Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute dupa laparoscopie - 2 -


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui alina06st
Fetelor voua ce vi s-a descoperit la laparoscopie? Ce v-au spus dupa aceea? chisturi? endometrioza? Eu n-am facut inca operatia, dar se pare ca sunt de toate si chisturi si fibrom si polip si endometrioza... Pup.
Buna Alina... mie una mi-a descoperit 3 punctulete de endometrioza pe sacul de fund douglas........nu am luat tratament pt ele,dr le-a indepartat prin operatie......dar exista posibilitatea sa apara.......dar a fost alegerea mea....sa nu urmez tratament.... Iti doresc sa ajungi cat mai repede la odisee !! ____________________________________________________ [url="http://tt.lilypie.com/bBWfp2.png"] Asteptand un ingeras![/url] Viitoare [gravi].....cu [fetita] [fetita].....Te rugam Doamne[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M
Mirela.... eu la operatie nu am avut drena. si nu cred k drena era pt k ai avut ceva grav......depinde de medic ..faza cu drena....la fel si cu clisma...unii o fac ,alti nu.....asa k nu iti face griji. Mult succes ! ____________________________________________________ [url="http://tt.lilypie.com/bBWfp2.png"] Asteptand un ingeras![/url] Viitoare [gravi].....cu [fetita] [fetita].....Te rugam Doamne[ruga]
Arriana M iti multumesc mult ptr. raspuns
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe-aici nu mai intra nimeni???????????? Vreau sa veniti si sa ne spuneti c-ati ramas gravide dupa laparo, sa ne mai ridicati si noua moralul. Eu una nu prea am sanse!!!! Nu vrea Dzeu si cu mine............ Azi e Z1 de CM.... dupa multe sperante..... Nu stiu ce sa mai zic................... dezamagire totala........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Fetelor nu disperati! Eu am umblat 4 ani prin doctori si nimeni nu s-a gandit ca as putea avea endometrioza desi aveam cam 75% din simptomele acestei boli. Intr-un tarziu aproape ca m-am programat singura la o interventie laparoscopica la Giulesti. Din pacate dr. Marinescu n-a vazut nimic. M-a trimis acasa spunandu-mi ca nu a gasit nimic, trebuie doar sa ma apuc vanjos de treaba. Am tras cat de tare am putut cam jumatate de an [:)]dupa care am incercat 1,2..4 inseminari.... Dupa a 4-a inseminare in care nu a iesit nimic si toata lumea ne spunea ca suntem ok dar n-a fost sa fie....am avut norocul de a ajunge la dr. Tutunaru. De aici lucrurile s-au derulat simplu si rapid: laparo - excizie endometrioza, tratament cu diphereline 3 luni, dupa inca 3 luni mi-a venit ciclu, am incercat in prima luna "la liber" si nu a iesit nimic. A doua luna am facut inseminare iar acum avem o burtica de 11 saptamani [:)]. Desi n-am o sarcina foarte usoara sunt cea mai fericita femeie din lume.[:X][:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna! Eu sunt noua pe aici. Am avut doau sarcini pierdute. Din motive necunoscute pe atunci. Aste se intmpla anul trecut in vara. Cu prima sarcina am fost internata la Elias la Dr Rotaru. Cu a doua la sp. Caritas. Am fost si la MedLife. Totusi mai aveam nevoie de o parere. Toti imi ziceau acelas lucru: ca nu este nimic grav, se intampla sa fii sanatoasa si sa pierzi sarcini. Se bazau mai ales pe varsta mea, zicandu-mi ca sunt tanara si sanatoasa si am timp si pt. bebel. Dar se pare ca totusi nu sunt chiar asa sanatoasa si recent o dr. doctor din tg mures mi-a descoperit problema. Am o mare punga mare (cat uterul) cu lichid in sacul Douglas. Mi s-a recomandat o laparoscopie. Credeti ca este ok. A facut cineva laparoscopie. Aveti idee la cat timp dupa aceasta investigatie pot ramane insarcinata, daca totul se rezolva? Credeti ca este periculoasa? Imi doresc nespus de mult un [bibe] si nu cred ca varsta este chiar asa importanta. Care este problema lor (doctorilor) daca eu si sotul ne dorim asa mult. Va rog mult...ajutati-ma! Orice sfat conteaza! [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...