Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (33)


Recommended Posts

Moni, ai gasit creioane cu maaare diferenta de pret. [:D] Nu pricep de ce sunt asa de scumpe, dar treaba producatorului.

Eu nu stiu ce sa-i cumpar Dianei de Paste. Grea intrebare. Stai ca vine si de la mine una. Cand e Pastele?

Al meu copil doarme. S-a pus in pat, si-a luat pernita in mana si a spus: te iubesc mult de tot! Eu fericita: si mami, la fel! Ea: dar nu cu tine am vorbit, cu pernita! [bang]

Tot azi m-a intrebat ceva si eu nu ii raspundeam, eram aeriana, la care ea: mami, dar de ce esti asa de ganditoare? Uite de aia, ca sa ma intrebe ea..

Tu te miri ca Dani ala e inalt, dar nu stiai cati ani are...[:D] Si a mea e micuta, eu tot zic ca va creste. A mancat azi ca sparta la pranz, deci are toate sansele sa se inalte. [:D]

Ma duc la culcare langa ea, mi se inchid ochii.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

INGRID nu ma interesa diferenta de pret la creioane [:D] ma interesa sa gasesc si altceva demn de cumparat pe langa ele ca sa justifice taxa de transport ...

Pai nu stiam cati ani are baiatul, dar dupa cum se manifesta eu credeam ca e cam deodata cu Diana.Adica in toamna nu parea nici de nivelul de 2 ani ,darmite de 3 jumate cat avea atunci ...

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt creioane din alea pe mai multe site-uri.O sa le rascolesc pe toate sa vad unde gasesc si ceva sa iau pe langa ele.Si pe langa cariocile alea.

Pe asta care vi l-am pus am gasit si balansoarul asta:

http://www.ookee.ro/jucarii-686-Balansoare-p-1608-Chicco---Balansoar--DO-RE-MI-.html Cele care aveti (ati avut),ce ziceti de el? Mie mi se pare cam subred chiar daca e Chicco.Sunt si mai tzapene dar prea scumpe.Eu am avut la Diana tot un Chicco primit second de la o prietena dar parea mai solid.L-am aruncat ca s-a rupt,dupa ce l-am uitilizat pana dupa ce implinise Diana un an.Nu stiu daca mai retineti dar o perioada lunga de timp,Diana adormea doar leganata in asa ceva [bang]

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello

 

Mai lasa Monico nivelele. Ai sa vezi si tu in propria-ti casa ce diferente sunt inte copii. ma uit la Rares ce mai imbarliga literele si ce-si mai rasuceste limba si si-o vara in dinti doara doara o iesi ceva inteligibil[alcool], sunt cuvinte pe care le inteleg si pe care le repeta la cerere (mama, tata, papa, caca, apa, Oana(asta-i sora-sa, inainte ii spunea iaia, acum a avansat), Coca(matusa), aide(haide), ici(aici) go(acolo) si multe altele. Dar el face adevarate fraze, vorbeste foarte repede si eu nu inteleg NIMIC!!!! Si el se enerveaza...

Ioana la varsta lui vorbea relativ corect, era mai calma... Ce mai, sunt diferiti. la statura nu prea, sunt cam la fel.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA nu ma refeream la limbaj ca nivel,ci mai ales la comportamentul general.Pai el facea chestii ce sunt normale la copilasii de 1-2 ani.Un simplu exemplu e asta: daca ceilalti copii construiau ceva, el sarea imediat sa darame ce au construit ei ... Asta si inca altele m-au facut sa nici nu-mi treaca prin cap ca ar avea mai mult de 3 ani in septembrie.Daca mi-ar fi zis cineva atunci ca are de fapt 3 ani si noua luni, ramaneam afis [:0].De fapt si azi am ramas foarte mirata,de aia am si scris aici.Diferenta de inaltime o pusesem pe seama faptului ca baietii in general sunt mai inalti decat fetele si Diana oricum e mai pitica si decat media fetitelor de varsta ei ... Acum imi dau seama ca de fapt la Diana in grupa mai mult de jumatate au deja peste 4 ani,precis Denisa cea inalta de tot are chiar peste 5 ani ...

Eu imi faceam probleme ca Diana poate nu va reusi sa fie la nivelul lor fiind mai mica,dar am uitat de asta de cand s-a adaptat asa de bine.Totusi acum ma gandesc ca e doar grupa mica,nu au facut cine stie ce activitati pana acum.Hai ca la desenat,spus poezii etc. a facut fata cu brio,dar la grupele pregatitoare cred ca va fi clar dezavantajata fiind mai mica.Atunci vor face exercitii mai complicate ...

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana acum a sosit,au fost pe malul Muresului in Parcul Copiilor.A fost full de copii ... Eu n-am avut chef sa ies,desi ma sunase prietena-mea sa-mi spuna ca si ei sunt pe-acolo cu fetele.Vad ca au intrat la gelateria de alaturi si au cumparat prajitura de-aia buuna [pofta] Diana s-a apucat deja sa manance.A mancat bine si azi: inainte de culcare o farfurie cu ciorba de vacuta,iar cand s-a trezit paste-melci cu carne de vacuta - am facut un rasol cu ceapa multa si sos de rosii.Tare fain a iesit,trebuie sa iau mai des carne de vita.

 

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana se joaca iar cu cuburile de lemn,a facut un castel ,in jurul caruia a parcat masini.In timp ce construieste tot mai discutam.S-a apucat sa imi ceara iar foarfeca si iar ne contrazicem,eu ca e inca pedepsita,ea ca nuu,ca "S-A TELMINAT PEDEAPSA" ... eu iar ca nu se poate,ca a facut prostie mare ,ca si-a taiat parul.Da' nu se lasa defel [blabla]: " DA' NU MAI AM TAIAT!!! MA VEZI PE MINE CA AM TAIAT PALUL?" Acum s-a apucat iar sa vorbeasca cu copiii de la gradinita [:-@] Nu stiu ce tot zice ca "au ciugulit de pe jos",nici nu stiam ca stie cuvantul asta ...

Tot la cadoul de Paste ma gandesc.Mi-ar fi mai usor daca ar avea vreo preferinta certa pentru ceva,sau daca mi-ar cere sa ii cumpar ceva,dar ea ... nimic.Am intrebat-o azi ce ar vrea de la iepuras si dupa ce s-a gandit un pic, a zis ca vrea ... PAPUSA CLARA [:D].I-am adus atunci din dulap pe papusa Clara (n-am scos-o demuult) si atunci a zis ca o vrea pe ... PAPUSA CRISTINA [alcool] P-aia n-o avem [:D],dar nici nu prea imi vine sa ii cumpar papusi ca are mai mult de 10 daca le pun si pe cele mai mici si nu se joaca cu ele decat rar.Exceptie papusa bobo si mai nou papusa Giulia pe care o piaptana de mama focului.

Parca ceva jocuri de constructie ar fi mai potrivite pentru ea.Cu astea se tot joaca periodic si cu cele din lemn si cu cele din plastic.

Pana una alta e iar educatoare,iar imparte (deci insira prin casa) post-it-uri si ... "VA DAU LA TOTI NUMA' TACETI!" "ACUMA CE FACEM? DESENAM! SI DUPA AIA??? TAIEEEEM!" etc.[:D]

Noa ca s-a apucat si de engleza cu ei ... THANK YOU [:-@] "HAI SA CANTAM LA MAMICI SI VA LIDICATI TOTI IN PICIOALE" vaaai s-a apucat sa cante in "engleza" (= chineza) [:-)))][:-)))][:-)))] (vaiii ca m-a auzit razand,cica: DE CINE LAZI? [:I] [bang])

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum s-a apucat sa insire cartile de povesti pe jos prin camera [q] ,ba se le mai si deschide,bineinteles trebuie si alea impartite copiilor [:-@]. Cred ca are dreptate husbandu' ,nu mai insira niciun copil asa aiurea jucariile prin casa [bang]

Uite Danielo "ordine" [alcool]: http://www.dropshots.com/dia5#date/2009-03-15/21:12:57

Vai si nici ca-i mai tace gura,cearta intruna copiii [bang]

I-am zis ca nu mai am pe unde trece - a pus carti pana langa biroul meu - si mi-a zis ca ba da,pot trece "asa" si mi-a demonstrat practic cum sa sar peste ele.Pentru ca nu eram atenta la ea (scriam pe DC) zice : "AUZI MAMI ESTI SULDA? ASA SE TLECE!"

Noroc ca se uita taica-su la meci la TV si sper sa castige Craiova,ca sa fie in forma sa nu se enerveze prea tare si sa fie dispus sa stranga el dezastrul din zona [:D]

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heei,pe unde sunteti in seara asta?

La noi e prapad.Diana pe langa ce-a insirat pe jos a mai completat asa: cu foi de desen ,cu carti de joc,cu creioane de colorat [bang] Si cand i-am zis ca o sa ii arunc la gunoi ce nu strange,mi-a zis ca E O GLUMA!!! [toanerele Na, i-am aratat eu gluma!

Dupa ce s-a saturat si-a luat bibele si s-a dus in dormitor cu taica-su la meci,lasand dezastrul in zona.M-am dus si l-am intrebat pe taica-su unde-s pungile de gunoi [8D] ,am mers si am adus vreo 5 si Diana a venit repede dincoace sa vada ce fac.Nu credea inca fata ca ii arunc lucrurile la gunoi,asa ca am inceput sa strang foile de hartie , sa le mototolesc si sa le arunc demonstrativ la gunoi.A zis ca nu o sa arunc si cartile .NU? Biiine . Si am inceput sa strang de pe jos post-it-urile ei cu abtibilde lipite pe ele ,le-am mototolit si la gunoi cu ele.In momentul ala ... i-am zis ca daca nu se apuca de strans si restul la gunoi ajung! Si a inceput fata sa stranga intai carticelele mici, cele mari, creioanele ... mai are doar cartile de joc si cuburile.In timp ce strangea bodoganea: " TU DE NIMIC NU ESTI BUNA NUMAI SA DISTLUGI SI SA ALUNCI LA GUNOI TOATE JUCALILILE" [:-)))] A venit taica-su sa o ajute acum (ca e tarziu).Nu de alta dar a batut Craiova cu 3 la zero [:D] Acum culmea culmilor,acum striga Diana la el: "HEI DA' NU MA AJUTA CA IO STIIU!" [alcool]

 

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...