Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenie la plesneala*32*-O floare pe nume Emma


Recommended Posts

Un cuplet al lui Tanase de acum 60 de ani

 

*Si cu asta ce-am facut?*

Ne-am trezit din hibernare

Si-am strigat cit am putut:

Sus Cutare! Jos Cutare!?

Si cu asta ce-am facut?

 

Am dorit, cu mic, cu mare,

Si-am luptat, cum am stiut,

S-avem noua guvernare?

Si cu asta ce-am facut?

 

Ca mai bine sa ne fie,

Ne-a crescut salariul brut,

Dar traim in saracie?

Si cu asta ce-am facut?

 

Ia coruptia amploare,

Cum nicicind nu s-a vazut,

Scoatem totul la vinzare?

Si cu asta ce-am facut?

 

Pentru-a cistiga o piine,

Multi o iau de la-nceput,

Ratacesc prin tari straine?

Si cu asta ce-am facut?

 

Traversam ani grei cu crize,

Leul iar a decazut,

Cresc intruna taxe-accize?

Si cu asta ce-am facut?

 

Totul este ca-nainte,

De belele n-am trecut,

Se trag sforile, se minte?

Si cu asta ce-am facut?

 

Se urzesc pe-ascuns vendete,

Cum nicicind nu s-a vazut,

Tara-i plina de vedete?

Si cu asta ce-am facut?

 

Pleaca-ai nostri, vin ai nostri!

E sloganul cunoscut;

Iarasi am votat ca prostii.

Si cu asta ce-am facut?

 

Sorana si Monica (6 ani)

"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

kay da [pk] da [pk] vrem poze cu S...cat mai multe...si infasurata in perdele, si cu nadragii lu tati in cap, si cu rucsacelu...[pk] da [pk] da

vio ce treaba are postu cu mine? acum am si eu voie sa fac [xinpat]....cand nu eram in post nu aveam voie...si daca organu ma vrea....ce sa-i zic??? e post??? pai stii cum se duce la alta care nu e in post...[:-@] [:-@]

azi am trecut asa intr-o doara pe la Gabi la munca sa vad daca e....si era...cam nervoasa ca gresise acolo la serviciul ei.s-a mutat de tot la mama ei. in rest i-am zis de voi ca sunteti bine. sper ca am informat-o bine. i-am zis de S ca aude si s-a bucurat mult.

eu vreau la nani acum...

 

pozeid="purple">, Just Meid="blue">

Infertilitatea este o boalaid="red">, Bazar pt Mihaitaid="blue">

[sofer] ambitioasa

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fi-mea inca doarme... am zis ca plec la cumnata, dar vad ca se lalaie treaba, cred ca mergem cu tati, ca se trezeste si el pana se dezmeticeste broscuta mea...

 

hai ca incep sa incarc poze [:D]

 

************************************************************************************

 

oanaid="purple"> [mamica] de [aerob] Sid="size3">id="purple">Oid="size3">id="pink">Sid="size3">id="teal">Oid="size3">id="green">Nid="size3">id="yellow">Iid="size3">id="red">Cid="size3">id="orange">Aid="size3">id="brown"> (6.06.2007id="size2">id="purple">)

 

 

[yum] "]asa creste Soniaid="red"> : intr-un an

 

 

[foto]Sid="size3">

 

www.helpsonia.com , povestea Sonieiid="purple"> , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil ! id="red">

 

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."id="green">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca bun venit in gasca

Oana bine v-ati intors acasa

 

 

[pup] si [flo]tuturor plesnitelor[asia]

 


Blogul lui Bogdan-Andrei id="size3">

 

Varsta lui Donu' Bodoid="blue">

 

Varsta lui BB2 [ispita] 100% Isabelleid="red">

goblenuri-relatii pe blogul Donului

 

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!id="red">

 

[ruga]Doamne ajuta!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kokiy, sa ma fericesti cu un PM te rog, sa vad si eu ce si cum se incarca mosii pt dodo, ca sa pot sa le dau liber mosilor pe care ii tin la mine... intelegi tu [:D]

 

am dat upload, acu la mila vitezei de incarcare.

 

************************************************************************************

 

oanaid="purple"> [mamica] de [aerob] Sid="size3">id="purple">Oid="size3">id="pink">Sid="size3">id="teal">Oid="size3">id="green">Nid="size3">id="yellow">Iid="size3">id="red">Cid="size3">id="orange">Aid="size3">id="brown"> (6.06.2007id="size2">id="purple">)

 

 

[yum] "]asa creste Soniaid="red"> : intr-un an

 

 

[foto]Sid="size3">

 

www.helpsonia.com , povestea Sonieiid="purple"> , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil ! id="red">

 

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."id="green">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare de la nemti.....hallo!!!!

Kay, bine ai venit acasa! abia acum am citit din urma, la capitlul asta. vestile despre S sunt bune, dupa cat pricep io.

ziua asta trebuie s-o notez in calendar ca am dormit la amiaza.[nani]

 

in rest, nimik nou pe frontul de vest! nemtii stau la locul lor, nu mai vor sa invadeze pe nimeni, ca-s ei invadati de turci[alcool] (cre'ca i-au ajuns blestemele unora....sunt la turci in Germania...la noi precis s-a rasturnat caruta cu p........)

boracimea mea, a inceput scoala acilea, asa e mai bine, mai sanatos[pk] pentru ai mei. fiimea vrea parul cret[alcool]. are un par fain, lung , matasos....dar ea il vrea cret[bang] cret-ciufulit, o chestie de-asta....[alcool]io mi-am pus vopsea in cap, negru-diamant...imi mai lipsesc coarnele si coada....[}:)]

 

cam asta, ma duc sa ma regrupez sa bag o mancare ceva, pentru deseara...acuma de fapt.

 

misho, copii nascuti in martie, sunt ei trasniti da buni, destepti, isteti....lasa ca vezi tu! pestele pe uscat![flo]

 

 

*************************

Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!

 

 

MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAUid="red">

************************

 

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!id="purple">

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
Anca bun venit in gascaOana bine v-ati intors acasa[pup] si [flo]tuturor plesnitelor[asia]
align="right" id="quote2">Dodo, sa fii cuminte! lasa-le incolo de trebi...ca nu vine soacra in control (sper ca n-am zis vre-o prostie). stiu ca tre sa te ocupi de Bodo, dar incet si cu atentie....[pup][flo]Anca, bun venit! nota 20 ca ai facut mataniile alea...io nici sa mor nu le faceam![pup]*************************Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA! MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAUid="red">************************Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna dragelor [pup]

 

Sorana, [pup] cit de adevarat e Tanase si in ziua de azi! Ca si Caragiale, de altfel.

 

Oana [pup] nu mai da iama in frigider [neand] ca te alerg si te leg cu perdeaua lui Soso de pat [:D]

 

Kari [pup] am citit toate site-urile cu horoscoape, zodiace si astre la Pesti, in special la copiii Pesti si mi-a placut ce am vazut. Sint cei mai sensibili copii din tot zodiacul, ce e rau e ca nu se exteriorizeaza.

 

Rhoneea [pup] [pup]

 

Delphi baga mareeeeeeee acu' cit ai voie, ca ai tinut post cind nu trebuia [:D]

 

Tantzo trecusi la fomei? [wow] Nu-ti mai plac barbatii? [:D]

 

Dodo [pup] si sa stai cumintica, promiti?

 

marami [pup] am crezut ca ne-ai uitat de tot

 

vio [pup]

 

mariussimiuc [pup] ce mai faci bun? [pofta][pofta][pofta]

 

umflatel [pup]

 

 

Ups! Tre' sa fac cap. nou! Brainstorming again pentru titlu!

 

 

 

****************************************************************

 

In fiecare zi alaturi de Emma!id="green">id="size4">

 

O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console">

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">

 

 

Curiosilor [:D]

 

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa sa stie tot forumul ca ...id="size4">SONIA AUDE !!!!!!!!id="size5">

 

****************************************************************

 

In fiecare zi alaturi de Emma!id="green">id="size4">

 

O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console">

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">

 

 

Curiosilor [:D]

 

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...