Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cura de dezintoxicare Oshawa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 272
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Uite ca am ajuns si pe ultima zi.Pe de o parte parca a trecut repede dar daca stau mai bine si ma gandesc,parca manac la cereale de o viata. Ce sa zic,daca e sa trag linie eu sunt mandra de mine pentru ca am reusit sa tin dieta asa cum trebuie,fara sa gust ceva,fara sa poftesc prea tare,fara sa imi fie prea greu. La kg cred ca raman la 3 dar e ok tinand cont ca poate e prima data cand tin o fieta nu neaparat pentru scolul de a slabi.Simteam eu ca are nevoie corpul meu de asa ceva si uite ca ma bucur ca am rezistat zece zile fara sa manac carne,dulciuri,fara sa beau sucuri sau alte prostii. Cat despre efecte,le-am simtit din plin,de la energie in unele zile grele.la ten care mi se pare ca arata ok si cel mai interesant,o schimbare in starea mea,ma simt mai zen desi am avut niste hopuri in ultima vreme si niste situatii care alta data ma aduceau in pragul unor atacuri de panica. Pot sa spun ca de abia astept ziua de maine ca sa manac niste fructe si nu am de gand sa ma arunc in carnuri sau mancaruri grele.Dupa ce termin cele cinci zile de pauza,o sa vad incotro ma indrept.Daca mai am forta sa mai tin o tura sau daca voi tine altceva.Acum nu pot sa ma gandesc,daca e sa constientizez ca trebuie sa manac iar orez si hrisca iar,nu cred ca as putea.Ma simt putin saturata dar e ok ca am ajuns in starea asta la sfarsitul dietei. Ieri mi-am facut ultima tura de turtite ca sa am azi la munca si la fel ca si Yang,i-am dat unei prietene sa guste si era sa mi le manace pe toate [:D] Tot ieri am fost intr-o vizita si se pare ca a fost ultima zi care mi-a testat determinarea.Ma asteptau cu placinte de tot felul care miroseauuu..off..si mere coapte si suc si cafea.Parca eram la tortura [alcool] Dar am zis nu,mi-am scos turtita din geanta si am ros la ea. De multe ori m-au ajutat turtitele in felul asta..mi-am luat cu mine mereu si cand ii vedeam pe ceilalti cum manaca si imi era greu,le scoteam si era ok pe urma.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate mai tinem in postul pastelui.Deocamdata eu nu cred ca mai repet .Daca as fi slabit era altceva. Acum voi fi atenta sa nu pun 1kg inapoi sau mai mult. Ai vazut cum se face trecerea la mincatul normal?Gradual. In fine ,poate miine imi arata si mie cintarul vreo schimbare.[:D] [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ar fi de indicat ca o lunga perioada sa nu va intoarceti la carne. ____________
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
[url="http://armonii.blogspot.com/2009/12/3-ani-si-11-luni.html"]Cum mi-am alaptat copiii[/url]
[url="http://armonii.blogspot.ro/2012/10/cum-punem-closure.html"]Cand mama nu e bine...[/url]
______________ [url="http://armonii.blogspot.com/"]Sabina's blog[/url], [hippi] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url] si [yum] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107208&whichpage=1"]bb Gheo[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina,eu nu-s fan carne si maninc rar.Acum cu atitea restrictii m-am perturbat:am un restaurant la parter ,acasa si mi-a rupt nasul cu o friptura.In general ma irita mirosul de mincare ,dar se pare ca limitarile duse la extrem au efect negativ asupra mea. Miine o sa maninc niste dovlecei.Am asa un presentiment ca daca-i asociez cu cereale ,la metabolismul meu incetinit ,pun 1kg numai cind ma uit in farfurie.[:D] [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit, din nou. Ma bucur ca am ajuns cu totii, cu bine, in ultima zi. Mie imi pare rau ca se termina, chiar ma simt mult mai bine. Am si dat jos minim 5 kg. Mi-a mai trecut si pofta de friptane si alte sucuri (acidulate sau nu). MI-e atat de bine, incat as vrea sa mai prelungesc. Pe de alta parte, mi-e teama de ceea ce va urma. Asadar, ca prima masura, voi mai tine si maine, ca sa fiu sigur ca cele 10 zile au fost complete. Cu siguranta voi renunta la cafeaua de dimineata (accentuat Yin), voi incerca sa o inlocuiesc cu un ceai de Ginseng. Problema mare este ca parca a intrat tot Ginseng-ul in pamant, nu se gaseste pe niciunde in stare "pura". In ceaiuri nici nu vreau sa ma gandesc ce concentratie este...Caut acum ca disperatul, dar nu gasesc (radacina ca atare sau pulbere). Daca aveti un hint, va rog ! In rest, voi incerca sa fiu cat se poate de cuminte cateva zile (3-5), dupa care ma mai apuc iarasi. Voua, fata de care am toata admiratia ca ati rezistat eroic pana la capat, va tin pumnii sa fiti cuminti in continuare. Uitati-va si pe tabelul cu alimente Yin-Yang de la care am pus link intr-un post anterior. Poate va ajuta. Si de ce nu, cititi si cartea (pe care am gasit-o aici pe forum, MULTUMESC inca o data). Cred ca e un sprijin bun chiar si pentru "revenirea" din regim. Voi mai verifica forumul zilnic, sper sa ne mai auzim. [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...