Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava - 18


Recommended Posts

Ilincalif, vezi ca la Bucovina sunt sticlutze cu pai, speciale pentru copii 12+; mi se par mai potrivite pentru ca au capac deci paiul e protejat in caz de cade pe jos... si au si supapa, deci nu curg indiferent cat e bebe de zbantuit. Oana[mamica] si [zana]Alexia Ioana (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns
meg, ideea e ca mie mi se pare ca bea maimutzul prea putine lichide, mai ales acuma pe calduri, de asta ma agit.. ceai n-ar bea nici s-o pici cu ceara, de la apa de multe ori se strimba, asa ca de asta ii lungesc sucul, sa fie numa un pic colorat si un pic altfel la gust decit apa, adica nu conteaza ce are inauntru,lichid sa fie, si neaparat nu cumva apa sau ceai ! cu vaccinul m-a lamurit oarecum doamna doctor ca e ok programarea, desi eu tot n-am priceput, pentru ca la celelalte le-a facut exact in jur de 20 ale lunii, dupa ziua de sapte care e ziua ei de nastere ; oricum faptul e consumat, ne-am dus acolo, l-a facut.... dar ramin cu ideea ca e prea repede, desi pina la urma si in carnetul de vaccinari scrie ca se face la 12-15 luni - deocamdata e ok, a mincat, s-a jucat, ne-am rostogolit si impins pina n-a mai putut, acuma isi face somnul de frumusete.. ce-ar fi sa fac si eu juma de ora de nani ? doina, succes la bac premiantei tale ! si sa stii ca deja numaram zilele ramase pina tu si superDan va intoarceti din China, cu bine, cu ajutorul bunului Dumnezeu! [pup] Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kali
Ilincalif, vezi ca la Bucovina sunt sticlutze cu pai, speciale pentru copii 12+; mi se par mai potrivite pentru ca au capac deci paiul e protejat in caz de cade pe jos... si au si supapa, deci nu curg indiferent cat e bebe de zbantuit. Oana[mamica] si [zana]Alexia Ioana (25.12.2005)
[red]UNDE, UNDE, UNDE ?[/red] ca Bucovina e mare ! si cit costa stii? nu ca ar conta dar as vrea sa stiu dinainte, ca la canitzele cu supapa de la SensiBlu am facut tahicardie, era una 46 de lei foarte noi (cit o punga maaaaaare cu muuuulti pampersi, mai fetelor? da'unga-se cu apa de sus pina jos, o usuca soarele, nici atitia bani nu arunc pe o cana !!!!!) Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
[red]UNDE, UNDE, UNDE ?[/red] ca Bucovina e mare ! si cit costa stii? nu ca ar conta dar as vrea sa stiu dinainte, ca la canitzele cu supapa de la SensiBlu am facut tahicardie, era una 46 de lei foarte noi (cit o punga maaaaaare cu muuuulti pampersi, mai fetelor? da'unga-se cu apa de sus pina jos, o usuca soarele, nici atitia bani nu arunc pe o cana !!!!!)
La etajul cu lucruri pentru copii... Eu am luat-o de la Cocodrillo pe ultima, dar am vazut si la standul de langa scarile rulante (un etaj mai jos de Altex). Costa pana in 15 ron si e super-super utila. Ce sa ma spun ca Alexia bea mult mai multa apa pentru ca i se pare mai interesant si mai amuzant, asa ca poate capata si Zamfiruc drag de lichide cu ocazia asta. Oana[mamica] si [zana]Alexia Ioana (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ilincalif, si noi avem aceeasi problemuta cu apa...bea prea putina, dar asta e! tot incercam... probabil pt ca inainte avea la dispozitie tzisi [:D] acum a mea bea cam juma' de litru de apa plata (sau mai putin...daca e mai mult pup pamantu') si sa-ti zic ca eu pun la socoteala si laptele (cam 400ml) si ciorbitza, si-as fi in stare sa calculez pana si apa din grisine! [bang]numa' sa zic ca are destula apa... dar perseveram, azi a baut doua pahare (deh, nu chiar pline) de compot de cirese, si ceva apa pe langa...ea nu bea de obicei compot (are si ea un moft) dar acum i-am zis ca i-a trimis Medeea (o pustoaica de 7 ani pe care o adora) suc rosu, si toata ziua a baut "suc rosu de la Medeea", ca sa vezi ca acu' i-a placut compotu', saptamana trecuta, nu a mea fatuca n-a baut din bibe decat lapticu', restul din canita; dupa ce am renuntat si la canita ab aut mai mult, surprinzator! eu i-am luat (tot de la Sensi) un soi de sticluta ce-o fi fost, in forma de mar (??? asa scria, mie nu mi s-a parut, da' fiica-mea a confirmat) cu pai moale de silicon, practic o trecere finuta de la biberon la pai (ca nu reusea sa bea cu paiul inainte); era de la Farlin si-a costat tot vreo 15-max.20 lei, dupa vreo 2 sapt am uitat-o acasa si-a baut bine-mersi cu paiul normal din sticla; P.S. daca vrei s-o incerci ti-o dam de tot, poti s-o sterilizezi, noi am folosit-o doar de antrenament ca acum luam cu noi sticla cu apa plata cu pai normal in ea; cert e ca de-atunci bea mai mult [bis] din canita cu cioc daca bea 200ml era sarbatoare netionala http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimi a mai tusit ieri de 4 ori in total, si-a invatat sa puna mana la gurita...ma bucur ca am scapat cu bine, si asta numai cu Sinupret si Prospan, care-s din plante...si ma uit cu mandrie la Augmentinul care inca mai sta pe birou, neinceput...l-am fentat si de data asta! ...si eu mi-am revenit, da' cu antibiotic, se pare ca io-s mai ramolita...acum s-a imbolnavit buni, era singura care scapase,...e cam rau! dupa toate astea, m-am ales cu-o insomnie - de fapt, adorm aproape de fiecare data dupa 2, ca saptamana trecuta cand o pazeam pe Miruna sa nu se inece sausa faca febra prin somn... in rest, toate bune, micutza mea baietoaica nu sta o zi fara o julitura sau macar vanataie (ma bucurasem ca s-au mai vindecat genuchii cat am stat in casa, aveau doar vanatai), azi ne-am imbogatit si cu un mic cucui pe langa genunchiul rupt...mai avem liber pe celalalt genunchi, cred ca maine-poimaine se rezolva si problema asta! ...si azi mi-a zis ca e "mecheica", am inteles tarziu ce era vb de "smecheroaica", si "face shotiutze" si "ichimbitii" (si-aici m-am prins tarziu...eschibitii [:D]) http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ev, ca m-ai intrebat, nush' dac-ati fost colegi (tu cu sosu'meu) a facut ceva cre incepe cu "management" ...da' nu vreau sa zic vreo prostie, nu stiu de care...si btw, din "seria" lui au fost prezenti 3 (trei) oameni la curs, (din 45)...da' cic-a mai fost o grupa care-au fost mai multi (vreo 10 adica) [alcool] ilincalif, ziua are 24 de ore,...bafta cu examenele-alea! si mai bine calculeaza si tu cum faceam noi in studentie - daca azi e miercuri si examenul era sa zicem vineri, cica mai aveam 5 zile! (cum?!? pai miercuri ziua, miercuri noaptea, joi ziua, joi noaptea, plus vineri dimineata pana la examen...5!) de combina...ce sa zic, eu mi-as lua bebeco! habar n-am daca-i buna de ceva, dar imi place cum suna [:D] no, vezi si tu asta-i argument taaare... [alcool] no hai ca va pup ca iar am scris cu tona... [pup] http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Ieri a fost o caldura la Zimnicea...41 grade!Bine ca zi e mai racoare.Sa dea Dumnezeu sa se mai racoreasca caci e vai de lume!!!Dupa ce vine fata de la examen va spun ce a facut!Va puppppppppppppp!O cafea nu bea nimeni?Va invit! Carmen concediu placut!Sa dea Dumnezeu sanatate tuturor!Avem niste emotii... [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ev, nu-i exclus...uite ca mi-a adormit sotzu si-am uitat sa-l intreb; nu era vb de grupe, m-am exprimat eu gresit...ma mai interesez si-ti spun [:D] ...ca sa vezi ce mica-i lumea! meg trimite-mi pls nr tau... fetili ce mai faceti, pe unde mai plimbariti? noi ne laudam ieri cu o buba dar acum avem un buboi! nu stiu de ce la acelasi genunchi, de cand tot cade numai dreptul e mereu julit si stangul mereu vanat! [alcool] azi a cazut peste buba de ieri, evident, si-avem ditamai craterul, l-am dat cu Baneocin ca dupa 3 ore era tot rana deschisa...am vrut sa-i pun pansament, plasture cu Garfield...nici vorba! uff... ah, si azi mi-a zis un cuvant "nou": cacatou! imi tot explica de zor ca doarme cacatou', e "obisit" si face nani...adica vroia desene animate si calculatorul era inchis! dar mi-a trebuit juma' de ora sa inteleg [:I] acu' merg si eu la nani si inchid in sfarsit "cacatou'"... pupi http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...