Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute dupa laparoscopie - 2 -


Recommended Posts

lorena fa operatia,merita! dupa cum probabil ai citit nu e asa dureroasa si avand in vedere ca poti ramane insarcinata, doar ca pierzi sarcina...vei avea mari sanse dupa operatie sa devii mamica! si pe mine ma enerveaza dr care zic ca suntem tinere si avem timp de copii...fa ceea ce trebuie sa faci succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor[flo][flo][flo] Haideti cu vesti bune dupa laparo! Nu a mai ramas nimeni cu burtica? Si eu sunt cu gaurele proaspete in burtica, astept primul cm de dupa interventie... Lorena, sfatul meu este sa faci laparo fara ezitare, se vad altfel lucrurile si se rezolva si multe probleme. Multa baftaa![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Buna fetelor! Sunt noua aici..sper ca reusesc sa trimit mesajul ca nu ma prea pricep. Eu de abia am facut aceasta operatie, mai exact maine se face o sapt.si ma recuperez repede. Incerc de 1 an si jumate sa raman gravida dar nu s-a intamplat nimic.Printre multe analize am facut si HSG din care a reiesit ca am trompele infundate.Asa ca m-am hotarat la aceasta operatie la recomandarea doctorului si citind f multe despre ea. Acum sper sa fie cu noroc..Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin..[:D]..deci aveam diagnostic de trompe infundate..la operatie s-au constatat aderente pe trompe si endometrioza..parca ma asteptam la diagnosticul asta ca aveam simptome destule..dar asta e mergem mai departe. Operatia a decurs bine,trompele s-au desfundat dar trebuie sa-mi mai dea un tratament de oprire a ciclului vre-o 3 luni pentru endometrioza..acum alta rabdare:(.Va pup si va doresc [bibe]cat mai repede
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa ? vesti bune? si eu trebuie sa fac laparoscopie si mi-e asa de frica . dar daca sunt sperante , vreau sa incerc . am o trompa infundata , iar ovarul cu trompa buna este mult prea mare , deci drilling ovarian . asa ca mor de frica , dar daca avewti vesti bune , ma programez . "niciodata nu e prea tarziu"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, nu trebuie sa-ti fie frica..de fapt si mie mi-era inainte ca nu stiam ce m-a asteapta..la fel si cu HSG-ul,mama ce citisem..imi venea sa mor dar chiar nu ai de ce sa ai emotii..sa fi tare Eu azi ma duc sa-mi scoata atele si sa-mi faca instilatii(ca asa a zis ca trebuie sa-mi faca vre-o doua)..a mai facut careva dintre voi asa ceva? Pup dulce Va povestesc maine cum a fost[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.. Am facut prima instilatie ieri si vreau sa zic ca a fost cam naspa si acum ma doare burta ceva mai mult ca la menstruatie..mi-e groaza la urmatoarea. Conteaza ca a intrat tot serul si asta inseamna ca dr mi-a desfundat trompele la laparo. Daca vrea cineva detalii mai multe sunt aici.. pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
fetelor vreau sa va intreb ceva pe care eu sincer nu inteleg....de ce factei instilatii daca ptr desfundarea trompelor exista o procedura mult mai sigura..CELIOSCOPIA...si nu e mare catastrofa.. instilitaiile mie mi se pare ca fiind o procedura primitiva eu nu am facut niciodata asa ceva..ci direct CELIOSCOPIE.. anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...