Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC*(32)*-Alaturi de EMMA


Recommended Posts

Buna dimineata. Annie, ce frumosi sunteti cu totii [bis] Aurora, merci [pup] , am incercat sa-i fac o camera in care sa se simta acasa , imi pare rau doar ca nu stiam ce va fi , as fi vrut sa aiba mai mult roz [pk][:D] Dodo, pupici multi la voi si ai grija de tine [flo] Catutza, merci mult, e bine sa stii ca nu esti singura [flo] Restul ... unde sunteti ? ________________________________________ Daria & felina fioroasa [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata, scuze ca nu am putut citi in urma, o sa citesc acasa diseara si raspund! Am o perioada de rapoarte la serviciu, voi sta si peste program...[bang] [s]Intru doar sa-i urez fetitei lui Adi69, Catalinei, multa sanatate si noroc in viata, sa-si implineasca in viata cele mai frumoase visuri si sa aduca parintilor multe bucurii! Si, bineinteles, o petrecere minunata si cadouri [comoara] pe masura! Adi69, sa va traiasca printesa sa va bucurati de ea si de realizarile ei, sa va stea tot timpul aproape!!! ______________________________________________________________________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13[/url] "O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..." "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi, La multi ani pentru Catalina. Sa fie sanatoasa si plina de noroc. Dodo, ai grija de tine si tine-o pe Isabelle la copt cat a zis doctorul. Ia lasa tu treburile ca sigur nu raman nefacute. Daria, mi-au placut rau pozele cu voi, sunteti tare dulci. Te rog, tine moralu sus ca daca nu ... vin cu cricu. Cum adica, leoaica usor depresata ? ... ia du-te la oglinda si vezi si tu ce vad io in poze: o femeie frumoasa, puternica si desteapta cu un copil absolut superb, care nu merita decat ce-i mai bun (amandoua). Punct si am incheiat capitolul. Annie, sper sa nu te superi pe mine ca te intreb, dar imi amintesc de niste postari d-ale tale mai vechi: mai mama, cand arati asa bine, cum poti avea pretentii la sot sa nu mai fie asa ... iubacios? Aratati tare fain toti, dar tu mi-ai luat ochii. Catutza ce chestie cu unghiile zici tu acolo. Si al meu are unghiile incarnate si am avut numai "noroc" de doctori care propuneau extirparea chirurgicala a unghiei. Va tin pumnii sa iasa bine tratamentul. Katty, spor la munca, si eu sunt in deadline si am o tona de munca, am ramas mult in urma din cauza bolii si nu am avut deloc productivitate si acu sunt cu mai mult de o saptamana intarziere ... yak, ma simt cam nasol din cauza asta. Ce mai fac cojocareii ? Cresc, cresc si stau cuminti la caldurica sper. Pup, ma duc la munci Fa Doamne o minune !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] CATALINA , si tie Adi, sanatate si numai bucurii sa aveti am luat si eu un pauz , mai am o masina de spalat, si nush ce=o sa fie next maine e we, stam acasa, nici un dubai , nimic, piscina de la noi si atata Va multumesc de vorbele frumoase aduse familiei mele, as vrea sa cred si eu ce spun pozele, si eu sunt normala, nimic deosebit, cred ca vam povestit cum a decurs ziua, acuma merg sa descarc si poze la piscina cu Clau! ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor Adi, felicitari pentru Catalina. Sa fie sanatoasa, norocoasa, sa aiba o copilarie fericita si implinita, sa va aduca numai bucurii si sa creasca mandra de voi ca parinti Imi si inchipui ce bunataturi faci tu acolo, cred ca o sa salivam cand o sa ne arati poze. Dany, tinem pumnii sa fie bine acolo. Cu siguranta Dumnezeu nu te va lasa. Daria, frumoase poze .. dar putine[:D] Capul sus, ca va fi bine Annie, ma bucur ca esti mai optimista, asa sa o tii. Pozele sunt foarte frumoase, sunteti o familie draguta si pare ca va simtiti bine impreuna, asa ca pastrati asta. Leditia, bebe seamana mult cu tati, dar ea fa tu poza lui David alb/negru, micsoreaza un pic si sa vezi atunci cine va ghici: who si who Katty, da, impozitul de 3 % a inceput sa se aplice de la 1 feb. Deci salariul pe februarie e cu acest impozit Raluca, ma bucur ca esti mai bine. Si eu cand am mult de lucru si raman in urma, nu ma simt bine, asa ca te inteleg. Copilutz, sa te ajute Dumnezeu si sa fie totul bine. In rest nu conteaza nimic Catutza, vezi ca copiii sunt tare santajisti cu lacrimile, nu te las impresionata, ca daca vede ca te afecteaza, plange mai rau. Ma bucur ca ati gasit solutia ptr problema lui Mihai. Gabi, ma bucur ca bebe e bine in burtica. Ce repede a trecut timpul, acusica ne arati pozele cu Izabela.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s]Catalina! Sanatate tie si parintilor tai,copilarie fericita si tot binele din lume! Adi asteptam bunatatile sa salivam un pic![8D]Spor la treaba cred ca ai inceput![pup] Lilia,Daria, Emma,Ledi, Aurorra, [pup] Care-i treaba cu impozitul de 3% ? Din ce si pentru ce? Sunt praf la de-astea! Pe de alta parte trebuie sa ma hotarsc unde directionez cei 2% :am multe variante si din pacate doar o posibilitate - ori la Budimex - pt. copiii bolnaviori, ori pt. copiii cu Sindrom Dowm, ori la Fundatia pt. infertilitate , ori la SMURD ! Greu tare si sincer nu stiu ce sa aleg! Annie - ce balacit ai tu acolo mey!!! Si ce poze frumoase cele cu voi 3! ESTI O FRUMOASA SI O SEXY mai...pai cum sa mu-ti fie sotul gelos??? Eu iti doresc sa gasesti elementul comun si sa fie pace si armonie la voi![pup] Katty-gata hartogaraia??Voi aveti Monopoly? Cata - sper sa fie bine sotul tau si sa scape de pb. cu colturile de la unghii. Complicat din ce povestesti tu acolo!![pup] Gabi- lasa trebile si stai la orizontala! Ma bucur ca sunteti bine! Copilutz- ia mai baga tu capsorul si zi-ne ceva despre tine... Nu cauta simptome ca-i cam devreme![pup] puiutii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Copilutz, felicitari pentru murele din burtica, te asteptam cu cele mai bune rezultate peste doua saptamani! Acum n-ai a face decat sa te relaxezi,[nani] si sa huzuresti! Nu te mai gandi cum a fost la spital, eu nu dau 2 bani pe sistemul medical romanesc! Lasa totul in urma si pregateste-te pentru perioada urmatoare! Catutza, ce smechera mica ai langa tine, incearca toate tertipurile sa-ti inmoaie inima!! Fii tare!! Ma bucur ca sotzul tau are toate premisele sa scape de stresul cu unghiile!! Nu conteaza cat costa, important e telul![flo] Gabi, si tu odihneste-te cat poti astea doua saptamani! Ma bucur ca printesa Isabelle e bine si ca intalnirea a fost placuta! Annie, si eu ma alatur celor care-ti zic ca sunteti frumosi[8D], mi-au placut mult pozele de la acvariu! Ma bucur ca faci un efort sa va intelegeti! Daria, si pozele tale mi-au placut, vad ca radiezi de fericire, si Giulia la fel, nu vreau sa-ti tulbure AMR-ul ala starea pe care o ai acum, stiu ca ti-e greu, n-are cum altfel, DAR... duca-se! Adriana, am vazut si pozele trimise de tine in contul comun, m-a amuzat cum s-au costumat toti copii! Foarte frumos, iar pozele in care era si Catalina, de vis, i-a stat bine in postas! Cum te pregatesti?? Aurorra, pupam delphinasul! Lilia, ma bucur ca te-ai mai activat, in cazul asta sa ne PM-im fetele din Bucuresti poate punem de-o intalneala...eee, ce ziceti? N-ai mai zis nimic de Amelia, ce face? Dany, urata treaba cu finii tai, saraca fina ta, ce nemernic! Raluca, ma bucur ca esti mai bine si dornica de treaba! Ledi, Emma, Anca voi ce mai ziceti? Sper ca n-am uitat pe nimeni!! ______________________________________________________________________________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13[/url] "O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..." "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katty, io sunt de acord cu o intalneala, dar fara copii [:D] ca sa respiram [:D] Nu am apucat sa scriu despre noi in mesajul precedent ca eram pe picior de plecare de la serviciu. Acuma, ma pregatesc de culcare, copiii imi dorm( adica tati si Amelia), lucrurile sunt pregatite pe maine cat de cat, asa ca ma pot culca si eu linistita[:)] Amelia este bine in general. Pentru moment ma preocupa un aspect al dezvoltarii ei armonioase. Ma gandeam de ceva timp sa va zic, sa va intreb parerea. Numai sa nu fie prea mult scris. Ideea e urmatoarea: uneori am impresia ca Amelia nu stie sa se bucure suficient de faptul ca e copil. Spun asta pentru ca ea este un copil super ordonat si care respecta cu sfintenie orice regula sau orice crede ea ca e regula. La prima vedere asta pare ok, dar uitati ce se intampla: la gradinita daca le zice educatoarea sa stea pe scaun, ea acolo sta toata ziua, chiar daca copiii se joaca, rad, mai fac pozne. Ea nu o face decat cand zice educatoarea: hai, jucati-va. In loc sa se joace, de cele mai multe ori sta si observa care si cine face si e ft indignata daca un copil a facut o pozna ( a rasturnat un scaun, s-a bagat cu capul sub masa, a rupt o hartie, etc.) Si mai mult decat atat, e o indignare pe care nu si-o poate ascunde si le face observatii la copii, iar ei nu vorbesc cu ea. La faza cu observatiile am tot vorbit cu ea, sa lase educatoarele sa faca observatii, sa nu se amestece si parca, parca incet renunta la acest obicei. Ea nu e un copil care sa intre intr-un joc, fara sa fie invitata. Si dupa cum stim, copiii se joaca si se aprind in joc pe parcurs, nu neaparat cu invitatie oficiala. Sau mai bine zis, sunt sigura ca ceilalti copii care se joaca frumos, ar primi-o si pe ea, daca ar merge la ei. Dar ea nu o face, asteapta, iar seara e foarte necajita ca nu are prieteni si ca nimeni nu se joaca cu ea, ca ea se joaca singura la gradinita. M-am gandit sa o obisnuiesc mai mult cu copii si am mai invitat copilasi la noi. Rezultatul: este foarte stresata ca cei care vin ii fac dezordine in jucarii( v-am zis ca e ft ordonata, eu nu am niciodata jucarii de strans dupa ea). Si s-a intamplat sa alunge o fetita acasa pentru ca se purta mai brutal cu jucariile. Fiindca i-am tinut morala pe urma ca nu e frumos, urmatoarele dati, a stat pur si simplu si a urmarit pas cu pas acel copil( ma intreb ce stress era pe capul ei, sa se abtina sa nu zica ) In parc daca mergem, nu alearga, nu se urca pe tobogane, nu se da in leagan.. maxim se joaca un pic in nisip, dar musai sa nu fie deranjata, ca altfel nu ii mai place.. In schimb ii place daca prinde vre-un copil mai mare cu care sa stea de vorba, sa povesteasca... Am analizat si cred ca tendinta spre observare, discutie, meditatie, mai multa decat actiunea se trage probabil de la faptul ca pana a inceput sa mearga la 2 ani si ceva, doar asta a facut: a vorbit, a observat, a analizat(doar nu putea sta nici un fundulet) Acasa e alt copil cu noi, stie sa isi ceara "bucatica", sa ne cheme in joc, stam impreuna, facem lucuri impreuna( desenat, citit, jucat cu papusi, chiar si dansat si alte alea) Dar intre copii, e altfel.. Lilia si [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbuntrd20040926_1_Amelia+are.png"]Amelia[/url](26.09.2004)
[url="http://liliatoma.blogspot.com/2007/03/povestea-nasterii-unei-luptatoare.html"]Povestea unei luptatoare[/url]
[url="http://community.webshots.com/user/liliatoma80"]poze[/url]
[url="http://community.webshots.com/user/liliatoma"]Incercarile din bucatarie[/url]
Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...