Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu ! 3


Recommended Posts

Evy - din ce zici tu, pare ca s-ar ineca de la saliva, dar totusi... sa nu fie vreun puiut de raceala? [:-/] nu stiu ce sa zic, sper sa fie doar saliva multa de la dintisorii ce stau sa vina [pup] Ralu_seby aniversare frumoasa!!! [bis] multi ani fericiti impreuna [pup] Laurairina - lasa, sanatate sa fie, ca restul se fac toate [;)], mai ales prin casa [:)]. Sper sa treaca repede raceala rechinasei [pup]. Cum de s-a intamplat nezacul? Ramonika - asta ma intreb si eu mereu [mai] de ce oamenii nu incearca sa faca ceva, orice... cred ca din cauza ca asa suntem toti in tara asta [q] ne lamentam, dar asteptam sa faca altii. care altii nu stiu [:(!] Voi ati scapat cu Ruxi cu infectia aia? [pup] Asa am patit si eu cu sanii cand a inceput Iuli sa doarma mai legat, dar in vreo 3-4 zile s-a reglat super productia, nici o grija, asa va fi si la tine. Nabo - ce mai face Amalia? [pup] Lalu - sper sa fie bine si la voi hemagiomul cu pricina [pup][pup]. Am citit ca printesa e indragostita de san [alap]. ce frumos! [olala][olala] Nu e prietena mea Angela, nici n-o cunosc [:D] dar tatal ei, acel Radu Zaharescu e (a fost de fapt) var cu mama mea (bunica mea si bunica Angelei au fost surori), si mi-am amintit de el (vorbind despre Piatra Neamt) ca cica a fost un profesor senzational de limba romana. El era si suflet de artist, era poet si un tip extrem de dedicat meseriei lui. Tu o stii pe Angela? monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Monis - diversificarea oarecum clasica...incep cu putin mar. Oricum nu voi urma schema data de Culcer (pediatra noastra) intru totul. Nu sunt mare fana a cerealelor la bebei [:)] Insa el a mai gustat din avocado si era haplea. Sper sa fie asa si la restul [:D] Apoi putin morcovel. Andrei [bibe] nu prea face cachi, e alaptat exclusiv la san deci nu-mi fac griji, oricum cand face...face moale,normal...Vreau sa incerc si para care e f buna pt digestie. Si supica...Si voi ati inceput am vazut, haios rau Santi cu marul[olala][pup] ralu_seby - [pup] laurairina - da, am vz scaunelul tau si pe frumusik rechinasa in el. e super, eu nu am gasit aici in buc mai ieftin de 350 ron de la Bertini asa cum imi doream, cu spatar reglabil etc. Fug cu bebe si tati la curte la socrii sa facem un gratarel, e f frumu afara Va [pup] pe toate. Ne auzim mai tarziu daca reusesc sa intru Cea mai fericita mami de [baietel] Andrei Nicolas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjurix![pup] Am dashkis 2 pagini, ca sa iau nota 10 azi [:D] RamonC, gasisem la un mom.dat..tot pe DC un topic cu retete pt copii cu avocado...daca mai dau de el, il pun aci. [:I] Apropos de avocado...io cred ca nu-l mai tin, ca e destul de moale...cred ca mi-l dau mie [:-)))] Ralu_seby, da, Raru papa orez cu roscove facute cu apa, exact ca in ratzeptu' de pe cutie. Azi e a2a zi, ii mai dau maine si apoi vad cu ce continui. Eu nu i-am dat mai mult de 3 zile nimic nou. Nu stiu daca o fi bine sau rau, dar m-am gandit ca in 3 zile are timp sa-si faca efectul...o eventuala reactie . Oricum, sa nu crezi ca sta cumintel pana la sfarsitul mesei...am gasit o metoda foarte.....eficienta. Cand era mic-mic (cam prin decembrie, asa [:I]), se linsite acand o auzea pe "maria de la carei" cantand "All I want for Christmas". Acum, cand ii pun melodia asta, e cel mai cuminte copil ever, si culmea, deschide si gurita fara probleme [:)] (de cate ori merg la molutz in baneasa, tot zic sa incerc mancarea alora de la fast-food-ul libanez...dar mereu uit [:)]) Si Raru' al meu se rasuceste pe masa de infasat. De fapt, se intoarce instant pe burta oriunde l-as lasa. Inca nu isi duce piciorusele la gurita, deocamdata abia si l-ea descoperit, se tine de ele [:I] Many, nasol cu coloratii astia...lasa, ca fierul se repara! Hac![alcool][:D] Tina, petreceri frumoase! (daca tot le-ai anuntat de-acu, sa fiu sigura ca t-am urat [:D]) Monica, Doamne Ajuta! Poate nu va fi nevoie de operatie pana la urma.[pup][flo] Sa va traiasca finuta! Simina, eu ii dau apa lui Rares (sau cel putin asa cred eu [:D]), dar sa stii ca nu prea e incantat...suge putin din bibi, apoi, cum simte gustul, se stramba. Am bagat si eu 2 ochi la pozele Mayei..[;)]. Haioasa foc! Ava, noi ne gandeam sa-l scoatem pe Albastrel in septembrie, la o saptamana de mare. Sa vedem, inca nu ne-am decis 100%. Dar, cred ca deja pe la varsta aia e ok sa pleci cu copii in concediu. Acu'..depinde cat de departe de casa vrei sa pleci [:D] Stephy, mersic. Tu esti o draguta, ca de obicei![pup] Strumphy, cred ca m-au luat aburii betiei de la Many...ca in loc de "pierderea (p)arului"..am citit "pierderea aurului"..si pt 1 secunda ma gandeam..."ce aur am pierdut"[:-)))]. Misi [pup] Monis, mersi de lamurire. O sa ma sap si eu dupa retete de gen. Si m-am lamurit si cu sulul ala [:D]..am si io abajur din ala din foaie de orez, numa' ca al meu e patrat. Apropos de masa de infasat, eu o am in baie...langa cada....nici nu vreau sa ma gandesc daca mi-as lua ochii de la el o secunda..si ar nimeri ori in cada, ori pe gresie....brr... Cory, mult succes cu diversificarea! Evy, sanatate lui Gabita! Eu sunt cam reticenta cu ceaiul de tei la baietei. Eu nici lu' hazband nu-i dau ceai de tei...[:D]...se zice ca scade oaresce puteri potente, de-ale lor [:I]. De fapt, cred ca are legatura cu proprietatea frunzelor de tei, de a linisti organismul. Probabil ca linisteste si altele [:I] (la multe sarbatoriri impreuna!) Lauriciu, apoi am scapat maica de vreo jumate din el...daca era un pic mai jos de mijloc si acu' e un pic mai sus de "soten"...iti dai seama...Io mi-as fi facut o tunsoare din aia zbanghie, a la Posh Spice [:D]...dar cred ca ma alerga al meu cu paru' pe tot Splaiu' si mai apaream si la stirie de la ora 5 [:-)))] (cand am pelcat acasa, cica "te tunzi, dar sa ti-l mai lasi putin lung, da?[:D]) Felicitari pentru usa! Las ca incet-incet le-oti face pe toate! (ia zii, s-a mai imbunat sotz, referitor la forumul nostru?[:I]) Ramonik, vezi la Stuff, in albumul din semnatura. Ce-mi place de tine si de restul fetelor) cand povestiti cum va explodeaza tztz [:D]...asa dragi imi sunteti..mi-aduc aminte si eu de exploziile mele [:I] Tina (si restul fetelor care se pricep), apropos de banana...pana la urma e ok sa dam banana de acum (sau, ma rog, de pe la 6 luni?) Sau o dam si urmarim raectii? Si cum o dam? Taiem bucati din ea, in as fel incat sa nu luam si sambureii aia mici si negri? Nabo, saru'mana! [pup]. Asa-mi place numele fetitei tale [il] (asa trebuie sa il cheme pe fi-miu, daca era fata [:D]...si asa o sa se numeasca kid #2..daca o sa fie fata, evident [:I]) Lalu, aplica metoda 2 in 1....ca altfel nu ai cum sa faci fata [:)]....nu vezi in ce ritm scriem [:D]. Je asa fac. Si iote catamai placinta facui [:-)))]. Int-o fereastra citesc, in alta scriu. [;)] Ancutza, sa va fie de bine, petrecaretilor! Ia, un briefing scurt ne dai? Sau pastrezi pt diseara, la bancuta?[:D] Cred ca am gatat placintzoiu'.....vroiam sa va mai intreb ceva...on-topic....sau off-topic [:D]... Plec la bucatarie, azi avem varza in meniu....sper sa si iasa [:-)))]....si va zic tuturor - multumesc tare tare pt aprecieri. Asta inseamna sa fii apreciat de niste oameni pe care nu i-ai vazut ever in viata ta, sau cu care te-ai intalnit doar de cateva ori...si care nu au nici un interes sa te linguseasca. Punct. Ah...sa va zic ceva haios de incheiere. A venit mama la mine sa mai stam la barfe [:D]...mi-a adus capsuni si banane (Alexa, scuze daca ai poftit)....se face ea comoda, intra in bucatarie, scoate sacosoaiele si se pune pe facut ordine, frate....imi pune capsunile intr-un vas si bananele in cosul cu fructe. Cand ma intorc din sufra' sa-mi aduc farfuria de la micul dejun si sa scutur frimiturile.....mi se face rau instantaneu.....Avocatele meu era in gunoi [:-)))] (Mama - pai, am crezut ca era stricat, nu vezi ce moale e)...[:-)))] _______________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid [url="http://community.webshots.com/user/kreliaDC"]Rares-Mihai[/url] [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ava (pot sa-ti spun si eu asa?)[pup], si eu mi-am pus problema vacantei cu bebe...Niste amici mi-au trimis o oferta buna la prietenii nostri bulgari si m-a tentat rau, pana am inceput sa iau in considerare programul printesei si cum ar fi daca...Greu...Nu stiu cat ne-ar tihni vacanta, desi....probabil mi-e doar teama de necunoscut.Si de bagajele pe care ar trebui sa le iau[:-)))] Aici vad eu marele avantaj al babycucului, mititel, il iei cu tine si bebe are papa cu care e obisnuit fara probleme. Si drumul lung cu masina poate fi o problema, ca vor fi la varsta la care vor dori sa se ridice.Oooof, sa mai spun ca sotul vrea sa mergem pana in Franta cu masina prin septembrie? Cu multe opriri,vizitari, etc...Pe mine ma cam strange in spate perspectiva asta, dar nu spun nu inca. Sa vedem ce mai zic si fetele, mai ales cele cu experienta, care nu sunt la primul bebe [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helloooooo! Am aparut si eu cu ochii mici mici si carpiti [:D]. Azi noapte m-am culcat la 2, am mai facut si azidimineata probele finale cu retusurile si piesa cea mai grea. Inca mai am sper sa gat pana diseara. Dar trebuie sa-mi aduc casa ca mi-au lasat bomba in casa cand au plecat la Timisoara (tati cu puii mari), plus vase, plus rufe de insirat (2 masini [bang]), plus ca musai sa ma spal pe cap , sa mai zic?[:D] Ioi asa imi place ca se scrie! Se scrie frumos, placerea ochiului si sufletului! Krelia, iti sta f f bine noua freza. N-ai tuns prea mult, numa bine![pup] Monica, Lalu, cred ca asa ii cel mai bine. Urmarit cu atentie, eco si asteptat.[pup] Evy din ce spui tu nu pare ceva grav, poate ceva alergic, iritativ, salivuta, praf, umezeala sau uscaciune sau vreun puisor de raceala care oricum nu merita tratata deocamdata. Urmareste puiul si daca-i mai rau hop la medic. Dankutza, pupam capusorul lui Pinky! Las ca trece! Sperietura ii mare, stiu (Vlad a cazut din pat de vreo 2 ori, Timeea deloc-deja aveam experienta [:D]). Ancutza cand incepe tati lucrul? In Piatra sau altundeva? Ramonika dragut bancul cu moliile! Ariadna, pare fain si scaunul graco! Ralu succes in gasirea tinutei! Stephy spune mai mult de voi! Lauriciule la mai multe kg pierdute! Simina felicitari pentru dintisor! Many ce bine ca-i ok funduletul lui Vlad! Tina spor la treaba! No nu mai stiu[:I]. Va pup pe toate fara exceptiune! Mai bag un ochi intre 2 munci. Poze o sa pun maine daca nu va e cu suparare! (tananammmm creste suspansul!!!!)[:D] Nu mai trebuie anuntate fete? Cine mai ia vreo litera? [9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)([url="http://community.webshots.com/user/dianar130"]bebelus[/url], [url="http://community.webshots.com/user/dianar131100"]copilas[/url])&[8**][url="http://community.webshots.com/user/Timeea_dulcineea"]Timeea [/url](18.05.06) & [copil][url="http://community.webshots.com/user/dianar130"]Teodora[/url] (11.11.09) [url="http://family.webshots.com/album/556702205NzEiPu?action=&track_pagetag=/page/video/family/kids&track_action=/ViewActions/FullAlbum"]Filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

krelia mersi de urari.banana eu o dau pe razatoarea de plastic.mi-a fost mai usor asa.nu aleg sambureii deoparte.doctora a zis sa o dau cu totul ca e foarte putin alergena.azi i-am dat un sfert.vezi sa fie coapta bine ca altfel stiu ca constipa. incep sa incap in vechii pantaloni. va[pup]pe toate.plec la socri. daca reusesc mai intru diseara. Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09) http://picasaweb.google.com/105038517007457819848
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetili sa stiti ca eu nu am disparut. Sunt la recuperari ratacita undeva prin cap 2. Ieri am absentat motivat pt ca nasii lui Danut(si cumnatii in acelasi timp ca nasul e frate cu sotzul din dotare) au decis sa schimbe dulcele targ al Iesilor cu mirifica Capitala pt joburi mai inalte si bineinteles mai bine platite. Si cum de la 1 mai pleaca ieri am avut zi de povestit si destainuit impreuna cu ei... mami fericit de [baietel] Dan Mihail
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dymomo, spor la recuperat [pup].Cum mai e Danutul? Cu joburile din Iasi, mare dreptate au cumnatii (si cumatrii) tai!Cand mi-o ajunge cutitul la os o sa o iau si eu la picior, dar nu cred ca o sa ma opresc in capitala, ci mai departe, pe alte meleaguri. Voi vorbiti de zor de marea D iar eu sunt ca picata din luna.In cateva saptamani va trebui sa incepem si noi (cred ca o sa fim codasii la capitolul asta) si inca nu-s hotarata.Probabil o sa incerc niste cereale la inceput, apoi...ma orientez dupa schema de la Diana.Dr inca nu mi-a dat nimic, a spus ca mai e timp si la capitolul asta sunt de acord cu ea. Am luat deja 2 canite cu cioc, urmeaza scaunul de masa si apoi....pofta sa aiba gogoasa mea si eu rabdare si inspiratie. Ma tenteaza si pe mine Polly, ca prea l-ati laudat.E scumpicel, nu ma dau banii afara din casa, dar....ma tot amagesc ca merita sa fac investitii bune, ca o sa le folosesc si la bebe 2.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...