Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV sau inseminare cu donatoare/donator (32)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor stiti cumva daca eu am inceput tratamentul cu marvelon pt Fiv de 17 zile, dar intre timp am repetat cultura din col si a iesit iar un enterecoc prezent, dr o sa ma amane cu FIV-ul pana cand o sa scap de acest brontozaur? SSi cat? Vreau sa va spun ca sunt la al doilea tratament pt el si nici nu credeam ca nu voi scapa de el.

Sunt foarte trista cand ma gandesc ca maine o sa-mi spuna dr ca trebuie sa opresc totul.

Offfffff!!!!!!

Nu stiu ce sa mai zic. I-am trimis mail d-lui dr si maine o sa primesc verdictul. Oare pot sa fac doua luni la rand inhibare cu marvelon, in acelasi timp un alt tratament pt enterococ si in auguast FIV-ul. Nu stiu, parca a picat cerul pe mine.

Voi ce parere aveti? O sa ma amane, nu?

Din experienta voastra ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Nu va suparati pe mine, dar simt ca noaptea asta va fi cea mai lunga pt mine pana cand voi primi un raspuns. Si imi este tare frica de acel raspuns negativ.

 

 

Anul acesta va fi un an roditor pentru mine[ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gagici, am trecut sa va salut, noi abia am venit de la tara si plecam iar dumineca, aici nu se mai poate sta, la curte e altceva.Andy e bine, obraznic si neastamparat si stam la tara pana la toamna, venim , plecam si tot asa, sper ca dumineca sa-mi stea cuminte in masina in spate ca plecam singuri daca nu se inunda digul.Tinem pumnii si ne gandim la voi sa fie bine si sa avem cat mai multe gravidute in vara asta.Va pupam pe toate. Gabri-ela esti bine? domane ajuta sa reusesti, am raspuns la apel dar sper din tot sufletul sa reusesti cat mai curand, treb sa fie bine. bytzi, iuca, yarrina, raluca[flo][pup] andy http://picasaweb.google.com/stamate32/Andrei?feat=directlink
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetelor, am fost si eu la prima vizita la sb ( super incantata de personal)

mai niste teste de facut luna asta, si daca totul e ok, urmeaza ....[:)]

mi s-a recomandat sa fac stimulare pt iad caci am avut la un moment dat ovare polichistice si exist o mare posib sa nu am ovul in fiecare luna

am o rugaminte la voi (pt cele care au trecut prin asta) imi puteti spune cam care e costul unei proceduri de stimul si de unde v-ati procurat medicamentele?

si inca o neclaritatecostul procedurii de insem intraut cu donor e aprox 2000 sau 3000 ron? am primit un pliant, iar de acolo am inteles ca doar proba costa 1920 si nu toata procedura in sine!

[pup] dulce

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Krisad IAD este 1920, toata procedura, deci si proba si procedura in sine. Tratamentul de stimulare depinde de doza pe care o faci. Eu am facut cu Gonal F de 75, din Z3 pana in Z11-12-13 depinde cand ajungeau foliculii maturi. Ma ajungea undeva la 1000 de lei stimularea. Multa bafta! La ce dr ai fost? [gravired]fericita!! 18+ [fetita] si [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost la dr Isp, s-a comportat f frumos ne-a explicat cam tot ce ar treb sa facem, cum a f mai bine raportat la cazul nostru

sper sa fie o decizie buna ca ne-am orientat spre sibiu, desi ne-a fost recomandat initial un medic de la cluj de la clinica obste gine si fertil asist (am fost de curiozitate pana acolo, medicul nu era caci era sambata, dar am atat o juma de ora la usa ca sa obtinem un banal nr de tel, asistentele respective fiind f ocup cu o discutie, nici nu m-au bagat in seama mi-au spus sa astept fara macar sa intrebe ce vreau de fapt)

ce am observat la spitalele de stat e ca daca nu esti cineva f bazat, sau nu cunosti pe cineva, esti fiul ploii, pe cand la o clinica privata se comporta frumos cu tine pe aproape aceeasi bani + conditiile mult mai bune

sper ca nu am jignit pe nimeni, e parerea mea personala

[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...