Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu! - 4


Recommended Posts

neata fetelor! Nu am citi inca tot ce ati scris, deoarece am tot umblat zilele trecute pe la prieteni ce au casa cu curte. Multumim fetelor care s-au gandit la noi[flo] Suntem bine, am stat pe afara si am facut si noi baita in vana mare. Amalia papa foarte bine suculetul de morcov cu mar, dar marul razalit nu prea. Se stramba de zici ca i dau otet[bang] mai incerc o zi -doua si mai vedem, ceva inghite, dar mai mult iese afara. Krelia- Mam amuzat cu avocado aruncat de mami a ta, daca era moale... Doris- foarte fain pove de Matteo Shtephi- esti o scumpa,cum te gandesti tu la toata lumea, fain ca Iustinut si tu va bucurati de laptic exclusiv Cory- ce fain ca papa cu pofta puiul tau Diana-Super costum, iar piuitii tai sunt adorabili [pup][pup][pup]pentru toata lumea, sper sa reusesc sa recuperez Natalia,[mamica] fericita de [bb] [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#"]Amalia Maria[/url]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Biara
Raluci nu stiu daca ai rezovat problema cu constipatia lui Bubu dar dca nu poate vrei sa incerci cu microclisma pentru bebei, si apoi sa ii dai humana milkzucker pentrun un tranzit mai bun. A si vezi ca super perdiatra lui Andre mi-a zis sa nu ii mai dau mar ca si el constipa, sa ii dau para, poate va ajuta si pe voi, iar in loc de fulgi de orez sa ii dau tapioca, asta sa vads pe unde o gasesc. Ma reintorc la recuperari [:D]
nu am scapat, insa milkzucker am incercat pe la 2 luni si nu a mers. Para la noi nu a constipat a facut gaze deci nu buna. Am sa-i dau marul crud cu piersica si la fel cereale cu porumb si tapioca, dar toate contin si orez [:-@] faina de orez, asta nu constipa ? [q][q][q] ii mai dau protectis care cica si ala e bun oricum maine e ultima zi de infacol si debridat, abia astept sa scap de ele, parca vad ca dupa ce le intrerup iar isi revine bubu [alcool] Raluca, mamica de Remus Andrei[buburuza](8 nov '09) [foto][url="http://picasaweb.google.com/bogdanralucam/Bubi?feat=directlink"]Poze BUBU[/url] [url="http://lb1f.lilypie.com/KI5u.png"] asa creste Bubu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot la fel, zic si io, azi sunt mama si tata intelepciunii la patrat...[:I](asta ca sa intelegeti de ce nu mai dau raportul la porci- stagnez cu aceeasi scroafa in batatura, nu a facut alti purcei dar nici gazela nu a fatat)
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] iote io cate o postare de asta astept sa ma hilizesc [:D] mda..Amalia mea e racita poate chiar putin mai mult, e fornaita, si cand ne chinuim sa ii scoatem mucisorii cu batista bblusului , ies foarte greu, semn ca nu is numai la suprafata, si cand ies, se umplu fiolele alea de niste secretii albicioase si destul de inchegate, nu is mucisorii care ii avea ea in mod normal. Plus ca daca are nasucu infundat cand o alaptez, si nu poate respira se pune pe un plans de imi vine sa plang langa ea..II tot pun Humex in nasuc, desfundam nasucu, Panadol 2ori pe zi, si inca o chestie Ketof de pus seara cica sa respire cupilu bine peste noapte, dar vad ca e a 4 zi, si ea e la fel ba chiar mai nasol cu mucii[q]In rest nu are febra, tuse nik[:-@]..Nah..ca am dat pe afar..ca eu de obicei prefer sa las detaliile si alte alea..[:-@] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13"] rechinas in pozici [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi [pup] si [pup] si ginerica marait,(asa ca sa iti dau putere, si al meu cand a fost mic a fost un copil tare raut, dar acum e un barbat [olala], cica daca sunt rauti cand sunt mici sunt buni cand sunt mari) Da, e mai bine pitica, mai are dimineata si seara cate un acces de tuse si ceva mucisori, dar e o zambareata, ar vrea sa stea doar in fundel sau in picioare sa paseasca [olala], o tin de subtiori si paseste pe mine si tipa de incantare. Bianca, mami de [zana] Maia Teodora (28.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/Byara23/SuntCrestina#"] Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata si de la noi!!! Ati fost harnice nevoie mare si cum eu mi-s cam varza nu prea am retinut mare lucru din ce ati povestit voi pe aici...dar...am vazut ca Lady Purple ne-a facut o lista tare faina,Diana(alias "wonder woman") a mesterit ceva senzational,Laurici a inceput renovarile(keep on going[:D]),raluci s-a chefuit pe cinste,dar Bubu se tot opinteste (apropo ,David al meu tot il striga "bu-bu-bu"[:)]);micuta italianca a dat-o pe intors[:D],Danut de dymo are un dintzoc,Ancutza si Lavi se pregatesc de "peregrinari";Cuscrela se plimba cu nora mea mofturoasa,pe care o pupam cu drag...si chiar nu mai stiu... Noi am fost plecati in w-e la tara,l-am sarbatorit pe bunicu'(a facut 83 ani[pk]),David a fost cuminte ,a zambit la toata lumea;a 'participat' la discutiile familiei ,s-a bucurat de pisica,puisori ,catel si alte oratanii...si a dormit la aer curat "one hundred percent"... Eu am o stare cam aiurea ,iar ma doare coloana (se schimba vremea?!)..plus ca trebuia sa termin o lucrare pana maine si nu am reusit...aveam nevoie de un mic ajutor...dar,'om scoate noi la capt cumva....sorry to bother you[:I].... [bum][bum]LA MULTI ANI,BROSCOI DE RAMONA!!SA FII SANATOS SI VOIOS,SPRE INCANTAREA PARINTILOR TAI!!![bum][bum] va [pup] si va doresc o saptamana minunata!! miany fericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot cele trei categorii de tzatze, daca nu stiati sunt: mere, pere si bretele)
[:-)))] daca nu stiai, mai sunt si din categoria "nuci", unde cred ca ma cam incadrez si eu, cu tot cu alaptatul meu.... [alcool] saracul sotz, spera si el ca macar cu laptele asta sa mi se mai mareasca si mie, insa, ghinion... [:-@] [:D] [:D] [:D]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura pupam AMalia bolnavioara si fornaita! Biara inseamna ca la maturitate o sa te procopsesti cu un ginere de treaba care o sa o iubeasca pe Maia tare mult!Si Rares vrea non stop in fundulet! Fetele, copilul meu, atunci cand vede ca vin cu castronelul de papica nu mai are rabdare...ar manca si castronul daca s-ar putea...si sa va mai spun ca isi doreste sa puna monopol pe lingurita...i-am mai dat una in manuta...sa se simta si el bine...dar el vrea lingurita cu papica in mana!
Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] [url="http://picasaweb.google.com/laviniablaga"]Rares Cristian[/url], un [*] grabit!
[url="http://lb1f.lilypie.com/Y6Kop2.png"]Asa creste puiul meu[/url]
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat! (Lev Nicolaevici Tolstoi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andre am si eu intrebare, cat cantareste pitica ta, de cateva zile ma tot roade problema ca pitica mea e prea slaba pentru varsta ei, are 6,350 kg, si in ultima luna nu a prea luat in greutate, dar in schimb s-a lungit, are cam 73 de cm. Miany LMA bunicului si sa dea D-zeu sa ajunga sa joace la nunta lui David Bianca, mami de [zana] Maia Teodora (28.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/Byara23/SuntCrestina#"] Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragelor! La multi ani, Dominic! Sa cresti mare si sanatos, sa o iubesti pe mami a ta ca acum, toata viata! Da, declar ca sunteti drogul meu favorit [:D], dupa cafea, fara suparare[:I] Alexa, draga mea, si eu eram innebunita dupa miros de flori! (in sarcina) Toate babele ziceau ca e clar, e fetita! Si asa a fost [olala] Deci....[olala] Lasand gluma la o parte, chiar nu conteaza ce e bebe, sa fiti voi amandoi sanatosi si va fi perfect! Multi pupici sa treaca repede perioada cu pofte! Diana, esti chiar artista! Si rochita printesei tot tu ai mesterit-o? Si eu am pe nicoleta, fix la fel :)), doar ca zace sub pat momentan(ultima oara a fost folosita in sarcina, doar pt niste draperii), dar visez sa fac rochite de printesa. Pana mai creste putin poate gasesc si ceva tipare. Fetelor, vorbiti de bb2! Eu, multumesc lui DD, am un copil sanatos si tot mi se pare greu! Aseara mi-a marait fix 2 ore inainte de a adormi rupta! Nu vroia nicicum! Si nici cu tati nu mai vrea, doar calare pe mine! Cateodata ma simt depasita de situatie, of! Norocul ei ca o iubesc cum nu imi imaginam ca se poate [olala] si tot stresul acumulat il descarc tot prin dragalasenii asupra ei! Asa gandeam si eu candva, ca e ideal sa ai macar 2 copii, acum zic un mare STOP [:D] Ionela, jos palaria ca dai lm la cereale, vine si peste noi diversificarea acusica, si ma ingrozesc de muls, ooof! Si eu sunt nasica, din nou, in septembrie, am o tona si nu stiu sa pun pe mine sa arat a ..om! Plus ca nu mai stiu ce e la moda. Raluci, baga, mami, lass baby! Ii dai 2 zile la rand si scapi de griji, a mea asa a rezolvat pb cu kk, acum face singura de 2 ori pe zi fara pb! Cand i-am dat para s-a balonat destul de rau, deci s-ar putea sa fie de la fructe durerea de burtik. Many, finutul meu a avut scaun de baie de stat in fund, nu l-a acceptat, acum are un fel de covoras antialunecare si e f ok. Doamna K, multumim de aparitia in lista [asia], dar eu tot sper intr-o revenire la fulgusori...la un mom dat Pup puii raciti sa isi revina repede! [pup] Shtephy, nu m-am gandit ca e ultima luna de alaptat exclusiv [q]! Pup toate fetele si fulgusorii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...