Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 103


Recommended Posts

paunas[flo] am facut cu dr.Tandor numai 3(daca analizele sunt bune mai facem si urmatorul cu el)mie mi-a placut de el ca medic s-a implicat mult,dar eu cred ca la mine e o problema mai serioasa,de exemplu la toata lumea se fecundeaza in a doua zi si se divizeaza in 2,pe urma in 4 samd, la mine in a doua cu greu si 3 zi iera divizat in 3(?),am facut transferul in a 4 zi si iera de 5 celule si mai multe mici.am facut ICSI+AHA+EMBRIOGLUE. iti doresc numai bine si succes la urmatorul FIV[bibe] timea30 vorbeste cu Botnar,daca el zice ca nu,atunci poti sa-l faci din propia initiativa pentru linistea ta,nu.mai bine perzi 46000 de forinti decat o suma mai mare si nervi si mai astepti si ceva timp pana te hotarasti la alt FIV[flo] o poti face la 8 sau la 12,cand se fac analizelela ei .succes si [bibe] la toate fetele[pup][flo]si [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ngh21 s-ar putea ca Dr Kovacs sa nu fie de acord, hai sa-ti explic ce mi-a zis mie cand s-a pus problema de PGD:trebuia sa vin neaparat din Z6 pt ca la PGD o parte din embrioni nu rezista dupa toate procedurile(cam 50%) si ne trebuia o stimulare mai puternica tocmai pt a mari numarul de ovocite,respectiv embrioni care raman pana la capat.Ma rog pana la urma n-a fost nevoie de PGD pt ca noua in tara ne gresisera analiza la cariotip si dupa ce am repetat-o in doua locuri-o data la Budapesta a iesit cariotip normal=Dr Kovacs a zis ca neaparat analizele genetice le vrea si la ei facute ca are mai mare incredere mai ales ca din tara veniseram cu un rezulat pozitiv si cu unul negativ.Vroia sa poaa garanta pt rezultat si bine am facu ca le-am repetat si acolo pt ca altfel am fi facut PGD si nu prea era necesar. Oricum trebuie sa-i comunici si lui si sa astepti raspuns ;stiu cum e cu concediul ca si la noi a fost la fel,dar a iesit bine pana la urma. Bafta multa [gravi] 26+ [fetita] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rubia, Merci mult. Noi am refacut microdeletiile in Germania, si au iesit tot pozitive. Asa ca e sigur diagnosticul. O sa vorbesc cu doctorul, si daca din Z6 trebuie sa ma vada aproape zilnic si nu doar o data atunci merita sa raman, dar daca trebuie sa ma vada doar in Z6 nu as sta o staptamana degeaba in Budapesta. Am sa vad....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care au facut eco la dr Albu pt PK , am inteles dr Albu face niste eco foarte amanuntite si PK primeste eco de la acesta. Imi puteti spune va rog cum se procedeaza? Aceste ecografii se inregistreaza si se trimite dr PK inregistrarea? Sau numai rezultatul scris al ecografiei. Daca as avea nevoie de o eco la dr Albu cum ar trebui sa procedez , sa sun si sa ma programez? Cu cate zile inainte pot suna. Multumesc. MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot,ATPO pozitivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pogoniciule nici o noutate.Asteptam,asteptam si iar asteptam [:D].E grea asteptarea asta [:D] adipapazi la tine cum a trecut zilele de asteptare?Tot imi caut fel si fel de simptome si nimic.Ma simt foarte bine [:D] Fetelor va pup pe toate si sa auzim numai de bine [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ngh, depinde cand faci punctia, la cate zile faci transferul si cate zile vrei sa stai dupa transfer la budapesta; eu imi facusem un calcul in jur de vreo 16-18 nopti daca mergeam din ziua 6 la ecografie si faceam punctia in ziua 14, trasnfer de blastocisti si mai stateam vreo 2-3 zile dupa dar, socoteala de acasa nu se potriveste intotdeauna cu cea din targ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...