Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV sau inseminare cu donatoare/donator (32)


Recommended Posts

Fetelor vin si eu cu vesti la acest subiect. Vad ca nu mai scrie nimni aici. Dar eu am sa va povestesc ce am mai facut......

Intre timp am facut primul FIV si sper eu sa fie si singurul, cu dr I de la Sibiu.

Totul a decurs foarte bine, asa cum ne=am dorit. Si eu si dr.

Am raspuns foarte bine la stimulare, am avut 17 ovocite, 11 s-au fertilizat, iar in Z5 am avut 8 blastocisti foarte frumosi, dupa spusele dr embriolog.

Asa ca marti am transferat 2 blasto si mai avem inca 6 la congelat.

Acum sunt in perioada de asteptare pana la test. Cam pe joi trebuie sa-l fac. Deocamdata nu am simtome ci doar putin sanii tensionati, dar si din cauza progesteronului pe ca il iau pt sustinere.

Deacum doar Dumnezeu poate face minunea si mie nu mi-a ramas decat sa astept. Vreau sa spun ca dau nota 20 echipei de la Polisano pt profesionalismul si caldura cu care te trateaza. Sa-i tina tot asa si sa aibe cat mai multe reusite.

Cam asta este povestea mea si sper sa fie cu noroc de data aceasta.

ralucaid="red"> nu-mi vine sa cred cat de repede a mai trecut timpul si mai ai putin pana iti vei tine puiul in brate. Sa ai o nastere usoara si sa vina bebe sanatos pe lume[pup]

Pupici pt toate fetele mele dragi[pup][pup][pup][pup][pup]

 

 

Luna aceasta va fi o luna roditoare pentru mine[ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Raluca-chiar ca a trecut repede timpul,acuma tu trebuie sa fii cu bagajul facut pt. maternitate,nu? [pup] si sa dea Dumnezeu sa fiti bine si tu si Thomas!

Gabi-ma bucur ca ai reusit sa faci embriotransferul,sper din suflet sa se prinda amandoi si sa ne dai vestea cea mare saptamana viitoare.

Yarrina-tu cum mai esti? Ai burtica mare?

Va pup pe toate dragutele mele si sa stiti ca ma gandesc la voi...Bytzi,Simonete,Diana,Monty,Cip si toate celelalte aspirante de la capitolul nostru!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Va multumesc mult fetelor ca va ganditi la mine,si eu ma gandesc la voi sa dea Dzeu cat mai repede sa aveti minuni de bebei in brate.Operatia a fost usoara sa zic,dupa am tras cam rau ,mi s-a inflamat o fesa de la injectii si de aici febra,frisoane,greata..nu am lapte,a fost putin,bebele plangea nebuneste de foame si l-am trecut pe lapte praf..acum nu prea mai am timp decat de el,se trezeste sa manance la 2-3 ore,trebuie sa ma acomodez[:)]in rest e minunat...nu stiu daca as mai putea trai o zi fara el[:I]

va pup fetelor

 

Mamica de leu paraleu-Thomas(19august2010)

http://family.webshots.com/album/578475771wnRGOU

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...