Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute dupa laparoscopie - 2 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LA MULTI ANI!!!! Uratica [cheers][cheers][cheers] [s][s] Sa dea DD sa ti se implinesca toate dorintele, sa iti tii cat mai curand bebele in brate, multa sanatate, fericire si sa fii iubita Uite si un tort din partea mea [papica] Ce ziceti fetele o punem de o petrecere? [bum] Pacat ca nu pot inca sa dansez Sper ca in curand o sa fiu si eu [gravi] http://infertilitateaesteoboala.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uratica [flo] [flo] [flo] LA MULTI ANI !!!!!! [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][s][s][s] SA-TI DE DZEU TOT BINELE DIN LUME, SA FII SANATOASA, FERICITA SI SA TI SE INDEPLINEASCA TOATE DORINTELE..... SI NU IN ULTIMUL RIND..... SA TI SE UMPLE CASA DE COPII..... COPII TAI..... [pup] [pup] [pup] [pup] [pup][flo] [flo] [flo] [flo] [olala] [olala] [pup] [pup] Auzi, am o intrebare la voi????? Daca folosesc tampoane intravaginale (OB-uri) are ceva? Sint cumva contraindicate???? Eu numai de-astea folosesc ca sint mult mai comode. Nu suport tampoanele obisniute (ma irita, ma oparasc.... ma jeneaza). Pupicei.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice, uratica are dreptate. Si mie inainte de HSG mi-a luat secretie, aveam o candida draguta, am trata-o cu ovule lomexin, apoi mi-a facut VSH (viteza de sedimentare a hemtiilor - daca este crescuta, atunci semnifica o infectie), care se poate face oricand si nu neaparat pe stomacul gol. Sfatul meu este ca inainte de HSG sa iei un antiinflamator contra durerii (ibuprofenum, nimesulid - aulin), iar dupa HSG sa iti pui un supozitor cu diclofenac sau indometacin sau ketoprofen (e ciudat cu supozitorul, dar crede-ma ca e cea mai buna optiune pt durerile din sfera genito - urinara). Si cu curaj inainte, ca nu e mare branza, doar o jena acolo si in rest e OK!!! O laparo in schimb da informatii mult mai pretioase despre starea organelor tale genitale si se pot trata pe loc orice inconveniente, doar atat ca te adoarme. HSG e o interventie asupra cailor genitale in sens invers drumului parcurs de ovulul fecundat. Iti urez bebe cat mai repede.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la bichini, OK, am renuntat si eu, dar la OB-uri ....................??????????????????? Chiar trebui? Nu suport tampoanele normale............ Ce dzeu sa fac>???????? VOTEZ si eu pt. petrecere !!!!! [bum] [disco] [s] Uratico tre' sa dai de baut bre' ca na... doar ai schimbat prefixu'....[bang] Cum te simti acum cu un an mai mult? Eu cind am facut 30 de ani imi venea sa pling, sa ma jelesc, nu alta. Nici n-am vrut sa ma duc acasa..... si acasa ma asteptau prieteni, rude.... etc. Am fost suparata foc... ca imbatrinesc si n-am realizat nimic pe lume ( ca bebe ma refer)............. n-aveam chef de nimic.... Dar tu nu esti asa, nu?!? Tu trebui sa te distrezi, sa te simti bine, sa chefuiesti.... [zz][zz][zz] Inca o data: LA MULTI ANI !!!!!! pentru Uratica [s] [majoreta] [s] [majoreta] [s] [majoreta] [s] [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELE MULTAM MULT!!! BELL-NU SUNT SUPARATA!NU AM NICI O PROBLEMA IN CEEA CE PRIVESTE VARSTA!MA SIMT BINE IN PIELEA MEA CHIAR DACA AM 30 DE ANI!NU E NICI O DIFERENTA!! SI E OK!!DAM PETRECERE!!![:D][alcool][alcool][alcool][alcool][alcool]NE FACEM MUCI!![:D][pk][pk][pk] A..BELL-NU SUNT INDICATE OB-URILE!TRECI PE ABSORBANTE CU ARIPIOARE SI SA LE SCHIMBI CAT MAI DES!!SI BINENTELES SE RENUNTA SI LA TANGA![bang]ASTA E!!NU AVEM INCOTRO! AMIR-FF FRUMOS EXPLICAT!EU STAU CAM PROST LA PARTEA DE PEDAGOGIE![:D]SI..BAFTA SI TIE LA BEBE!! FETELE SI EU VA DORESC CE IMI DORESC SI MIE -2 BEBICI FRUMOSI SI SANATOSI!![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

amir10 ma scuzi nu am vazut cand ai postat ms de sfat am si eu la activ 2 hsg dar fara sa-mi ia secretie inainte si o laparo facuta acum 3 saptamani.Acum parca mi sa facut frica sa mai fac hsg sa nu iau naibi ceva dar sunt si curioasa sa vad daca trompele sunt ok.
77BEL este mai greu la inceput cu timpul te obisnuiesti eu raman la parerea mea ca nu sunt igienice,eu am renuntat si la obisnuitele spalaturi vaginale
[flo]TRYING TO MAKE A BABY !!![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...