Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (9) Cu sufletul langa Emma


Recommended Posts

Se anunta vreme buna yupiiiiiiiii endlich, la noi sunt 12 grade,am iesit otzara cu bitzigla la plimbare,azi am avut Elternbeschrehung la kindergarten ca face copilul 5 anisori (mancal-ar mama) si am plecat de acolo cea mai stolz mamica,e cel mai cumintzel si mai educat baietzel din grupa,i-am explicat despre mentalitatea noastra si a inteles perfect ca de aici vine asta, ca un deustche kind nu ar face asa lucruri manierate ce face Andi. Adina stai calma ca e plina lumea de idioti,sunt sigura ca oricine altcineva nu ar fi actionat asa dur la faza, bine zici ca nu-s copii tai rainigunskräfte au doar 2 ani egal ce au facut,Doamne Iarta-ma, nu e nimic anarhist,da ignore si keep going [pup]. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

claudia74 pe Andreas il felicitam pe 17 de ziua lui, dar pe tine pentru cea mai stolz shi mai fericita mamica te putem felicita de pe acum...cu siguranta datorita voua a ieshit copilutul vostru atit de educat shi de frumos, ai de ce sa fii mindra!!! Shi cind ma gindesc ce dulci is la 5 anishori!!!OK daca ma gindesc prea mult o apuc spre Moldavia noastra iubita sa-mi vad nepoatele... Cit despre vreme frumoasa...chiar vine primavara[pk]....m-am convins shi eu azi, tot pe o tura pe bitsa...ce frumos a fost[:D]!!! Mihaelaaa pai ne vedem intr-o zi la Nürnberg atunci!!! E un orash frumos shi merita a fi vizitat[:D][pup]... Dino
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina si sotului meu i s-a intamplat o faza aiurea cand era la Plus cu Vladut zilele trecute. Au ajuns la casa si V. avea o puna in mana cu nu stiu ce. Cand i-a luat-o sotul din mana ca sa o treaca vanzatoare produsul pe cititoru de coduri, copilul a inceput sa tipe ca o vroia inapoi. Iar vanzatoarea a replicat ca-i lipseste total educatia. Sotul s-a suparat foarte tare, au avut niste schimburi de replici, a vrut chiar sa-i faca reclamatie dar in ultimul moment s-a razgandit. Ma intreb cum se asteapta unii ca un copil de nici 2 ani sa se comporte ca unul de 4.... Si mie mi s-au mai intamplat faze aiurea cand eram cu V. in oras dar de obicei nu le bag in seama zambesc si imi cer scuze si-mi vad mai departe de viata mea. Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,dragelor , nu va cunosc , dar totusi , parca va stiu de cind lumea .Multumesc frumos de primire; daca a-ti stii ce fericita sint ca am descoperit forumul asta!! De fapt o prietena , care este plecata in Canada mi-a spus de el .Cred ca mi-a facut un bine enorm.Asa o primire frumoasa ,de la niste oameni pe care nu-i cunosc , nu am avut niciodata -si nu exagerez , si perii pe nimeni. Va multumesc ca existati , si sint convinsa ca voi ramine mult si bine aici . In alta ordine de idei , daca faceti intilnirea despre care am citit , nu ezitati , sa ma contactati , voi veni cu siguranta . Stau in Schorndorf , cam la 30 km. de Stuttgart. Despre noi citeva cuvinte: Ma numesc Dumitru Codruta -Maria , sint nascuta in Bucuresti,la data de 25.11.1968si acolo am sitrait pina am venit aici -adica la sfirsitul lui 2001. Am un singur copil , un baietel - MAtei-IOnut nascut in Schorndorf , la data de 28.10.2004-deci sint o mama cam "intirziata".Am facut deja40 ani[:D][:D][:D] Sotul meu este tot roman-Daniel , si tot din Bucuresti . Am o meserie , am lucrat in Romania , inainte de a veni aici , dar acum din pacate , nu am gasit nimic , de munca-si ce mult a-si dori , dar.....deci sint , cum bine zicea cineva mai inainte -Hausmanagerin[:D]Am avut si eu probleme , si mai am cu Matei , la gradinita , din punct de vedere al sanatatii , dar sper , ca vor trece cu timpul . Va las , am sa mai scriu , dar deja , cred , ca v-am innebunit cu cit am scris.Va multumesc tuturor , pentru primire ! , sa aveti o noapte frumoasa!!!!1[flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dinora77
claudia74 pe Andreas il felicitam pe 17 de ziua lui, dar pe tine pentru cea mai stolz shi mai fericita mamica te putem felicita de pe acum...cu siguranta datorita voua a ieshit copilutul vostru atit de educat shi de frumos, ai de ce sa fii mindra!!! Shi cind ma gindesc ce dulci is la 5 anishori!!!OK daca ma gindesc prea mult o apuc spre Moldavia noastra iubita sa-mi vad nepoatele... Dino
[flo][flo][flo][flo][pup][pup][pup] Am o dedicatie speciala ptr voi toate dar mai special ptr ardeleanca mea draga poate reusesc sa o scot din barlog ca de a venit primavara : [tube]http://www.youtube.com/watch?v=KpXbZJMKckE&feature=related[/tube] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna !!! Am ajuns si eu acasa , o sapt de spitalizare mi-a ajuns. In primul rand vreau sa-ti multumesc Ramonaiani - ca mai sfatuit ca ar fi mai bine sa merg la medic cand ti-am scris ca am dureri la sale ( nici prin gand nu m-am gandit ca poate fi ceva grav ) , daca nu mergeam puteam sa pierd sarcina . Acuma suntem mai bine si sper ca 3 luni o sa mai rezistam . Iar despre medicii de aici si spitalizare ce sa mai zic , am avut neplaceri ( nimeni nu iti zicea nimica si pe langa asta au fost si nesimtiti .... si ci-ca am fost intr-un spital renumit .....),pana in ziua de azi cred ca medicul meu a fost de vina ,pt ca la sf. lui februarie am fost la el si mi-a zis ca totul e in ordine iar dupa o saptamana ma trezesc la spital ,unde imi zic ca pot pierde sarcina , la analize iese ca am Streptococ B si infectie urinara ( de aici am avut durerile la sale , asa au zis ei , dar nu stiu ce sa zic ),nu mi-au ajuns toate astea am mai facut si ciuperca de la antibiotice . Sincer imi este teama , nu pot sa ma gandesc numai la bebe [q][q][q], si ca oricand pot s-o pierd . Azi am fost deja un pic la plimbare , dupa o sapt. de stat in pat; mi-a facut bine , ma simt ca incet - incet incep sa ma incarc cu energie. Iar pt Adina , Miniuta si Noiembrie bun venit . Va doresc inca o seara placuta . [pup] Monik 22+ Poze Monik http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik [grup] multe,imi pare sincer rau prin ce ai trecut. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui noiembrie
Fetelor,dragelor , nu va cunosc , dar totusi , parca va stiu de cind lumea .Multumesc frumos de primire; daca a-ti stii ce fericita sint ca am descoperit forumul asta!! De fapt o prietena , care este plecata in Canada mi-a spus de el .Cred ca mi-a facut un bine enorm.Asa o primire frumoasa ,de la niste oameni pe care nu-i cunosc , nu am avut niciodata -si nu exagerez , si perii pe nimeni. Va multumesc ca existati , si sint convinsa ca voi ramine mult si bine aici . In alta ordine de idei , daca faceti intilnirea despre care am citit , nu ezitati , sa ma contactati , voi veni cu siguranta . Stau in Schorndorf , cam la 30 km. de Stuttgart. Despre noi citeva cuvinte: Ma numesc Dumitru Codruta -Maria , sint nascuta in Bucuresti,la data de 25.11.1968si acolo am sitrait pina am venit aici -adica la sfirsitul lui 2001. Am un singur copil , un baietel - MAtei-IOnut nascut in Schorndorf , la data de 28.10.2004-deci sint o mama cam "intirziata".Am facut deja40 ani[:D][:D][:D] Sotul meu este tot roman-Daniel , si tot din Bucuresti . Am o meserie , am lucrat in Romania , inainte de a veni aici , dar acum din pacate , nu am gasit nimic , de munca-si ce mult a-si dori , dar.....deci sint , cum bine zicea cineva mai inainte -Hausmanagerin[:D]Am avut si eu probleme , si mai am cu Matei , la gradinita , din punct de vedere al sanatatii , dar sper , ca vor trece cu timpul . Va las , am sa mai scriu , dar deja , cred , ca v-am innebunit cu cit am scris.Va multumesc tuturor , pentru primire ! , sa aveti o noapte frumoasa!!!!1[flo][flo]
Noiembrie preferi sa iti spunem asa sau pe numele real [:D] mai ai 3 mesaje si scapi de moderare tocmai de aceea nu vedem la timp mesajele tale, dupa 10 mesaje va fi ok si vom vedea tot ce scrii,esti binevenita si cu urmatoarea ocazie va trec in listuta si pe Adina si pe Miniuta daca e de acord,ne bucuram ca nu stai departe de noi (cateva fete care stabilm sa ne intalnim in Stuttgart) acusica numai sa mai creasca putin bebele Claudiei. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url] 'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monik, itzi doresc multa sanatate,optimism si rabdare, trebuie sa fie bine, foarte bine ca ai fost precauta si ai mers la doctor - acum vine primavara, vei vedea cum te vei incarca de energie pozitiva [pup]. noiembrie, eu am prieteni in Schorndorf si o prietena f. buna se muta in curand acolo, deci voi fi mai des prin zona [flo]. Claudia, tzi se citeste mandria in ... scris, sa-tzi creasca baiatul mare si destept. angiutza, eu nu ma pt abtzine sa nu comentez la genul asta de faze, poate data urmatoare se gandesc de 2 ori inainte sa-si deschida gura - nesimtzita si tipa de la casa , eu nu stiu cum isi permit unii oameni sa faca asemenea comentarii rautaciose. weekend frumos va doresc, profitatzi din plin de primavara! Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beeeeyyyy!!!! V-ati adunat toate in sud si la mine la mama dracului nu e nimeni [q] Nu pot sa stau mult ca de 3 zile de cand au plecat ai mei sunt capiata. Bibi nu ma lasa sa ma duc nici la buda...si de ieri a venit socrela [alcool](prietenii stiu de ce[:D] ). Abia astept sa ma duc la serviciu sa ma odihnesc si eu, ca am uitat ce obositor e sa fi Famillienmanagerin [:D], si jur pe rosu ca nu ma mai plang niciodata ca sunt obosita cand vin de la serviciu. De luni va merge si teroristu' mic la gradinitza si ma astept la ce e mai rau (Domnu' Goe joaca la juniori pe langa Henrik). Sper sa il mai dresez putin...azi a fost tare mirat ca nu se repede nimeni sa il ia in brate la una din crizele de tavalit pe jos [olala] Mariana, iti doresc sanatate si putere sa rezistati si tu si bebitzu' [pup]. Clau am vazut abia in seara asta ca m-ai sunat[pup] ...daca mai traiesc pana atunci, te sun eu marti sau miercuri. Bun venit fetelor noi...si ein schönes Wochenende[flo] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...