Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu! - 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lili_a
Citat:
citat din mesajul lui lauradi
Gata macaroanele...ia,poftiti![papica] O berica are careva si pt mine?[:D]
align="right" id="quote2">Dau eu, dau eu [pahar]Iote iti umplu halba [bere] si ma duc catinel la culcus ca nu mai potNB!
align="right" id="quote2">Sar'na![pup]Da ce facusi de nu mai poti?Nb!edit: am aflat motivul,esti scutita,da' maine asteptam placintica calda[:D]Beau singura pe-aci?Haloooooooooo...io mai stau nitel cat nu e sotu', ca de azi impart frateste si cu el ceva si anume laptopul,ca al lui e un pic dus cu pluta;so,pana vine el sunt prin zona,ca pe kinderi i-am parcat ,casa mi-o aranjai,mai am 3 vase...le fac mai incolo._____________________________________id="purple">Laura, mami de Radu si Ralucaid="purple">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupiiiiiiiiiiiiiciiiii!!!! Pt toata lumeaaa!!!!

[pup][pup][pup][pup][pup]

 

Eu cred ca v-ati pus in plan sa mor de ras si sa-l trezesc pe fi-miu din simtiri de la draga lui tzitzi. Am ras cu lacrimi la filmulete.

 

Monis, eu n-o stiam pe asta cu "Ken lee"[:D], m-am spart de ras!!! Spor la "listinit" copchilu'![pup]

 

Lavi, so, ai pus pe sarma la uscat cuptorul[:D]? Doamne ce demeti in clip [:-)))], pe astea de la Megastar le-am urmarit, dar rad cu pofta de fiecare data!

Ma innebuniti voi pe mine ca reusiti sa va organizati sa faceti atata mancare, cum reusiti ca mie nu-mi iese neam[bang]

 

Flavours, giiizas, copilul ala e criminal!!![:-)))] "Is this real life?...I don't feel so good" Si felul in care a urlaaaat, racnit, mooor de ras!!

Moamaa ce de-a papat puiul tau, bv!

 

Bubu, Bubu, Bubu !!(fac galerie sa mearga treaba cu noul siropel[flo])

 

Hai Lyly, hai Lyly! (scuze, s-a zgariat CD-ul [:D])

 

Evy, cum e Gabi?[pup] Maine sper sa se simta mai bine in urma tratamentului dat.

 

Hai Dymo cu poziliiiii!

 

Cory, ma bucur de bucuria ta "cum se poate bucura un om de un rahat" [:-)))]

 

Crissaaa, joc de glezne sa ne prinzi din urma cu cititul![pup]

 

RamoC, ce bine ii sta lui Domi cu ochelarii[olala], vreau si euuu!Nu stiu de ce atatea griji, ca eu il gasesc f bine pe soricel, vesel, rosior in obraji si bucalat.

 

Strumfy, acelasi lucru ma intrebam si eu: cele care puneti cadita in cada mare pt baita, nu va intepeneste spatele?[:-@]

 

Floricik, sper ca Ema e ok si a fost mai mult o sperietura,[pup] sa nu faca buba!

 

Many, [pup], asadar clubul de copii nazbatiosi se mareste! Si noi roadem paturica absorbanta Happy..si azi..chiar si punguta de servetele umede pe motiv ca fosnaie[:D].

 

Ariadna, subscriu si eu la partea cu "dar greu e jobul de mamica, e mai greu ca jobul-job!"..[alcool]

 

Lauradi, o supa de galuste n-as refuza, iar sotul meu e lesinat dupa ostropel[:D]. Ducu e fenomenal..poate s-a gandit ca ti-o fi frig pe drum spre "tibunal"[:I]

 

K, frumos foc Albastrelul, si caciulita m-a facut sa zambesc laaarg[pk]

 

Mitzi, ce de carti [8D]. Noi inca nu am ajuns la performanta de a-l imbraca stand pe burta[alcool]

 

Lidiuta, eu am termos, da nu stiu de care[alcool], adica e imbracat asa in inox, darnu stiu cum e in interior...[:-@]

 

Lili, [olala]felicitari pentru performanta piticutei!!!

 

Ali, nici noi n-am ajuns inca la performanta de a sta singurei in fundulet, mai e timp, nici nu am scaunelul de masa acasa..[pup]

 

Lumi, cum mai papa Anabelle?

 

Andre, varsa tot, iar ati petrecut pe malul marii? Chiara a papacit acolo?

 

Ma bag si eu la o bericioaica si niste pasteeee[pofta] cu muuulta branza!!

 

 

 

pozici botez 07.02.2010

 

 

poponitzu' meu Matei-Andrei

 

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Salutare fetele mele dragi. Multumesc pt invitatia de a scrie aici.[pup]Nu prea am avut timp sa scriu pt ca e mama pe la noi si mai stau cu ea la o barfa, o scot cu noi la plimbare prin parc etcAzi am avut si noi o premiera cam nasoala de care credeam ca scapam...Ema a cazut din pat[bang][bang] Nici un minut nu am stat la bucatarie. Ea se suceste de pe burta pe spate dar nu stiam ca poate si invers...[alcool] M-am cam speriat (mama si mai rau[alcool] ) iar apoi incepe mama sa-mi povesteasca cum sor-mea m-a scapat din brate (ea avea 5 ani , io 5 luni[alcool], cum mi-am rupt io un dinte cazand cu gura in pubela de gunoi, cum sor-mea s-a trezit cu un leagan fix in cap(dat de mine) etc etc [alcool][alcool]Floricik mami de [bebic] Maria Emaid="red">-12.12.2009noi 3
align="right" id="quote2">Bine-ai venit!Bine ca n-are nimic Ema.Te asteptam la placinte,la povesti adica[:D]_____________________________________id="purple">Laura, mami de Radu si Ralucaid="purple">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput placinta, e ora 20, sa vedem cand o termin.

 

Monis ziceai ca lui Iuli ii iese perisor blond si nu credeai ca o sa bebe blond, lui Robert ii iese perisorul saten si nici eu nu credeam ca o sa fac copil blond avand in vedere ca si eu si sotul suntem sateni cu ochii caprui. Acum stam si urmarim sa vedem daca ii se schimba ochii pt ca nu prea ar avea cum sa ii ramana asa.

 

Biara multa sanatate Maiei, sa nu mai ajungeti la spital. Mai nou nici lui Robert nu ii mai place batista bebelusului, in special partea cu serul fiziologig in nasuc.

 

Miany felicitari pt mama spusa de david [pk].

 

RamoC tare frumos mai scrii tu!! [pup]

 

Ionela eu fac alergie la soare, mai exact la soarele asta mai puternic, dar asta pana mi se obisnuieste organismul cu razele astea de mai-iunie. cu 2 saptamani inainte de a ma casatori am zis sa ma duc si eu la solar pt ca aveam urme usoare de la sutien si dupa 2 sedinte m-am ales cu o mancarine in zona neexpusa pana atunci la soare. daca ma vedeati in farmacie cum ma scarpinam cand nu aveam pacienti [:-)))] bine ca atunci nu aveam camerele montate. staterau colegele de munca cu apa termala dupa mine sa ma calmeze.

 

Lidia suces la dentist, sa nu te chinuie prea mult, si insanatosire grabnica.

 

Ralu si robert de cateva zile nu mai sta sa ii pun pampersul si ma chinu inital sa il prind cum pot apoi sa il asez, se intoarce pe toate partile, are chef de joaca.

 

Diana ai m-ai bagat putin in sperieti in legaturile cu pataniile din apa, ma gandeam ca inaintand in varsta o sa fie mai usor.Fiecare varsta cu peripetiile ei. Mie imi e foarte frica de adolescenta si mai am foarte mult pana acolo.

 

k ce dulce e Rares cu bonetica!

 

Evy multa sanatate lui Gabi.

 

Dymomo de-abia asteptam poze noi.

 

Ralu vazut poze noi de bebe dulce Matei. [olala]

 

Floricik brr ce frica imi e si mie de cazaturi. sper ca nu a patit nimic micuta.

 

Monis [:-)))][:-)))][:-)))] ken lee

 

Lavi [:-)))]

 

Lidia eu am termos de plastic si ii pun cafeua sotului in el pt noaptea o pun pe la ora 4 ziua si dimineata pe la 6-7 e calduta.

 

Am terminat tot de citit, dar nu am reusit sa raspund la toata lumea pe motiv de baita, alaptat, culcat bebe, sau nu aveam ce sa spun la sb cu diversificarea. va pup pe toate.

 

Despre noi va pot spune ca ne-au trecut mucisorii, maine iesim si noi afara [pk]. In rest bebe e vioi rade la greu in hohote, vorbeste singur in patutul lui sau vorbeste cu albinutele de la carusel pe care se chinuie sa le prinda si sa lew bage in gurita. Incearca de zor sa se ridice in fundulet si nu reuseste si se enerveaza.

Trimit pana nu se inchide subiectul

 

 

mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)

poze bb Robert

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lauradiid="purple"> mai sunt eu in zona ,sa ne cinstim (eu mi-s prietena cu vinul)...ca al meu pui e parcat in sacul de dormit ,dar nu vrea sa doarma...i-am pus niste muzica pe post de sedativ...[:D]

Azi a fost tare marait toata dupa-masa..mi-a dormit inca o juma de ora de la amiaza pana acu..cred ca de la dinti ni se trage...oare cat o tine?! ca e grele,soro!!

 

Liliid="purple"> si pe mine m-a capiat reclama asta cu pampers..de parca nu- mi erau de ajuns "serenadele" lui fiu-meu...cred ca pot sa mai adaug cateva fire albe la colectie[:D] ..

 

mitziid="purple"> [pup] si ms de info!! nu ne-ai zis cum s-a comportat Motanelul jr.la botez..sau am incurcat eu borcanele si era altcineva cu botezul...[:-/]

 

miany

fericita mami de DAVID ANDREI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am mancat un mar taiat pe din 2. Ei bine si o jumaate i-am dat-o si lui Matei sa o lipaie nitelus. A dat cu limbuta f cuurios[olala], nu a strambat din nas, sper sa fie tot asa cand ne vom apuca serios de treaba. Dar mai e ceva..

 

pozici botez 07.02.2010

 

 

poponitzu' meu Matei-Andrei

 

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Greu se mai tine omul dupa voi[:-@]. Vreau sa-i urez si eu La mul#355;i ani lui Dominic, sa cresti mare si frumos si sa le aduci numai bucurii parintilor tai. Ramona am plans cand am citit mesajul tau[q] aceleasi sentimente le incerc si eu. [pup]

Azi am fost la pediatra si mi- a zis ca pitica are rinofagita. Are mucisori si un pic de rosu in gat, fara febra. Mi-a dat niste picaturi de nas si panadol dimineata si seara. Sper sa nu faca febra.

Acum ma duc sa citesc din urma ca am ramas codasa. Poate mai revin.

[pup]

 

mamica fericita de fetita Gabriela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crissa13
OMG ascult radio kiss fm unde e o emisiune de corason sa vad cat de prostute sunt unele fete [bang]. grea e adolescenta astamamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009) poze bb Robert
align="right" id="quote2">E vorba cumva de French kiss? Ca sotul meu pomenea ca mai prinde in masina aceasta emisiune, ca asculta si se minuneaza..pozici botez 07.02.2010poponitzu' meu Matei-AndreiCredinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...