Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (33)


Recommended Posts

Seara buna Si eu pe aici. fiind vineri au venit fetele la joaca si respir si eu putin. Am zis sa scriu si eu doua cuvinte inainte sa recuperez si eu un pic cu cititul. N-am mai avut timp deloc in ultimile doua zile. Eu i-am dus iara azi pe muciosi mei la doctor si se pare ca avem nororc si nu s-a coborat pe la alte organe raceala. Sper sa treaca de noi codul asta rosu. oricum nu i-am mai dus pe nicaieri, afara am stat doar la noi in curte sau pe langa. Foarte nasol acum iarna ca nu prea sunt copii si n-au cu cine se juca. Ioana imi cere in fiecare zi s-o duc la loc de joaca sau la tobogane, niet, la tobogane prea frig inca si la loc de joaca sunt virusi. macar sa ne treaca viroza asta sa nu ne tragem vreuna peste ca iara o incurcam si sa mor daca nu m-am saturat de siropuri, ser, aspirator. Azi dupa ce am iesit de la doctor am plecat cu ei pana la librarie sa luam niste hartie glasata si creponata. Acolo rares mi-a facut o boacana...a dat peste o papusa din aia de portelan(nush ce draq cauta pe jos) si a pocnit-o in zeci de bucati[bang] 140 lei mi-au sarit din buzunat de aiurea. ma rog..Ioana a vrut sa luam papusa si sa o lipim(aveam experienta ca a mai primit doua papusi din astea de portelan, baiat si fata si le-a pus Ioana la pupat de si-au crapat capul, mie imi venea s-o bag direct in tomberon), am lipit-o...zici ca-i nevasta lui Frankenstain dar Ioanei ii place. Dealtfel ei ii place oprice papusa, noua sa fie. Odata a gasit in punga de pufuleti o papusica si a exclamat " Asta-i papusica pe care mi-am dorit-o dintotdeauna"[:-@] La mine a fost ziua cioburilor ca rares a reusit sa mai tranteasca si acasa o farfurie plina cu rosii mixate ce vroiam sa le pun la mancare. Acum vreau sa merg sa le fac niste clatite. Sigur mai am sa va spun multe dar revin ca in seara asta doara am ajutoare. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Inainte de a pleca la bucatarie sa va mai spun ceva. am cumparat azi carti de joc, Pacalici. Si am invatat-o pe ioana sa joaca. a fost totul bine si frumos pana s-a prins ca pacaliciul ala in mana nu-i a buna. prima data a nimerit la ea si cu delicatete l-am incasat eu iar ea a fost cat se poate de fericita. a doua oara a picat tot la ea si l-a aruncat din mana,l-am luat la mine si la sfarsit cand trebuia sa tragem una de la alta cate o carte vroia de fiecare data sa-mi vada cartile ca nu carecumva sa nimereasca pacaliciul[alcool]. Deci nu cred ca o sa mai jucam, sau poate cand o fi mai mare va accepta ca exista si posibilitatea de a pierde.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela- ma bucur ca sunt ok copiii-mai dar tu asa mult stai in bucatarie- adica ii rasfeti cu clatite si altele- ma mustra deja constiinta, mai aels ca aseara in loc sa ma joc u A, am gatit[bang]

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.Si eu prin zona,citeam presa,desi-s lesiata de oboseala.Dar pe Diana n-a luat-o mami azi,Ghita s-a dus la cumparaturi ca era gol frigiderul,deci nu m-am culcat ... Dealtfel a ocupat Diana patul din dormitor cu roto-discurile alea,a facut tot felul de forme din ele.Periodic ma cheama sa ii admir operele.

I-am zis sa imi mai povesteaasca ce-a mai facut azi pe la gradinita si mi-a raspuns: "NU POVESTESC CA IO NU AM CHEF DE POVESTIT!" [:-@][:D] In schimb, vad ca are chef sa cante .... "Aho aho copii si frati ... " [alcool]

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata cu clatitele. Denisa, dar a durat 30 de min sa fac cateva. In plus ca nu m-a mustyrat deloc constiinta ca le gatesc in loc sa ma joc impreuna cu ei. acum din fericire au companie.

De mancare le fac dimineata in general cand ei sunt calmi si cumintei, apoi pana le dau sa manance masa de pranz mergem pe afara si se joaca cu diverse, ori se plimba cu trocaderele aste de prin curte. In timpul somnului de pranz dorm cu ei, de cele mai multe ori insa nu dorm ca se trezeste rares si trebuie sa-l mai pun pe picioare sa nu o deranjeze pe ioana. Si seara ne jucam la greu, spre exemplu aseara m-a zapacit Ioana sa ne jucam de-a Cenusareasa[bang], cu papusile, Insiram toate personajele, de obicei eu sunt cam toate celelalte personaje ca Ioana vrea sa fie doar cenusareasa. Cred ca am reluat povestea de vreo 5-6 ori de ajunsesem la exasperare si ea tot nu se saturase. O faza tare, a inceput fata mea sa planga aseara cu lacrimi de crocodil, plangea pe bune si din tot sufletul ca nu vroiam sa o luam la bal, stiti toti cum este povestea...apai Ioana vroia sa schimbam, nu accepta in ruptul capului ca ea sa mearga la bal pe furis. Spunea, bine ma duc sa fac mancarea repede, fac si curat, apoi ma duc stau in cenusa si dupa aceea ma spal sa plec la bal. La un moment dat a vrut sa schimbam personajele ca nu-i convenea nici ca-i dadeam ordine sa spele vase, sa faca mancare si sa faca in casa curat[:D].

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela- mai ma faci sa ma simt prost la cat te joci tu si cum va jucati-pai eu nici pe jumate nu fac soro..off-sper zilele astea sa pozez costumele ca ma tin de 1 luna sa fac asta si nu reusesc-aseara am spalat si gatit pina la 10.30-sorry!

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mira, vad ca tu esti super ocupata cu pregatirile de placat in vacanta. Cred ca abia astepti sa te odihnesti. Aiurea tare mi se pare ca nu poti lua copilul de la gradinita atunci cand ai nevoie, fara scutire de la presedinte.

Deea, imi amintesti de mine cu Ioana la gradinita in primele zile[:D], atatea intrebari, framantari. Dragut. Pana la urma se va obisnui Daria la gradinita si va afla ca nu toti copii snt rai.

Denisa vad ca si voi va pregatiti de vacanta. Unde mergeti? luati amandoi copii cu voi?/ Denisa pai tu mergi la munca, copii la gradinite cand sa te mai si joci??? Mie imi mai face cate o mancare matusa, mai da si cu un aspirator, nu mereu dar si odata la 3 zile tot este ceva. pe cand tu?? Ce sa faci mai intai seara, ca-i de pus l spalat, de facut mancare...baie la copii, culcat.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de culcat, cred ca trebuie sa plec sa-mi culc si eu copii, adica sa-i spal ca eu inca le fac dus in fiecare seara si acum cu racelile astea pe cap ii spal doar odata pe saptamana.

Rares este obosit ca azi a dormit de la 12.30 la 15.30, decalat programul cu o ora mai devreme. Revin

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, am vazut ca ai fost iarasi cu Diana la dentist. De ce nu-i sigilezi dintii??

Chiar asa, am vazut ca si Ingrid ca si mine este sigura ca Diana nu are carii[:D]. pai daca eu nu vad nimic si ea nu s-a plans niciodata de vreo durere inseamna ca nu-i problema, a??

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...