Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iulie-august 2004 (14)


Recommended Posts

Salutare si de la noi ! E soare si friggg [bang] Rox, pupici multi la voi ! [flo] Si Giulia avea gingiile umflate la ultimul control la dintzarosh, dar nu se simte ink nimik. Kim, cum sunteti ?? [flo] Cristal, moama ce de proiecte aveti [pk] Pupam fetele-cucuiete, multa sanatate si la voi [flo] Noi venim cu [url="http://family.webshots.com/album/565504804uQmsLM?start=60"]poze[/url] noi [:D] Andreea de Pupi, cum mai esti ??? Cat mai ai ? [flo] Ioana, pupici si Mariei [pup][pup] Kro, asa pe scurt ... [flo] Pako, sanatate si voua [flo] Carmenp, ce-ti fac nazdravanii ?? [pk] Revin ... beau cafea [alcool] Cine vrea ? [8D] ________________________________________ Daria & felina fioroasa [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello asa primavara vantoasa si friguroasa n-am mai asteptat...aici bate un vant de te zboara pe sus si e si rece, -2 grade, soarele-si arata coltii inselator fix cat sa dea impresia astora mici ca e vreme buna de jucat pe afara. de pasti am luat copiilor deja ce era de luat anume pt Dea care e fan carticele, i-am luat de la editura crisan 4 carti super, o s-o tin ocupata vreo 2-3 luni cu ele sper. Lui Dani i-am luat setul Dinofroz cu toti dinozaurii. Si gata, am cam secat bugetul alocat cadourilor, anul asta mai auster asa, deci restul vor avea parte doar de un iepuras de ciocolata probabil... cine e mai afacerist/economist aici la noi in trupa? ma poate sfatui cineva daca MLM-ul este ceva in care sa merite sa ma implic? pe profil de vanzare cosmetice, produse de curatenie pt casa la preturi bunute? deocamdata sunt doar client fidel, dar mi s-a propus sa devin si eu distribuitor...iese ceva din treaba asta oare? in afara de faptul ca voi putea si eu sa-mi achizitionez pt mine si restul clanului produsele la pret de depozit? adica sa fac si eu ceva cat stau inca acasa, la asta ma gandeam, ca de dezvoltat o retea din care sa scot ditamai banocii nu ma pricep inca Roxana, Felicia, Monica, multa sanatate copilasilor ! ma duc sa arunc cateva pizza in cuptor, aseara n-am avut chef de gatit pt azi, asa ca adultii azi papa pizza si cam atat. Pt. copii mai am de ieri ciorba de pui, ardei umplut si paste bolognese, la alegere. Daca ma lasa le fac si niste clatite, desi...De dimineata Dea si-a luat-o la fund, nu inteleg ce e cu atatea istericale la un copil asa mic. Cum a facut ochi a inceput cu datul din picioare, mormaielile nemultumite, si restul manifestarilor enervante si de neinteles pt mine. Am ignorat-o cat am putut dar a intrecut limita cand s-a apucat sa distruga o carte care stiu ca-i place, si sigur o distrugea de ochii mei. Ma provoaca non stop. Si si-a luat 2 palme la fund, presupun ca le-a simtit acu ca scutec nu mai are de protectie. Ma doare sufletul ca am reactionat asa, si am o vina cat casa pe mine, nu suport sa ii cert sau sa-i ard la fund, cel putin Dani nu a cerut-o nici cand era mic si nici acum nu necesita corectie din asta dar Dea acus-acusi e candidata :(([bang][bang][bang][bang]...poate daca incep sa ma indop cu magneziu si B6, passicalm, passiX o sa reusesc sa trec cu vederea mult mai multe, cine stie.... o zi buna va doresc !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! la noi e ttaaare buna, adica Patrick are si conjunctivita [:D]. ma traznise o banuiala de ieri cand am vazut in 2 randuri ceva depozite verzui in coltul ochilor... dar am zis sa nu imi dau crezare. dar cand s-0a trezit de dimineata cu ochii lipiti... a fost clar. asa ca dupa ce ma duc la 2 la controlul la gine.. mergem si la oftalmolog. astept cu interes circul de la pus picaturile in ochi... Lia unde ai gasit dinozaurii aia? un link pls. sau alte info. saru mana. cat despre pitica... cica asa e fetele (ma consoleaza si pe mine alte mamici de fete [:p]) Ioana, da, trebuie sa le iasa masele. lui Pat i-a iesit una, asta e a doua (sau a treia deja...? nu mai stiu) Danule inca 2 zile si gata, la munca? [pup] tinem pumnii sa fie cat mai buna reacomodarea. Robi cum mai e tatal tau? Gabi voi? si aici e burnita si vant si frig... super cah. o zi buna tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Vazut Giulia, pupici de la noi pentru o fetita tare frumoasa! ROXI, offf..., sanatate multa lui Pat, eu sunt ingrozita de picaturile in ochi (nu le suport)... Matei a fost azi cu Petro la pediatra, cica ar fi viroza care ii cauzeaza aceasta stare generala proasta, i-a luat sange pentru analize si a plans, i-a facut si ecograf abdominal si cica e foarte bine, cam asta de la noi. Nu am reusit sa ii duc si proba de scaun, urmeaza... Roxi, multumesc de intrebare, tatal meu e mai bine, nu mai face acele crize (se sufoca, avea gheara la inima si devenea cianotic...), a fost la pneumologie si i s-a prescris un nou tratament pentru bronsita lui cronica si...mergem inainte. Pe 10 aprilie merge din nou la control la cardiologie si atunci e Ziua Z, ni se va spune daca raspunde la tratament asa cum trebuie sau e necesara operatia pe cord deschis (pe care nu stiu daca o suporta organismul lui slabit). Tot nu iese deloc din casa dar macar sta singur in timpul zilei, noaptea doarme sora mea la el,e o mare schimbare pentru ca facea dese atacuri de panica atunci cand era singur... V-am pupat! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos"]poze[/url] [url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
neata! la noi e ttaaare buna, adica Patrick are si conjunctivita [:D]. ma traznise o banuiala de ieri cand am vazut in 2 randuri ceva depozite verzui in coltul ochilor... dar am zis sa nu imi dau crezare. dar cand s-0a trezit de dimineata cu ochii lipiti... a fost clar. asa ca dupa ce ma duc la 2 la controlul la gine.. mergem si la oftalmolog. astept cu interes circul de la pus picaturile in ochi... Lia unde ai gasit dinozaurii aia? un link pls. sau alte info. saru mana. cat despre pitica... cica asa e fetele (ma consoleaza si pe mine alte mamici de fete [:p]) Ioana, da, trebuie sa le iasa masele. lui Pat i-a iesit una, asta e a doua (sau a treia deja...? nu mai stiu) Danule inca 2 zile si gata, la munca? [pup] tinem pumnii sa fie cat mai buna reacomodarea. Robi cum mai e tatal tau? Gabi voi? si aici e burnita si vant si frig... super cah. o zi buna tuturor!
xxxhttp://www.ookee.ro/jucarii-746-Dinozauri-p-3191-Dinofroz---Display-box.htmlxxx (taiati x-urile ca nu stiu daca am voie sa pun pe aici:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e vorba de o viroza de la gradi, speciala, ca si aici vecinii nostri care merg la gradi toti au viroza+conjunctivita tura asta cineva imi zicea ca o sa fie mai simplu cand s-o duce Danu la gradi...pai nici pe departe zic eu, pt ca vad in jur la vecinii nostri ce trag cu copiii, nu e luna sa nu aiba ceva, mai mult stau acasa decat la gradi si faza e ca atata cat stau acasa is bolnaviori, deci copiii necajiti, recalcitranti, iar parintii ingrijorati, consulturi, controale, bani colo-bani colo, basca medicamente[q]...de unde eu conchid ca nu va fi defel mai simplu, dar nu pot amana integrarea in colectivitate decat pana la 7 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, am luat puisorul curios, catelusul cel murdar, povestea celor doi catelusi, cu un disc rotativ pe laterala ca sa isi poat schimba copilul imagini in cadrul peisajului ilustrat, asta e foarte naturala, imaginile parca-s poze din natura, doua dintre aceste carti cand se deschid par tridimensionale, scot si sunete conform animalelor din ele, se familiarizeaza cu orele pe ceas, cu momentele zilei, au si text de citit cu subiect dragut si instructiv, pana acum avem o colectie impresionanta de carticele de la editura asta pt ca de departe sunt cele mai dorite de Dea, sunt foarte dar foarte frumos ilustrate, si foarte dar foarte rezistente, fara colturi ascutite, rezista la tavaleala si frunzareala din greu la care le supune Dea; am primit si discount, am dat 100 ron pe 4 carti, cu tot cu taxe postale...uite si aici, sunt si pt varsta lui Luca XXXwww.edituracrisan.roXXX
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, Postul Sfintelor Pasti 2009 : 02 martie - 18 aprilie 2009 (Sfintele Pasti pe 19 Aprilie 2009)- din calendarul ortodox - din calendarul romano-catolic-ÎNVIEREA DOMNULUI (PASTELE) pe 12 aprilie...asa am aflat din calendarele de pe internet, sper sa fie bune
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...