Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu ! 3


Recommended Posts

buna pranzul va spun cu tuse ..nu vrea sa treaca..anyway..krelia stai linistita ca nu am pofta de capsuni;la noi s-a cam terminat seonul..am mancat de vreo 2 luni cam in continuu in diferite combinatii..[pup]...voi tot ziceti placinta la msg alea lungi si eu ma gandesc chiar la placinta..mai ales la una..nu mai stiu cum se numea ..sarata.cu branza..dobrogeana parca..si [pofta][pofta][pofta][pofta]..offff poftele astea...
Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri si [gravi] 10+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cory, chiar asta eram si io curioasa..la voi stau bebeii cuminti in scaunul de masina???ca a mea e toata o frichineala , si daca suntem la drum lung, se foieste cat se foieste si pe urma o apuca urlete ca vrea in brate..E drept ca avem scaunul de o saptamana ,si pana a-l cumpara o tineam eu in brate in masina..poate de asta, ca se obisnuise la mine in brate[alcool][bang] Deci Diana, ne tii in suspans , hah??[mai][:D] Smara si fiimea cand se foieste in somn isi agata urechea pe care doarme, si doarme asa cu urechiusa prinsa si intoarsa sub capusor..Dar le are pe amandoua urechiusele uniform clapauge[:D][alcool]..Tare ma tem sa nu ramana vreo urechiata, sa poarte plete lungi din cauza clapaugelii[:-@] Cat despre kg , nu zi hop, ca doar ce m-am infipt in 4 feluri de prajituri [:-)))](nu zic ce praji, ca e Alexuta burticoasa cu ochii pe noi si o pohti[:I])..Deh, dadusem 100grame jos, acu am pus 500[alcool]la loc..[:-@] Ancutz, deci te vezi sigur iar cu iesencele!super, bine ca aveti la cine sta la Iesi, o sa fie mare distractie pe voi fetele!![pk] Andre, aici ai mare dreptate la diversiceala...e grele cu petele de pe hainute!![bang] Ia veniti gagici cu idei, cu ce ies petele de morcovel , si alte alea coloraciuni de pe hainute frumoase si colorate? nu ziceti de clor, ca ala merge poate doar la albe..[:-@] Mai stiam de solutia aia roz pt scos pete de fac astia reclama, imi scapa numele, dar o prietena a folosit si cica decoloreaza putin si din culoarea hainei, deci nu rezolv nik..[:-@] Vazut papacioasa ta, numai ochisori era toata fatzuca[:D], ce frumusete de gagica o sa fie cand o iesi la plimbare cu flacaii..[:I] Chiar asa Raluci, ai promis transmisiune de sub masa??care e treaba..sau ai cazut de tot pe sub masa de atata beute?[:D] Cristinica09, si mie mi se pare ca m-am ramolit, la fel parca acu is plina de riduri, sau poate s-au accentuat alea care erau mici mici..oricum is cam ca o epava grasa si urata.. Cand ii zic lu al meu, rade de mine si tot imi zice..'deh..cine e mamica si are bebitza frumoasa?'[olala] Si cu asta imi inchide gura.. Ca veni vorba de al meu zmau(a se citi sotz), Kreliut, tot asa ne cicalim pe tema forumachelui, tot ma atinge zilnic ca stie ca ma enervez si scot flacari la el[blabla] Gata , fug ca s-a trezit matza si plangee..[alcool] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13"] rechinas in pozici [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut ceva de citit din urma da nu ma plang [olala]. Asa ca livrez si eu una placinta deja expirata acu sa vedem ce imi mai aduc aminte. Raluci La multi ani sotului. Acu cand scriu io cred ca sunteti in plin Party asa ca Distractie maxima. Faina ideea cu pedichiura. Ar trebui ca in iunie cand ii vine lui barbata'miu maimutza(a se citi brazilianul) sa adopt si eu culorile tale ca sa il fac invidios.[:D] Cristina boc parca la tine am citit de alergii... Sper ca nu te incurc... Eu i-am facut lui Danut panelul de alergeni pediatrici la un lab in Iasi. A costat 230 de ron ocazie cu care am aflat ca e usor alergic la alune. In rest la nik(adik nici la lapte cum suspectau doctorii si nici la gluten). Lauradi si Danutz isi baga de ieri picioarele in guritza. Exersa el de mult dar de ieri ii iese. Acu cand sta pe burta isi tot ridica curutzul si vrea sa busileze si asa se enerveaza cand nu ii iese [:)] Monisule drag ce dulce e Iulian si ce mutrita face el la mar. Si Danut cand gusta din ceva noi intai se stramba de zici ca papa lime si apoi daca ii place deschide guritza. Si la noi indicatia a fost tot cu supa dar cum nu prea vad cum sa o administrez cu lingurita zic pas(deocamdata). Ionelo unde ai vazut maica in Carrefour scaun Chico? La Mini Blue? sau in interior in supermarket? Ca si pe mine tot asta ma tenteaza. Apropo l-am vazut pe Mihnea in poze iar comentariile tale sunt superbe. Tinem pumnii sa scapati de muci. Diana cere si tu un discount de la Chico ca le faci vanzare la astia... [pup] pentru tine si cei 3 pui. Dankutza ma bucur ca e bine Pinky dupa buf[q]. stiu cum e ca si noi am patit o pozna de asta.. Distractie maxima maine la botez si deci duminica pupam printesa crestinata. Ramo C La multi ani mamei. Faina surpriza ii pregatiti. [pup] pt Domi care papa bine. Simina La multi ani sotului si mamei. Ce mare s-a facut Maya... si ce dulce e. Andre ce frumoasa e Chiara. Si cum papa ea.. Merita vreo 10 pupici. Iar pe tine te-a incurajat deja Krelia... Asa era la tara cand venea mirele in petit punea palaria pe dulap si daca la plecare era plina de praf adio nunta [:-)))]Noroc ca nu se mai poarta palariile. Mai lasa si tu curatenia si baga o ieseala tanara esti, frumoasa esti, copil frumos ai, sot dragastos idem. Monica eu una nu stiu ce sfat sa iti dau, dar stii cum e chirurgul trebuie sa taie. Asta e meseria lui. Cat despre Pidilife clinica pt cei care isi iubesc copiii no coment mai bine ar fi medici ce isi iubesc meseria si la stat si la privat(ca pariez ca majoritatea lucreaza si la Sf Maria). Ralu Seby felicitari pt cei 6 anisori si multi inainte. Si Danut suge la degete de numa numa dar al lui doctor a zis sa il las in pace. Daca nu vrea suzi asta e... Ava ce simpatici tre sa fie strumfii tai la faza cu socializarea. Cred ca iti creste inima cand ii vezi. Desi cred ca e grele tare cu doi odata. Lalu ai PM. Despre plecatul pana in Franta cu masina nu stiu ce sa zic... Mie si in doi mi s-a parut obositor ca e tare lung drumul dar voi stiti mai bine. Daca e si printesa cuminte... Nasii lui Danut vroiau sa plece initial in Germania dar cum acolo le cereau limba la perfectie mai zabovesc un pic. Nasul lucreaza la o firma mare si cei de la Bucuresti i-au propus un post de conducere si au zis ca o oprire scurta in Bucuresti nu strica nici la bani nici la CV. Plus ca si nasa s-a transferat tot la firma unde lucreaza. Mai rau e ca Danut era si copilul lor(ca ei nu au copii) ... Smaranditza tare faza cu scotch-ul. [:-)))]Macar a functionat? Strumfy La multi ani mamei tale si drum bun catre Vaslui. Lili bestiala faza cu iesirile voastre. Credeam ca numai noi caram cupchilul peste tot ca Danut e deja invatat cu restaurantele si terasele. Am fost la o cumatrie, la ziua nasului lui, cu mami si tati la pizza. Noroc ca e baiat de treaba si ne lasa sa terminam consumatia.[:D] Crissa ce chiscute are Robert... si ce ochi [olala]. Acu si despre noi. M-am tuns si io dar cum nu am facut poze cum eram proaspat iesita de la coifor acu cand m-am spalat pe fuga intre orele si antrenamentele sotzului nu mai are nici un haz sa ma trag in poza. Nu mai stiu cine zicea de buric. Al meu e negru [q] parca sunt un dalmatian. Danut e bine. Doarmea ceva mai bine in schimb dimineata ora de trezire tot intra la apa. Azi a fost 06.00[bang]. De adormit singur nici nu se pune problema ci doar la tatza, mangaiat, alintat(dar nu leganat). In rest e constipat si de doua zile am trecut pe pere dar rezultate nexam. Aseara tot cu supozitorul am facut treaba. Si acu sa ma plang... pe langa soacra [:D] care ma tot bate la cap: sa ii dau cupilului LP(ca dc nu ii ajunge sanul), ca sa ii dau cat mai mult ceai(dupa parerea ei cel putin 250 de ml pe zi) si sucuri de fructe(portocale) si supe si alte alea alea ieri m-am hotarat sa ii iau lui danut biscuiti si sa ii dau cu mar crud(ca pana acum i-am dat doar copt) si cum e e slabut(are 6.800 la aproape 6 luni) am zis ca merge. Si iau frumos la rand Kaufland, Careffour si vreo 20 de farmacii si gasesc de la nestle dar pt 10 luni+. Intr-un final la o farmacie Dona gasesc niste biscuiti italieni scumpi rau (20 de ron 200g)pe care scrie patru luni+ dar constat ca au zahar. Am mai gasit si in Kaufland ceva dar aia ierau tot 4 luni + dar aveau si zahar si ou si mai erau si turcesti pe deasupra.[bang] Deci fetili care ati cumparat biscuiti pt bebelaci sunt si fara zahar??? Si daca da de la ce firma(ca la farmacie fac comanda dar sa le zic eu de care vreau). mami fericit de [baietel] Dan Mihail
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauriciu, incearca cu Vanish. Nu scoate chiar tot dar ceva ceva, si cel putin din experienta mea nu decoloreaza. Morcovul sa stii ca nu iese.[:D] Smaranditza felicitari ptr mama! Tare faza cu urechile [:D]. Si Teo ii mai clapauga, no asa o fost si Vlad si acu le are frumos lipite de cap. Am observat ca au cartilajul moale de tot, cred ca e ceva adaptare la pozitia de supt, habar n-am si apoi se intareste cu varsta si se apropie de caput. Alexa, pupam burticuta. Of poftele astea eu n-am avut la primii doi dar am avut la Teo cat pentru amantrei![:D] Andre, da e haios (daca papa bebe, daca nu nu-i chiar asa funny [:I]). Cory eu am fost cu ei la schi in martie. A stat cuminte Teo in scaunut, noi doar asa in scoica am obisnuit-o de cand s-a nascut. Mai comenta, ne mai opream, a durat dublu drumul (la dus ca la intors a dormit 4 ore) dar a mers. Vlad imi facea taraboi in scaun, dar stateam cu el in spate, il tineam de manuta, il mangaiam, il pupam, il dragalea, ii cantam, ma prosteam, scoteam arsenalul de jucarii si statea pana la urma in scaunut. Important e sa nu cedezi sa-l tii fara scaun ca s-a terminat. Greu il mai convingi inapoi. Sa fie ceva clar, merge masina, stam in scaun. Daca e musai oprim. Si un pont, faceti un CD audio/mp3 cu cutiutele muzicale, stau cuminti, cuminti. Ava, linistita cu ei la drum. La inceput faceti ceva experimente aproape de casa, drumuri scurte cu masina si o noapte la un hotel/pensiune sa vedeti cum e. Daca e ok, atunci dati-i bataie! [9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)([url="http://community.webshots.com/user/dianar130"]bebelus[/url], [url="http://community.webshots.com/user/dianar131100"]copilas[/url])&[8**][url="http://community.webshots.com/user/Timeea_dulcineea"]Timeea [/url](18.05.06) & [copil][url="http://community.webshots.com/user/dianar130"]Teodora[/url] (11.11.09) [url="http://family.webshots.com/album/556702205NzEiPu?action=&track_pagetag=/page/video/family/kids&track_action=/ViewActions/FullAlbum"]Filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dymo, da de ce iti complici tu viata cu biscuiteii??uite ca spunea si Diana ca merg ft bine cerealele fara lp puse in marutul dat pe razatoare. Eu asa am incercat si i-am dat cereale de orez de la Nestle(doar asta am gasit da cica mai era bun si Milupa cu mar parca..)..bine nu prea am insistat..Dar sunt muuult mai sigure cerealele decat biscuitii ,care de fapt nici macar nu i-ai gasit! La combinatii pot sa spun ca am pus si in piureul de legume ametit cu multa zeama de la supica o lingurita de cereale de orez , si parca a mai lipait ceva matza mea..Dar tot putin , si tot nu vrea.. Azi am incercat si i-am dat banana, vreun cm dintr-o banana mare, si a lipait parca ceva mai bine decat orice altceva ce i-am dat pana acu..[alcool] Diana , de Vanish imi spunea prietena aia a mea..las ca incerc si io, sa videm...[:-@] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13"] rechinas in pozici [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dymomo, biscuiti fara gluten sunt Farley’s (Heinz), nu stiu daca se gasesc in Romanica...iti dau pe PM site-ul de unde ii poti comanda, sa nu fie reclama.Costa 18 ron cutia de 250g si spun ca sunt din lapte, soia, faina de orez, fara coloranti artificiali, conservanti, sau arome artificiale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana mi-ar place si mie o Nicoleta, chiar daca nu ma pricep dar m-as chinui eu acolo. Deja i-am batut un apropo lui tati. Monis ce figuri facea Iulian la papa.[pup] ionelamaria l-am vazut pe Mihnea papacios.[pup] Krelia spor la cumparaturi. Am admirat noul look. Many-bani multa sanatate lui Vladut. Bine ca n-ati patit nimic voi in micul accident. Ramona nici mie nu-mi place avocado si ma gandeam cum sa dau la copil? Eu am cumparat unul ceva timp in urma, l-am lasat pana s-a copt, l-am gustat si [vom]........l-am aruncat. ralu-sebyai atins recordul la ..."placinte". [pup] mamica si una bucata copil impachetat. monica sper sa luati decizia cea mai buna ptr. Maria. Distractie placuta la taiatul motului. simina frumoase pozici. Stephy[pup] am terminat capitolul trecut, acum plecam la plimbare si poate ne mai auzim pe seara. Doris mamica implinita de Matteo - 7.12.2009 .. [url="http://picasaweb.google.com/doriskarina1"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti sa radeti putin uitati: "fa-te tu odata Xena si frige-i un fier de calcat in gura sa-i sara vreo doi incisivi, un canin si cativa molari si-ai sa vezi ca n-ai sa mai fii vinovata ca se-nvarte pamantul! Si daca ai sa spui ca e mai puternic si n-ai sa reusesti, baga-i vreo doua diazepame in ciorba si pe urma pune-i o "posta" la picioare sa simta arsura o luna macar, sa-l usture si cand respira! Presupun ca nu mai trebuie sa specific ca va trebui sa ai bagajele duse din timp de la el... "..de pe forum..hehe am vazut ca si ramonika a scris pe acolo -este si ea culegatoare de "perle"..ahaa ramonika radeai pe acolo fara noi..
Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri si [gravi] 10+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...