Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor [85]


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, ca sa stea catelul ala asa pe 2 picioare, tre sa aiba crema putina, altfel blaturile o iau la vale, cum am patit eu cu ghiveciul. Deci, desi arata bine, nu e pe gustul meu. Mie imi plac torturile asa mai jusy. [:D]

Adriana, ai incercat apa cu sare? Ma tot repet aici e mai buna ca orice medicament. Efectiv simti cum iti curata sinusurile.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate cu cremele Oti. Ia uitati-va si pe alte site-uri, la video gen "cum se face", am vazut niste lucruri faine, si un fluturas pe care tre sa il incerc, dar ideea e ca avea un blat, l-a invelit in crema si apoi l-a decorat. Nu tu crema intre blaturi, nimic.! Chiar imi amintesc ca zicea vara-mea ca anul trecut, i-a facut fetitei un tort (ia comandat) cu scooby-Doo, a fost tare frumos facut, dar gustul a lasat de dorit. Asa ca anul asta i-a facut matusa-mea, (bunica-sa) un tort acasa, si a fost mult mai bun decat cel cumparat. Am uitat sa mentionez ca vara-mea sta in Anglia.

 

diana [mamica] de [copil]IANIS STEFANid="blue"> 14 mai 2007

 

Piscotel

Torturi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, si pe mine ma supara sinusurile din cind in cind.Intr-o vreme stiu ca faceam infuzii cu ceai de musetel la greu.Si acuma mai fac, dar numai cind nu reusesc sa ma vindec cu pernuta calda.Am o pernuta umpluta cu ceva seminte de lavanda si cu ceva alte seminte, pe care o incalzesc doua minute la microunde si apoi mi-o pun peste frunte si ochi, sa cuprinda si timplele.Asa, calda.Numai asa reusesc sa adorm seara in zilele cind ma apuca.Altfel, daca nu fac nimic si doar astept sa treaca, ma trezesc a doua zi dimineata cu durerea la fel de mare si in acelasi loc.

Acuma nu stiu daca pe acolo se gasesc astfel de pernute...

Cind le-am descoperit eu pe cele de aici a fost cu ajutorul fetei unei babe de unde lucram, care mi-a dat una facuta de ea si umpluta cu orez.La fel se incalzeste si asa ceva in microunde (bine - cu atentie sa nu fie prea cald si sa provoace arsuri pe piele).Pe urma cind am vazut ca se gaseste si in magazine, mi-am cumparat si din alea.

Aceeasi pernuta o mai folosesc si cind ma dor umerii si ii simt incordati (in loc de masaj)si taare bine ma relaxez.

 

uite, despre asta vorbesc:

 

http://www.thefindgreen.com/beauty/info-anti-stress-microwaveable-comfort-pillow

 

 

Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

 

- Dr. Seuss

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bimilit
cami, bafta la examane.deci primesti poc de acasa[pk]?Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">SONIA, are nevoie de noiid="red">
align="right" id="quote2">da draga, primesc.Poimiine.[pk]am mai adaugat pe lista la mama si 2 dintre cartile mele in franceza; citeodata mi se face dor sa mai citesc asa ceva si nu am aici unde, decit pe net sau la bilbioteca(nu am timp sa umblu la biblioteca); am cerut Guy de Maupassant - "contes et nouvelles" si Baudelaire "Les Paradis Artificiels".Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind. - Dr. Seuss
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriana,mie imi cedeaza durerea provocara de sinuzita,doar cu quarelin.oti parca face spalaturi, nazale, cu apa cu sare.sa i grija ca sarea trebuie sa fie dizolvata bine, bine si apoi solutia astfel obtinuta trebuie strecurata.se pune cam 1/2 lingurita sare in 200 ml apa .seagita, pana se dizolva si solutia astfel obtinuta se pune in palma si se trage pe nas[asa cum fac drogatii[:D]].bine,daca vrei poti sa-ti injectezi[da fara ac]lent saramura asta .eu am presatat o singura data asa ceva si am zis pas.ca ma usturara tate orificiile[:D].

 

diana, ai dreptate cu designul torturilor.si eu am vazut si gustat in multe locuri,neste torturi superbe, ca nu-ti venea sa le tai,dar la gust erau dezastruoase.auzifata,bafa Pm cu nr tau de tilifon.

 

cami,ce fain ca primesti poc de la mami ta.tu fata cand ai examen?cand iti tine pumnii stransi?

 

mihaelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,unde esti?sper ca sunteti ok.

 

olim,[pup][flo].

 

elvira,maine te stresez cu un telefon.sepoate?

 

oti[pup], fa bine si cauta retete da pita cu faina neagra, ca am stoc si nu ma descurc.

 

io-s in zona..........

 

Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!

 

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">

 

 

SONIA, are nevoie de noiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci imi tremura degetele de emotie, numa ce am stabilit la telefon cu directoarea o ora ca sa ma duc sa aplic pentru un job aci peste drum.Ma duc azi, peste vreo 3 ore.

 

Tineti-mi pumnii !!

 

Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

 

- Dr. Seuss

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...