Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava - 18


Recommended Posts

quote:
Originally posted by emushi ...asa, sa ma laud si eu, sotul meu tocmai a scapat de master, sambata a avut cursul festiv...[bis] http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Ca sa ma laud si eu....am scapat si eu de master si am avut si eu sambata cursul festiv (ce master face sotul tau?...te pomenesti c-om fi colegi? he he )....asta nu inseamna ca am si fost la el (la curs)din nefericire.....sambata am spalat vreo 6 masini de rufe si am impachetat vreo 12 saci.....sambata care vine va fi ultima zi in care stam in apartamentul asta si am inceput impachetarea.... Oricum, mai am disertatia de sustinut si gandul asta ma omoara... Cat despre combina, Ioana eu am avut (si inca mai am 5 zile....ca am vandut-o cu tot cu apartament) una de la Arctic....am fost super multumita de ea, chiar daca n-are 2 motoare (nici n-ar fi fost cazul, la mine permanent era in functiune si frigiderul si congelatorul, deci nu se punea problema sa opresc una din ele si sa opresc astfel motorul), si plus de asta partea de congelator avea 3 sertare + cel de inghetare rapida, deci 4 (altele au 3)....una peste alta eu ti-l recomand cu incredere cu toate ca n-am avut cu ce face comparatie cu altceva... Despre lichide ce sa spun....a mea copchila bea in prostie (numai apa) intotdeauna, fie ca e cald fie ca nu e...eu ma gandesc ca ar fi bine sa bea cat de mult....cred ca un copil sanatos, fara absolut nicio problema, bea cat are nevoie...ma indoiesc ca ii este sete si nu bea, nu cred ca trebuie fortat....doar daca prin absurd nu bea deloc... Eu te-as sfatui sa ii pui intotdeauna la indemana apa (sau ceai, sau suc sau ce ii dai tu) si de cate ori ii este sete sa se serveasca singura domnisoara....eu asa am facut cam tot pe la varsta asta....am cumparat o sticla de suc (gatorade sau prigat sau ce mai e dintr-aia care are in loc de dop o chestie prin care iese lichidul...nu stiu sa explic dar intelegi tu), o spalam bine (nu te speria, nu-ti spun sa-i dai sa bea continutul original[:D]) si o umpleam cu apa....i-a fost foarte usor sa bea din ea (asa am scapat de biberon,), si i-o puneam undeva la indemana, de cate ori avea nevoie o lua... Ana si Bianca-iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Emushi, suntem bine, multumim de intrebare: mai tuseste din cand in cand, foarte rar.. mai si fornaie putin... e spre foarte bine, sper. Voi cum va simtiti? Meg, noi iesim afara, dar pana cand nu vad ca Alexia e bine-bine cu sanatatea, nu intram in contact cu alti copilasi, ca nu se stie... Mami de Zamfiruc, incerc sa-ti raspund la intrebari: - legat de lichide, nu exista "norma"... da-i copilului sa bea cand iti cere, cat doreste. - noi avem combina Bosh, dar nu mai stiu cat costa. Sunt foarte multumita. - e ok cu ROR-ul. Alexia l-a facut la 1 an si 3 luni, dar nu a servit antirujeolicul de la 9 luni. Spor la invatat! Oana[mamica] si [zana]Alexia Ioana (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Ieri a avut Dana la romana bacul, a avut emotii mari , dar si noi.A luat :10!!!Maine are la oral :engleza.Sper sa fie bine ! Noi mai avem de azi 7 zile si plecam, numaram zilele, cu emotii si sperante mari!La noi azi vor fi 40 grade!!!La Suceava cum este?mai racoare?Voi cum stati cu examenele?Va pup!!!!si va doresc numai bine! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doina, hai, tineti-o asa cum ati inceput cu bacul ca e bine!!! in sv e mai racoare decat in sud, la zimniccea, dar tot e foarte cald fata de temperaturile cu care eram obisnuita eu pe aici em, felicitari sotului penru master...ev, si tie felicitari..sotul meu a temrinat si el masterul DAR nu au vrut sa-i dea de la servicu cateva zile libere sa-si termine si sa sustina dizertatia, asa ca asta a ramas pentru anul viitor..asta ca "rasplata" ca a fost baiat finut si cand l-au chemat in 2 din cele 5 zile libere ca i s-a nascut copilul..el s-a dus..in fine, si-a invata lectia, nu mai erge sambete sau duminici cand ii cheama. si acum..vestea cea mare: NE-A IESIT PRIMUL DINTISOOOOOR!!!!
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ASA... ilincalif, sa nu zici ca e ignor..da nu stiu sa iti raspund la nici una din intrebari...cu lichidele la varsta zamfirucului chiar nu stiu, da e o intrebare numa buna pentru pediatru..in principiu cred ca e bine sa o lasi sa bea cat vrea..daca maraie..incearca sa-i dai apa/ceai..si daca bea las-o sa bea...nu stiu cat e minimul de care ar avea nevoie.. cu combina..nici noi nu avem cu 2 compresoare, desi ne-ar fi trebuit acum cand am stocuri de lapte de-al meu in congelator si as fi vrut sa dezghet doar frigiderul...am rzlvat-o pana la urma tinand laptele in alda frigorifica o ora, cat a durat dezghetare si spalrea ( nu stiu detalii ca sa ocupat sotul, eu fiind in vacanta in suceava[hot])..oricum, combina e whirlpool, am cumparat-o cu tot cu garsoniera acum 7 ani, nu ne-a facut figuri... cu vaccinul..mie mi se pare cam repede, da stiu ce de la cabinet mai bine ca mine ce-cum-cand..noua ne0au spus sa venim la vaccin la varsta fix plus o zi pana in varsta fix plus 10 zile..daca intelegi ce vreau sa zic ( sa faci din matematica literatura e ditamai provocarea) nu se stie nimic de carmen si de simina? sau de restul fetelor? diaspora? ramonaa, tare as fi vrut sa ne revedem!!
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MEGsunt pe aici; sambata am fost plecata pe Rarau, duminica dimineata la biserica apoi in vizite. Luni,marti si miercuri mai vin la servici apoi plec in concediu si zilelele astea trag tare sa rezolv multe lucruri la serv. Acasa am de calcat si pregatit bagaje. Nu am timp de nimic,abia citesc dimineata pe DC si imi pare tare rau ca nici de data asta nu ne-am intalnit. Da-mi pe PM numarul tau si poate intr-o dupa amiaza cand iau fetele de la mama esti in parc la universitate si ne abatem si noi 30 de min. carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina felicitari pentru Dana. Pentru ca eu voi fi probabil inca in conediu cand plecati voi in China vreau sa va zic de pe acum Drum Bun si Bunul DUmnezeu sa va insoteasca sa va intoarceti bine inapoi.[bis] carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by eveline am cumparat o sticla de suc (gatorade sau prigat sau ce mai e dintr-aia care are in loc de dop o chestie prin care iese lichidul...nu stiu sa explic dar intelegi tu), o spalam bine (nu te speria, nu-ti spun sa-i dai sa bea continutul original[:D]) si o umpleam cu apa....i-a fost foarte usor sa bea din ea (asa am scapat de biberon,), si i-o puneam undeva la indemana, de cate ori avea nevoie o lua... Ana si Bianca-iubita
ev, excelenta ideea, chiar azi am sa iau o sticla de aceea si am sa o spal bine-bine (berk!!! ) si ii dau suc de-al meu indoit cu muuulta apa plata, ca altceva nu prea vrea mitzul [pup] Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...