Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava - 18


Recommended Posts

[pup]LA MULTI ANI, BEBE TEO ![bis][pup] Sa cresti mare si sanatos, sa ii faci numai bucurii lui mami ! Pupici zgomotosi de la zamfiruc, care azi a facut un an si patru luni... ce mai, are mama domnisoara maaaaare ! Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 293
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[s] LA MULTI ANI TEO! [s] Sa cresti mare, sa fii sanatos, istet si frumos si sa asculti de mami si de tati! [cheers] [url="http://www.piczo.com/Forsweetdiana?"][ruga]Rugati-va Pentru Diana[/url] --------------------------- [url="http://www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y"][9cer]Ioana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pt Teo! cu intarziere...si pupici ilincalif, sunteti in acelasi grafic de plimbari? univ-3barbosi-steaguri....? sper sa scap mai repede de la serv sa-mi plimb si eu cupilu' ca tot tarziu ajung acasa...azi am avut progr pana la 6 si am aj la 8 fara 20...maine am pana la 4, sper sa pot pleca inainte de 6! [bang] [alcool] sa va zic ca mi-a facut azi Miruneatza: i-a facut observatie unei d-ne care fuma in parc!!![alcool] trece pe langa ea si zice: tanti fume! tanti fumeeee!!! n-a(r)e voie! numai tati fume! copi(l)u' nu fume, mami nu fume, Mimi nu fume, nu-i voie...tanti nu voie...numai tati voie! radea si tanti, si mami, si Mimi...iar tanti n-a avut de ales si-a stins tigara...[alcool] http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meg, intrebai de reactia mirunei la dr...poi cat am fost in mures a fost super, mergeam in vizita la dr fara probl, unde mai pui ca dr de fam venea acasa sa-i faca vaccinurile, n-a plans niciodata la ea...sa mai zic ca dr de fam aducea si cadouri la pacienta cea mica.....??? de-aia inca mai plang dupa ea! (bun, n-am fost de acord la capitolul diversificare, dar asta-i alta poveste...stii si tu) acum in sv doar pe dr Spanu o place (ma rog...nu in mod deosebit, dar macar are rabdare si plange mai putin decat in rest!); daca vine vb de dr de fam...plange si cand o vede pe strada! (nici eu n-o suport, cred ca ma simte); acum la vaccin a stat mai cuminte, a mai crescut si-am putut s-o pacalesc cu o buc de cioco... sper ca pe viitor ne-om descurca mai bine...[:D] http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by emushi ilincalif, sunteti in acelasi grafic de plimbari? univ-3barbosi-steaguri....? sper sa scap mai repede de la serv sa-mi plimb si eu cupilu' ca tot tarziu ajung acasa...azi am avut progr pana la 6 si am aj la 8 fara 20...maine am pana la 4, sper sa pot pleca inainte de 6! [bang] [alcool] da, dragelor, teoretic cam asta e traseul practic insa... e in functie de meteo, de cheful meu [:D], mai nou si de cheful zamfirucului ([:D][:D][:D][help])... si de fapt luna asta e si in functie de examene... azi de exemplu iesim doar prin cartier, si la locul de joaca pentru copii care e la 2 blocuri distanta, asa ca mergem pe jos pina acolo si inapoi, ca sa obosim bine si sa adormim beton diseara, sa poata mami sa ingrase porcul in ajun [bang] super tare faza cu Mimi pe post de luptatoare anti-tabac pupici tuturor PS - iar mi-am amintit cu totul altceva,fara nici o legatura... nashica mea mi-a zis ca i-a prescris dr de familie calciu gluconic bebelushei ei de numai o luna (a mai trecut ceva de atunci, dar am uitat sa intreb).. vreo 10 fiole... intrebarea mea e cine stie de ce ? de ce se prescrie, ce efect are Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru tot scumpele mele prietene ![flo][flo][flo] Sper din tot sufletul sa va pot ajuta si eu candva asa cum m-ati ajutat voi pe mine in acest an...si pe toata perioada sarcinii cu bebe Teo![grup] Iar copii vostri sa aiba parte de mamici puternice si optimiste, care sa-i iubeasca si sa-i ajute sa reuseasca sa aiba tot ce si-au dorit de la viata! Pentru a fi fericit ! "Cauta fericirea-si nu o vei gasi niciodata Cauta banii, si vei deveni bogat si poate corupt. Cauta-te numai pe tine insuti, si vei fi plin de e-ul tau si poate foarte infumurat. 1.Cauta fericirea. Iti este oferita spre cumparare in cutia de scrisori, prin afise si anunturi pe strazi si drumuri, in pravalii si magazine, in toate reclamele de pe toate canalele de televiziune. Ti se vand mii de vise intr-o lume care vorbeste de o mie de ori mai mult despre fericire…si minte. Cauta fericirea in bani si averi, si nu o vei gasi niciodata. Fericirea este ca o umbra: te urmareste cand nu te gandesti la ea! Fericirea este ca un ecou in adancul inimii tale; iti raspunde cand te daruiesti pe tine insuti. 2.Incepe cu un zambet Incepe ziua cu un zambet. Incepe fiecare dimineata cu o inima prietenoasa. Munca te va obosi atat, vei putea sa te bucuri mai mult de partile frumoase ale vietii. Pentru semeni, o fata vesela in fiecare zi este o noua raza de soare. Daca iese prost, nu prea pui la inima. Propria suparare devine mai mica si povara celorlalti mai usoara. Un bolnav prinde curaj datorita tie si cine este in intuneric vede o raza de speranta. O fata prietenoasa si un cuvant prietenos devin ingeri salvatori. Nu, nu nu ai o fata urata. Nu cred asta. Toate fetele sunt frumoase, daca in spatele lor se afla o inima buna. Si fata ta cea mai frumosa este fata prietenoasa. De aceea, stai in fiecare dimineata in fata oglinzii cu acest mic exercitiu al inimii: „omule fii multumit ca traiesti. Azi nu exista o fata amarata. O fata trista nu este nimanui de folos. Va fi o zi buna. Vreau sa fiu recunoscator. Inima mea sa fie libera de ura si invidie. Pot sa fiu fericit.” 3. Atitudinea prietenoasa este un miracol. Atitudinea prietenoasa transforma oamenii. Atitudinea prietenoasa schimba oamenii. 4. Nu pe celalalt mal De ce privesti intotdeuna dincolo? De ce gandesti mereu ca ceilalti- prieteni, cunoscuti, vecini- au mai mult noroc? Spui atat de usor: celorlati le merge mult mai bine . Iar eu imi dau toata silinta si nu realizez nimic. Malul celalalt este intotdeauna mai frumos. Este mai departe, iar tu privesti fix, ca inmarmurit, aparentele frumoase. Te-ai gandit vreodata ca si cei de pe celalalt mal se uita la tine si se gandesc ca tu ai mai mult noroc, pentru ca si ei vad numai aparentele inselatoare. Grijile tale, mici si mari, pe acelea ei nu le cunosc.” Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ilincalif, si noua ne-a prescris pediatra in primele 2 luni calciu gluconic sau calciu farco, 10 zile/luna atat mami cat si bebe..nu e o recomandare de rutina, nu stiu de ce ne-a dat asa, am intrebat si alti pediatri si nu au fost de acord cu recomandarea...probabil la bebe ratiunea a fost preventia rahitismului, ceea ce e gresit, nu se da calciu preventiv ci doar vitamina D..calciu se da in tratamentul rahitismului HIPOCALCEMIC. eu mi-am facut analizlee si stau bine de tot cu calciul..ba mai am si pietre la rinichi, asa ca nu am luat..lui matei i-am dat doar in prima luna..dar calciu farco, pentru ca e mai dulce..ala gluconic e oribil la gust
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ilincalif, pe langa cele spuse de meg...am inteles ca calciul gluconic la bebici asa mici mai da si ceva colici...acu' nu stiu ce sa-ti zic, n-am probat pe propria pielicica, noi n-am luat calciu atat de devreme, dar o dr ne-a spus si noua sa luam mai bine calciu Pharco, siropelul, ca-i mai placut decat fiolele si nu doare burtica...acum am descoperit calciul Cipcal, e f bun si natural (cica) din cochilie de scoica si se absoarbe f bine... noi n-am luat calciu in primele luni, dar avand in vedere ca "mandra" crestea repede am suplimentat vigantolul, de la 2 la 4 picaturi, ca dadea semne de rahitism, coastele aveau tendinta sa se curbeze...si a fost ok de la faza cu ingrasatul porcului am tras concluzia ca ai examen in curand... BAFTAAAAA!!! si cat mai putin stres... [pup] http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...