Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (33)


Recommended Posts

Buna fetele.

Abia am adormit una bucata Razvan marait. Copilul asta doarme tare prost ziua. Program are doar la culcare seara, inevitabil la 8 si dimineata: intre 6 si 7 se scoala. Eu sa dorm ziua nu apuc. Noaptea nu mai spun. Am de multe ori senzatia ca nu mai rezist. Cu mancarea, amandoi mananca destul de aiurea. Au preferinte. Niciodata nu am reusit sa le impun sa manance ceea ce cred eu ca trebuie. Ana mananca mancare gatita destul de bine. I-am si masurat si cantarit. Nu de alta dar mai merg cu ei pe undeva la doctor si daca ma intreaba cineva, dau din umeri. Razvi are cam 83cm si 12 kg. Mai scundut (putin) si mai plinut decat Anita la varsta lui. Iar Ana are 104cm si 15 kg imbracata. Deci subtire. De ridicat, ridic la amandoi cand nu am ce sa fac.

Azi am avut o zi ingrozitoare. Numai nervi si nervi, nici o legatura cu cei mici saracutii. Trebuia sa fac asigurarile la masina, nu am gasit bani in bancomate, mi-au blocat cardul aiurea la un bancomat care nu era al bancii cu pricina...........4 ore pierdute aiurea cu copiii si mama dupa mine. Asta seara trebuia sa merg si la doctor, dar am fost inspirata dimineata si am amanat consultatia pe miercuri. Ca nu stiu cum ajungeam. Miercuri ma consulta deci, dar abia peste 2 saptamani o sa aflam ce bebe avem la purtator. Pe masura ce trece timpul, chiar nici nu mai stiu ce-mi doresc sa fie. Astia mici ai mei sunt atat de diferiti, incat sigur al treilea va fi si mai si. Razvan seamana tot cu mine! Pana si la obiceiurile alimentare. Cand il vad cu goosarii sau castravetii murati in gura, ce sa mai zic? " Uite-l pe fii-miu". Cred ca tot cu mine seamana neobosit si varza cu somnul, asa ca mai pot comenta? Ana e toata taica-sau. Ai mei amandoi sunt foarte afectuosi si intre ei si cu noi.

Dialog intre ei acum 3-4 nopti (cand Ana a venit peste noi, ca-i e teama sa doarma singura. Radu plecase sa faca laptic la bebe, deci era cam 5 dimineata), amandoi in fundulet in pat langa mine: Ana" Bebe, uite mami are un bebe si mai mic in burtica". "Uite asa ii facem noi mai-mai" "Si-l pupam" Il mangaie ea, il pupa (pe burtica), dupa care bebe Razvan mangae si el si pupa. Apoi Ana incepe sa vorbeasca cu bebele din burtica "sa fii cuminte bebica, sa stai acolo pana se face burta lui mami mare............aaaaaa, pana la primavara"[alcool] Ea ma tot bate la cap, daca nu-l scoatem, daca e mare. Si ca punct de reper i-am spus ca bebitza cel mai mic va sosi vara cand e foarte cald afara.

Hai gata ca ma duc langa Razvi. SI daca nu dorm macar ma orizontalizez.

Moniid="blue">, tu simti bebele din burta? Ca eu am cam 16-17 saptamani si daca acum 2 sapt. mi s-a parut ca da, acum parca nu simt nimic.

 

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)

http://www.dropshots.com/dochia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

BRANDUSA ce dulce e ANA [olala] Eu da,il simt deja de cateva saptamani si ziua si seara cand ma intind in pat (mai mult).Chiar acum 5 minute se cam zbenguia [copil]

Am vorbit cu mami la telefon si ea nu vede scris niciun premiu 1, 2 sau 3 pe diploma aia zice ca sunt doar multe ... stelutze.Dar a primit o carte de colorat si ceva puzzle parca cu printese zicea ... Chiar sunt curioasa care-i treaba.Diana e cu fitze azi,e miorlaita rau se pare.Mi-o aduce pe la 19 acasa.

Asa ca trec si eu in pat la un pic de nani pana atunci.

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, hai ca n-am inteles pana la urma! Ai lasat-o singura pe Diana la gradinita??

Denisa, relax!! Si eu m-am suparat pe Ioana azi. O strig sa-i pun ser in nas se preface ca nu ma aude(ma duc si o aduc din fundul patului in brate), o chem la masa se face ca ploua(ii dau sa manance ciorbita in camera, in fata tv-ului unde m-a obligat sa-i pun Ariel ca altfel nu mananca) ii spun sa se culce si face galagie si mai tare, asa m-am enervat[bang], dupa ce ca-i fac toate poftele, incalc orice regula numai sa-i fie bine, sa fie fericita si sa nu mai aud o mie de Te rooog(cerandu-mi numai prostii cum ar fi s-o dau cu parfum, ruj, sa-i dau ciocolata, etc), i-am cerut sa iasa din camera daca nu vrea sa doarma si a scos limba la mine, atunci am apucat-o de un picior si m-am prefacut ca o trag din pat cu intentia de a o scoate din camera. vai ce jale si ce lacrimi, la inceput cu nervi(l-a sculat si pe rares) si mai apoi cu parere de rau ca a vazut ca eram suparata pe bune pe ea, nu-i venea sa creada. In sfarsit, ne-am impacat si s-a culcat, n-a mai facut figuri.

Nici nu stiu cum o fi mai bine. Eu nu pot fi autoritara. Sper sa cresca si sa ne intelegem de vorba buna totusi.

 

 

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA ba ai inteles bine,a lasat-o Ingrid singura pana la urma.Dar nu a iesit deloc bine treaba [bang]. Va zice ea mai incolo amanunte cand intra.

M-am edificat si io cu concursul lui peste,se pare ca de asta e vorba: http://www.edituradiana.ro/librarie-virtuala/regulament exact cum banuiam eu.Se face ceva concurs intern de desenat/colorat in urma caruia se primesc diplome si materiale promotionale si pe urma se trimit desenele (cele mai bune?) la editura asta organizatoare si poate castiga gradinita respectiva nu stiu ce. Deci la astia ajung de fapt banii aia ... sau cea mai mare parte din ei. Vrajeala.Pe diploma nu scrie niciun premiu doar "DIPLOMA" si e completata cu numele Dianei si a educatoarelor,a grupei si gradinitei.Stelele sunt cele de pe steagul Uniunii Europene,ca a primit o carte de colorat in care la fiecare pagina e steagul unei tari si trebuie sa deseneze si sa coloreze si ei unul la fel ... Puzzle primit e unul din ala minuscul cu Alba ca zapada.Dar chiar nu cred ca au facut vreun concurs ,cel putin nu azi pentru ca ... azi au avut teatru de papusi.Si engleza si sport.Nu aveau cand ... In plus mi-a zis chiar ea ca nu au colorat deloc azi!

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor

.........eu sunt rupta de tot si de toate. Intrai repede sa o felicit pe sora-mea de ziua ei. Dar probabil ca e inca prin avioane, trenuri...Paris, si alte cele[:D].

altfel, ...la fel. Incerc sa ma adun si sa incep sa pregatesc ceva bagaje. Parca nici nu realizez ca sapt viitoare plecam. Joi m-am mai inscris si la un curs pe care din pacate va trebui sa-l contramandez.

Bee ce duci sunt puii....imi amintesc cand eram gravida cu Selin, cate ma mai intreba David, si ce mare grija avea de bebele din burtica, Razvan e mai mititel dar Ana, sigur pricepe mai multe.

.....intr-o zi nu de mult Selin ma intreaba, daca ea a fost in burta la mine, apoi daca am un bebe in burtica[alcool], si ca ea VREA ca eu sa am un bebe mic in burtica[8D]

Janina [s] multa sanantate si fericire............hai nu ne mai zici nimic??

 

[pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA cum mai sunt cu raceala ai tai?

Diana e ragusita in ultimul hal, dar nu ar tacea o secunda [bang] Acum canta la multi ani,imparte creioane colorate copiilor ,le zice ce culori sunt,orice numai sa nu taca [alcool] I-am zis lui mami sa ii cumpere Fluidol si de cand i-a dat, nu se mai ineaca asa cu secretiile.Vad ca incepe sa imparta iar si cartile de joc [bang],merg sa o conving sa treaca la nani.

MIRA la multi ani surorii tale!

Janinei i-am urat ieri pe mess ... vad ca nu se indura sa ne mai scrie vreun rand aci despre Carla [mariaj]

 

MONI [gravi] 18s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

"Rasul e o vacanta instant"

id="blue">id="size1">

[cit] [disco] [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

haide Ingrid, n-ai scris nimic. de ce zice Moni ca n-a iesit bine?? Ce Dumnezeu s-a mai intamplat?

Moni, ai mei sunt ok cu viroza, mai tusim razlet si rares ii mai curge un pic nasul. Si Ioana a fost prima zi ragusita dar mai apoi s-a dus. De data asta i-am tratat simptomatic. n-am dat antibiotic.

Bee tare scumpa Ana. Da ce activitate aveati si voi la 5 dimineata...[alcool] Eu numai sa fi fost foc plecam la drum gravida si cu doi copii dupa mine. Ce-ti veni frate sa platesti tu asigurarile?

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ca am comandat jucarii si carioci de pe site-ul ala? Am anulat comanda pe motiv ca numai transportul costa 50 ron. M-am si enervat si am anulat comanda.

Plec si eu la culcare sunt franta de oboseala, cred ca adorm imediat.

Noapte buna la toata lumea.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Am avut o zi horror, de dimineata s-a sculat ca vrea la gradinita, toate bune si frumoase pana am ajuns acolo...a inceput drama, plangea si spunea ca nu vrea sa stea singura, am ramas aproximativ o ora, pana am spus stop! (proasta am fost) si am plecat, cu promisiunea ca ma suna daca nu pot s-o linisteasca. La ora 12 ma duc dupa ea, nu era in clasa, zice educatoarea: aa, pai am culcat-o la directoare in birou ca a plans si ii era somn!? [alcool] Ce dracu s-a intamplat, nu stiu, am gasit-o singura si culcata pe un fotoliu, acoperita cu o haina de blana...m-am enervat si le-am intrebat de ce nu m-au sunat, cum ne intelesesem? Pai, ca sa vedeti, doar de 10 minute a adormit...

Am trezit-o si am plecat acasa cu ea, pe drum povestea plangand ca a crezut ca nu mai vin, ca a rugat-o pe educatoare sa o sune si aia s-a facut doar, fiica-mea a luat telefonul sa vb cu mine si i-a spus apoi: n-ati format bine numarul!...aia ce credea ca o prosteste pe Diana? Apoi ca o doare tare spatele, s-a plans de durere pana acasa, era ca sedata, n-a vrut sa manance nimic si statea si privea fix, parca era in soc, dupa 3 ore am reusit s-o adorm asa nemancata si cu febra! Avea 38,7. Am dus un copil sanatos la gradinita si m-am intors bolnav cu el. Probabil de stres a facut febra, acum seara si-a mai revenit, dar nu a mancat aproape nimic. Bine ar fi sa nu fie vreo viroza, doar stres, peste ultimul trecem noi.

Revin maine, ca sunt obosita si la cat am bocit azi, imi ard ochii in cap.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...