Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de aug-sept-oct 2004 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mada, multa sanatate!

 

Danina, felicitari, stiu cum e sa tragi s=ajungi la liman. Ma bucur mult pt voi, mai ales in perioada asta asa de nesuferita pt business. La mai mare!

 

Aniela, nastere usoara si bebe sanatos! Blue, felicitari pt printesa!

 

Ana, cred ca ai facut bine cu schimbarea gradinitei, am facut si noi acelasi lucru toamna trecuta si a fost o miscare ff buna pt Matei.

 

Noi f agitati si cu program incarcat ca de obicei, baietii ma tin tot intr-un stress in ultima vreme, ba raceste unu, ba face conjunctivita tac-su, ba fac schimb de roluri, nu ii mai suport [:D]

 

Azi am fost cu Matei la analiza de secretie oculara ca nu mai scapa de conjunctivita (dupa 4 ture de medici si tratamente....eu tot cred ca e de natura alergica....sa te tii).

 

Tati o tine-n sir cu racelile, dupa care i-au gasit o tahicardie, care tahicardie vazura azi ca nu e de la inima (adica la inima e...ce ma mai exprim...dar nu e provocata de o problema a inimii) deci e ori o infectie pe undeva, ori stressu si nervu..... Mai investigam ....

 

In rest toate bune si frumoase, ne omoara caldura si asteptam concediul.

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

 

cronicile vizigotului

Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna!

 

Incep prin a-mi face mea culpa ca nu am mai trecut de mult pe aici. o vreme nu am avut calcluator, apoi la 1 iunie am revenit la servici si am un program tare complicat.

 

Vad ca nu a scris nimeni asa ca va spun eu ca a nascut Aniela pe 22 iunie o printesa mica pe nume Ania. Sa-i dea Dumnezeu o viata minunata!

 

Noi suntem bine. Nadia face 6 luni in cateva zile, e tot mititica (cea mai mica din gasca de ianuarie-februarie 2009, desi una dintre cele mai mari ca varsta), papa doar laptic (san si Humana HA) fiidnca nu are inca 6 kg si nu am putut sa incepem diversificarea. Insa e sanatoasa, vesela si cuminteeeee.

Ioana a reinceput gradinita, la inceput a fost bine dar de cateva zile iar a luat-o cu bocetele de-mi vine sa [bang]. O iubeste pe sora-sa si se mandreste cu ea dar e si foarte, foarte geloasa. Daca stau o zi intreaga cu ea si jumate de ora cu Nadia atunci o apuca nevoia de mine si se pune pe tipete ca "stai numai cu Nadia, ce, eu nu sunt importanta? Pe mine nu ma mai iubesti?" I-am dat tot felul de explicatii, am incercat sa o ocrotesc cat am putut, dar degeaba.

Cam asta despre noi.

Sper ca sunteti toate OK, la fel si prichindeii din dotare.

 

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008) id="red">

 

NOI

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Aniela!id="red"> [bis] Sa fie sanatoasa, norocoasa [pup]

 

Natyid="red"> ai adus subiectul in fata... E normal sa fie geloasa... si daca ar fi fost mai mare, tot la fel reactiona... Asa si Elena e mandra de fratiori, in schimb acasa ii cam pocneste cand nu-i convine... si cata munca de lamurire duc cu ea sa nu ma faca asa... tot degeaba...

 

Eu am reusit sa termin sesiunea cu bine si in plus azi am luat si examenul la scoala auto... din a treia incercare...

 

Poate reusesc mai tarziu sa pun niste poze ceva mai noi cu trupa

 

 

Edit: poze ceva mai noi aiciid="red">

 

[pup]

 

 

 


Eliana cu Elena (23/10/04),id="red"> Andrei & Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Aniela!!!sa creasca mare si frumoasa ca si surioara ei!!!

 

Naty, multumim de vesti!Nasol cu gelozia asta! Dupa ce o sa creasca micuta mai marisoara scapati in mod sigur de gelozie pentru ca va avea Ioana un partener de joaca [:D]

 

eliana, am admirat gasca voastra!Superbi!Mie asa imi sunt de dragi cand ii vad pe toti 3, sunt atat de frumosi!!Sa va traiasca!Poza pe balansoar cu Elena cocotata la mijloc este mortala!!

 

noi suntem bine, inafara de faptul ca Stefan mananca foarte prost, este incapatant, si replicile lui favorite sunt "nu pot sa fac numai cum vrei tu!vreau sa fac si cum vreau eu!" in conditiile in care cam mereu face numai cum vrea el si greu il pot convinge sa lase de la el...

Cu Matei se intelege foarte bine, uneori chiar ma surprinde cat este de afectuos, ii povesteste si ii arata jucarii/carti, ii explica cum sa se joace [:D] Asa a invatat mezinul sa puna cuburi unul peste altul [:D] sa incerce a imbina piese de lego [:D] binenteles ca imitandu-l pe Stefan. Noi nu prea avem excese de gelozie, doar cand se supara pe mine imi spune sa plec cu tot cu Matei [:D]

Asteptam sa mergem la munte, la Colibita unde ne vom face de cap, construim o casuta in copac si vom explora padurile cum isi doreste Stefan.

 

Va doresc o duminica placuta tuturor si sa auzim numai de bine!

Tare as vrea sa fie mai activ si subiectul nostru....ne-am cam lasat de tanjala [:D] si foarte putine fete mai sunt active pe aici....

 

Am trimis si eu poze la concursul cu ratusca [:D] astept cu interes sa inceapa votarile [:D]

[pup]

 

proud mummyid="green">id="Impact">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este fetelor, tot mai rar gasca pe aici. Eu zic macar sa scriem un salut sau prezent in fiecare zi...[:D].

 

Dienutza mea e cu gatul varza, avem iar amigdalita pultacee si suferim de caldura aici in Bucuresti, abia asteptam sa ne intoarcem la Piatra Neamt sa ne racorim si sa ne balacim, s-ar putea sa fug un picutz cu ea la mare, asta ne-au recomandat toti dr. aerosoli , insa stau rau cu timpul ,dar pt ea o sa las totul deoparte.....

Piticii vostri cum stau cu greutatea ca noi stagnam la 17 kg si tare mai suntem uscatzica , se mira lumea ca e slabutza dar nu am ce sa ii fac nici nu sta o clipa sa se aseze macar mancarea...[bang]

 

Va pupicesc si vreau sa vad daca mai sunt fetele cu noi pe aici , repet macar un salut atat.

 

 

 

Danina si [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

 

Poze 2006id="red"> [foto]DIDI -Terorista casei - 3 ani id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] prezent

 

Daninaid="red"> a mea are 14,5 si tot pe loc de la vreo 4 ani... eu ce sa mai zic [:D]

Multa sanatate [pup]

 

Elena merge la inot de vreo 3 sapt. si e foarte incantata... mai mult se balaceste... decat inoata... dar e bine ca are activitate.

 

Din toamna vreau sa o duc la balet... poate-poate capata si ea un pic de gratie [:D] ... ca-i tare baietoasa... de parca are cu cine semana altfel [:D]

 


Eliana cu Elena (23/10/04),id="red"> Andrei & Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danina, al meu s-a proptit la 16 kile jumate. Desi baga in el ca intr-un spital. Asta e soiul, nu am ce ii face. Adevarat ca se si agita de nu se lipeste nimic de el, dar uneori chiar imi vine a crede ca baga mancarea aia pe maneca. Asta e, eu m-am cam resemnat....

 

Chiar ma uitam zilele astea, ca eu de vineri sunt cu el la Buzau la bunici, e tati plecat la un training si am zis sa nu nadusim singuri in Bucuresti. In ultima perioada a cam avut cearcane si am fost convinsa ca e din cauza somnului putin, ca se culca pe la 11 noaptea .... ei, aici tot cam asa se culca insa petrece juma de zi la aer (mergem zilnic undeva langa Buzau unde urmeaza sa-si faca socrii casa, pentru moment acolo e doar o gradina de legume). De la atata aer, fructe si legume proaspete, alergat, distrat etc, are copilul meu alta fata si cearcanele au disparut. Deci caldura si poluarea din prea frumosul Bucuresti..... Of, ce m=as mai muta!

 

Va pup in grup organizat

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

 

cronicile vizigotului

Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc dragele mele pentru urari!

 

Ne-am mai adunat si noi un pic...Ania papa, doarme si plange..Ina parca e un pic mai bine cu gelozia..ca tare greu a fost in primele zile..dar imi dau seama ca o sa mai dureze ceva pana se vor adapta una cu alta. Ea ar vrea sa se joace deja Ania cu ea..si e suparata ca doarme prea mult...

 

Am incarcat cateva poze...cand aveti timp sa le vizionati poze Aniaid="red">id="size2">

 

Pupici dulci tuturor si zile cat mai racoroase[dual]

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...