Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cura de dezintoxicare Oshawa


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui kariguld
Sabina, m-ai pus pe ganduri. hmmmm.... musai sa vorbesc cu un nutritionist. cred ca marti vine nutritionistul ptr pacienti, o sa stau de vorba cu el. am inceput de ieri cu boabele, e cat de cat ok, insa ma cam chinuie o durere de cap de aseara.... una asa in surdina cat sa stiu ca-i acolo. o sa vorbesc neaparat cu nutitionistul de la noi.
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!id="Verdana">id="red">id="size3">
id="right">
align="right" id="quote2">Aha,deci te-ai apucat?Hai sa vad poate reiau miine.Porumbita cit alaptezi nu tine nimic ,decit plimbari si fara dulciuri.kariguld,durerile de cap sint absu=olut normale.Migrenele demonstreaza ca are efect dieta.Incep sa se elimine toxinele.Miine la birou iti scriu toate detaliile si caut si unde e cartea.dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 272
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna.

Si eu tin Oshawa.Azi a fost prima zi si deocamdata e ok.Am mancat turtite si orez.Am reusit dimineata sa renunt la cafea si am baut ceai negru.

Nu pot sa zic ca imi este foame,am mancat destul de ok,doar ca ma apuca poftele de fructe.Da reusesc eu sa ma stapanesc.

 

Maine vreau sa manac hrisca si la munca imi voi lua turtite sa rontai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
kariguld,ce faci?dulcetica
align="right" id="quote2">ce sa fac? traiesc inca, am supravietutit celei de-a treia zi. dar am deja aversiune de tot cei mic si rotund. nu mai pot sa vad orez.... acum pe seara am mancat boabe coapte in tigaie. le-am lasat de aseara in apa la inmuiat. Sabina, nutritionistul de la noi e spezialist trateaza boli incurabile. abia astept sa vad ce spune.
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!id="Verdana">id="red">id="size3">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulcetica, am facut o combinatie 'mortala' de boabe. orez de vre-o trei feluri, grau, hrisca si mei. toate le-am pus la inmuiat de seara si azi doar le-am copt. si pe turtele alea le-am facut, numa ca a trebuit sa fac portie dubla astazi. boabele coapte nu-s asa rele, chiar placute la gust, numa ca mesteci la ele....

acasa mai merge, o dovedesc eu cumva, dar la servici e durere. ca peste tot sunt felurite ispite, care mai decare mai apetisanta. [fum]

 

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!id="Verdana">id="red">id="size3">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
Paff,doar de avarie poti bea ceai de busuioc,acesta fiind yang.Ceaiul negru ,nu stiu exact ,dar posibil sa aiba cofeina.Kariguald,cunosc senzatia ,de aceea cred ca ar trebui sa-ti faci elan si sa incerci sa prepari turtite.Astea-s comestibile.Eu daca vad hrisca si mei dezertez.[:D]dulcetica
align="right" id="quote2">Posibil sa fie asa cum spui tu.Pe unde am citit eu am vazut ca e voie ceai negru si ceai de busuioc.Dar cine stie,sunt atatea interpretari ale dietei pe toate site-urile,forumurile de nu mai stiu ce sa aleg.Oricum,nu stiu daca as rezista si fara ceaiul negru.Cu greu ma stapanesc sa nu beau cafea [bang] Ieri la munca,isi faceua colege si am simtit mirosul..Dar sunt mai puternica de atat [:D]Mi-am facut aseara o noua tura de turtite,de data asta au iesit mai bune.Le tin in punga de hartie si le iau la munca,mai rontai pe acasa cand imi este foame.Mie imi place hrisca,o consumam si inainte.Meiul nu l-am incercat si recunosc ca sunt curioasa.Ma duc azi la cmparaturi si imi iau ce imi mai lipseste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

 

Nu stiu de ce, am senzatia ca sunt singurul "tatic" de pe aici, sper si voi incerca sa nu deranjez foarte tare. Daca da, imi spuneti si tac/plec [q]

Mai intai multumesc pentru link-ul catre carte, il caut de mai bine de 1 an.

Am tinut aceasta cura prima data anul trecut prin vara. Miraculoasa ! Senzatiile sunt cele mentionate peste tot la "efecte benefice". In plus, pot spune ca incepusem sa ma trezesc chiar si pe la 6:30 dimineata, plin de viata, si mergeam chiar si cate 30 de km pe zi cu bicicleta la peste 40 de grade C, in plin soare, fara nici un fel de problema.

 

Alte detalii, la cerere.

 

Acum am inceput-o pentru a doua oara, azi e a doua zi. Avand in vedere ca prima data am fost destul de egoist, si doar am beneficiat de ceea ce au postat altii, acum am simtit ca e bine sa si contribui cu cate ceva.

 

As vrea ca de data aceasta sa mai continuu intr-un fel sau altul pana la Paste, si sa si dau jos cateva (multe) kg.

 

Asadar, in masura in care va pot fi de folos, astept sa ne mai auzim.

 

Sarutari de maini tuturor mamicilor.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...