Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute dupa laparoscopie - 2 -


Recommended Posts

Buna fetele..., Ce mai faceti? [olala] [olala] [olala] [olala] [olala] Ce mai e nou? [flo[:-@] [:-@] [:-@] [:-@] [:-@] [:-@] Eu.... una sint "pe ele", muncesc din greu .... poate iese ceva luna asta....asa de la Dzeu, natural. Sint in Z12, inca n-am nici un semn de ovulatie, dar fac antrenamente..... Voi???????????????? Pupicei la toate [pk[pup] [pup] [pup] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salut fetelor, am si eu nevoie de ajutorul vostru ... :( in urma unei eco transvaginale am primit urmatorul rezultat: DUM: 17.02.2009 UTER in AVF AL AP T 4,36 cm 3,26 cm 3,94 cm Contur uterin regulat Miometru omogen Endometrul : 1,24 cm, aspect trilaminar Imagine de cavitate vizibila Col uterin: 2,80 cm Fundul de sac Douglas: fara lichid OVAR DREPT AL AP 4,07 cm 3,13 cm Aspect ecografic: prezinta o formatiune cu ecouri hiperecogene, de 3,52/2,79 cm (mai probabil chist endometriozic) OVAR STANG AL AP 4,07 cm 2,38 cm Aspect ecografic: cu un folicul de 1,35 cm doctorul nu mi-a dat niciun tratament , mi-a spus doar sa repet eco peste 3 luni, voi ce ma sfatuiti sa fac, ce va spune rezultatul eco?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor...ce mai faceti?...scuze ca nu a m mai intrat pe aici dar sa va povestesc...am facut laparo pe 3 februarie, CM a venit pe 18 feb..am avut ovulatie in a 13-14 zi. ce mi s-a parut curis e ca dupa a 3-4 zi de la ovulatie am inceput sa am urinari dese si simteam ca o arsura..in rest nimic. La cateva zile dupa au inceput sa ma doara sanii...f f tare. Acum pe 17 -18 martie ma astptam sa-mi vina CM...dar sunt deja in a 3-4 zi intarziere si nik. Nu am niciun simptom, doar ca ma doare burtica ca si cum mi-ar veni, unde f jos...(intelegeti voi)... si sani sunt mariti putin (asa ii vad eu)dar nu durerosi. Durerile de burat ma tin cam 3-4 secunde si dispar. Poate fi cu ochisori?...voic e ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna fetelor, imi pare bine ca v-am descoperit. Mai ales ca ma pregatesc de o laparoscopie. Pe care, asa in minte o am de foarte mult timp. Eu n-am ramas niciodata insarcinata, desi n-am luat anticonceptionale si in general nu m-am ferit foarte tare, ca mai tot timpul mi-am dorit un copil si am zis ca daca vine, nu-i o problema. Dar n-a venit, iar din octombrie 2006 chiar m-am straduit. Acum vreo 6 ani cineva auzindu-ma ca nu am ramas insarcinata niciodata si ca probabil am ceva probleme, mi-a povestit despre o verisoara care a facut "operatie de desfundare a trompelor" (asa s-a exprimat, ceva mai tarziu a inceput sa fie mai des folosit termenul de laparoscopie") si a ramas insarcinata in luna urmatoare. De atunci, nu stiu de ce, am fost aproape sigura ca asta e problema mea, si ca odata si-odata voi face aceasta operatie. Probabil intuitie feminina. Iata ca am ajuns la ceea ce am intuit de atunci. O sa va mai povestesc ca-s multe si nu vreau sa devin plictisitoare. Pup fetele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa dea Dzeu sa fie cu ochisori..... dar de ce te doare burta???? Asta nu-s simtome prevestitoare CM????? Tu ar trebui sa sti mai bine... De obicei inainte sa-ti vina ciclu ce simtome ai? Eu am ceva asemanatator cu ce povestesti tu: ceva dureri de burta ca niste crampe, dar nu f. dureroase, asa ceva ca o greutate in burtica.... Eu zic sa mai astepti un pic, sa nu te bucuri inca ca sa nu fie dejamagirea prea mare in caz ca nu e ce-ti doresti... Test de sarcina ai facut???? Eu as fi fost curioasa sa-mi fac. Tinem pumnii si "sa fie cu ochi".... Pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am si eu o rugaminte la voi:am facut laparoscopie anul trecut si nu au putut sa-mi desfunde decat 1 trompa.Nici pana acum nu am resuit sa raman insarcinta.Voi cele care ati facut laparoscopie ati avut drena? eu am avut si as fi vrut sa stiu daca si voi ati avut sau la mine au fost probleme mai mari si nu mi-a spus dr. fiindca numai la asta ma gandesc. Va multumesc si va doresc sa reusiti cat mai repede!Am scris si la sectiunea laparoscopie dar nu mi-a raspuns nimeni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela.... eu la operatie nu am avut drena. si nu cred k drena era pt k ai avut ceva grav......depinde de medic ..faza cu drena....la fel si cu clisma...unii o fac ,alti nu.....asa k nu iti face griji. Mult succes ! ____________________________________________________ [url="http://tt.lilypie.com/bBWfp2.png"] Asteptand un ingeras![/url] Viitoare [gravi].....cu [fetita] [fetita].....Te rugam Doamne[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...