Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cura de dezintoxicare Oshawa


Recommended Posts

Am cautat pe net si am gasit informatii destul de contradictorii si incomplete.Aveti vreun link cu o descriere clara a acestei diete?Varianta pe care o tineti voi (cu ceaiul de busuioc inclus,pe care nu l-am gasit nicaieri)?

Deci cerealele sunt in nr de 3,griu , hrisca si mei?Am gasit si variante cu orez(de care?), ovaz,tarate...Si varianta cu 10-30 % legume si fructe.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 272
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui caress
Am cautat pe net si am gasit informatii destul de contradictorii si incomplete.Aveti vreun link cu o descriere clara a acestei diete?Varianta pe care o tineti voi (cu ceaiul de busuioc inclus,pe care nu l-am gasit nicaieri)? Deci cerealele sunt in nr de 3,griu , hrisca si mei?Am gasit si variante cu orez(de care?), ovaz,tarate...Si varianta cu 10-30 % legume si fructe.
align="right" id="quote2">Se tine dieta 7.Lasa pe PM adresa de mail si-ti pun eu detalii .La dieta 7 ceaiul de busuioc si cel negru e admis doar cind esti constipat.Apa trebuie consumata in cantitati mici pt ca e yin.dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut o noapte de insomnie...M-a cam durut si capul..Dimineata am fost bine cu destul de multa energie.Turtitele de grau sunt foarte satioase, nu prea iti mai vine sa mananci nimic dupa...Ieri nu am mancat mei, e musai?[:D] Hrisca coapta imi place foarte mult, o impart cu colegul meu la birou[pk]

Mie mi-e cam sete si nu folosesc multa sare.

 

Ma bucur Irda ca am inceput deodata [flo]astept sa vad cum te-ai simtit azi.

 

[:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Nici eu n-am prea dormit azi noapte de durere de cap si greata:(

Colecistul meu n-a prea fost incantat doar de cereale toata ziua..[:D]

M-am culcat cu stare de rau....m-am trezit la fel la 6:30 sa duc fetele la scoala/gradi.

Partea buna e ca la 8:30 eram din nou in pat la nani.....si am dormit asa ca valiza in gara pana la 12:00.

Acum sunt ok....nu ma mai doare capul,simt doar o vaga presiune in zona fruntii, suportabila.

Meiul, e musai pentru mineralele continute. Eu il pap cam 1 data la 2zile in locul orezului de pranz. Orezul il iau integral bio....ma rog e semicomplet, dar nu alb.

 

 

 

Irda

 

cu [zana] Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008

 

Poze Daria si Antonia [foto]

Nasterea Antoniei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e seteeee.Nu-mi este foame, am energie, nu am pofte dar imi este sete. Azi am fost la magazin si am gasit fulgi de hrisca, sunt buni, si fulgi de grau integrali, of course[:D].

Sunt bine per ansamblu, mi-e frica sa nu ma constip, eu am o problema de tranzit[:D] dar sper sa nu, de la atatea cereale integrale. Imi fac turtitele si le ascund ca le mananca a mea fetita pe toate[:D]

 

voi cum o sunteti?

 

[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, dragilor![flo]

Eu sunt ok, nu ma mai doare capul de ieri si sunt sus cu nivelul de energie si starea de spirit...zen asa..[:D]

 

Si mie imi papa ceilalti din casa turtitele asa ca fac una maaaare si o rup in bucati ca pe pizza, ca sa ne ajunga.

 

Diana eu beau apa cand simt nevoia si ceai de busuioc la greu (azi am baut doar 2 cani dar recuperez pe seara [:I]

 

Cu poftele....uffff.....e nasol tare...aseara pe la 21.30 bagam a-2 a tava de briose cu gem de visine si de capsuni [bang].

La o adica ,daca eu nu pot manca....macar sa- "bucur" pe cei din jur [:D]

Acum am un pui la dezghetat sa-l fac supa cu galusti si pilaf cu carnita...

In prima zi a fost crancen cu mancarea....imi venea sa rontai si frigiderul de pofta si frustrare [bang], acum a trecut frustrarea, nu mi-e foame deloc, dar poftele au ramas din pacate ....si prevad ca o sa ma mai lupt vreo 2 zile cu ele.....si din nou in ziua 9 si 10 cand nu mai vreau sa vad nici bob de cereale in fata ochilor[xx(]

 

Cam asta e jurnalul de front din aceasta zi![:)]

 

Toate cele bune![pup]

 

Irda

 

cu [zana] Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008

 

Poze Daria si Antonia [foto]

Nasterea Antoniei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...