Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu ! 3


Recommended Posts

si pt ca v-a fost dor tare de mine (simt asta) acum recuperez ziua de ieri lui renus nu ies dintii in schimb ii iese parul 2, se vedee la baie ca are mai mult par, am luat o super sare de baie de la topfer, daca gasiti luati, are chestii naturele prin ea, tarate lavanda, minuni hmmmm si mai era ceva , fuse si se duse, imi aduc eu aminte Raluca, mamica de Remus Andrei[buburuza](8 nov '09) [foto][url="http://picasaweb.google.com/bogdanralucam/Bubi?feat=directlink"]Poze BUBU[/url] [url="http://lb1f.lilypie.com/KI5u.png"] asa creste Bubu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
De ce spunem ca "dormim ca un nou-nascut" cand nou-nascutii se trezesc la fiecare 2 ore?

Mami fericita de [copil]Mihnea [url="http://lb1f.lilypie.com/OPjGp2.png"]Mihnea creste mare[/url] (14.11.2009 ) [url="http://dn.daisypath.com/FTuGp3.png"]aniversarea nuntii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/ionela.costel.luciu/Martie2010#5448390988446762562"]POZE[/url]
Pt ca bebelusii dorm mult(in jur de 16 ore) sau AR TREBUI sa doarma... Ionela Trimite un PM cu locurile e unde ai cautat rochie(asta ca sa nu le zic tot pe alea care deja le-ai vizitat)..si dak mai stiu altele iti zic. Mami fericita de [url="http://picasaweb.google.com/strumfy.12"]strumfita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am aruncat o privire in spate ca sa-i dau Kreliei treaba [:D] (i-am pasat cateva nume sa le completeze) si am realizat ca nu am citit niciodata asa mesaje luuuuuuuuuuuungi, nici macar cand eram [gravired] [pk] Dymomo- felicitari pentru [iepu]. (sper sa se inatmple si la noi curand ca de ieri au inceput niste strigate razboinice care sper ca asta vestesc) [pup] Raluci - sa va fie de bine petrecerea [pup] eu am citit cateva pagini de la subiectul dat de Ramonika [flo]. Am mai citit in trecut ceva-ceva... dar daca citesti la rand, nu se poate sa nu mori de ras la un mom dat [alcool][alcool] de ce poti citi acolo.... Cat despre stirea cu CF2, iata ca se poate. Doar ca pentru asta a trebuit sa ajunga in coma o persoana publica.... [q][:(!] Multumesc pentru raspunsurile privitor la jucarii [flo][flo]. Mai astept sa mai ziceti, plsss [flo] monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu stiu ce am uitat sa zic mai devreme. Repede sa nu uit iar. Laura felicitari pt usa... in curand o sa aud ca ati schimbat un geam..al doilea.. ati dat cu var..si cel mai mult o sa ma bucur can o sa spuneti ca v-ati mutat in casuta voastra.Am o curiozitate, v-a crescut rata fata de momentul cand ati luat creditul? Dymomo vreau si eu a vad noul look..dar cred ca am pierdut momentul cand l-ai pus [:(] Felicitari pt dintuc. Krelia e bine si asa...dar cu mamicile primele parca ar merge mai bine. Mami fericita de [url="http://picasaweb.google.com/strumfy.12"]strumfita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria mi paci lau, da lau lau
[:I] Am avut nevoie de ceva timp sa imi dau seama ce scrie acolo.[bang] Am plasat un pitic la bunica, sa nu se plictiseasca (sutem la cumnatabla casa), si eu am fugit la calc, sa ma relaxez. Mai ales ca am papat ca o purcica. Eu am o problemuta de spus. Ca deobicei, numai probleme. Andrei se trezeste din doua in doua ore noaptea sa pape, iar ziua papa tot asa. El papa numai dintr-un san odata, cand il mut la celalat nu mai vrea. Intr-o seara dupa ce a papat am inceput sa ma mulg din sanul din care nu a papat si nu am scos mai mult de 40 ml. M-am gandit ca nu ii ajunge laptele asa ca am incercat sa-i dau LP, dar nu vrea sa il pape. I-am dat Nan HA. Oricum acum de cand e racit a papat tare putin. Azinoapte a trebuit sa ma mulg, ca ma dureau sanii. Problema este ca de trei saptamani el nu a mai luat deloc in greutate si nu stiu ce sa-i mai dau. Am un pitic plangacios, poate mai reusesc sa intru. CRIS [mamica] , [baietel] Andrei Cristian, 7 dec 2009 [url="http://picasaweb.google.com/c.borostean"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili_a,ionelamaria,Shtephy multumim pt raspunsuri si urari[pup] - a fost un real succes marul. I l-am dat piure ca el deja papase avocado tot piure deci stie sa inghita fara pb si nitel mai cremos[:D], nu neaparat suculet. Am pus cateva instantanee cu momentul pe fulgusori[olala] Sunt super happy ca e papacios pana acum...cu cele 2 alimente noi incercate. Doamne Ajuta sa fie asa si pe viitor.[olala] Monis - eu folosesc tot cam aceleasi jucarele pt ca ii plac insa acum mizez pe cele pt dentitie pe care le roade cu mare placere iar pt a incerca cat de cat sa avem activitate interactiva ii cant "bate vantul frunzele" si gesticulez la fiecare activitate din cantec[:-)))][:-)))][:-)))] ...sunt convinsa ca stiti toate melodia. Iar el imi raspunde cu tipete si zambete. Jucarii speciale inca nu i-am luat, mai tatonez terenul. Cea mai fericita mami de [baietel] Andrei Nicolas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff, ce va mai alerg (am obosit), cand ma apropii de citit tot..mai apare o pagina[:D] Sa nu fie cu suparare dc omit diverse chestii, dar o sa mai arunc cate un ochi in urma[8D]: Diana, suuuuper Batmanul lu' mama, ai talent, te aliniez langa Laurairina, de la acre asteptam poze cu ultima creatie. Mi se pare ca Timi si Vlad seamana f mult, iar ultima poza..[:-)))] tati e fenomenal..are o figura!!! Lavi, miss uu, [pup] cum mai e Raresu? Cory, deci Andrei iubeste avocatele..[:-)))] Laurairina, hai ca usa de la intrare a spart gheata..se fac toate usor usor![pup] cat despre kg..imediat le pierzi, ca vine vara si ne trecem pe leguminoase si salata de rosii cu branzicaaa[pofta] (ALexa, nu ma injura[:D]) Si noi folosim Vanish, il las in hainute, dar nu ies chiar toate...[alcool]. Stiu cum e cu enervatul intentionat de la sot si al meu cand mai afe cate o faza d-asta, ca stie ca iau foc, dar nu are nimic cu forumul, mai ales ca-i impui capul cu cate aflu despre bebe de aici si ca vede cand discutam cu diverse mamici ca stiu de toate, ca le sfatuiesc[:D] (pt asta va multumesc la toate ca existati[pup]). Va multumesc mult pentru urari[pup][olala] mai pe seara iesim cu nasii la un restaurant sa petrecem (cu toate ca nasu a petrecut si azi-noapte, de dimineata era..voios [alcool][8D], abia astept sa-l terorizez) Dankutza, sa petreceti frumos si o pupacim pe Cezara, micuta crestina![flo] Lalu, sper sa-i dati si voi de cap hemangionului asta urat![pup] Krelia, cu apa cred ca voi incerca si eu fulgii de orez dc zici ca-s ok, vedem verdictul cand va fi cazul[:)] Maaaii, pai atunci tr sa iau masuri, ca eu lui Tati sa bea ceai de tei cand raceste, cu multa lamaie si miere...cine stie, Doamne Fereste, departe gandul asta de mine!!! [:-)))][:I] Ariadnna, si noi am fi vrut o vacanta de cateva zile pe undeva pe la mare..Turcia prin septembrie. Cu mama dupa noi (eventual si cu tata ca sa nu se plictiseasca si sa-l plasez pe poponitz' fara remuscari[:D])..insa va avea in jur de 9 lunitze..eu as vrea dc plecam afara cu avionul, taica-su no way, nu-i place sa zboare, mie mi se pare obositor atata drum cu masina...muulte tratative. Macar am beibicucul de la Andre, ma mai ajut cu ceva[pk] Dymo, noi suntem f atasati de nasicii nostri, mi-ar fi greu fara ei[:)]. Pozeee, vrem pozeeee, cu ultima tunsoare[flo]. AM rasss cu lacrimi la faza cu buricul, nu te supara[pup]. Aaaa, felicitari pt primul dintoooc!!!![olala] Ancutza, esti o comoara, am bagat la cap Ctrl+Z[pup] Cristinica09, acu vreo 2 saptamani ma apucase si pe mine depresia, ca uite trece timpul, imbatranim, poate ma poticnesc cu vreun rid, ca deja am 5 fire albe (le-am numarat)..asadar..m-am apucat sa imi acord un pic mai mult timp (nu reusesc mereu)...o apa termala pe fata (bai, e chiar buna)..niste antioxidanti...o exfoliere cu zat de cafea sau malai+ulei de masline inainte de baie..din astea, creste moralul, plus ca nu mai mananc dupa ora 20, ca am vreo 5 kg in plus. SI da roade[8D] Parte cu zgomotele de la vecini o stiu si eu f bine, mai ales ca Matei doarme cu patutul lipit de peretele de la sufrageria vecinilor si astia cam au petrecer..ultima de Sf Gheorghe. Doris, felicitari pt evolutia lui Matteo![olala] Smaranditza, frumos ai mai scris, m-a amuzat postul tau...cel putin partea cu scotch-ul [:-)))]...eu am o obsesia pt urechi, am una usor mai departata..si de fiecare data cand il alaptez pe Matei am grija sa asez mai intai urechile (nu sunt lungi ca ale lui Dumbo, don't panic[8D]), pana acum totul e ok. Felicitari pt Mamaaa!![olala] Fi-miu baga cate un Maaaaa[olala], dar destul de rar, l-am surprins de 2 ori pana acum. RamoC, un [pup] de incurajare, cred ca e stresu pe tine gramada, inca un puuup[flo] Marijan, ca tu ai pomenit de bavetele de plastic, i-am luat si eu lui Matei 2 cu tot cu maneci (alea sunt din material doar). De la Mothercare cu 39 ron (scuump) si de la Kiabi, din Carrefour Orhideea cu 17 ron...deh cap am..minte[alcool] Referitor la biscuiti, cei de 10+ cred ca au GLUTEN, verifica inainte te rog. Lumi, ma panicasem putin citind primul post, dar m-am lamurit repede[8D]. Sper sa o rezolvati cu frenul si frumoasa Anabelle sa inceapa sa manance mai cu spor. Cat despre durerea de dintoci...[bang][q] Strumfy, saracul telefon, bine ca ai vazut la timp [:-)))]. Si mai ales, bine ca ai prins fata la timp[flo] Many, [pup] pt funduletul "reparat" al lui Vlad! Evy, spor la lupta cu kg[pk]! Cred ca-s norocoasa, nu am decat 5 liniute mici de vergeturi, pe o pulpa, dar vad ca s-au estompat, dau si acum cu crema de la Elancyl, pielea mea a reactionat bine la sarcina, linie neagra nu mai am, nicio durere de la cezariana...deja taietura e fina si roz, simt tot la palpare... Monis, ai mare dretate cu privire la alimetele care noua nu ne plac, darf posibil sa fie agreate de pruncii nostri. Asa cred si cu fricile astea "induse". In camera lui Matei am o lumina de veghe, mai dupa canapea, nu de alta, dar sa vad cand vin sa-l alaptez[pup] Gabitza, bv ca pruncii papa fara sa faca nazuri[flo], cresc frumos. Ma gandesc ca e totusi greu sa stai la fiecare cu lingurita, doar sa aiba orele de masa diferite, sa nu il hranesti pe unul si sa strige de foame celelalt ca e jale[pup] Stephy, [pup], te admir ca si cu o mana bolnavioara tot te descurci cu brio cu Iustin! Mariaandrei, [pup]! Lidiuta, [pup] sa treaca odata gatul asta! Andre [pup]! Ionela, dc ai fi mai pe aproape ti-as recomanda niste rochii de nasa suuper, dar scumpe, cat despre mancarea libaneza, noi mancam la un restaurant super, mancarea nota 10. Poate dc ajungi pe la Buc..[pup] Cristina_boc, inteleg ca buretii=ciuperci?! iumyyy as manca la gratar...[pofta] Mitzi, magazin next gasesc si la Feeria la mall? Stiu de unu parca pe la Liberty center parca, dar mi-e peste mana[flo] Lili, [pup]! Ramonika, de acord cu tine, repetam intrebarile, insistam[flo] Raluci, mie trebuie musai sa-mi opresti niste tort ca [pofta] de pofta. Mi s-a parut mie ieri cand am trecut prin Chiajna ca se auzea muzica taare...ma gandeam sa apar pe nepusa masa la voi la usa[:D] (glumesc, inventez si eu..[alcool]). Despre Bubu si kk lui...nota 4 si fug in bancuta mea[:D] Tina, pup pe Geo sa isi revina cu burtica![flo] Daca ma intreba careva acum vreo 3 luni dc mai vreau unul..cred ca m-as fi uitat luung la el..dar acum...parca as mai vrea o bemita (o fetita, asa zice Tati, voi nu stiti, dar noi inventam muuulte cuvinte[8D]). El tot o fetita ca sa-l iubeasca si sa-l dragaleasca pe el mai mult[:D]. Peste 2-3 ani asa, om vedea. Lyly, spor la pregatiri! Sa petreceti frumos![pk] Crissa, ufff, [q] trebuie sa stai linistita si sa iei un anti inflamator zic..nu's daca alaptezi..dc ai voie[bang][alcool] Raluci, deci parc saptamana asta! Am zis[:D] Ionela, buuuna intrebare. Nou-nascut fiind, fi-miu ma teroriza[alcool] Monis. Dymo, care-i faza cu iepurii?? Adika dintocii? Ca tocmai ce ne-a zis Dymo de dintoci. Monis, Matei a primit o broscuta care sta asa smechera pe spate cu mainile sub cap si inoata, tot felul de jucarii care canta si care spun si alfabetul sub forma de cantelcele, o locomotiva cu telecomanda (scrie 18+)...eu vreau o jucarie fosnaitoareee Cristina, pai azi-noapte cat ai muls? Ca nu se poate sa fi fost tot 40ml. Incearca Galactogil, Galafor..ceaiuri pt stimularea lactatiei de la Humana, Hipp.. Nu are rost sa va spun de cand am inceput sa scriu mesajul... Noi ieri ne-am facut de cap. La tara la parastas a fost totul k, pe la 13 era gata, pana la 18 am fost in familie (ca multi mai suntem), toata lumea pe langa Matei, am rasuflat usurata, am papat o gramada bunatati (cr
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lidiuta, thanks[:D][pup] Acum plecam cu nasii sa sarbatorim[flo]. Pupici! [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ralu_seby#5443701719035548482"]pozici botez 07.02.2010[/url] [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ralu_seby#5433992365726122498"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...