Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegerea numelui copilului si destinul ...


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 168
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello mamicutzelor!! am 10 saptamani doar si nu stiu ce va fi, baietel sau fetita [:D] sunt f nerabdatoare, cert e ca cel mai si cel mai important e ca bebeu sa fie sanatos, nu cred ca il poate caracteriza chiar atat de mult un nume, cat despre nume, al meu nu vrea sa stie ce va fi, vrea sa fie o surpriza placuta, la final, as vrea si eu asa, dar parca tot sunt putin curioasa [:D] Imi place f mult Maya-Maria si de va fi baiat, Mihai, va puup [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Burtici dragI, eu am 11 saptamani si inca nu stiu ce va fi bebele, dar daca va fi fetita o sa-I punem Malina. Nu am studiat niciodata partea aceasta cu destinul, daca numele influenteaza destinul si nici nu cred ca o voi face, ma rog doar lui Dzeu sa fie sanatos si norocos. Pt nume de baiat inca nu ne-am hotarat[:D]. Sanatate multa voua si bebelusilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna!eu am 19 saptamani de sarcina si inca nu stiu ce este,medicul la care am fost la ecograf mi-a spus ca nu se vede pa ce bebe statea picior peste picior(ca o domnisoara speram noi....)a spus 60la suta fata....in fine stam si ne contrazicem pe numel de baiat de fata l-am ales deja:casia marielena.de baiar stim ca al doilea nume va fi gabriel.ne gandim la saul sau abel(asta imi place mie si lui nu).pe primul meu baietel il cheama aris emanuel.sa speram ca e fetita.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
buna am ajuns in 38 saptamani si am aflat ca va fi fetita,exact asa cum speram noi..asa ca va ramane Casia Marielena,ne-am gandit la numele asta inca inaite de a ramane insarcinata.si daca va fi o surpriza mare si va fi baiat,atunci va fi casian gabriel.sper ca;Casia nu e un nume ciudatel,nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mie mi se pare chiar dragutz Casia!!! sunt adepta numelor mai rare sau "ciudate", aici am de combatut cu sotul meu k el nu prea e de acord k exemplu am vrut k pe baietelul nostru sa-l cheme Gilbert, dar a strambat din nas si atunci am ales Iustin, kre imi place la fel de mult dar este mai folosit![:D] kmy, [mamica] de [bb] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;28/st/20110408/n/IUSTIN-GABRIEL/k/bab5/age.png"]bebe strumph[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...