Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute dupa laparoscopie - 2 -


Recommended Posts

Fetelor am deschis eu un capitol nou.... Va astept aici.... cu vesti bune.... cu II.... [flo] [flo] [flo] [flo] [flo] [flo] [flo] [flo] [flo] Acu' dac-a venit primavara vin si berzele.... fiti cu ochii pe ele.... Pupicei.... [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

77bel-faci ff bine daca te monitorizezi!iti cresti sansele! la mine nu are sens sa fac lucrul asta-ptr ca trompele mele au ffost mult timp prinse in aderente si sunt pe de-a locuri subtiate!!dar..profit si de sansa asta!speranta moare ultima!!!acum ce-o vrea Dzeu!![pup] sa speram ca ne va inflori si noua un bebic in burtica in primavara asta!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara Bell Multumim mult de capitol nou dar nu trebuia sa iei si prima pagina de la capitolul vechi? Din pacate nici eu nu stiu cum se face [:I] Ai dreptate - nu am inceput serviciul asa ca am timp sa ma gandesc numai la prostii - dar de vineri o iau de coada . Cat despre monitorizari, eu te sfatuiesc sa faci. Am facut si eu doua luni la rand pentru inseminari, si chiar eram si eu curioasa cum e ovulatia - am avut ovulatie in fiecare luna fix in a 14-a zi, fara nici un fel de stimulare. Asa ca te ajuta mult monitorizarile sa vezi cum stai cu ovulatia, cam in a cata zi a lunii ovulezi, asta in cazul in care cm este cat de cat regulat. Cine o sa ti le faca? tot profesorul? Uratica, eu am 30 de ani si tot de 10 ani incerc sa raman (dar "doar" de 3-4 ani merg prin doctori)de aceea te intrebam de FIV. Numai ca eu momentan nu ma simt pregatita sufleteste pentru FIV, eu inca sper sa reusesc natural, mai ales ca dr mi-a dat sanse dupa laparoscopie. Asa ca hai sa tragem tare luna asta [xinpat][sex] O seara buna tuturor Sper ca in curand o sa fiu si eu [gravi] http://infertilitateaesteoboala.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bada si verificate si ok.Dar probabil vrea sa se asigure ca sunt permeabile.Citeam ce ai scris tu ca au stat trompele mult timp prinse in aderente,la fel cred ca au stat si ale mele.Am mai scris ca eu nu stiam ce inseamna aderente si nu am cerut mai multe detali asa ca eu sunt tot in ceata,nu mai spun ca au fost si lipite da nu ma intreba de ce,asa ca... [alcool]pt mine ori ce informatie e bine venita.Acum astept sa ajung din nou in spital sa vad daca pot sa fac rost de fisa medicala de la laparo poate aflu mai mult detali.As v rea sa vad inregistrarea din timpul operatiei dar asta chiar nu cred ca se poate.[pup]la toate [flo]TRYING TO MAKE A BABY !!![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihi..eu amu sunt la chef!dar parca tot mai interesant e forumul![:D] alice-aderentele sunt ca niste panze de paianjen-ca niste ate,ca niste fire...nu stiu cum sa-ti mai explic!!sunt niste fibre ce leaga in mod anormal anumite organe intre ele-facandu-le sa nu mai fie mobile!!de exemplu-trompele tale lipite!sau lipesc uterul de peretele abdomenului,sau ficatul cu trompele,cu ovarele,cu uterul si Dxeu stie cu ce mai avem in noi!!iar efectul lor asupra trompelor e deficitar..ptr ca..de fapt inchipuieti ca infasori niste ata(aderente)in jurul trompelor ce sunt ca niste tubulete finute..timp de 10 ani!!!!sau mai putin...intelegi acum ce se intampla?? uff..sper sa intelegi!nu cred ca sunt un bun pedagog!da sa stii ca m-am straduit cat de cat![:D] iar permeabilitatea trompelor trebuia verificata la laparo!!nu isi mai are rostul hsg-ul!!e aiurea!!!!!!total aiurea!chiar nu inteleg de ce iti face hsg,avand in ved ca la laparo erau permeabile-eventual ti-l face ptr a dilata trompele mai mult!!sa intrebi lucrul asta cand iti faci hsg!!si...nu fa hsg fara sa ai analizele facute-vsh-ul si secretiile..sper ca ti le-a dat sa le faci!!ptr ca e ff riscant-sa nu faci vreo infectie ceva![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...