Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC*(32)*-Alaturi de EMMA


Recommended Posts

[s]LA MULTI ANI, CATALINA![s] Adriana, sa va traiasca fata, sa creasca mare, sanatoasa si sa aiba parte de tot ce e mai bun in viata [bis] Raluca , pun link si sper sa mearga, multa sanatate si sotului tau http://www.unghii-incarnate.ro/metoda-3to-spange.html revin, daca nu mai apuc revin maine de la servici. P.S : azi am ajuns la spital, avea febra Bia 39,4 ....dignostic : inceput de otita si rosu in gat. Acum e epe antibiotic . ma bucur mult ca e vesela si are pofta de mancare . va [pup] si revin ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neatza[cafea] Lilia , eu nu am stiut ca tu ai avut asa probleme cu sarcina [:I] ma bucur mult ca acum totul este bine ! Nu stiu ce sfat sa-ti dau in legatura cu timiditatea Ameliei, sper doar sa se rezolve si sa fie bine. La gradi sta singurica sau se joaca cu grupa? Gabi , cum te simti azi?tot 2 in 1 sunteti? Daria , ce faceti voi? eu te astept cu pozicile, stii tu care [pup] Katty , te-ai mai eliberat la servici? cum e sa lucrezi cu sotul in acelasi loc? Adriana , ce afceti, ce ai pregatit bun? ce face sarbatorita? Danny , nu stiu nimic de impozit de 3%, ce e cu el, pentru ce trebuie sa il mai dam si pe asta? Annie , scump foc broscutul tau [;)], poate ne incanti mai des cu poze cu voi [pup] Raluca , ceva poze de la voi cu voi normal, nu vedem si noi? ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ va [pup] , ma reintorc la hartoagele mele... haideti la semnat condica! [cafea] ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din IAsul nins! A nins de dimineata cu fulgi cat lopetile,n-am mai vazut asa ceva,am si filmat sa avem amintira... Multumim pentru urari,ieri ne-am petrecut la gradinita,am trimis cateva poze in mail comun,de azi o iau de la capat,tare scurtut timpul ptr cate vrea sa fac.. Am zis fara aperitive,ca fac doar o friptura(de pui,de porc ,cu salatele aferente) si atat,insa ,nu ma lasa inima,bag niste pateuri cu ciuperci,branza,o placinta cu branza telemea si foi de placinta,una cu spanac..sa vad cum ma descurc. iar la desert un tortulet si bombonele,am facut rafaelo aseara,azi ,pe langa tort mai vreau sa fac si bomboane brigadeiro,acusica ma duc sa fac lapte condensat sii,daca se indura sotul sa-mi faca fondant fac si o tura de fondante. O sa dam in diabet de atat dulce..:) La gradi ieri am dus tortulet,si ,ptr fiecare copilut un cadou dulce,cate o briosa(am pus poze) pe care le-am ambalat individual si le-am legat cu o fundita,le-au luat la plecare cu ei acasa,tare incantati au fost.. Va las,ma fugareste timpul,trebuie sa mut si mobila din sufragerie sa fac loc,aduc un WII sa jucam tenis si alte jocuri maine,sa nu ne simtim vinovati ca mancam atat dulce..:) Pupici! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana , [:-)))][:-)))] am scris in acelasi minut si aceeasi secunda! [:D] ma duc in contul comun sa vad pozele voastre, spor la pregatiri si sa faci poze [;)] ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine! Lilia, ma bucur ca esti de acord sa ne intalnim, sa vedem ce zic si celelalte leoaice...Eu, sincera sa fiu, daca ne intalnim intr-un weekend, as prefera sa venim cu copiii, asa s-ar cunoaste si juca impreuna. Poate socializeaza si Amelia, daca nu e acasa in elementul ei! Eu zic sa nu te ingrijorezi in legatura cu ce ne-ai povestit, asa e firea ei, e mai introvertita in relatiile cu copiii, probabil asa va fi toata viata! Bucura-te ca e asa cumintica si linistita! Probabil in jurul ei nu-i niciunul care sa-i suscite atentia suficient! Catutza, sanatate multa Biei, m-am uitat pe link, pare super ok metoda cu sarmulitele...sper sa-i foloseasca lui Mihai, am vazut ca sansa de succes e de 97%. Dany, Catutza, va zic eu cum e cu impozitul de 3%, s-au adaugat la cas(pensii) 3% suplimentari la salariu, 1% la angajati si 2% la angajator, voi teoretic ar trebui sa luati un pic mai putin din cauza acelui 1% (in loc de 9,5% cat era pana acum, de la 1 februarie s-a facut cas-ul 10,5%)... Adriana, foarte frumoase pozicile, mi-au placut tortul cu pony si briosele, minunate, ce bibileala la ele, ai avut ceva de munca la ele, cred si eu ca au fost copiii incantati! Am vazut ca a primit Catalina role, sa le foloseasca cat mai mult si cu placere! Emma, ma bucur ca sunteti bine si in programul obisnuit! Cine mai soseste la o [cafea] mare, tare si neagra? ______________________________________________________________________________________________ Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13[/url] "O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..." "Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..." "Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriu rapid si apoi revin, e pe aici sefu` ... Buna dimineata. N-am vazut pozele inca. Lilia, iti zic de Giulia: in parc niciodata nu pleca de langa mine, nu vorbea cu copiii (noah bine, nu vorbeste in veci mult), nu socializa decat foarte putin; imi pusesem zeci de intrebari ... insa la gradinita s-a obisnuit extrem de bine, nici nu credeam vreodata ca va fi capul rautatilor. Insa si acum, este o migaloasa, nu o poti deranja din ceea ce face ca face foarte urat. Doamna spune ca e perfectionista si nici ea nu are curaj sa o intrerupa :-) Acasa la noi e haos, o incurajez sa -si tina camera cum vrea ea, uneori e ordine, alteori nu ai unde calca, dar doar la ea, in rest isi aduna meticolos boarfele :-) Niciodata nu ar vorbi cu persoane pe care le vedem pentru prima data si nici nu se joaca in parc cu necunoscuti, pur si simplu nu-i place. Cand mergem la zile de nastere si sunt multi copii straini, sta si doua ore langa mine si-i admira pe ceilalti in liniste ... Catutza, sanatate multa la voi :( Si noi mucim-tusim, aseara am luat antibiotic, nu a tusit deloc toata noaptea ... asta e. Revin !!! ________________________________________ Daria & felina fioroasa [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Dany, de la 01.02.2009 s-a marit contributia sociala cu 3 % ( CAS) Acest 3 % este suportat atat de angajat cat si de angajator( stiti ca si angajatorul plateste pentru fiecare salariat contributii la stat). In cazul nostru angajatorul plateste cu 2 % in plus fata de ce era pana acuma si noi cu 1 % in plus( adica in loc de 9,5% cat era inainte, platim 10,5 % doar CAS) La cat platim la stat in fiecare luna( eu pot sa zic ca luna asta doar CAS era in jur de 300 lei.. plus altele care mai sunt) ar trebui sa avem spitale de lux.. Eu in schimb nu stiu ce e cu 2 % directionat. Cum fac? Trebuie sa cer ceva de la contabilitate ca sa pot directiona undeva? Unde nu stiu, dar o sa aleg eu ceva.. Catutza, cum se mai simte Bia? Si la noi primul an de colectivitate a fost din boala in boala, de nu mai stiam de disperare.. sper sa scapati si voi pana la urma. Amelia acuma se imbolnaveste mult mai rar. Cu sarcina problemele nu erau asa mari, mai mari au fost dupa, am scris eu pe blog acolo, toata povestea.. dar a trecut, asta e important. Adi, faci si mancare de post? Daca da, ce( incerc sa iti fur vreo idee [:D]) O sa intru sa ma uit de poze. Astept sa le pui si pe un link undeva, ca pana descarc eu cate una, ma apuca noaptea [:D] Ce idee buna cu cadourile individuale. Jos palaria, ca de obicei! Emma, ma bucur ca sunteti bine. Katty, da, sunt de acord si la o iesire cu copiii, doar ca eu stiu ca matza mea, o sa stea lipita de mine si va trebui as ma duc cu ea la joaca daca o sa vreau sa se joace.. nu o sa inteleg nimic din intalnire.. o cunosc.. Ea nu e timida( ca zicea Catalina), dar e foarte.. ordonata cred... in minte si in viata: in capul ei, daca exista o regula, ea nu trebuie incalcata niciodata( daca stie ea ca poti sa te murdaresti la tobogan, nu o sa se joace de frica asta, daca stie in capul ei ca nu trebuie sa te bagi neinvitat asta o sa astepte o viata) Jucariile sunt ordonate mereu, nu rupe niciodata nimic, nu face dezordine, iar daca nu strangem suficient de repede de prin casa, ne ameninta ca ii cheama pe cei de la Curat-Murdar.. Da, la gradi, zice ea ca se joaca mai mult singura. In schimb la activitati, zice Dna educatoare ca e foarte atenta si raspunde la intrebari, retine usor informatia iar acasa ne povesteste ore intregi despre ce a invatat la gradi. Si, da, asa cum zice si Daria, daca nu iese ceva perfect, se enerveaza si nu mai vrea sa faca deloc( am dus munca de convingere sa faca aplicatia cadou de 8 martie- o zambila, asa cum poate si stie ea, pentru ca ea aproape ca nu plangea si imi zicea '' nu o sa te superi daca nu o sa iti fac, nu-i asa?'') Acuma, eu imi apreciez foarte mult copilul pentru ceea ce este, il iubesc oricum si stiu ca caracterul ei este si o calitate, dar uneori am impresia ca asta nu ii aduce suficienta fericire copilareasca si de aceea am hotarat sa analizez problema, sa inteleg trairile ei interioare. Nu pentru ca ma deranjeaza ca e mai mult observatoare decat in actiune, ci ptr ca ea uneori refuleaza si imi spune cat de mult o afecteaza ca '' nu am nici un prieten la gradi'' '' ca Maria si Catinca nu ma vor prietena lor'' ca '' mi-au zis ca sunt mica'' '' imi spun plangacioasa Amelia''. Par lucruri banale pentru noi, dar stiind cat de mult conta pentru mine cum sunt perceputa in copilarie, imi inchipui ca e la fel si pentru ea. P.S cand am terminat de scris, am vazut si mesajul Catalinei si a Dariei, nu mai stau sa sterg alea cu 3 %, chiar daca ma repet. Lilia si [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbuntrd20040926_1_Amelia+are.png"]Amelia[/url](26.09.2004)
[url="http://liliatoma.blogspot.com/2007/03/povestea-nasterii-unei-luptatoare.html"]Povestea unei luptatoare[/url]
[url="http://community.webshots.com/user/liliatoma80"]poze[/url]
[url="http://community.webshots.com/user/liliatoma"]Incercarile din bucatarie[/url]
Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit. Dany, noi toti de la firma am dat 2% unei policlinici private unde toate investigatiile sunt gratuite, iti dai seama, nebunie in oras, ii uraste toata lumea care are cabinet si vrea baaani; e o clinica de imagistica, finantata in totalitate de patronul rds-rcs, nu-ti spun cate persoane care nu au bani merg acolo, e un ajutor imens, insa ca orice in tara asta ... nu pot fi lasati si altii sa traiasca sau sa ajute pe altii ... Lilia, daca ai sti de cate ori am fost intrebata daca am copil cu bube la cap sau autist... am fost la nshpe medici cu ea, pur si simplu are un caracter imbarligat [:D] si greu de inteles. Si eu imi doresc sa fie fericita si sa zambeasca mereu ... nu mi-e usor, uneori ii piere zambetul de la nimicuri si o tine asa cu fatuca aia serioasa ... si nu-i pot intra in voie; alteori rade in hohote de la orice prostie [:D] Dar in majoritatea timpului sta si asculta si priveste, fara sa comenteze . Vi-am povestit cum e cu ea in masina ... intr-o seara veneam de la pediatra si era bezna, deh, iarna si pe la 7 seara ... si la un moment dat nu am mai vazut-o in oglinda in scaunul ei si am urlat ... si am vrut sa trag pe dreapta ... la care s-a ridicat ea si mi-a spus calma ca si-a scapat geanta ... [bang][:D] ________________________________________ Daria & felina fioroasa [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria , cred ca te-ai speriat rau cand nu ai mai vazut-o in oglinda [:(] mie Giulik imi pare strengara, mereu are o privire usa pe sotii, parca vrea sa faca o nazdravanie [;)] Danny , la voi sau dat bonurile? ca la noi inca nu au sosit si le astept [:D] Lilia , Bia mea e acum acasa, are otita si va lipsi iar o saptamana de la gradi [q] deja ma ia disperarea, cand a fost bolnava, apoi la gradi apoi vacanta, apoi gradi apoi am avut piciorul in gips, apoi la gradi apoi a murit tata apoi la gradi acum, e iar bolnava...iar sa te tii plansete la gradi saptamana viitoare. Ea saracuta nici nu se poate adapta cum trebuie ca mereu inervine ceva.... Cu Amelia ma tot gandesc de azi dimineata...eu zic sa nu te mai stresezi, mai bine cauta tu sa ii faci o prietena daca ea nu reuseste...mergeti voi la ea acasa ca poate asa nu mai e stresata de ordine si disciplina... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ stiam ca sa marit contributia la pensie cu 1% dar nu stiam de restul 2% [:)] ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...