Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Curs "Train the trainer" stie cineva?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andries, Piata este plina de cursuri de acest gen. Din pacate nu toate sunt de calitate, sau, ca sa spun altfel, "return-on-inestment"-ul nu este cel dorit. Este foarte important cand alegi sa te uiti la provider (firma care il organizeaza), ce istoric are pe piata, ce echipa de traineri, etc. Apoi conteaza enorm trainerul - este un om cu experienta reala in spate, sau doar iti furnizeaza un curs dpdv "teoretic". Eu te-as indruma sa intri pe http://www.training.ro/ in sectiunea forum unde este un subiect similar, sper sa te ajute. Daca dispui de suficienti bani, eu as recomanda Coaching Institute (sper sa nu fie considerata reclama) unde trainer pe acest modul este Marian Stas, mi-a fost si mie tutor la un MA, omul este scolit la Harvard, are un CV impresionant si o metoda incredibila. Sper sa te ajute informatiile si mult succes! Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Cris! Stiu ca piata este plina cu orice vrei, numai sa spui ca vrei un curs si se ofera cineva sa il faca. Eu am nevoie insa de un curs de calitate, care sa fie in sistem Open. Mi-a placut prezentarea celor de la Coaching Institute, doar ca au curs open numai in iunie si eu nu mai pot participa. Mai este TMI cu un curs in octombrie (Cu Tavi Pantis pe care il cunosc si stiu ca e ok), dar atunci cred ca nasc, deci ramane pentru 2008. Andries
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...