Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu ! 3


Recommended Posts

Andre ce tare e mami tau cu bebeii umflati de la vant...am murit de ras [:-)))] Dankutza ce frumos vorbeste Pinky...v-am admirat si m-am bucurat mult sa aud vocea mamei (adica a ta) pt ca simt ca te cunosc si mai bine...adica din ce am vazut in poze corelat cu vocea din video incep sa-mi fac o imagine reala cu Dankutza noastra draga [pup] in schimb, la Monis am stat cu urechile ciulite de mi s-au lungit ca la elefanti ca sa aud o vorbulita si de la ea[:I]...Santi este dulce foc...la inceput se stramba, apoi vrea sa pape singurel, se sterge frumos la gurita, incepe sa-i placa si mai cere...m-am distrat de numa' [pup] eu i-am dat avocado Sabinei si s-a strambat rau de tot, ii venea sa-l verse...apoi i-am pus mai putin in piureul de fructe pe langa mar, para, banana si l-a papat tinonino, CoryBbine ati venit [pup] Raluci doamne, saracutul Bubu ce a scos din matzucul lui...m-am speriat cand am vazut Simina felicitari pt dintisor...la Sabina se simtea jos ceva ascutit si gingiuta usor crapata...acum nu se mai simte... e posibil asa ceva???? [:-@] Ramonik si Sabina a descoperit ca poate sa chiuie...si face asta dimineata la ora 6-7 ca sa ne trezeasca pe noi [alcool] Ionela asa asa...baietii la plimbare si mami la odihna! (ca doar merita, nu?) [pup] K faina rau freza...faina rau mami... transmite salutari lu' Mirci din partea mea [pup] vai RamoC esti fenomenala cu tatuajul Jacobs [:-)))]...sa-ti traiasca mama si sa va bucurati de ea...intr-adevar a implinit o varsta frumoasa [pup] Andre Chiara e minunata...ea se distreaza de numa' si nu vrea sa deschida gurita cum face tati si pace [olala] Crissa felicitari, ai baietel mare, sta singur in fundulet [flo] Lili e fain ca Mariuca e cuminte si va lasa sa savurati un suc, o pizza in oras...cand o vei intreba acusi de la cine a invatat ea sa stea noaptea prin localuri sa te tii raspuns [:D] Ralu_seby daca ti se mai intampla se se stearga din greseala o parte din mesaj apasa ctrl+Z si recuperezi [;)] sa fiti fericiti multi multi ani de-acum incolo [pup] Many offf...ce soferi de doi lei...bine ca nu ai patit nimic tare ma bucur ca iti sunt de folos retetele alea [pup] Tina recuperare rapida soacrei ca sa iti revii si tu din oboseala asta acumulata [pup] Ava la mine a ramas buricul putin iesit inafara ...sper sa se retraga ca nu-mi place deloc Simina e superba Maya cu catelul langa ea [olala]...zici ca se imita unul pe altul Monis nu-l stiu pe prof..na! e orasul mare [:D] Laurica, Ramonik mi-au trecut si nervii si rusinea si tot...sper sa nu ma mai apuce vreodata ca e nasoala treaba [:I]...sanatate rechinasei ...pupici cati vreti voi , fara numar, fara numar [pup] ps: chiar ca umblu numai fleaura [:D] Lavi pupam Raresul marait [pup] ... o sa fie demential in frac alb cu papion rosu...sper sa gasiti [olala] Krelia [:-)))][:-)))][:-)))] ... lasa ca faci tu repede alte avocate [pup] Diana tati e acum in preaviz...mai sta pana joi apoi mergem la Iasi si stam vreo 2 sapt cred ... acolo o sa fie "instruit" iar job-ul propriu-zis e pe zona Moldovei [pup] na, ca au venit si comorile mele acasa...va pup pe toate fara exceptie [pup] _________________________________________________ ANCA mamica fericita de [copil] SABINA IOANA (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ancutza_bro#"]Fulgusorul meu iubit[/url] The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ziua buna fete dragi! multumesc de raspunsuri MONIS,ANDRE,RALUCI,SIMINA...deci trebuie pana la urma sa-mi comand wrap...sa caut pe net... MONICA imi pare tare rau ca treci prin asta...eu zic sa urmaresti o sapt doua si daca nu creste,mai stai putin...din cate am auzit,interventiile sunt suportate mai bine dupa 6 luni.[pup] KRELIA vreau sa vad si eu noua frizura ca poate ma inspir ca sunt in pana de idei si trebuie musai sa ma tund...ai pus poza?...ca eu n-am vazut.Sa-ti fie de bine[pup] MONIS vazut filmulet cu IULI care e un dulce, cum papa el si face fatuca aia scumpa la inceput...asa face si banditelul meu pana se obisnuieste cu gustul[pup] Mai fetelor eu la CF2 am nascut si v-am tot spus ca am furuncule cei drept de vreo 2 sapt[alcool]...totusi sper sa nu-mi mai apara nici unul [:-@] Am o stare de oboseal cronica...nu stiu daca-mi mai revin vreodata...mi se pare ca am imbatranit la fata...parca s-au accentuat ridurile[bang]...asta noapte am stat sa ascult "dansez pt tine" la o babuta(vecina) care a dat tv-ul la maxim si l-a inchis la 1.30[bang][q].Atunci se termina emisiunea asta?Ce bine e sa stai la casa... Ieri am facut o supica cu galuste si o tocanita dar azi chiar nu am chef sa gatesc...as face si eu guacamole dar daca cumpar avocado nu tr sa-l las sa se inmoaie? Revin mai tarziu. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, ca dimineata a trecut de ceva vreme, ieri nu am reusit sa mai intru, cauza o bucata de baietel plangacios si care vroia atentia mamei. A adormit la 1 noaptea si pana atunci m-am plimbat cu el in brate cantandu-i. Sunt bucuroasa totusi ca de vreo saptamana baiatul meu doarme 5-6ore pe noapte fara sa se trezeasca, mananca apoi din nou somn inca vreo 3 ore. Baiatul meu a devenit o maimutica, imita tot ce vede, ma surprinde cate chestii pricepe un copil la 4 luni jumate, a invatat sa scoata limbuta si acum de cate ori ma uit la el scoate limba, cand ma intorc cu spatele o baga in gura si cum ma uit la el iar o scoate. Ani in urma daca vedeam un copil ca scoate limba ma gandeam ca altceva mai bun nu poate sa-l invete parintii astia, acum eu mor dupa el cand o face. Acum vreo 2 saptamani a descoperit tipatul si a tipat 2 zile de credeam ca o sa raguseasca. Concluzia, mami, tati si cu buni ne topim dupa el. De intors se intoarce doar de pe burta pe spate si doar daca-i ramane manuta sub el, daca-l pun pe burtica si cu manutele scoase nu se intoarce si se enerveaza ca nu-i prea place pe burtica. Degetelele sunt in gura toata ziua, suzeta nu ne place deloc. Si cam atat despre noi, ma duc sa citesc din urma si sper sa revin. [pup] Doris mamica implinita de Matteo - 7.12.2009 .. [url="http://picasaweb.google.com/doriskarina1"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit si eu sa termin intr-un final cu recuperarile si sa ajung la zi. Se coc aici "placintele" care mai de care [olala] Apropo de asta: cum fiecare placinta are reteta ei si gustul unic, la fel si aici; astfel ca, nu cred ca mai trebuie sa ne tot purtam cu manusi sa nu suparam pe careva ca nu face parte nominal din "placinta" noastra. e destul de greu sa nu omiti pe nimeni si nu mereu avem timp de "placinte elaborate" [alcool] Strumful meu doarme, asa ca ma apuc si eu de o placintica a carei dimensiuni variaza in functie de somnul donshorului. [bibe] Vad ca s-a inceput diversificarea la greu. Eu inca o mai intind cat pot spre 6 luni, mai ales dupa ce citesc pe aici... [alcool] Monis, tare dulce Santi cu marul. Face niste mutrite de iti vine sa-l pupi non stop [olala] Krelia, iti sta super cu noua tunsoare. [pk] Si sotului meu ii place sa am parul lung, asa ca daca vreau vreo schimbare, trebuie sa o fac treptat (sa tot scurtez cate putin din el, nu tot odata, ca se socheaza [:D] ) Dankutza, ce emotii am avut cand ai povestit de Pinky. Bine ca e ok acum. Trebuie sa fiu "cu ochii in paishpe" si pe al meu, ca e ca spirtu'. Cum spunea si ralu_seby, infasatul a devenit o aventura. Se intoarce mereu pe burta, se suceste, se arcuieste [alcool] de vreo doua zile intinde manuta dupa pampersii de la capul lui (de pe masuta de infasat), baga mainile prin cutia cu crema, trage de servetele [alcool] Sotul radea de mine, ca ajungem ca in desene animate- eu doar sa-i spun la copil: "foarfece", "bisturiu", si el sa mi le dea. [:-)))] Laurairina, felicitari pt sutele si sutele pierdute [:D] Eu daca vazui pe-aici pe forumache (in dreapta, la reclame) ca "e grasele la moda" [:D] mi-am cam permis sa ma lafai cu inghetata si alte bunataturi dulcicoase [bang] Bine ca n-avem inca listuta cu kg pe prima pagina, ca ar fi plina de o turma de porci in dreptul meu [:I] Avalon si Lalu, asa cum mai spuneam intr-o postare, noi suntem "pasari calatoare" si calatorim foarte mult. Asa vrem sa-l invatam si pe kinder [:D] de aceea il luam peste tot cu noi. La vara, spre exemplu, vom fi plecati cel putin trei saptamani de acasa. Beibicucu sa traiasca [pk] si patuturile pliante [:D]. Vom merge si pe la mare cateva zile, dar inca nu m-am informat mai in detaliu ce trebuie sa iau pentru bebe. Banuiesc ca o crema buna de protectie (factor minim 50), palariuta si...nu mai stiu deocamdata [:D] Anul trecut cand eram insarcinata si am fost la mare, erau niste rusi cu un copil de 8 luni chiar pe sezlongul de langa noi. Si se descurcau de minune cu el. Asa ca ne-am facut inca de atunci calculele sa nu ratam marea anul asta, ci sa-l luam si pe kinder la pachet [:D] Evy, si eu stiam ca nu e bun ceaiul de tei pentru baieti. [alcool] Apropo de asta, cand se incepe diversificarea trebuie sa le dam ceai sau apa la bebei? Apa plata de izvor se poate? Adica...nu o iau eu la de izvor, ci asa scrie pe ea ca e de izvor [:D] Pfiii, ce ma dispera reclama asta cu Pampers din dreapta ca se baga peste scrisul meu [:(!] Pentru ca strumfu da semne de trezeala, inchei rapid placintica, nu inainte de a va intreba o chestie. Lui Timi ii place sa doarma pe partea stanga. Initial ne gandeam ca doarme asa, pentru ca veioza pe care o lasam aprinsa noaptea este in partea stanga a lui, si se intoarce cu fata spre lumina. Si fereastra este tot in partea stanga a lui, asa ca si ziua tot pe partea stanga imi doarme. Nu mi-as fi facut eu probleme daca nu observa sotul acum cateva zile ca urechea lui stanga e mai "clapauga" [:D] si nu sta asa frumos ca si cea dreapta. [alcool] L-am mutat invers in patut: ii sta capu unde i-au stat picioarele (ca in povesti [:-)))] ), dar tot pe stanga doarme. Si cum era putin clapaugita urechiusa, acum cand se intoarce sa doarma, se "agata" oarecum in ea si o indoaie. Rezultatul: cand se trezeste zici ca prinde posturi straine [:-)))] Si cum ma plangeam eu asa la o prietena, asteptand oaresce sfat, l-am auzit: [:D] si baiatul ei cand era mic avea urechile mai clapauge si nu stateau asa lipite de cap, asa ca i le-a lipit ea cu scotch [:-)))][:-)))][:-)))] Mi-l si vedeam pe kinder cu urechile innodate deasupra capului ca la iepurasul din desene [:-)))] Trimit ca s-a trezit Timi. Va pup [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua Cred ca, desi stranuta ciudatel Mihnea, mai mult de la dintoci ni se trage. la 6 cred ca-l lasase durerea si s-a mufat la sani insetat sa recupereze. MULTUMIM PENTRU COMENTARIILE LA POZE! SUNTETI NISTE SCUMPE( dar deja nu ma mai mira asta) Monica_80, am vb cu tipa de care iti spuneam. Fiul ei are acum 3 ani si nu a fost operat. A mers la Roderma si inca la o clinica pe langa bila. Cica anca zbranca ar fi un medic bun. Lor li s-a recomandat sa mai astepte... ca nu par a fi semne ingrijoratoare... si daca vor neaparat sa scape de hemangiom sa faca interventie cu laser ( cica asta se face in mai multe sedinte). Sper sa ajute ce am spus eu.... trimit si revin mai pe seara si cu cititul... ca am ceva treaba pupici, o zi buna

Mami fericita de [copil]Mihnea [url="http://lb1f.lilypie.com/OPjGp2.png"]Mihnea creste mare[/url] (14.11.2009 ) [url="http://dn.daisypath.com/FTuGp3.png"]aniversarea nuntii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/ionela.costel.luciu/Martie2010#5448390988446762562"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, Dymomo, multumesc [pup]. Cristinica, ce bine te inteleg, si eu am o babuta surda dedesubt si tipa tv-ul si la ea intr-o veselie pana spre dimineata.Il aud numai cand studentii care stau deasupra nu fac petreceri sau au musafiri pana la 6 dimineata [bang].Frumos tare, ce sa zic.'Noroc' cu oboseala care m-a lecuit de sensibilitaturi si dorm in aproape orice conditii. Smarandita, am murit de ras la faza cu urechile lipite cu scotch [:-)))][:-)))][:-)))]. Si fiica-mea mai nou nu vrea sa doarma decat pe o parte, cand se trezeste o sa verific si eu urechea. Cu deplasarile, si noi o sa o luam peste tot, nu concep sa ma despart de ea...Pana acum am fost la mama si la sora-mea,a fost tare bine, dar la hotel...nu stiu.Am timp sa experimentez, ca o sa mergem in curand la munte. Nu vrem sa ne dezicem de la vechile obiceiuri. Ionela, ce bine ca nu e Mihnea racit din nou!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Timi a spus: MAMA! [olala][olala][olala] Bine, nu ma autoinsel eu, ca stiu ca nu a fost constient. [:D] Tot silabisea el acolo cu jucariile, a inceput si sa sughita, si cred ca din greseala a iesit: mama. [:D] Oricum, m-am topit toata, mi-au dat lacrimile [:I] A, si inca ceva: atata isi baga degetele de la picioare in gura si le roade, ca trebuie sa ii schimb cateva perechi de pantalonasi sau salopete pe zi. E tot ud la talpi [bang] Cred ca singura solutie e sa ii dau salopete din alea fara calcai, si sa ii schimb doar sosetele, ca sa nu ne tot jucam de 10 ori pe zi cu imbracari si dezbracari. [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Krelia - merci, sper sa mearga bine. La voi am vz ca Albastrel papa bine, nu?[pup] Gagix, voi va incumetati vara asta cu bebeii la mare,munte? Am vazut ca unele dintre voi ati plecat cu ei la drum lung, cum s-au comportat? Monis?[:)] Al meu nu prea are stare in scaunelul de masina, cateodata adoarme , cateodata vrea joaca. Atunci cand are chef de joaca nu prea vrea s astea in scaun, na...il inteleg , n-are spatiu sa se desfasoare [:D] noi la drum lung nu am plecat cu el, un motiv intemeiat fiind acesta...e Mr. Foiala [:D] Si da, luni incepem sa mai diversificam lucrurile ca nu se mai poate. Vrea papa la 2 ore zi si noapte! [alcool] Mi-am indeplinit visul de a-l alapta exclusiv la san pana la 6 luni. Oricum voi continua...pana la ultima picatura [:)] Va [pup] Cea mai fericita mami de [baietel] Andrei Nicolas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna "dimineata", am robotit pana la ora asta, acu gata, cu copilu la mare. Daca are nevoie cineva de cafea sau o frapucina, estem. Apoi, multumesc pentru aprecierile la adresa printesei. Ralu Sa petreceti frumos! [pup] Cuscri Ti-am zis oare ieri ca esti frumoasa? Mai bine zic de 2 ori decat deloc. [pup] Ava (nici eu nu-ti pot spune altfel, dar atrage-ne atentia daca e vreun pericol) si eu vreau sa colind lumea- lung si-n lat vara asta. Cum o fi, o fi. Diana Spor sa ai la munci! (Cred ca ai avut dreptate cu marea D, nu stiu daca am inceput-o sau nu, dar mi se pare lejer pana acum si foarte haios, doar ca am nevoie de o solutie buna de scos petele) Ancutzule drag [pup] Cum merge aparatu'? Doris Ma bucur mult sa te citesc, stai sa vezi cum e cand tipa o saptamana inteaga! Chiara se distreaza asa de vre0 10 zile, de tot vine familia la noi si ne intreaba ce-i facem de tipa asa. Dar ea se distreaza copios. [pup] Smaranditza Fereasca Sfantu' sa se cunoasca prietena ta cu mama mea, ca ar iesi numai "sfaturi utile". Si Chiara e cam clapauga, mama ma boscorodeste ca "de aia ca nu i-am pus caciulita". Atata bai sa fie. [pup] Traiasca beibikuku! Si felicitari pentru "Mama". Cory Nu e nicio problema sa pleci. Noi ne stresam, ne facem 10.000 de ganduri, ei sunt curiosi si se distreaza de orice noutate. Gata placintica Vreau vesti de la Raluci [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda/ChiaraAmoreMio#"] Chiara Ada, vita mia [/url], [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda/ChiaraDecembrieIanuarie20092010#"] Chiara creste [/url] [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda/OdiseeaPlecariiNoastraAcasa#"] Odiseea plecarii noastre acasa [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cory, felicitari pentru alaptatul exclusiv. Si la mine asta a fost cea mai mare dorinta: sa ma prinda ziua mea alaptand [olala] (si asa va fi[pk]). La mine a fost nevoie si de ambitie si ceva munca pentru indeplinirea visului, dar s-a meritat [pk] Si la fel...il voi alapta pana nu va mai vrea el [bibe] Timi al meu se comporta ff bine in calatorii. Chiar radeam cu sotul ca daca se mai maraie Timi seara si nu vrea sa doarma, ii trimit pe amandoi in plimbari cu masina. La cateva minute de la plecare adoarme bustean. Se trezeste doar pentru papa. Daca e drum mai lung de 3-4 ore, bineinteles ca se mai si joaca. Dar eu stau langa el pe bancheta din spate si ne facem de cap acolo: jucarii peste tot, maimutareli, cantece, etc. Si daca cumva il prindem in pasa proasta si e mai marait in ziua aia, oprim masina undeva si facem o mica plimbarica in aer liber(in wrap sau carut - depinde de vreme). Asa ne mai dezmortim si noi oasele, si se mai linisteste si el. Cam asa e la noi...dar nu sunt toti copiii la fel... No, gata acum, ca mi-am cam facut de cap azi pe net [:D] si mai trebuie sa mai fac ceva si prin casa. Va pup [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...