Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava - 18


Recommended Posts

Buna dimineata! Eu am deja 10 ani de cand mi-am luat permisul de conducere...si pt ca expira pe 7 august a trebuit sa-mi fac alt permis. Am stat la cozi de m-am saturat...caldura , stres...sali de asteptare inghesuite...lume nervoasa...Romania. Despre condus masina...trebuie multa rabdare la inceput...viteze mici pt a controla masina, incredere ca se poate circula si cu a II-a sau a III-a, pana reusesti sa ai incredere...restul vine de la sine...acum am ajuns sa trec de 100 km/h in drumul spre/dinspre mare, fara viraje bruste sau frane bruscate. Si sustin ca femeile pot conduce mai corect/bine decat unii soferi! Dar hai sa ne relaxam: Discutie intre doi embrioni - Tu crezi in viata de dupa nastere? - Desigur! Dupa nastere trebuie sa urmeze ceva… Probabil ca ne aflam aici tocmai pentru a ne pregati pentru ceea ce urmeaza. - Ce prostie! Dupa nastere nu urmeaza nimic. Si, de altfel, cum ar putea sa arate? - Nu stiu exact, dar desigur ca va fi mai multa lumina decat aici. Poate ca vom umbla pe propriile picioare si vom manca cu propria gura… - Ce ciudat! Nu se poate sa umbli. Iar ca sa mananci cu gura, chiar ca ar fi de ras! Doar noi mancam prin cordonul ombilical… Insa ia sa iti spun eu ceva: putem exclude viata de dupa nastere, pentru ca deja acum e prea scurt cordonul ombilical. - Ba da, ba da, cu siguranta va fi ceva. Insa, probabil, ceva mai altfel decat ne-am obisnuit noi aici. - Pai de acolo nu s-a intors nimeni. Odata cu nasterea, viata se termina, pur si simplu. De altfel, viata nu este altceva decat o permanenta inghesuiala, intr-un intuneric profund. - Eu nu stiu exact cum va fi daca ne vom naste, dar desigur ca o vom gasi pe MAMA, iar ea va avea grija de noi. - Pe mama? Tu crezi in mama? Si dupa tine, unde ar putea ea sa fie? - Pai oriunde, in jurul nostru. Doar traim in ea si prin ea. Fara ea, nu am fi deloc. - Eu nu cred asta! Eu nu am vazut nicicand, nici un fel de mama, asa ca e evident ca nu exista! - Dar, uneori, cand suntem in liniste, o auzim cum canta, simtim cum mangaie lumea din jurul nostru. Stii, eu cred ca viata adevarata ne asteapta abia de acum incolo! Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns
f frumos, simina! [pup] fetili, cine iese azi la plimbare?????poate-o fi vreme frumoasa...noi o sa mergem "preventiv" in parc la Universitate, poate mai vine careva...ore fixe nu pot sa va dau, dupa-amiaza dupa 17 ca iedu' are program de somn pana atunci... si daca nu-i f cald iesim si dimineata... pe la 11 ca ne trezim tarziu...(daca-i cald mergem in parcul din centru ca-i mai aproape) [pup] pupici! http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai...da' ce cautam noi pe pagina 4 ?!? fetelor va puuup, plec la 5 spre Bucuresti, tineti-mi pumnii sa nu ma pierd pe-acolo...ca la cat de bine ma descurc...[biz] [alcool] merg de fapt spre Giurgiu la bunica-mea, dar tre' sa mai vad 2-3 unchi si matusi (vaaai ce ma fac, sper sa mai nimeresc adresele...[bang]) si pe urma tre' s-ajung nu stiu in ce capat de oras sa iau microbuzul spre Giurgiu...daca nimeresc! (noroc ca mi-am notat pe carnetel!) pupici, va mai scriu cand (daca?) m-oi descurca sa ma intorc in SV! [pup] merg sa dorm si eu 2 ore [nani] http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ema, drum bun..desi cred ca ai ajuns deja la ora asta... iese cineva la o plimbarica in seara asta? pe unde sa ma plimb sa dau peste cineva cunoscut de pe forum, oare?[biz]
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cochetele, noi abia ce aqm scapat de musafiri.. dragi, dragi, insa ma simt de parca as fi batuta, asa is de obosita ! Si ca sa ma refac, miine imbarc maimutz cu domn Iepur cu tot in masina si valea 2 zile sa ne reincarcam bateriile la Sucevita... asa ca meg, daca vrei intilneala, nu mai devreme de duminica sau chiar luni ! pupici, cocirjati da' gustosi, mici si, ca de obicei, taaaaare zgomotosi [pup] Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am o problemutza: mateinu prea vrea sa manance cu lingurita...mai [precis refuza fructele de la ora 10..am icnercat cu mar ras (si crud si copt), mar cu piersica, piersica simpla, para..ba chiar mi-am calcat pe suflet si am icnercat "mar cu pirsica" la borcanel..nu vrea si pace! in rest mananca fara probleem supa pasata, sucul proaspat de mar si morcov, ba chiar si lapte cu cereale seara... ce ma fac eu cu masa de la ora 10??[bang] am icnercat sa adaug cum a zis pediatrul, faina de orez instant..tot nu vrea..urmeaza combinatia cu branza calcica acusi..ce fac daca nici asa nu vrea? acum ia maxim 2 lingurite de bebelus, dar cu mari tipete, cu circ facut de mine, de mama si de bunica mea..cantam, dansam, chium..am icnercat si sa il pun la tv, sa ii dstrag atentia..nimic nu merge!! heeeeeeeeeeeeeeelp
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meg, draga de tine...asa e la inceput, tin minte ca si Bianca a inceput sa pape greu cu lingurita....a fost oarecum familiarizata cu "obiectul" asta deoarece ii dadeam vigantolul cu lingurita, dar pentru papa tot greu a acceptat-o. Parerea mea e ca nu prea ai ce face decat sa mai ai un piculet de rabdare....daca-l fortezi s-ar putea sa-i faci mai rau... Eu zic sa-i dai cu biberonul altceva (eu am fost foarte incantata de instanturile pentru bb, care sunt in functie de varsta si pe toate gusturile, si cu fructe si cu o gramada de cereale), i le-am dat initial mai subtiri, cu biberonul si apoi mai consistente (mai groase) cu lingurita. Deci rabdare, rabdare...[pup]. Sper sa primesti si raspunsuri mai inspirate, mie zau ca nu-mi vine alta idee.... Ana si Bianca-iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai ma ajuta sa stiu ca mai exista si copii mofturosi la mancare..in parc vazusem multe mamici cu ditamai portiile de piureuri..si cand ii vedeam pe bebelusii aia cum deschid gurita sa ia ce e in lingurita..iar al meu strange buzitele cand vede lingurita...[bang]
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meg dar sucul de mar/morcov cu ce i-l dai? cu lingurita sau cu bibe? ca daca i-l dai cu lingurita, ii poti creste treptat consistenta - azi ii suplimentezi sucul cu o lingurita-doua de piure de mar, maine mai mult... parca-mi aduc aminte ca si Miruna s-a strambat la lingurita la inceput, dar a mers pana la urma... fetelorm-am intors si eu azi dimineata, franta de oboseala ca am dormit incredibil de putin ultimele nopti, dar imi revin eu...nani cu Mimi la pranz si promit ca dupa-amiaza sunt in forma si...plimbareata! unde ne vedem? http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce mai functiona la Bia cand nu vroia sa deschida gurita? Puneam degetul mau aratator pe barbie, exact sub buze (la ea evident) si trageam usor in jos...deschidea gura instantaneu....asta e prosteala, dar a functionat o maaaaare perioada de timp, pana s-a prins ea ce si cum. Cu stanga deschideam astfel gurita si cu dreapta bagam lingurita cu papa in gura...pana sa se prinda ea mancarea era in gurita. Barbata-miu a ras de mine dar i-am facut si lui...si a deschis gura...cred ca e in reflex atata timp cat functioneaza si la oameni mari...totul pana mai creste si se prinde ce-i faci.[:D] Ana si Bianca-iubita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...