Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (33)


Recommended Posts

Daniela, tu ai spus mereu ca Daria nu s-a adaptat, si nu am fost de acord cu parerea asta. Nu consider ca prin aceasta te-am ofensat cu ceva, si nici nu cred ca ti-am vorbit grosolan. Nu ma apuc sa citesc din urma. Daca asa e, am gresit. Eu oricum ma exprim destul de stangaci. Cine stie cum oi fi scris de ti s-a parut tie asta.

 

Iar despre gradinite, paradoxal, nu mai sunt la 4 ore. Sunt foarte multe cereri de 8 ore, si au transformat toate grupele de 4 ore in grupe de 8. De ce ti se pare asa greu de crezut? In toata tara este criza cu locurile la gradinita. E adevarat ca nu am cautat in partea cealalta a orasului. [alcool]

 

Art-Biju

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, mi s-a mai propus sa o duc la program prelungit, si sa o iau la masa, dar nu sunt de acord, pentru ca acei bani pe care ii dau sunt deturnati. Nu ajung in fondurile gradinitei, si nici la copii, ci in buzunarul administratorei, si nu vreau sa fac acest lucru, din principiu.

 

Imi pare rau ca ai avut asa zi fatala. Mai sunt si din astea. [alcool]

 

Art-Biju

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahahha... Daniela, esti sigura ca vrei sa spui asta ??? [:-)))]

 

 

Este raspunsul final ? [:-)))]

 

Deh ... mai raspund si eu mai taios, ca doar nu oi fi facuta din lapte si miere [:D] De multe ori citesc si eu si mi se pare ca am vorbit prea sec, sau taios, dar ... ma grabesc, si nu iese mereu foarte bine.

 

Art-Biju

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar daca vorbesti cu directoarea unei astfel de gradinite? daria stand doar 4 ore, nedormind si nemancand acolo ea nu ocupa parctic un loc. Nu s-ar putea sa fie scutita de plata acelei taxe si sa participe doar la cumpararea celor necesare, cum ar fi rechizite, apa plata, servetele sau hartie igienica?? Eventual daca ai apela la vreo "pila" ceva.

Incredibil dar adevarat, fata mea s-a sculat si a venit dupa mine asa ca ma retrag.

va pupic pe toate vineri 13 pe pagina 13.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, ma simt putin vizata ca am scris despre ce am vazut la televizor. Sa reformulez: era o conceptie ca un singur copil la parinti este dezavantajat, frustrat, poate si trist ca nu are frati. Si s-a facut un studiu sa vada realitatea, chiar asa o fi? Ei bine, rezultatele nu coincid cu parerea initiala. Mai mult ca sa linisteasca parintii care din varii motive aleg sa nu mai faca alt copil. Pentru ca mereu li se scotea pe nas ca vai, ce rau e sa ai doar un copil. Nicidecum nu sunt mai prosti, am si scris dealtfel asta, copiii care au frati. Lupta pentru atentia parintilor exista, iti spun ca am trait-o pe pielea mea, dar asta sa fie tot baiul.

Imi pare rau ca te-ai necajit, sincer nu doresc cearta aici, prefer sa nu mai scriu despre astfel de subiecte, eu admir mamele cu mai multi copii, ca fac totul pentru ei, oricat de greu le-ar fi. Pentru ca este greu, dar e si minunat. Bee, tu, Denisa, Mira, va descurcati foarte bine si repet, va admir.[flo]

Deea, am zis ca sunt parinti tampiti acolo, dar eu una la tot ce se intampla, mi-as retrage copila, serios vorbesc, decat sa o incaseze, mai bine acasa linistita cu mine. Tu faci cum crezi, poate situatia se va imbunatati, sa dea Dumnezeu! Eu citesc si mi-e mila de Daria, dar tu care esti direct implicata? Of, ca m-am enervat...ce de exemplare mai exista...

Am fost la circ cu Diana, am stat vreo ora si ceva, am plecat ca era un frig de-ti inghetau oasele, Moni, nu stiu daca va ninge, dar chiar am regretat ca n-am manusi. Sper sa nu raceasca Diana, ca n-am imbracat-o bine...

Denisa, mersi de reteta [pup]. Ati avut o iarna lunga, la voi mai e zapada mare sau ninge sporadic?

Am plecat si eu la nani, va [pup] pe toate si o zi mai buna va doresc maine...fara certuri!

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, mie imi place sa ne povestesti studii despre copii. Ar fi pacat sa te abtii, nu ai de ce. Nu cred ca o deranjeaza cu adevarat nici pe Daniela. A fost doar vineri 13 [:D] Eu am zis ca sunt oameni destepti cei ce au facut acest studiu. Asa am eu vorba asta, despre oamenii de stiinta. Si acum...daca ei sunt destepti, nu inseamna ca toti ceilalti sunt prosti [:D], si nicidecum nu inseamna ca daca am fost de acord cu oamenii destepti, i-am facut implicit pe cei ce nu sunt de acord cu ei, prosti, exact cum nu m-am desteptat nici eu [:D] E ca si cum, daca as zice ca Zeta Jones e frumoasa, s-ar intelege ca restul femeilor sunt urate. Dar a fost Vineri 13.. s-au incalcit sensurile, si a iesit deandoarselea [:)]

 

Cat despre numarul copiilor, eu am citit intr-o alta carte de oameni destepti, care zicea ca este bine sa faci exact atatia copii de cati poti sa AI GRIJA. Si avutul asta grija se referea si la situatia materiala, sau sociala, dar in primul si in primul rand, la suportul emotional pe care il oferi copilului. Daca iti permiti, te pricepi, si esti dispus sa oferi TOT SPRIJINUL DE CARE AU NEVOIE e ok sa faci si 20 de copii. Sunt unii parinti care nu se descurca sa sprijine nici macar un copil, cu tot ce ar avea acel copil nevoie. Prin urmare, nu conteaza numarul lor, ci cat de mult le sunt satisfacute nevoile de dezvoltare, evolutie, educatie.

 

Ingrid, exact asa m-am hotarat si eu. Daca nu se vor lua masuri concrete care sa indrepte situatia, o voi retrage, si cu asta-basta. Va sta cu mine acasa. Cum a fost la circ ? A fost ceva de capul lui? Sau tot ca cel de data trecuta ?

 

Daniela, a intrebat cineva pentru mine la o gradinita, exact cum ai spus. Asa mi s-a raspuns, ca va trebui sa platesc oricum mancarea, chiar si cea neconsumata. Si am mai intrebat si la educatoarea prietena mea, care are grupa de 8 ore, si la fel mi-a spus. Deci, asa se practica peste tot.

 

Imi cer scuze ca v-am facut capul calendar cu gradinita.

 

Art-Biju

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Noi pe-acasa, Sabi se uita la cd-ul cu Magic English si eu caut pe net puzzle cu Fifi ca a vazut intr-o revista si musai din ala ii trebuie.

Si am gasit si creioane pt pictat cum voia Ingrid: http://www.toyz.ro/desen-pictura-copii/galt/creioane-pentru-pictat-12-bucati

 

A primit fata mea de la prietena noastra de la Bucuresti doua papusi, Frumoasa adormita cu printul ei. Sunt super, faceau astia reclama pe la TV la ele; cind o pupa printul cinta. E super incintata. Dar i-a zis Ancai ca ii mai lipseste Cenusareasa,[bang] in rest are toate printesele. Cred ca a batut saua ca sa priceapa iapa.[:D] Asa ca Anca a zis ca se rezolva. Of, copiii astia.

 

Acu a apucat-o si pe Sabi sa ma intrebe de unde o cunosc eu pe ea. Si i-am axplicat eu cum sta treaba cu burtica si cum a scos-o dr de acolo. Si imi zice intr-o zi : "mami, mai inghite-ma o data ca sa ajung in burtica ta; imi placea acolo". [:-)))]

 

 

 

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)

http://www.dropshots.com/irinamav

 

filmulete cu Sabina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza!

Deea, nu ne-ai facut capul calendar, stai sa inceapa Diana gradinita, atunci sa vezi descrieri! Sau..o sa tac malc, cine stie?[:D]

Teoria e foarte buna ca sa faci atatia copii de cati poti avea grija, dar uite ca stiu familii cu 10 copii (pocaiti), vai mama lor! Acolo e inconstienta, ca altfel nu pot sa ma exprim. Prietena mea din Germania are 3, ca asa a dorit, ii e greu, dar e fericita, copiii sunt bine ingrijiti. Frumos!

La circ, era acelasi de anul trecut, am vrut sa ma intorc, dar ea nu si nu...of. Au avut in plus un varan mic si o cobra indiana, vai, am picat pe spate cand am vazut snurul ala ce se numea "cobra regala". [8D]

Daniela, mai aveam ceva de spus, noi suntem 3 la parinti, si nicidecum nu cred ca sunt mai proasta decat altii pe care ii stiu, fara frati. Ba chiar sunt mai inteligenta. [:D] Depinde si de cum te ocupi de copii, eu chiar consider ca n-ai de ce sa te simti vizata in directia asta.[flo]

Irina, ti-a dat fata un raspuns beton![pk] E isteata foc, Sabinuta! Diana vroia mai demult pe Alba-ca-Zapada si print, dar cand am fost in Selgros sa-i cumpar, nu mai erau. Mi-a parut rau, insa ea n-a fost prea afectata. Nu le are cu printii si printesele..

Mi-am amintit ce scria Denisa, fetele stangace nu se preocupa de printi, ei, uite ca nepoata mea de frate e stangace si era ca Sabina. Nu-i o regula, depinde mai mult de interesele fiecarui copil.

Azi, m-a strigat Diana sa-mi arate un nou joc. Ce s-a gandit ea? La "Nu te supara, frate", sa mearga invers cu pionii, pana ajungem in patratele initiale. Cica: se intorc acasa. Ehei...s-o vad la gradi fara jocuri si carti de joc...educatoarea aia o sa aiba probleme. O invat pocher si-i transforma gradinita in tripou. [:D] Si asa alea sunt pocaite..

Ma apuc de curatenie.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...