Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV sau inseminare cu donatoare/donator (32)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup]bytzi, rodicutza [pup] multumesc frumos pt gandurile voastre bune. eu sincera sa fiu am stat cu inima indoita imediat ce au disparut costipatiile si au aparut acele pete. acum am depasit momentul, pot spune ca aproape mi-am revenit. nici nu imi vine sa cred cat de repede am reusit sa ma ridic dupa vestea asta, dar nu avem ce face, strangem bani si mergem mai departe. sper ca peste cateva luni sa va pot da vestea cea mare. asa cum v-am zis si ieri, nici medicul nu intelege ce s-a intamplat. poate bebelusii mei nu au vrut sa vina pe lume iarna, au zis sa astepte pana la primavara[:D]. Am facut deja programarea pt urmatoaea incercare, dar am spus ca de data asta o sa fie spurpriza. nu vreau sa ma mai bucur inainte de reusita, asa ca o sa va povestesc doar dupa cele 2 liniute. Sper sa nu va suparati pe mine si sa ma intelegeti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana-nu stiu ce sa-ti zic..imi pare tare rau pentru nereusita asta..nu stiu ce motiv ti-as putea da,constipatia e posibil sa fii afectat nidarea embrionilor..curaj si stai optimista,data viitoare incearca sa faci tot posibilul sa eviti constipatia,nu dispera sigur se va intampla minunea asta curand esti inca f tanara..ce nu inteleg este daca au fost doar 2 embrioni ,nu ai mai congelat nimic?...curaj..te pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raluca, multumesc frumos, sunt optimista, deja ne-am facut planul de bataie pt data viitoare. sunt ok, am mers la party azi noapte, sa ma distrez, sa beau si eu o bere cu fanii mj (cat mai pot)[:D] cand voi merge in ungaria ii voi spune medicului ce pb au aparut cu privire la constipatie, ii voi spune suspiciunea mea si sa vedem ce parere are si el cu privire la ce s-a intamplat. Nu am avut din ce sa pun la congelat, am avut la punctie doar 3 ovocite si din care au rezultat 2 embrioni de calitate f buna. Sper ca data viitoare sa reactionez mai bine la tratament, vreau sa slabesc vreo 6 kg pana atunci si cine stie poate voi avea un rezultat mai bun si la stimulare. ce face bebelusul, pana la urma te-ai decis la ce medic mergi in buc? tu cum te simti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralucaid="green">, multumesc frumos, sunt optimista, deja ne-am facut planul de bataie pt data viitoare. sunt ok, am mers la party azi noapte, sa ma distrez, sa beau si eu o bere cu fanii mj (cat mai pot)[:D]

cand voi merge in ungaria ii voi spune medicului ce pb au aparut cu privire la constipatie, ii voi spune suspiciunea mea si sa vedem ce parere are si el cu privire la ce s-a intamplat. Nu am avut din ce sa pun la congelat, am avut la punctie doar 3 ovocite si din care au rezultat 2 embrioni de calitate f buna. Sper ca data viitoare sa reactionez mai bine la tratament, vreau sa slabesc vreo 6 kg pana atunci si cine stie poate voi avea un rezultat mai bun si la stimulare.

 

ce face bebelusul, pana la urma te-ai decis la ce medic mergi in buc? tu cum te simti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana-f bine relaxeaza-te pana la urmatoarea stimulare,totusi nu exagera cu slabitul,prin slabit e posibil sa produci mai putini foliculi sau embrionii sa fie de calitate inferioara.adopta un regim sanatos intre timp cu proteine,fructe,evita doar grasimile..nu te mai gandi la kg ele nu au nimic de a face cu ramasul gravida iti zic din experienta...eu mai am o programare la un dr in Cta pe 26mai si apoi daca nu, voi merge la Buc,am auzit de un prof dr Vladareanu si de unul Banceanu sa vad ce o sa iasa,trebuie sa gasesc un dr si locul unde voi naste,nu as fi crezut sa fie asa complicat in cazul meu...bafta multa!

pupici pt toate fetele[pup]

 

[gravi]23+[baietel]Thomas

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralucaid="green">, multumesc frumos, sunt optimista, deja ne-am facut planul de bataie pt data viitoare. sunt ok, am mers la party azi noapte, sa ma distrez, sa beau si eu o bere cu fanii mj (cat mai pot)[:D]

cand voi merge in ungaria ii voi spune medicului ce pb au aparut cu privire la constipatie, ii voi spune suspiciunea mea si sa vedem ce parere are si el cu privire la ce s-a intamplat. Nu am avut din ce sa pun la congelat, am avut la punctie doar 3 ovocite si din care au rezultat 2 embrioni de calitate f buna. Sper ca data viitoare sa reactionez mai bine la tratament, vreau sa slabesc vreo 6 kg pana atunci si cine stie poate voi avea un rezultat mai bun si la stimulare.

 

ce face bebelusul, pana la urma te-ai decis la ce medic mergi in buc? tu cum te simti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sar'mina,diana,ca te gindesti la mine,da,sint mai bine si mergem mai departe[:)],tu cum esti?[grup]ma bucur ca deja ti-ai facut planuri,intotdeauna planurile de viitor te face sa treci mai usor peste esec,urmatorul fiv trebuie sa fie cu noroc. rodi,simo,cip,voi ce mai ziceti? magduta,tu pe cind un nou fiv?am vazut ca te lupti cu trombofiliile[:I]sper ca va fi bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai zic nimic Bytzi,dar intru zilnic sa vad ce mai faceti,ca doar sunt dependenta de DC[:D]. Ne facem si noi planuri pe septembrie,eu iau in continuare ac folic,vreau sa incerc sa mananc mai sanatos,faze de-astea. Voi ce mai faceti ? Simo ce planuri ai?Cip-tu nu mai intri deloc?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...