ,deja e ziua baiatului .La multi ani!!!!!!!Sa cresti mare ,sanatos ,voios,voinic![pup]

Andre un beibicuc o sa il doresc eu daca pisoiasul meu o sa binevoiasca sa pape pireuturi.Poate o sa ma poti astepta inca o vreme pana trecem la D si vedem cum sta treaba .Pacat ca s-a intamplat asa.

Ma bucur mult ca buni a revenit la sentimente mai bune[:)].

Parola schimbata e cea de la userul comun nu de la conturile de gmail.

 

uf ce tarziu e ,fug si eu in patuc (neconjugal)

[pup][pup][pup]

 

_____________________________________________id="purple">

Ramona , mamica id="purple">Stefaniei(20nov2006)id="red"> si a luiid="purple"> Iustin (4 dec 2009)id="blue"> id="Script MT Bold">

Poze cu Strumficiid="purple">id="Script MT Bold">

_____________________________________________id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
Am revenit.Scuzati de intarziere da am avut niste treaba[:I]Pana sa ma pun pe citit vreau sa va zic ca avem un dintisor iesit, si celalat se vede[pk][:D][pk][mamica] fericita de [copil]ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009[olala]Povestea nasterii printesei cu ochi albastri Ceva special pentru fata si sotul meu!id="green"> VA IUBESC!!!id="red">id="size2">
align="right" id="quote2">yupiiiiiiiiiii[pk][pk] ,sa fie frumosi si sanatosi_____________________________________________id="purple">Ramona , mamica id="purple">Stefaniei(20nov2006)id="red"> si a luiid="purple"> Iustin (4 dec 2009)id="blue"> id="Script MT Bold">Poze cu Strumficiid="purple">id="Script MT Bold">_____________________________________________id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa de mult mi-a placut ce-am citit incat am terminat in 5 min si n-am retinut decat ca IMI PLACEEEEE[olala][olala]

Lauricule iti doresc sa fie si rechinasa la fel de mancacioasa ca fimea[olala][pup].....

 

Eu pana acum nu i-am dat apa, nu stiu sa zic un motiv da nu i-am dat, bea ceai la greu

 

Ava cum ai pus film pe picasa????..eu nu am optiune de video[:-@]

 

[mamica] fericita de [copil]ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009[olala]

 

 

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai e careva pe bancuta?

Sabina mea a fost mofti...nu si-a facut somnul cum trebuie azi si a adormit foarte greu acum.

 

Biara mie mi-ar placea sa ne numim Mamici Zen de fulgusori...bine asta daca e de acord Monis sa-i imprumutam titulatura [flo]

 

Ava oare ce nu fac bine de nu-i place Sabinei dovlecelul cu cartof?...am auzit multe mamici care au succes cu legumele astea...si culmea e ca printesa e o mancacioasa [:-@]

 

Cuscri am scapat si n-am scapat de constipatie...adica acum face in fiecare zi dar tot se chinuie putin si tot cam tare e...am intrebat la farmacie de Lass baby si mi-au zis ca probabil e produs nou ca nu au auzit de el...pana atunci bagam pere si am scos morcovul de tot din alimentatie...am trecut pe cereale simple bio de la Milupa

 

pozici putintele, de fapt 2 poze mai noi am pus...vai, te rog pune pozicile de la botez sa vad si eu cavalerul frumos [olala]

 

[pup] multi la mamica si la cei doi copilasi extraordinari

 

Lavi eu ii tai unghiutele dupa baita...vad ca nu face urat si ma lasa sa i le tai chiar daca e treaza [pup]

 

Coque La multi ani capisonului senior , sa va traiasca, sa va bucurati de el si de ocrotirea lui toata viata [pup]

 

marijan [s] Gabrielei ...sa creasca mare si frumoasa

 

Dienutze ia sa incerc si eu plimbari de-astea pe inserat...poate poate doarme si a mea macar 6 ore legat

 

Lauradi hai, tzopaie vioi incoa' [flo]

 

Monica vai, ce nasol, poate o sa obtineti o a doua parere de la alt pediatru...dar, pe de alta parte daca e vorba de sanatatea Mariucai o faceti voi si pe asta...bafta [pup]

 

Stephy pai stai putin...cu ce drept au schimbat parola? pai doar nu le-a ramas lor mostenire forumul si fac ce vor ele...eu am poze pe contul comun si am dreptul sa le administrez...la subiectul ala activeaza 112 mamici...nu 4 ... si nu au dreptul sa faca asa ceva...poate ma enervez si bag un mesaj la moderatori

 

crissa [pup] lui Robert sa ii treaca galmuta rosie

 

Dymomo am cautat si eu azi biscuiti sa-i fac cu mar si nu am gasit ...unde sa mai caut? in farmacii? la sensiblue au oare?

 

strumfy pupam printesa curajoasa pt ca nu a plans la vaccin

 

Monis nici nu stii cat ma bucur sa te vad [pup]

 

Diana ai o familie de comitet [pk]

 

Laurica numai tu te puteai gandi la sotul Dianei avand treaba cu masina de cusut [:-)))]...si inca ceva: te-a facut fii'ta din tastatura [:D]

 

Cuscri mi-a scos fii'mea incalzirea pe nas [:D]

 

Lylyana tare s-a bucurat buni ca am fost la ea astazi...noi nu prea ajungem pe-acolo decat in week-end-uri...plus ca s-a jucat cu stranepoata tot timpul cat am stat la ei...alta bucurie [:)]

[pup]

 

Monis pai stai sa enumar niste profi de romana pe care-i stiu yo: la sc generala l-am avut pe Alistar Gheorghe iar la liceu o profa tare buna dar f severa: Olimpia Sima ...culmea ca mai stiam vreo doi de pe la clase paralele dar memoria imi joaca feste la ora asta...tu pe cine stii? (daca poti sa-mi spui)

 

ps: m-am gandit la tine la sf saptamanii...am zis ca poate treci prin Piatra in drum spre casa...as fi vrut sa te vad [:I] [pup]

 

Krelia ce bine ca ai venit sa ne colorezi putin subiectul [pup]

 

tina si eu ma gandeam sa-ti dau PM...ma bucur mult ca a facut-o Stephy ...bine ai venit ! [pup]

 

Cuscri (pt a patra oara pe seara asta [:D]) eu vreau sa dispar din lista de la nov.dec imediat ce luam datele de acolo si le mutam aici [:D] [pup]

 

lili si Raluci ce ne-am face fara voi? haideti si oferiti beuturi fine la duamne [:D]

 

Ionela te sun si dai telefonul pe speaker..ii cant eu ceva lui Mihnea sa vezi ce repede adoarme ...doar doar m-oi opri din cantat [:D]

 

daca tot e vorba de beibicuci...vreau sa-i multumesc Andreei pt efortul depus...comandat, platit, telefoane, drumuri la curier si toate celelalte...ieri l-am probat prima data si sunt tare multumita ca l-am luat [pup] [flo]

 

na ca pana recuperez eu se retrage toata lumea [:I]...somnic usor fetelor care s-au bagat la nani

 

many saru'mana pt pontul cu LP in piureul de legume...o sa incerc maine poate asa papa si Sabinuta mea leguminoase [:D]

 

am reusit sa-mi fac temele zic eu...va pup pe toate si ne vedem dimineata la cafea [pup]

 

_________________________________________________

ANCAid="red"> mamica fericita deid="purple"> [copil] SABINA IOANA id="red">(03.11.2009)id="purple">

Fulgusorul meu iubitid="red">

 

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!id="size2">id="purple">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e asa drag sa va citesc incat am citit iar pe nerasuflate si am uitat cine spunea ca poate fi o problema de drivere la compul asta al meu... pai si eu il banuiesc de asta.,... sau de un virusache curajos care a trecut peste antivirus... aflu eu maine... ca in noaptea asta... il las asa

 

Ancutza.... pai canta:P

 

Mihnea meu a fost dat este cap cu programul. Dormit cand apuca... umbat mult... si e varza de obosit. a dormit de la 18 la 21.30... s-a trezit, papat... jucat... si nu mai putea sa adoarma... Cu greu... cu plansete isterice a adormit pe la 12.30. Important e ca l-a auzit si tat-so tipand[:D] si s-a chinuit si el sa-l linisteasca... si nu i-a iesit....[alcool] asa ca tot eu am rezolvat problema... dar macar a inteles ca nu e simplu( tata... ca bebe e lamurit deja... doar de asta plangea... ca nu e simplu)

 

 

Mami fericita de [copil]Mihnea

Mihnea creste mare (14.11.2009 )

aniversarea nuntii

POZE

id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] la ceas tarziu de seara (sau chiar dimineata)..cand toata lumea s-a retras spre "patul conjugal";...as usual ,puiul meu nu a adormit decat f.tarziu ,deci am ratat bancutza ajustata...acu de obosita ce sunt nici nu pot adormi ,asa ca am zis hai sa trag un ochi sa vad ce-au mai facut fetele mele dragi...Mi-am facut temele,dar nu temeinic (cred ca o brevetam si pe asta [:D])..dar ,musai sa zic cate ceva...anyway...

 

ma bucur sa revad fete dragi,bucovineanca noastra si o Kreliutza purple-blue[;)],dar si multe altele pe care nu le nominalizez ,dar stiu ca nu sunt frustrate din acest motiv...[:)]

 

fetele,many,liliid="purple"> (sau mai bine ziceam "cuscrele"[:D]) de unde ati achizitionat scaunul de masa si la ce pret?..[pup]

 

Lauriciid="purple"> si pe mine ma incearca un sentiment asa mai ciudat ..nu cred ca e vinovatie...mai degraba ceva de genul "dezradacinare" [:-@],de aceea si eu subscriu ideei de a nu sterge nimik de dincolo deocamdata...tu ce mai mesteresti?!!

 

AVAid="purple"> mi-a placut "cantaretzul" tau....si noi tragem niste concerte ,mai ales pe-inserate,de ne stie tot blocul...asta e..[pup]

 

ANDREid="purple"> m-ai dat gata cu "stilul" Chiarei de a manca ..si eu ,care ziceam ca al meu e "fitzos"[;)]...una peste alta e sanatoasa briza marii [:)],mai nasol cu partea cu "galopul",dar daca ai pile e k [pk] va [pup]-im cu mare drag,eu si praslea (nevinovat,ca sa nu intre lady purple si albastrel la idei[;)])

 

Diana,Monisid="purple"> tare faza cu casa-luna-bec....eu inca mai "lucrez" la aspectul asta...uneori ma apuca resemnarea,alteori ma decompensez de-a dreptul...

 

ma retrag si eu spre patuc ..ca maine (azi,de fapt)..ne asteapta un vaccin ....o sa-mi savurez cafelutza ,gandindu-ma la voi ..la cafeaua lavinieiid="purple"> si apa plata a Dianei..id="purple">

 

Va [pup] si pan' ne auzim va urez numai bine!!

 

miany

fericita mami de DAVID ANDREI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt tot pe bancuta....ma delectez cu mesajele astea frumoase[olala][olala]

 

(iar ma inteapa in stanga sub coaste, de nici nu pot inspira bine[q])id="Comic Sans MS">id="size1">

 

[mamica] fericita de [copil]ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009[olala]

 

 

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miany75


fetele,many,liliid="purple"> (sau mai bine ziceam "cuscrele"[:D]) de unde ati achizitionat scaunul de masa si la ce pret?..[pup]
align="right" id="quote2">

Si pe mine ma intereseaza[pk]


EDIT:noapte buna[pup][pup][pup][pup]!!!!

[mamica] fericita de [copil]ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009[olala]


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca mi s-o trezit baiatul pt o gura de tzitzi iar eu in drum spre baie m-am mai asezat un pic pe bancuta.Cuscri asa ,draga mea ,vorbeste cat vrei cu mine[pup].Poze poate oi reusi maine.

Parola de la userul nov.dec2009 a schimbat-o Camy la sugestia unui moderator pt ca nu putea deschide capitole noi.Acuma ma gandesc ca ar fi putut deschide cu userul ei ,dar cred ca nu si-a dat seama atunci de asta.Si eu m-am necajit cand am vazut si mi-am si sters albumul ala cu cateva pozici ca ma gandeam ca se vor schimba si acolo parolele iar eu nu voi avea acces la ele.Tu zici ca ai pus prospaturi ?Le caut maine ca acum is somnoroasa sau poate chiar somnambula[:D][:D]

Miany tinem pumnii sa nu-l doara piciorusul pe Davidut la vaccin[pup]

Simi pai ia zi tu ce mobila ai mai mutat si ce covoare ai mai scuturat de te doare p-acolo?[pup]

 

_____________________________________________id="purple">

Ramona , mamica id="purple">Stefaniei(20nov2006)id="red"> si a luiid="purple"> Iustin (4 dec 2009)id="blue"> id="Script MT Bold">

Poze cu Strumficiid="purple">id="Script MT Bold">

_____________________________________________id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu ca o pasare de noapte ce sunt, cu temele facute…Micutza mi s-a trezit de 3 ori pana acum plangand,ceea ce nu e normal,o supara dintii clar;i-am dat o fiola de camillia si pana acum e liniste.

 

Ramonik, multi ani fericiti impreuna!

Ancutza, sa-ti traiasca bunica!

Strumphy, ce de bunataturi acolo[pofta]Sa-ti traiasca micuta!

Dienutze, felicitari pt premiera!

Raluci,numai bunaciuni ne-ai lasat,mai ales inghetata[pofta]multumim!

Linia de pe burta la mine n-a prea fost de data asta,deci s-a dus rapid,la Ducu ,in schimb a fost proeminenta,dar cu timpul a disparut de tot.

Coquelicot, [s] pt sotul tau!

Monica,lalu, imi pare rau de problema cu hemangiomul;sper sa gasiti cea mai buna cale de rezolvare.

Diana, ce draguta esti tu ca mi-ai raspuns si la intrebarile de dincolo[flo]Felicitari pt sotul de gashca[cool] si pt soacra si pt copil cuminte(cu ultimle 2 ma pot lauda si eu,pacat ca nu am soacra mai aproape).Intoarcem si noi pupicii.[pup]

Shtephy, inteles cu copiii…eu pe-al treilea nu-l mai fac,multumesc[:D];am ferecat portile,a se citi legat trompele.Astea sunt si activitatile lui Ducu,pe langa altele,gen chinuit pisoii sau dat mancare la gaini,achizitionate recent[:D];si la fel si el nu se mai atinge de puzzle,desi era innebunit si mie imi convenea ca mai statea si el singur si linistit,mai ales.Astept pozele de la botez.[pup]

Andre, raspund si eu,desi vorbeai cu Diana,eu dupa Ralu am renuntat la curatenia bec,desi l-a inceput m-am straduit mult;acum inchid ochii la f multe chestii,inclusiv calcatul hainelor l-am redus drastic,ori eu calcam aproape tot…dar vad ac nu e un capat de tara,se poate si asa.

In seara asta i-am dat prima data Camillia,deci nu stiu;la Ducu n-au mers.La voi?

Simina, n-o pot vedea pe Maya ta acum,nu merge situl,dar maine revin.Felicitari pt dintisor!Eu pe polly l-am luat la un pret f bun din Cora Lujerului,dar asta acum 2 ani,cred.Dar banuiesc ca mai au si acuum,doar ca nu stiu cat e de bun pretul.

Laurairina, subscriu celor spuse de Lidia cu masina de cusut,faci o gramada de chestii,mai ales ca tu esti si priceputa de fel.Eu mi-am facut perdele,draperii,lenjerii,plus retusuri pe la diverse haine.Cu diversificarea,eu zic rabdare multa si las-o mai moale asa,in ritmul ei,ca nu-I bai.

Ariadna, vazut micutul cantaret,so sweet!Eu folosesc microundele,dar nu des;incalzesc una alta la ele sau fac mere coapte si mi-au prins bine cand am ramas fara butelie seara.

Ralu, eu stiu ca nu se gaseste la noi Camillia,dar daca afli altceva sa ne anunti si pe noi,pls.[pup]Mie mi le-a luat cineva tot din Italia.

Dymo, a mea inca nu papa nik,doar tzitzi;de marul copt stiu si eu ca merge in caz de scaun moale,ca sa ma exprim mai plastic[:D]

Monis, ce bine ca v-a priit la ai tai;sa mai repetati experienta.Sunt de accord sa nu se stearga inca nimic.

Lili, felicitari pt scaun!Intr-adevar tare bun polly asta[pk]

Krelia, miss you,da, and your purple!Sa nu-mi spui ca-ti tai pletele?[:0]Astept poze ,oricum.

Ancutza, gasesti la Hep Net Lass Baby.[pup]

Gata.Sunt ultima pe-aici.Ma retrag si eu...sub plapuma,ca in pat sunt deja,tot neconjugal,ca s-o citez pe Shtephy si impartit frateste cu Ducu(care a dormit exemplar in patutul lui,camera lui pana la venirea sora-sii acasa )si mai spre dimineata trebuie sa-i facem loc si zgatiei,ca nu poate sa lipseasca martie din post,vorba ceea.Aa,maine sper sa pun si niste poze.

[pup]

 

 

 

 

 

_____________________________________id="purple">

Laura, mami de Radu si Ralucaid="purple">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...