Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceau fetele.Hai ca sunt la a doua cafea pe ziua de azi si asa poate reusesc sa scriu ceva cat de cat coerent.Ca m-am simtit tare fara de vlaga azi,desi am dormit vreo 3 ore cu Diana la amiaza.Dimineata la 8 a fost sus si iar nu m-a lasat sa dorm.Adica pe cand apucam sa atipesc,iar ma trezeam ca apare in domitor sa imi mai zica ceva,sau sa ma cheme sa ii dau ceva,sau sa imi arate ce a construit.Azi s-a ocupat de cuburile de lemn.La amiaza a mancat o farfurie cu supa de mazare cu galuste si dupa aia si o budinca de ciocolata.Plus laptele la culcare,ca asa a cerut ea.Pe la 17 a mancat un pic spaghette carbonara - e tot ce-am facut si io pe ziua de azi [alcool]

Eu sunt multumita de cum mananca in ultima vreme,mai ales ca rontaie si bomboane si ciocolata zilnic,ceea ce normal i-ar strica pofta de mancare,dar nu se vede asta . Si cremvusti a tot mancat si ieri si in alta zi saptamana trecuta,chiar si doi odata,ceea ce la ea e ceva,ca nu se prea omora dupa ei.

Hai ca trimit o tura si revin - ca merg sa vad de mancare - am pus sa fac ciorba de vacuta,ca tot am mai gasit niste carne de vita in congelator.E cam multa carnea numai pentru ciorba si acum ma gandesc ce sa mai fac felul doi din ea [?]

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu pe site-ul ala ca as comanda creioane din alea,dar sa dau bani pe transport numai pentru ele nu-mi vine.Am gasit tot acolo lampa asta de birou http://www.toyz.ro/lampi-corpuri-de-iluminat/arditex/lampa-de-citit-mickey-mouse/ ca tot imi cere Diana ,dar mi se pare ca e cam scumpa.Nu prea stiu eu preturile,dar pe lampa mea ce-am luat-o de vreo luna am dat mai putin de jumate decat costa asta ! DEEA parca tu i-ai luat Dariei una de la Metro,aia cat a costat? Sa imi fac o idee ... Si restul chestiilor de pe site mi se par foarte scumpe [bang]

 

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IRINA in ce consta Magic English ala? Se poate pune si pe DVD la TV sau numai pe PC? Si cat costa? Poate ar trebui sa ii iau si eu Dianei, ca profesor particular nu-mi permit inca.

INGRID si la noi vine saptamana viitoare un circ (probabil o fi acelasi de la voi [bang]),deja Ghita a si zis-o in prezenta Dianei asa ca vrea si ea.Dar daca va fi tot asa de frig ca acum,mai bine sa o lase balta,sa o duca doar la vizitat animalele .

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IRINA figura mare Sabina cu comentariile ei [:D] Nu mai zic de pasiunea pentru printese [olala] (si printi evident [:-@]).Cu gradinita ce noutati mai ai? Te-ai mai interesat?

 

Apropo de papusi,acum mi-am amintit ca ziceati ca le dezbraca fetele (Diana de Ingrid,Ioana si nu mai stiu care ...) .Diana mea e fix invers.Rarisim le dezbraca,in schimb am gasit-o azi pe roscata Giulia cu niste sosete de-ale mele trase pe picioare - peste cizmele ei [:D] Am vazut-o de la distanta si chiar ma miram ce cizme asa de lungi are si cand colo ...[alcool]

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA ca tot te plangeai ca tu nu te ocupi de copii,pai uite ca eu am stat azi aproape toata ziua cu Diana acasa si pauza ... [bang] S-a jucat mai mult singura.Dupa ce s-a plictisit de cuburi a venit in dormitor - eu eram inca in pat - si a inceput sa cotrobaie prin sertare.A dat de body-urile de la Teba pentru bebe,le-a scos si marea ei problema era de ce unele-s mai mici si unele mai mari [:D] (am luat diverse marimi) Le-a tot "impaturat" si le-a pus la loc.Parca vad ce-i acolo,dar oricum o sa le spal inainte asa ca i-am dat pace.Dupa aia a trecut la sertarul cu haine de vara si vreo jumatate de ora a tot probat pe maieuri si rochite mai ales.Si-a cerut voie inainte sa se dezbrace de bluza si pantaloni,ca nu incapeau peste.Asta a fost distractia ei ...

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna

 

Am intrat un pic la pranz si am citit pana am ajuns la linkul dat de Irina. Mi s-a facut pofta de cumparat prostioare si asa am cheltuit 180 ron (2 cutii cu creioane de pictat, pentru Ioana asta http://www.toyz.ro/sisteme-educationale-copii/leapfrog/printesele-carte-interactiva-leappad-writing/ si pentru Rares asta http://www.toyz.ro/trenulete/tomy/locomotiva-thomas-cu-sunete/ )

Apoi am mai stat putin langa copii si dupa ce s-au trezit am plecat la Sell ca batea vantul prin frigider. M-am ambitionat sa caut printre cutiile cu lapte Dorna numai din cele ce aveau 1 pe fund[alcool]. Sigur ca mi s-au mai lipit ceva jucarii de mana, o papusica pentru Ioana(cu parul saten, ca avea numai blonde) si pentru rares l-am luat pe Bob si pe Zoe.

Citesc si revin. De fapt mai stau pe aici ca sunt fetele la mine si copii sunt la "gradinita" [:D] Ioana a invatat sa-l faca pe A, cu mine nu vrea nici de-a naibii sa exerseze, cu fetele vad ca o face, sau mai bine zis a facut-o ca acum zice ca nu mai vrea sa faca litere[:D]

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, nu m-a deranjat deloc postarea ta. te cred ca te-ai simtit vizata, altceva nu mi-a placut dar se pare ca totusi a fost vorba doar de o exprimare nerevizuita.

Oricum stiu ca tu esti fata desteapta si stiu ca nu iei in seama "vorbe de babe". Ce, daca din emisiunea respectiva aflai ca Diana este frustrata sau mai stiu eu cum datorita faptului ca nu are frati te apucai maine sa mai faci un copil? sau ramaneai cu constiinta vesnic patata in cazul in care cu toate ca stiai asta nu faceai nimic in sensul asta din varii motive?

Vreti sa va spun eu care-i cel mai idiot lucru pe care l-am auzi in legatura cu copilul unic?!

"trebuie sa mai faci un copil ca daca Doamne fereste se intampla ceva cu unul dintre ei macar sa ramai cu unul[bang] [q] [bang] ORIBILA CONCEPTIE! SINISTRA!

Ingrid, chiar vroiam sa te intreb odata, daca vine in parc sau in oricare alt loc o fetita mai maricica, necunoscuta(5-8 ani sa zicem) si ii vorbeste frumos Dianei, ii ofera jucaria proprie eventual, o invita sa se joace impreuna, cum reactioneaza Diana?

Monica te felicit pentru faptul ca Diana stie a se imbraca/dezbraca singura. Noi suntem cam varza la capitolul asta, Ioana stie a se imbraca doar cu, pantaloni, sosete (doar daca sunt largi), chiloti(ii mai nimereste si pe dos), de astea stie a se si dezbraca. Cu bluze nici macar nu vrea sa incerce sa le puna pe ea, nici sa le dea jos nu stie. Se imbraca singura doar cu cele gen hanorac, stie sa incheie capse,nasturi, fermoare(asat daca sunt usor de incheiat). Nu stie sa lege sireturi dar nici nu avem pantofi de genul asta, majoritatea sunt cu arici si unele cu fermoar. tricourile/maieurile le da jos dar intr-un mod groaznic.

Asta ca pomeneai tu ca imbraca Diana papusile. Ioana tot la dezbracat se pricepe cel mai bine.

 

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA ha ha mi-ai amintit de sireturi [:D] Am uitat de tot de asa ceva,desi aveam in plan sa o invat sa le lege.Dar si ea are doar o pereche de pantofi cu sireturi, pereche pe care nu i-am prea dat-o,tocmai pentru ca i se tot desfaceau la mers.

Cu imbracatul nici Diana mea nu e perfecta,daca ai vedea cum isi da jos uneori maieurile sau rochitele fara maneci! Nu si le scoate peste cap ci isi scoate mainile afara si le lasa in jos,le scoate pe jos [:D] Daca asa i se pare fetei mai comod ... ce sa fac? I-am zis de cateva ori sa nu mai faca asa cand am vazut-o,dar nu m-a bagat in seama.

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...