Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Zi merci ca le-a si adunat:))) La mine nu se intampla lucrul asta. Nu stiu sa ma impun. cateodata participa si ei la adunatul jucariilor dar mult prea rar

Iti da Diana niste replici de te omoara, auzi tu, de nimic nu esti buna:)))

Si Diana de Ingrid m-a facut sa rad azi. mare figura cu perna.

Denisa, am citit ca tu esti suparici ca nu te pupa Emma toata ziulica. Pai nici nu are cand ca va vedeti putin si atunci tu esti prin bucatarie. Nici pe mine nu ma gratuleaza Ioana cu prea multe declaratii. dar la o ora tot se suie la mine in brate si ne mai dragalim putin. rares pupici da doar la comanda, nu prea da din proprie initiativa, doar pe Ioana o pupa asa tam nesam.

Ingrid referitor la ce te-am intrebat. Sa stii ca si Ioana ar reactiona la fel. La inceput putin timida dar mai apoi ar accepta-o pe fetita respectiva, unei astfel de fetite i-ar duce chiar dorul si mai apoi ar dori sa facem tot posibilul sa o revedem.

In locuri cu copii necunoscuti(daca ar fi singura ca de obicei mergem in grup si ii ajung copii din grupul nostru, deci nu leaga alte prietenii decat daca s-ar alege cu vreun copil scai) imi cauta privirea mai mereu, doreste compania copiilor dar nu face ea primul pas, daca vin copii la ea este ok, ii accepta dar ea nu merge niciodata la ei si atunci ma impinge pe mine la inaintare. Concluzie: Ioana vrea sa se joace cu copii, intr-un loc de joaca un rol important il ocupa copii, cateodata numai sa-i vada si sa-i stie in preajma este deajuns.

Nu stiu de ce reactioneaza Diana asa cand vede vreun copil strain la o petrecere. O fi timida?? Ca am citit ca mai apoi s-a jucat frumos cu el.

ma duc si eu la culcare. Noapte buna.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA sa stii ca nici Diana mea nu pot zice ca e genul bagareata,ea prefera copiii care sunt ca ea: sa se intalneasca la mijlocul drumului ca sa zic asa ... Adica nici nu ii ia pe sus pe cei exagerat de timizi,dar nici cei hiper bagaretzi peste ea nu ii sunt prea pe plac.Mai ales a patit de multe ori ca unele fetite mai mari sunt calare pe ea si eu o vedeam dupa mutra ca nu prea ii convenea,desi nu a protestat ... Ma refer la copii necunoscuti,in general cei de la locurile de joaca.

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Eu nu sunt buna de nimic la ora asta, fix cum a gratulat-o Diana pe Moni.[:D] Nici nu stiu ce sa scriu, inca imi tremura mainile, a fost exact cum mi-am imaginat, dupa ce o ora am stat acolo, la plecare a inceput sa planga ca vrea acasa, dar ce zic eu plans...era mult mai mult de atat. M-am pozitionat pe hol, dupa 20 de minute Diana tacea in brate la o ingrijitoare (pe educatoare n-a lasat-o sa o atinga) si se uita la niste cuburi.

Zau de nu aveam de ieri inca deja-vu-uri, simteam furtuna in aer..

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid-bafta multa, tine de tine sa nu cedezi.

EU sunt suparata pe mine si pe E, ca de dimi m-am luat dupa ea si i-am dat paste sa manince,am vazut ca le papa cam greu,dar am dat vine pe Tv ca au vrut-o pe Dora- si cand am pus-o in amsina, sa plecam la G,am zis "mami te rog sa termini din gura"-am vazut ca mai avea ceva(nu a mincat portie mare deloc,deci nu e cantitativ probema)- si ea si-a facut sila si a varsat-am crezut ca mor de nervi-era tarziu oricum,plus mizeria si faptul ca a treb sa o dau jos,duc in casa,schimb,etc- am tipat la ea si am tars-o unpci de o codita sii-am zis ca ramane acasa-normal ca plingea si cred ca s-a si speriat putin,ca a inceput ca promit ca nu mai fac si sunt cuminte si ascult si ca maninc si a cerut sunca dar a mincat doar o felie, m-a bazait sa ii mai dau una ca o maninca la G,desi am vrut sa o las nemincata- de acum incolo ii dau ce stiu e ca e ok- ea d eobicei nu maninca paste de dimi,darpt ca erau bune si mai era o portie mica, am cedat, a zis sa ii dau ce ii place si vrea ea[bang]BIG MISTACkE!!

Si nu imi place ca am intrat asa de rau in ea, dar sper asa ca a invatat ceva si pe viitor nu mai avem surprize din astea-dupa ce ieri ma bucurasem ca avusese o zi buna si cu mincarea- iar aseara am crezut ca fac infart ca era sa il pierdem pe Alex la SUSHI-asa ca numai concediu nu vom avea cu mister la ocean- voi fi stresata non stop pe plaja cu el ca poate disparea intr-o secunda.(mai ales ca imi aduc perfect aminte cum l-am pierdut pe fratelo la mamaia cand avea 2,5 ani)[bang]

Va pup, o zi buna, nu stiu cand mai intru ca am biroul plin si inca vreo 5 mesaje-toate super amanuntite si time consuming.

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooo INGRID ai zis ca apari cu vesti.Sau adormisi langa Diana?

DEEA la voi cum a fost azi?

Eu am ceva vesti,una proasta una rea.Aia proasta e ca Diana se cam ineaca din gat de-azi dimineata - asta e rezultatul ca a dat-o taica-su tare in hinta ieri,o fi inhalat aer rece si gata deja e "aranjata".Oricum avea de dinainte si niscaiva muci.

Vestea buna e ca se pare ca iar a primit fata o diploma azi [:-)))] Nu stiu amanunte ,ca mami n-avea ochelarii la ea sa o citeasca,a vazut scris doar ceva "Euro - Color" - deci clar e de la concursul de desen.Si mai avea nu stiu ce primit pe-acolo,vad eu dupa amiaza ce.Deci macar locul 3 ... cred ca tot o fi luat.Sau se dau diplome si la mentiune? [:D] Tare ma distreaza faza asta cu diplomele,dar daca stau bine sa ma gandesc e firesc sa fie "apreciata",tine de genetica [:D] . Doar si eu am avut mereu desenele afisate la panoul de onoare la scoala - ca la gradinita nu mai tin minte.Dar tin minte la frate-meu de cand era la grupa mica - pai am ras cu maica-mea de ne durea burta cand i-am vazut opera afisata pe perete,un pui de gaina mortal [olala] Si el murea la tara de frica de puii de gaina [:D] Doar ca pe vremea aia nu ne premia nimeni [:-@] doar se afisau pe pereti cele mai reusite desene.

Maine raman acasa,imi iau o zi din concediu si macar dupa ea voi merge eu,macar sa ii vad iar opera [8D]

Azi am avut plimbari si am facut si cumparaturi,i-am luat Dianei un costum de blugi - pantaloni evazati si jacheta.Neaparat cu gaici pentru bagat cureaua (dar au si elastic),ca nu stiti ce am patit cu ea [bang] De cand i-am cumparat blugii aia larguti in talie la care i-am dat curea ... refuza sa ia pe ea alta pereche de blugi ,doar pe aia ii vrea.Ca blugii vechi nici o pereche nu au loc de curea [alcool]

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA saracuta Emma nu trebuia sa o certi pentru atat.Eu si acum ma cert la sange cu Ghita pe tema asta, ca el continua sa se ratoiasca la ea cu mancarea,ceea ce ma scoate din minti.I-am zis clar de n ori sa ii dea pace,cat vrea atat mananca sau sa vorbeasca frumos cu ea,dar nu ai cu cine discuta [bang] I-am demonstrat ieri cum se face! Am incalzit ciorba si Diana a zis ca nu vrea sa manance.Ghita o tinea si el intruna nervos ca nu vezi,ca nu vrea, ca nu mananca etc. pana m-am enervat,ne-am certat en gros si l-am trimis afara din bucatarie.Dupa nici 5 minute ne-am dus si i-am aratat demonstrativ farfuria Dianei complet goala: MANCASE ABSOLUT TOT! Dar trebuie sa stii si cum sa vorbesti cu copiii nu incontinuu rastit cum face el.Diana era obosita,inainte de culcare si efectiv ii era cam lene sa se apuce sa manance.Dupa ce i-am dat eu doua linguri,a prins gustul vazand ca e buna si a topit-o pe toata.

DENISA cat despre Alex,nu puteti gasi acolo o zona de plaja mai pustie? Acolo ai sta mai relaxata ... noi asa am facut cand avea Diana un an jumate,ne-am dus in nordul Mamaiei unde e plaja foarte larga si mai mult goala.Special pentru ea,dar si mie imi place mai mult asa. [olala]

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-mersi de ideea cu plaja.

Legat de Emma- ea a facut-o intentionat, si desi nu face decat rar,ma supara- ca ea a cerut aia,nu i-am dat eu ce cred sau treb(ou.sandvis,budinca,etc)-deci dc ai cerut maninci,nu dai afara,pe mine gestul m-a deranjat- putea sa zica ca nu vrea si gata,minca la Geta(merge la ea 4 zile pina plecam in RD)-in ultimul timp ii cam fac pe plac cu ce vrea sa pape,asa ca nu are motiv de suparare sau figuri-dar asta e,eu simt mai stricta cu disciplina, si cum stie sa se dezbrace si imbrace(nu en mai als asa o ajutam deloc),stie litere,cifre si altele asa treb sa invete si cu mincare sa nu mai faca figuri cand i se da ce a vrut, sau sa inceapa ca vrea x sau y-gata,a trecut perd de bebelus- eu cred ca asa cum ii formezi de mici,as aii ai, si nu vad ce ii va dauna asta.

Stiu ca poate treb sa ii explic frumos , de la inceput, cum am facut dupa ce am schimbat-o,dar nu sunt nici eu robot[bang]

 

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA noa lasa ca pe toti ne mai apuca dracii de multe ori.Cel putin pe mine ma apuca destul de des [drac][:D] Te cred ca te-ai enervat mai ales daca a facut-o intentionat si taman cand sa plecati de-acasa ... Eu ma enervez pe Diana seara cand suntem la baie,se spala pe dinti,zice ca nu vrea la wc si dupa 5-10 minute cand deja e in pat,in sacul de dormit ... vrea la wc [bang] Si normal ca mai si strig la ea [blabla] Si cu alte ocazii ... cu destule [bang]

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...