Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cura de dezintoxicare Oshawa


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ariadna16
Da-mi exemplu concret, atunci cind iti faci ceva, descrie procesul [:D]
align="right" id="quote2">

Ce proces sa descriu, ca eu le fierb pur si simplu. Inainte le fierbeam pe aragaz, acum le fierb la aburi. Cateodata separat, uneori combinate... cum imi vine. Iti dai seama ca nu iese nimic delicios din toata activitatea asta, dar m-am obisnuit asa.

Citat:
Iar astazi, la job, ma simt foarte...adormita, desi de dimineata m-am trezit ok, tot inaintea soneriei de desteptare...[olala]
align="right" id="quote2">

E tipic, primele zile de Oshawa sunt cele in care elimini toxine, asadar starile de genul acesta sunt normale. Numai la mine nu e asa, eu ma simt excelent in primele zile si mai rau pe la mijlocul curei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 272
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ariadna16
Oliwia, nu inteleg...tu spui ca-l faci fiert graul, daca eu il fac copt in cuptor, care e diferenta? [flo]
Nu e nimic rau in a-l face copt, cerealele se pot manca pregatite oricum. Eu doar spuneam ca turtitele pe care le mancati voi franeaza cumva procesul de slabire, iar tu erai interesata si de asta, pe langa dezintoxicare. Citisem undeva, nu mai stiu unde, exemplul cuiva care mancase fierturi si mergea OK slabitul, iar cand a introdus turtitele nu a mai dat jos nimic. Eu nu mi-am facut niciodata turtite, mi-a spus demult un bioenergetician ca cerealele fierte, adica umflate cu apa, sunt superioare din punct de vedere al efectului fata de cele coapte, asadar uscate. Asa ca m-am axat pe fierturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ariadna16 Reteta biblica Putini stiu ca Biblia, aceasta "carte a cartilor", contine si lectii importante pentru sanatatea fizica. Astfel una din mancarurile folosite ca desert la Cina cea de taina a fost: Charosetul Acesta consta intr-o combinatie de mere tocate marunt(o jumatate de mar de marime potrivita, pentru o persoana) si nuci pisate, carora li se adauga stafide pisate sau strivite, curmale, scortisoara si miere. Consumand in mod constant acest desert biblic, putem alunga durerile de inima, putem scapa de calculii renali si biliari, care sunt eliminati, putem ajuta o tiroida hipoactiva, putem face sa dispara, petele de pe piele, petele hepatice, acneea, psoriazisul si herpesul, insomnia. Miracolul din Charoset infrunta cancerul si ajuta la tratamentul infectiilor cu candida.
Nu ma pronunt in privinta celorlalte efecte, dar cancerul si candida se impaca prea bine cu reteta asta biblica [:D]. Tot ce este plin de zahar (inclusiv zaharul natural) nu face decat sa hraneasca tumorile si ciupercile. Cat despre calculi, sunt multe cai de a lupta cu ei, mai ales daca nu sunt mari. Dar multumesc de reteta de desert, Ariadna. Trebuie ca e foarte gustoasa, o s-o incerc cu prima ocazie - pe baiatul meu, desigur, el e mare amator de dulce, ca orice copil dealtfel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]Pai tot fiert, cum altfel? [:-)))] Stiu, suna delicios [:D]

Eu am incercat sa mananc meiul si crud, adica doar inmuiat cu apa, dar are un gust prea oribil, asa ca nu am mai repetat experienta.

Eu fierb hrisca si meiul impreuna, le pun in vasul de orez al steamer-ului. Fierb repede iar meiul se umfla si se desface, arata chiar bine... asta pana sa-l gusti, desigur [:D]

 

Hai, ca mai facem si noi haz de necaz! Stiu ca trebuie sa-ti vina greu, ma gandesc cum sunt eu la a doua tura, dar eu zic ca merita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este exact contrara, cerealele fierte bine ingrasa mult mai mult decat cele coapte, se gelifica amidonul si este extrem de usor digerabil.Poti sa mi dai un link sa vad explicatia pentru faptul ca turtitele ingrasa?

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...