Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cura de dezintoxicare Oshawa


Recommended Posts

scuze daca o sa par rea, da ce vreti sa faceti e o aiureala.

dieta corecta pt oranganism nascut prin zona asta e cea cu orez si grau si se face doar band ceaiuri specifice pt voi ca individualitati sub supraveghere de naturist.

cu spaghete si faina....no way.

 

____________

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

id="right">______________

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 272
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Sabina
scuze daca o sa par rea, da ce vreti sa faceti e o aiureala. dieta corecta pt oranganism nascut prin zona asta e cea cu orez si grau si se face doar band ceaiuri specifice pt voi ca individualitati sub supraveghere de naturist. cu spaghete si faina....no way.____________
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">
Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">id="right">______________ Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">
align="right" id="quote2">Este vorba de dieta 7 oschawa:http://www.sanatateata.com/diete-cure/oshawa.htmin ca re se maninca griu si orez integral ,hrisca si mei exclusiv,sub toate formele terci ,piinite,fiert ,copt . De aceea spagheti din griu integral sint acelasi lucru cu turtite de griu integral.Oschawa are mai multe diete,aceasta fiind nr. 7 ,care sint baza regimului macrobiotic.dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la detox trebuie minimum de procesare, in fine, ideea e ca nu se face asa de capu nostru, ci doar in combinatie cu ceaiurile si medicul naturist care prescrie si tincturi samd. Se face tintit pt anumite probleme de sanatate. Unora e trebuie ceaiuri cu sunatoare si galbenele, altora papadie si urzica, altora afin si zmeur..., mereu sunt minim 5 ceaiuri in combinatie, ce sa mai, astea sunt doar mici exemple.

 

eu am tinut 5 ture de 14 zile, alternate cu pauza tot 14 zile, plus alte inca cateva 10 zile sau o saptamana si cam stiu cu ce „mananca” detoxul in Oshawa:)in niciun caz cu ce scrie pe net.

 

 

dar in fine, faceti cum vreti :)

 

____________

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

id="right">______________

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa caut un link cu carte .E pe scribd si puteti citi tot in mod direct.

Oschwa 7 este pentru dezintoxicare,de aceea ceaiurile nu se recomanda,doar in caz de constipatie ceai de busuioc.

In 2 zile am dat jos 1.5kg,dar asta e la inceput ,socul organismului ,ceva apa. Trag tare in continuare.

 

 

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, m-ai pus pe ganduri. hmmmm.... musai sa vorbesc cu un nutritionist. cred ca marti vine nutritionistul ptr pacienti, o sa stau de vorba cu el.

 

am inceput de ieri cu boabele, e cat de cat ok, insa ma cam chinuie o durere de cap de aseara.... una asa in surdina cat sa stiu ca-i acolo.

o sa vorbesc neaparat cu nutitionistul de la noi.

 

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!id="Verdana">id="red">id="size3">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Porumbita, in niciun caz cand alaptezi, toate ”toxinele” se vor duce in lapte.

 

chestia cu toxinele si detoxu e o teorie f complexa, oricum.

 

____________

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

id="right">______________

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, ma indoiesc ca un nutritionist clasic o sa fie de acord cu dieta de grau si orez....:)

tre sa fie un naturist.

 

____________

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

id="right">______________

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...