Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu! - 4


Recommended Posts

Neata si de la noi, poftiti la un fresh de fructe [:D]. in primul rand LA MULTI ANI sarbatoritilor/sarbatoritelor de azi. Nu am reusit sa citesc nimic, acum vreau sa profit la o cafeluta pana imi doarme mamaruta. Noi suntem relativ bine, inca mai tusim (pana aproape ne inecam [q]) si nu ne place batista bebelusului, asa ca se lasa cu urlete si cu o mamica rea care nu se lasa impresionata [:D]. Sambata am tras o sperietura ca am ajuns la urgente cu ea, i-am dat sa pape pireu de banane cu pere, si dupa ce am terminat a apucat-o o tuse de abia respira si Vali s-a panicat ca precis a inghitit fata ceva aiurea si ca nu mai poate respira, asa ca pune-o intr-o patura si fugi la urgente cu ea, la\ 11 noaptea eram la spital. si cu ocazia asta nu pot decat ssa ma infurii iar pe sistemul romanesc, intram dupa vreo 5 min de asteptat in coridor, ne indica un pat unde sa o dezbrac, imi da sa ii iau temperatura si apoi dai si asteapta cu mamaruta dezbracata vreo 20 de min, imi venea sa strig la ele, ma intreb daca era o urgenta reala, in cat timp venea un medic sa ne vada, bine ca intre timp s-a linistit pitica. Oricum am tras o sperietura...., alimentata si de sot si de o veche poveste ( pritenilor unei cunostinte le-a murit baietelul la aproape un an pentru ca se inecase cu siropel-era racit- si a facut edem, iar cand s-a intervenit era prea tarziu), na cuiul exista. In orice caz suntem sub orice critica in sistemul medical [bang], sau poate am vazut eu prea multe episoade din ER [alcool][alcool]. Va [pup][grup], ma bag la recuperari [:D] Bianca, mami de [zana] Maia Teodora (28.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/Byara23/SuntCrestina#"] Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata mamici! Ma duc sa bag si eu ceva pe sub nas ca sa revin cu forte proaspete[:D]. [pup] [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ralu_seby#5443701719035548482"]pozici botez 07.02.2010[/url] [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ralu_seby#5433992365726122498"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Net-ul meu e de la UPC. Si am un singur cablu pe care il tot mut. Huzbandul a plecat la facultate(a se intelege cu tot cu laptop) asa ca astept acumulatorii, ca am un incarcator cu 2(ca cel cu 4 la uitat al meu sotz pe undeva prin plimbarile lui). Fetili ma salvati. Si eu trebuie sa il mut pe Danut in cada mare(ca din asta mica scoate toata apa si imi face dormitorul varza) si ma intrebam si eu cum il pun: cu scaun, cu un covoras antiderapant?? Ionela scaunul e fix ca al lui Mihnea(pe cutie parea mai galben dar a doua musama de la spatar e gri). Sa zici de unde ai luat rochia(dupa ce o cumperi bineinteles) ca si eu trebuie sa fac aceeasi achizitie. Mie insa nu imi mai vine nik din ce am in dulap asa ca... (ba mint imi vine rochita de la cumatria lui Danut dar nu e de nasa...). Cand pun poze cu Danut am sa caut si de la cealalta nunta(cand am nsit) sa pun ceva poze. Dar is de pe vremea cand eram slaba... si mai blonda[:D]. mami fericit de [baietel] Dan Mihail
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluci nu stiu daca ai rezovat problema cu constipatia lui Bubu dar dca nu poate vrei sa incerci cu microclisma pentru bebei, si apoi sa ii dai humana milkzucker pentrun un tranzit mai bun. A si vezi ca super perdiatra lui Andre mi-a zis sa nu ii mai dau mar ca si el constipa, sa ii dau para, poate va ajuta si pe voi, iar in loc de fulgi de orez sa ii dau tapioca, asta sa vads pe unde o gasesc. Ma reintorc la recuperari [:D] Bianca, mami de [zana] Maia Teodora (28.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/Byara23/SuntCrestina#"] Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioi, cuscrulina...pana la urma e totul bine cu micutza noastra sau nu? va pup....Rares e marait! uffffffffffff[bang][bang][bang] nu stiu cand va veni ziua in care sa nu fie marait!
Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] [url="http://picasaweb.google.com/laviniablaga"]Rares Cristian[/url], un [*] grabit!
[url="http://lb1f.lilypie.com/Y6Kop2.png"]Asa creste puiul meu[/url]
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat! (Lev Nicolaevici Tolstoi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! Imi pare bine ca am primit adresa asta azi prin PM( [pup][flo])si ca v-am regasit credeam ca v-am pierdut, fiindca ati plecat tot cate una chiar am zis ca renunt sa mai scriu si imi parea rau fiindca alaturi de voi am invatat multe lucruri, etc. Sa va spun despre noi: Mihai este tot mai marait cred ca nu mai avem mult si ne ies dintisorii, am reusit sa ne intoarcem de pe spate pe burta, nu mai vrem sa stam culcati vrea tot mai mult sa se ridice in fundulet, cand e pe burta parca ar vrea sa mearga in "patru labe". Scuze daca nu e scris coerent dar sunt obosita. Va [pup] si ma bucur ca pot sa fiu alaturi de voi. ALI mama lui MIHAI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neta, multumim de sfaturi, scremutul srl continua sper sa se rezolve in cateva zile, incep sa-i bag neste zeama de supa la pranz, si piure de piersici la 10, vedem Dy - legat de calcularet, ca sa poata functiona mai multe calculatoare, este nevoie de un router care sa imprastie net la mai multe calculatoare. Altfel cabul direct nu poate alimenta decat unul singur acolo unde este setat IP-ul. Daca suni la ei da-le codul care apare cand faci asta (start, run, apare o fereastra neagra, scrie acolo getmac si da enter, apare un cod din cifre litere, acela trebuie s-al dai ca sa-ti actualizeze IP-up, pe laptop) Insa odata facuta chestia asta, devine acel calc, principalul. Deci cel mai bine faceti rost de un router [pup] Inteles ceva ? [:I] acum legat de baie, noi ii facem in cada mare si il pune sa stea pe [url="http://picasaweb.google.com/bogdanralucam/BUBU#5454706190525622610"]asta[url], sarea de baie am luat-o dintr-un sensiblu shtephy, era singura pe raft sa traiasca DOMINICU sa fie sanatos si la punga gros [pup] monis, parul lui bubu ala din cap, si e tot blond, eu am visat la bebe blond [olala] simino - e belea beibicucu [;)] am cantarit plodu, pe cantaru nostru, are 7 kg [olala] dar sa nu ne bucuram, o fi de la gaze [q] lauriana - ce bine ca ne-ai prins [pup] gabitza - fa lista tine-o la buzunar [flo] Raluca, mamica de Remus Andrei[buburuza](8 nov '09) [foto][url="http://picasaweb.google.com/bogdanralucam/Bubi?feat=directlink"]Poze BUBU[/url] [url="http://lb1f.lilypie.com/KI5u.png"] asa creste Bubu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dymo, sa stii ca asa patesc si io cu cablu de la UPC daca il mut de la laptop la calculator si invers, suna la numarul 031 1000 UPC (031 1000 872)* si intra pe ramuri pana la consultanta pt service, sigur se deseteaza cumva setarile mutand de la un calc la altu..Te vor intreba adresa exacta, si pe urma de la ei iti fac iar reconectarea prin centrala lor, se rezolva in cateva minute tot! Sau iti spune sa scoti sursa sa o lasi parca 5 min si pe urma sa o muti de al un calc la altu..Sunt ceva detalii tehnice pe care nu stiu cum sa le numesc, dar in mare cam asa sta treaba..Suna la ei si rezolvi imediat..daca am inteles io bine care e problema si nu te incurc mai rau...[alcool] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13"] rechinas in pozici [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaaa, Hai sa vad cat de repede pot sintetiza ce am citit si mai ales daca am retinut cate ceva: Am ramas in minte cu scremutul lui Bubu Renus. Raluci, eu am observat ca daca eu am probleme Activia[:D]are si Matei scaun mai rar sau un pic mai solid, daca 'ma simt bine la interior'(citata din vechea reclama Activia), atunci si el are scaune mai dese. Acum, chiar nu sunt experta, ca nu am probleme de tranzit si in plus nu prea cred io in teoria ca daca tu esti contipat este si bebe sau daca ai diareee are si bb, totusi, asa ca o cauzalitate babeasca io parca asa am observat desi partea rationala refuza sa accepte.[:D][:D] Nush ce sa zic... imi dau si eu cu parerea ca sa ajung la un alt raspuns pentru tine: Da, bagam parc saptamana asta.... sa ziceti pe unde. Am mai retinut si vazut, a nspea oara, cat de dragut raspunde Stephy tuturor, ce placinta de guiness cook, a pardon, book a facut Ralu si cat de faina e familia R a Super Wonder femeii Diana. Lauriciu(mereu ma gandesc la un licurici[flo]), am ratat cand ai spus ca e bolnavioara Amalia- las'ca trece repede si mai zicea cineva [:I]ca a racit copilul ca are muci. Al meu are muci de cand s-a nascut si nu l-am decretat niciodata racit. E clar ceva gresit la temperatura, umiditate, nu stiu ca le-am sucit pe toate partile.. n-am gasit raspuns drept urmare tot scot la muci....[bibe] IonelaAm ramas cu ceea ce spuneai tu, ca iti e rau la mare.... Nu vreau sa fiu baba, sorry ca intrevin asa, dar mama a descoperit tiroida ei mergand la mare, ii facea rau aerul ala iodat... la fel, zic si io, azi sunt mama si tata intelepciunii la patrat...[:I](asta ca sa intelegeti de ce nu mai dau raportul la porci- stagnez cu aceeasi scroafa in batatura, nu a facut alti purcei dar nici gazela nu a fatat) Daca tot iti place rochia ta, de ce te stresezi sa cumperi alta? o poti combina cu o centura, curea, accesorii sa o modifici- scoti manecile, ii aplici o brosa, aplici niste chestii pe ea... Mitzice tare ai fost cu la multi ani fulgusorilor, e cineva aniversat azi? Ca sa scapam de obsesia aniversatilor si urarilor, putem sa ne pune toti, default, la semnatura chastia asta.[:-)))] La capitolul jucarii, cred ca functioneaza foarte bine categoria cazua efect - d'astea pe care apesi/ tragi/lovesti si se intampla chestii. Fug, revin mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...