Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de aug-sept-oct 2004 (2)


Recommended Posts

Anielasid="red"> e tare frumusica printzesa ANIA sa fie sanatoasa si sa aiba noroc in viata. Asa ma apuca o nostalgie ....as fi avut si eu acum 5 luni ,dar o sa fie bine data viitoare si D-zeu imi v-a da un bb.

 

Deci suntem cam la fel la capitolul greutate. Minaid="blue"> noi ii dam acum un tratament naturist pt hiperactivitate ...cica de aici si tahicardia ei...vedem pana la urma peste o luna cum stau lucrurile.

Elianaid="red"> am vrut sa o dau si eu pe Diana la inot, insa i-a fost frica , dar de cand am mers acum 2 sapt in Brasov la piscina la Paradis, nu o mai pot scoate din apa la cat de fricoasa era , vroia doar cu colac acum sta cu aripioare.

 

Va pupicim pici si mamici pe ziua de azi. Luni e ziua lui tati si marti facem 8 ani de casatorie si nu stiu ce sa-i fac cadou.

 

Danina si [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

 

Poze 2006id="red"> [foto]DIDI -Terorista casei - 3 ani id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anielaid="red"> ai doua fete scumpe foc.

 

Daninaid="red"> sigur va fi bine data viitoare.

 

Si Elena a facut mutre la mare, anul trecut... 3 zile nu a intrat in apa... iar cand s-a prins ca-i place, nu o mai puteam scoate din apa... Iar cu inotul acum, ea a cerut... a auzit la gradi vorbindu-se despre... si nu m-a lasat pana nu am dus-o... in curand termina seria de 10 sedinte... si e clar ca trebuie s-o inscriem la o noua runda [:D]

 


Eliana cu Elena (23/10/04),id="red"> Andrei & Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

aniela e tare, tare frumoasa micuta, mi-au dat lacrimile cand m-am uitat la poze! [pup]

 

Si Ioana tot pe la 15 kg se invarte ...

 

Noi mergem la psicina la Marriott, mi-am facut eu abonament si pot sa intru si cu Ioana in orice zi pana la ora 18,00, stam cat vrem. II place la nebunie sa se balaceasca. La toamna ii iau si instructor.

 

Si eu vreau sa o dau in toamna la balet. Eliana tu unde o dai?

 

Noi suntem cam suparati cu Ioana ca e mai mereu bolnava. Acum 3 saptamani a facut o tura de antibiotice pentru rosu in gat, saptamana trecuta iar [bang] a facut urat de tot, cu febra 40 de grade, de era sa mor ... De abia am terminat antibioticul sambata si dumnica iar febra, nas infundat, ochi curgatori.

In plus, se plange de ceva luni bune de dureri de burtica, ieri chiar a durut-o rau toata ziua.

 

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008) id="red">

 

NOI

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natyid="red"> vreau s-o inscriu aici: www.giuliana.ro

E destul de aproape de noi...

Am inteles ca sunt cursuri de balet si la palatul copiilor, dar mai departe si nici nu am gasit mare lucru despre asta.

 

Sanatate multa Ioanei. [pup]

Asa am avut si noi o perioada de viroze una dupa alta... iar Elena le face numai cu febra foarte mare... ultiama data nu reuseam s-o scad sub 39... mai mult pe la 40-41 se invartea [bang] Intr-un final au trecut... si s-au mai rarit si la ea, si la baieti... probabil au mai capatat ceva imunitate...

 


Eliana cu Elena (23/10/04),id="red"> Andrei & Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele

noi am venit de laq mare, acum ne invartim prin parcurile din Bucuresti

Aniela sa va traisca pritensa sa fie sanatoasa sa cresca mare si sa fiti fericiti!

O sa-i treaca Inutei geloziile, stai fara grija.

 

Ilinca are 19,50 asa e cam de 6 luni, eu sunt multumuta, e si destul de inalta.Pare mai degraba slaba, desi ca kg e foarte bine

 

Azi am fost in Cismigiu cu trupa de mamici de la Rares de la odisee si cu copiii lor.Ne-am simtit excelent, a fost prima data cand m-am incumetat sa plec singura cu amandoi asa departe de casa.

Face si Ilinca febra de vineri habar nu am de ce o sa ma duc azi la mediuc sa vedem ce se intampla, probabil ceva in gat are.

 

revin

 

Mada, un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004 si cu Rares Daniel 19 dec 2008

Ilinca si Rares

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elianaid="red"> se cam aseamana printesele intre ele vad . Mai stii ceva de Roandre ?? Stiu ca voi vb mai des. Pe Diana nu o mai pot opri acum sa se bage cu capul sub apa . Apropo Ralucaid="red"> si noi tot la Marriott mergem, chiar in weekend stam acolo avem un fel de card si beneficiem de multe reduceri, asa ca Diana a stat sambata numa in piscina si balacit bine. Vrea numa in partea unde se inoata, ca daca ma vede pe mine vrea si ea acum. Si tare ne mai certam de zici ca suntem doua catze.

Cu racelile sper sa o terminam si noi . Am descoperit un fel de vaccin de imunitate numa din plante, insa nu il pot da decat din sept. 3 sapt si o sa va spun ce efect are la Diana , poate merita incercat. Tati ne indruma in suplimente, noi cam cunoastem tot ce e pe piata si pt copii asa ca suntem f grijulii ce ii dam copilului nostru.

 

 

 

Danina si [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

 

Poze 2006id="red"> [foto]DIDI -Terorista casei - 3 ani id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniela, minunate printesele tale, sa-ti traiasca!

 

Danina, ce vaccin? Si Matei racea destul de des dar (bat in lemn....) din nov anul trecut n-a mai avut nevoie de antibiotice, adica le-a facut usurele, mai putin bronsita cu wheezing de luna trecuta. Pediatra tot asa din imunizari si preparate de plante mi-l tine, si cred ca l-a reglat destul de bine.

 

Si Matei face pe vara la gradi o gramada de chestii: luni dans si pian, marti si joi mini tenis, miercuri inot, si vineri iar dans (parca....ca nu le retin...am conventie cu educatoarele sa-l bage la orice vrea si ii consuma energia...mama denaturata ce sunt....). Adevarul este ca am noroc cu gradinita asta pe vara, ca daca l-as tine acasa ar fi jale si, la drept vorbind nici atatea activitati n-ar avea, nici cu prietenii n-ar fi...nu mai zic de mancarea buna cu program si alta in fiecare zi [:D]

 

Deci noi ne-am intors in Bucuresti, dar deja mi se invart rotitele sa vedem cum facem in we sa plecam iar la Buzau....v-am zis, ma mananca talpile rau de tot [:)]

 

Va pup!

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

 

cronicile vizigotului

Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici fetelor!

N-am mai apucat sa intru deloc pe la voi si nici la net nu prea am acces, cu toate ca avem linia noastra de vreo 2 sapt.

 

M-am delectat cu pozele noi puse de voi. Aniela, felicitari pentru micuta Ania, e o dulce! Si ce suroara mare are! Nici n-am recunoascut-o pe Ina...

Raluca, 6 luni are Nadia? doamne ce mai trece timpul... si ce seamana intre ele fetele!

Eliana, baietii s-au facut mari! mai ca o prind pe Elena. Si ai tai ce seamana...

La fel si cei mici ai lui Mada...

Danina, Danyce, si fetele voastre ce mari s-au facut!

 

Noi suntem bine, ne-am obisnuit la aer, la spatiu, la tara, cum zice fiu-meu mare...

Fetelor, tin sa va spun ca noi de cand ne-am mutat suntem cei mai fericiti. Copiii mananca, dorm, sunt liberi, stau numai in curte fie ca e cald fie ca e frig, doar cand ploua ii tin in casa. Acum ca s-a facut cald le-am luat piscina gonflabila (180 cm diametrul) si numai in apa stau...

 

Ne-am vazut si cu Cristina (Blue77) si cu Marc si Yoann cel mic (nu mai stiu care intreba daca e fetita sau baiat). Am avut o duminica superba, copiii mari s-au jucat de parca se stiau de cand lumea si Stefan numai calare pe Yoann a fost!

 

De joia trecuta e vacanta si la noi. Pe Miron il duc la un centru de activitati acum in iulie ca acasa se plictiseste si asa mai vede si el colegi si alti copii. Il duc doar dupa-masa. Asa profit si eu de cel mic si mai rezolv una-alta...

 

Al meu sot are concediu in august, cand vom avea musafiri din Ro si nu numai... La sfarsitul lui aug mergem si aici la mare. Sper doar sa nu fie prea cald.

 

Nu stiu ce sa va mai spun, sper sa apar mai des pe la voi acum cu vacanta si sa va mai dau vesti.

 

Va pun un link cu poze dintr-un parc de activitati de aici de langa noi, ca sa vedeti si voi iezii mei: http://outdoors.webshots.com/album/573232257UxkeiN

 

Va pup, vacanta frumoasa si pe curand.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

 

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao, mamici fericite! Vad ca au crescut copilasii, sa va traiasca si sa va aduca numai satisfactii in viata! Am o rugaminte: ati putea sa ajutati cu cateva hainute care nu va mai folosesc un baietel care vrea sa mearga si el la toamna la gradinita? Va rog! Puteti lasa PM. Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...