Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava - 18


Recommended Posts

o sa incerc, ev si ce zici tu..maien dimineata. em, cred ca iesim pe la 5.30-6..ajung usor in parcul de la biserica catolica, la 3 barbosi sau la universitate. sa inteleg ca zi ne vedem, finally?? mai vine cineva astazi in parc??
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetele cochetele, iaca ne-am intors acu putin timp in urma, dintr-un weekend prelungit dar petrecut absolut minunat... combinatzia asta de pisica, maimutz si liana (vorbesc de zamfiruchi asta mica a mea) a facut primii pasi singura, netinindu-se de nik... credeam ca intii o sa mearga la discoteca si abia apoi o sa paseasca singura, proptita in propriile puncte de sprijin !!!! era si cazul, are fata un an si jumatate, suficient a tatonat terenul(ca sa nu zic ca suficient timp a dat cu capul de pereti / la propriu / incercind sa se descurce singura pe linga mobile sintem flaminde (mai ales eu), somnoroase (mai ales ea), murdare ca niste conlocuitori bronzati, amindoua... merg sa fac ceva de mincare si mai apar, despre plimbare ce sa zic : sorry, noi nu, noi o lassam pe miine ! pupici PS - meg, eu sfaturi nu pot da in legatura cu folosirea linguritei, uita-te la maimutz si spune-mi tu cu mina pe inima daca ti se pare un copil care a facut mofturi la lingurita ????? (si talpa de papuci daca ii dau, casca o gura cit Kauflandul - bine, cu conditia sa fie taiata mai marunt oleaca!) Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele cochetele! Noi suntem putin raciti, dar o sa treaca.Luam nurofen si bem ceaiuri, deja suntem pe final. Meg daca nu vrea cu lingurita , da-i altceva cu biberonul, la ora 10.Caci o sa vrea si cu lingurita, ai vazut baiat mare cu biberonul???Lasa flacaul cum ii place, caci sunt mai smecheri decat noi copii cu mult, fac si mici si mari tot ce vor ei... Noi ne intram in normal cu schimbarea de fus orar.Astept sa treaca sarbatoarea de maine si apoi intru la curatenie generala!!!caci mai e nitel si incepe barbatul serviciul si apoi nu am cu cine sa mut mobila.... [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este Doina...copii cauta mereu alte alimente care sa le aduca aportul de vitamine si minerale de care au nevoie in acel moment. S-a saturat de fructe...da-i piure de cartofi cu carnita sau galbenus de ou...poate are aciditate la stomac de la atatea fructe... Poate "roade" un biscuit...daca-i creste vre-un dintisor. Da-i mancare solida...in manuta dupa 6 luni...bebe al meu vrea sa se hraneasca dfja singur...asa ca scuipa mancarea data de mine cu lingurita [foto] Iata cen a frumos: Asa cum John Gray folosea metafora “Barbatii-s de pe Marte, femeile-s de pe Venus”, cele 2 sexe par a venit de planete diferite… Exista multe asemanari, lucruri care ne apropie insa si foarte multe diferente, cauze pentru multe dintre conflictele aparute in cuplu si nu numai. Cuvinte pe zi Zicea cineva ca barbat are de consumat 7000 cuvinte pe zi, pe cand o femeie 21.000. Asadar femeile simt nevoia sa comunice foarte mult, au nevoie sa fie ascultate, au nevoie sa impartaseasca, sa fie intelese pentru a se simti cu adevarat implinite. Conectare vs Misiune Energia feminina este implinita prin conectare, conexiune pe cand energia masculina prin implinirea misiunii personale. De asta vei auzi cupluri la o varsta inaintata in care femeia e perfect fericita pentru casnicia si familia ei si desi barbatul este la fel de fericit in casnicie daca nu si-a implinit misiunea lui in viata, fie ea vorba de cariera, descoperire, etc nu va fi implinit cu adevarat. Solutii vs Intelegere Femeile atunci cand povestesc ceva vor sa fie intelese, ascultate sa li se accepte ca problema lor este una reala, sa simta empatie din partea interlocutorului. Barbatii pe de alta parte, incearca sa dea solutii, sa rezolve, sa trateze analitic/rational si nu emotional lucrurile. Aici apar des conflicte in cuplu. Imi pare rau Cand o femeie spune “Imi pare rau” inseamna: Simt ce simti si tu si imi pare rau ca simti asta, empatizez! Cand un barbat spune imi pare rau inseamna: E vina mea si sunt responsabil pentru asta. Arta esteticului Foarte multe femei au nevoia de expresie artistica, de-asta de multe ori isi asorteaza cureaua cu pantofii, pantofii cu geanta si asa mai departe… Pentru ele e foarte important aspectul. De-aici viciul pt Shopping, Moda, etc. Detalii vs Linii mari Femeile acorda o foarte mare atentie la detalii si gasesc frumusete in acestea pe cand barbatii vor sa vada lucrurile in linii mari, in general. De-asta de multe ori femeile zic ca barbatii-s superficiali iar barbatii spun ca femeile se pierd in detalii si sunt enervante. Lume interioara Femeile sunt interesate de psihologie, dezvoltare personala, cunoasterea lor interioara. Barbatii datorita conditionarii de mici (fi barbat, nu mai plange) spre deosebire de fete(oo ce dulce e, las-o ca e mica, las-o ca e fetita, ce e cu tine), sunt blocati in a comunica despre lumea lor interioara si de-asta femeile nu inteleg de ce barbatii nu se deschid, etc… pe cand femeile o fac mult mai usor. Programare sociala Barbatii citesc Playboy, FHM si invata ca pentru a avea o femeie frumoasa au nevoie de Bani, Masini scumpe etc… Asta e conditionarea societatii. De-asta devin obsedati de bani, cariera, PUTERE! Femeile citesc Cosmopolitan, Bolero, Ioana etc si citesc ca pentru a avea un barbat care sa le iubeasca trebuie sa fie frumoase, slabe, machiate, etc etc de-asta devin obsedate de moda, frumusete, diete si alte cele. Societatea e cruda cu ambele sexe si de multe ori inselatoare. Nici una dintre cele de mai sus nu aduce implinirea in cuplu. Concluzie Asadar hai sa ne acceptam diferentele pentru ca fiecare dintre cele 2 sexe are un rol clar in familie si in viata, cele 2 sexe sunt complementare si nu contradictorii. Sa invatam sa completam ce nu avem cu cele ale partenerului si sa acceptam ca exista si alte puncte de vedere care pot functiona in afara de ce ne spune experienta noastra. Sa acceptam ca mereu avem de invatat in viata si numai asa putem ajunge la implinire, succes si pace interioara. Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by simina2005
Asa este Doina...copii cauta mereu alte alimente care sa le aduca aportul de vitamine si minerale de care au nevoie in acel moment. S-a saturat de fructe...da-i piure de cartofi cu carnita sau galbenus de ou...poate are aciditate la stomac de la atatea fructe... Poate "roade" un biscuit...daca-i creste vre-un dintisor. Da-i mancare solida...in manuta dupa 6 luni...bebe al meu vrea sa se hraneasca dfja singur...asa ca scuipa mancarea data de mine cu lingurita [foto]
mai, de saturat nu s-a saturat de fructe..ca inca nu a mancat practic fructe..doar ce s-a mozolit pe fata cu mar ras si para. pentru carnita e prea devreme, la fel si pentru galbenus..inca nu am ajuns asa departe cu diversificarea. sa renunt oare de tot la fructe, sa icnerc mai tarziu? azi iar a fost cu zbierete, nu a luat mai nimic... meyyyyyyy..ce vremeeeee[bang]
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meg, ai incercat sa ii dai fructele impreuna cu un pic de brinza ? la noi asa se derula masa de fructe.. iar sa se fi plictisit, nu cred ca a avut timp destul.. Zamfiruc maninca si acuma o masa de fructe cu brinza de vaci si inca nu protesteaza a plictiseala, dupa un an si mai bine [greutati] !!!! la noi in familie fructele si legumele sint la putere, astea ne-au facut frumosi si cuminti si destepti [bis] asa ca nu-l lasa sa le dea la o parte !!!!! pupici Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetele cochetele eu am alt gen de intrebari existentiale, care ma framinta tare rau zamfiruc mi-a distrus patucul si nu stiu ce sa fac acu, sa ii iau un cort si sa o invat sa doarma in sac de dormit in cortul propriu si personal ? sa ii iau un pat mai serios ? din lemn masiv ? din calaburi ? sau sa caut un seif la mina a doua, pe ala poate sa il zgiltiie ca nu misca un micromilimetru !!!! ca parca n-as invata-o sa doarma in patul mare, asta e pentru adulti responsabili ce vor sa puna de o fratioara !!!!! ce ziceti, ce sa fac ? Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maine ii introduc branzica..am mai primit incurajari ca asa o sa accepte mai usor marul. para parca a luat-o mai bine..piersica deloc..alte fructe inca nu am incercat..oare ce i-as mai putea da? cica avocado e bun ca da f f rar alergii, e si consistent si daca e copt bine e si gustos..mie imi place mult de tot. nu ne dam batuti asa usor cu fructele, nicio grija, ca si noi vrem sa creste mari, sanatosi si destepti [biz]
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sorry, revin ca sa pricepeti ce-am vrut sa zic - patucul aproape fost actual (yes, asta da exprimare!) e din ala pliant - a fost super pina acvum, dar se trinteste maimutzul in el si il scutura de parca se crede pe craca de baobab !!!!!! Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...