Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

urgent...sunt f bulversata


Recommended Posts

nu stiu cum sa incep si ce sa spun mai intai...am o relatie de trei ani si mai bine cu un baiat, de un an stam impreuna, de comun acord urmand a ne casatori dupa spusele lui cat de curand,asta insemnand pe la anul...toate bune si frumoase pana aseara cand m-a sunat o prietena sa ma intrebe de sanatate, de prietenul meu ce mai facem , cum o mai ducem..etc..ca la un moment dat sa-mi zica ca l-a vazut marti dupa masa la o terasa cu o fata apropiata de varsta, foarte prinsi in discutie. De felul meu nu prea fac acuzatii fara sa ma conving de adevar, cu toate ca simtisem ca picase cerul pe mine, mai ales ca in ziua respectiva imi aduceam aminte ca ma sunase la serviciu sa-mi spuna ca bea o bere cu un coleg de serviciu, pe care l-am cunoscut o data intr-o imprejurare..nu mi se paruse nimic suspect..era dreptul lui..nu l-am obligat niciodata sa stea numai cu mine, sa iasa numai cu mine... Dupa ce m-a sunat amica m-am gandit ce pot sa fac sa ma conving ca nu e adevarat, sa-mi soct sarpele din suflet pt ca DOARE...m-am uitat in telefon...precizez este prima oara cand fac asta..eram disperata...ce credeti ca am gasit..4 mesaje primul de la un prieten cu un numar de telefon pt iubitul meu, alaturi un nume de fata;doua mesaje de la fata asta si un mesaj de le pritenul meu catre ea. In mesajele ei ce-mi mai aduc aminte scria ceva de genu :"nu ne mai putem vedea, mi-a facut placere sa vorbesc cu tine, nu pot uita trecutul, esti o persoana deosebita,ma poti suna oricand,data viitoare e randul meu sa fac cinste,TEPUP!", EL II RASPUNDE" si mie mi-a facut placere sa vb cu tine, indiferent in ce situatii ne-am afla tu o sa fii mereu o persoana speciala pentru mine..si nu mai tin minte ca mi s-au inmuiat picioarele Bineinteles ca l-am intrebat cu cine s-a intalnit pt ca o amica comuna l-a vazut cu fata, i-am cerut sa-mi demonstreze ca nu are mesaje compromitatoare in telefon..mi-a aratat si telefonul cu mesajele,fara sa stie ca eu le vazuse deja..precizez tine telefonul parolat..i-am respectat decizia,dar o data l-am vazut tastand explicatia lui: o veche prietena din liceu la inceput, pana la urma mi-a spus ca au fost prieteni, in faza de pupicuri Nr de telefon cate se pare il are de la cineva cu care s-a intalnit recent din orasul unde a copilarit, si l-ar fi intrebat pe asta de ea, caar fi facut parte din cercul lor de prieteni Apoi ca a sunat-o ca lucreaza in acelasi sector si era curios ce mai face Intrebarea mea a fost "de ce m-ai mintit daca nu e decat o veche iubire? de ce va trimiteti mesaje cu subinteles? ce vrea el de la relatia noastra?" sunt cumplit de bulversata...aseara s-a jurat ca ma iubeste, ca nu l-as fi inteles,ca as fi fost geloasa...cum sa nu fiu daca ii faci si cinste, si tot tu o si cauti,depui un efort sa-i afli numarul si ati mai fost si prieteni,indiferent cat de departe ar fi ajuns...nu stiu ce sa mai cred...nu stiu ce sa fac...mi-a rupt sufletul...mi-a zis ca ma consum degeaba ca oricum nu se mai intalneste cu ea, ca a fost doar o revedere...dar mesajele imi par suspecte...nu pot sa mai am incredere in el..relatia noastra era bazata pe o incredere oarba, eram convinsa ca mie nu mi se poate intampla, nici nu m-am gandit la altcineva cat am fost cu el...ca sa fac???..va multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dupa modul in care ai expus faptele si eu cred ca e vorba de o veche iubire, mai ales dupa mesaje. Deci nu m-as agita prea tare si l-as crede, insa as deschide mai bine ochii o perioada macar sa vad daca mai exista si alte semne, nu de alta. Luna [gravi]28 sapt+[fetita] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623"]Adelise Raluca[/url] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036"]Cosmin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E f posibil ca tot ce a spus sa fie adevarat. Cred ca ti-a ascuns adevarul pt ca ai fi reactionat exact asa cum ai facut-o, daca ti-ar fi spus totul, iar el stia asta. Eu zic sa nu mai agiti apele, dar sa fii atenta. Numai bine! Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by annnna35
E f posibil ca tot ce a spus sa fie adevarat. Cred ca ti-a ascuns adevarul pt ca ai fi reactionat exact asa cum ai facut-o, daca ti-ar fi spus totul, iar el stia asta. Eu zic sa nu mai agiti apele, dar sa fii atenta. Numai bine! Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.
Subscriu intr-u totul Toanca si [copil] Matei Alexandru 06.01.2006 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/piticel_24/my_photos"]poze[/url] http://www.dropshots.com/toanca http://www.dropshots.com/toanca1 http://www.dropshots.com/toanca2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ciudat faptul ca isi parloeaza telefonul! daca nu ai nimic de ascuns esti ca o carte deschisa....probabil insa ca el stia ca o sa primeasca mesaje compromitatoare si atunci si l-a parolat! apoi,poate te-a inelat poate nu...poate e adevarat ce ti-a spus poate ca nu,asta noi nu avem cum sa o stim,dar ramane neancrederea,faptul ca te-a mintit! daca era numai o veche iubire putea sa-ti spuna si eventual putea sa te invite si pe tine la intalnirea respectiva,doar nu avea nimic de ascuns,nu? ce vei face mai departe,depinde numai de tine,tu stii cat il iubesti,cat il poti crede si cat nu si mai ales tu stii cat poti ierta! pt ca daca e asa cum spune el si tu tot o sa-l suspectezi nu vei face nimic.... pe de alta parte e posibil ca povestea sa se repete peste ani,pt ca odata precedentul fiind creat.....in fine eu nu vrea sa fac afirmatii prin prisma a ceea ce am patit eu....pt ca oamenii sunt total diferiti si niciodata nu stii cum vor evolua lucrurile! dar,sfatul meu e sa fii cu ochii larg deschisi....mai aleas cu cei ai sufletului si sper ca acesta sa fi fost doar un episod nesemnificativ peste care sa treci cu bine ...... si ai increder e in tine,in ceea ce esti tu,pt ca barbatii azi sunt,maine poate ca nu...dar sigur ce-i al tau e pus deoparte! Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Violeta tu nu ti-ai dorit niciodata sa-ti vezi un fost fara alte ganduri ascunse insa singura? Mie mi s-ar parea penibil sa merg la o intalnire cu un fost cu al meu de mana. Mai ales daca l-as stii gelos. Chiar mi-as dori sa ma intalnesc cu primul prieten si crede-ma nu am ganduri ascunse si nu l-as lua pe sot. In alta ordine de ideei ei sunt doar prieteni, de ce sa nu-si paroleze telefonul? Iar in mesaje nu e nimic compromitator, parerea mea, si pentru mine primul o sa insemne mereu ceva special, si sunt convinsa ca si pt sotul meu prima (sau ma rog o iubire imp din trecut) va insemna mereu ceva. Faptul ca noi suntem aici acum nu cred ca ne da dreptul sa-i stergem partenerului trecutul. Luna [gravi]28 sapt+[fetita] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623"]Adelise Raluca[/url] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036"]Cosmin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ba,sigur ca mi-as dori sa vad un fost fara actualul! dar i-as spune inainte ca ma intalnesc cu X-ulescu sa stau de vorba si daca el ar spune ca vrea sa mearga ar fi ok,dar in general se spune....bine,eu nu merg sa ma intalnesc cu fostul,dar bine ca mi-ai spus! eu asa as face... si m-am intalnit cu fosti si i-am spus actualului .....ca nu am nimic de ascuns! ei,daca as avea alte ganduri sigur ca nu i-as spune [:D] pai am zis eu ca prima iubire nu e importanta si ca nu ramne ceva in sufeltul fiecaruia?!(mai sunt si exceptii ...am citit eu la un subiect despre prima iubire [:D]) dar tocmai ca era vorba despre o fosta,care se presupune ca s-a terminat tb spus....si daca nu inainte macar dupa! tine minte ca el atunci i-a spus ca se intalneste cu un coleg...si asta nu e o minciuna?! cu parolarea telefonului,nu e relevant ca sunt numai prieteni,stau impreuna,ce importanta are ca nu au si o "hartie".... eu daca nu am nimic de ascuns am telefonul neparolat(si in plus la mine umbla si fi-meu la el,deci asa avea destule motive sa zic ca-l parolez) si il las pe oriunde si el se poate uita in telefonul meu oricand daca asta-si doreste....ceea ce nu e cazul.....invers, da [:D] ca eu am si motive...ma rog,aveam.....dar suflu bine acum,chiar si-n gheata,ce iaurt!!![:D] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta da, tu ai dreptate, si eu i-as spune sotului insa vezi tu noi nu stim daca ea nu este putin prea geloasa si el a stiut asta. I-a fost teama sa-i zica tocmai pt ca nu a vrut sa o vada facand scenariile pe care le face acum. Luna [gravi]28 sapt+[fetita] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623"]Adelise Raluca[/url] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036"]Cosmin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca si-a dorit o aventura, a vrut sa vada ce se reinfiripa cu ea. Mie mi se pare normal sa te vezi cu fosti, da sa stie toti partenerii actuali. Stai cu ochii pe el si discutati ce ii lipsea cu tine de k-au apucat nostalgiile. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...