Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri(32)


Recommended Posts

Buna tuturor, o zi frumoasa si numai bine. Noi suntem ok ceea ce va dorim si voua. [pup] grup] si va ofer cu drag [cit]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://my.lilypie.com/5i3tp3.png"]Varsta lui Donu' Bodo[/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2 [ispita] 100% Isabelle[/url] [url="http://bogdanandrei.blogspot.com/2009/02/goblene.html"] goblenuri[/url]-relatii pe blogul Donului Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
Citat:
citat din mesajul lui roxana c. Dodo, ma pregatesc sa scot majoretele. Tu cum spuneai ca nasti, cezariana sau normal?
Eu vreau normal fara nici o epi...fis[:D][pup]
Si eu tot asa vroiam[:D] cand au inceput contractiile, am cerut 6 epidurale! cand am vazut punga cu forfecute m-am panicat rau...dar apoi n-am simtit nimic nimic... eu tot racita, tot cu muci...creca tre sa iau antibiotic[bang] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny, vaz ca ai trimis incoace din raceala ta. [:D] Nu ma suparam daca o tineai acolo. Toata noaptea m-am foit, m-am sucit...mi se infunda nasul...ieri ma durea in gat, azi vad ca mi-a trecut, in schimb imi curge nasul si am o stare aiurea rau...parca-s beata, si zau ca n-am baut nimic-nimic[:D]. Dolores, a avut ceva David dupa ce i-ai facut vaccinul? Ma refer la reactii adverse, ceva. Danita, hai sus din butoi, mama ta ce mai face, este bine? Mirona, tu nu mai spui nimic? Pe Karina n-o mai duci la gradi? De curiozitate, cat plateai pe luna? Si ce intra in banii astia? Idem ptr fetele cu copii la gradinitele private sau de stat. Ne pregatim si noi de gradi, din toamna, parca v-am mai spus si nu stiu daca sa aleg particulara sau de stat, eu as opta spre aia de stat, dar ....mai ma gandesc. Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deshi am dormit multe ore, chiar daca cu intrerupere, acum tot obosita ma simt, trag de mine parca sa si respir, mi-e rau de nu mai pot....simt o oboseala grea...si durerea de cap tot nu trece roxana_c, david nu a avut niciun fel de reactie, totul a fost bine si parca de atunci e si el mai bine dolores si [bonjovi]David Cristian -22.11.2006-
"Ar trebui sa fim recunoscatori oglinzilor .... pentru ca reflecta doar exteriorul "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetele,nu v-am uitat Daria e cu tuse de vreo 2 saptamani si am tot sperat ca nu ajungem la antibiotic dar incepuse sa se auda un suierat la respiratie asa ca ....Si chiar ma pregateam sa ma laud ca nu mai racise de vreo 2 luni si jumatate timp in care am dat tare cu usturoiul in lapte.Daria abia asteapta sa-i treaca buba de la gat sa mearga la "piatru" si "pac gioaca" Daria mananca destul de bine cu lingurita dar daca nu-i amintesc ca avem lingurita se simte mai sigura sa-si infinga degetele in mancare.Iar acum ca suntem la al 2 lea rand de masele si deci ne mofturim la mancare mai folosim paiul pt zeama de la bors Am fost sa o inscriu la gradinita si e jale.Cea mai apropiata gradinita de noi cu program prelungit e una particulara de care nu prea am sanse sa ma apropii iar cele de stat cu program prelungit sunt departe de noi.Nu ar fi fost problema pt noi distanta ca ne-am obisnuit(acum cresa e si mai departe) dar la fiecare gradi sunt acceptati copii din raza teritoriala a respectivei gradinite.Si cum noi nu apartinem de nici una[bang][bang].In plus fac mofturi ca nu-i pot primi inainte de a implini 3 ani.Mai ramane gradinita cu program scurt care e mai aproape de noi dar as depinde de soacramea sa o ia la amiaza si nu stiu cat ma pot baza pe ea of,of,of eu am citit cam pe diagonala din urma asa ca daca pun o intrebare la care s-a raspuns scuze-Miro Timisoara nu-i in Romania?!La noi la Iasi cezariana la cerere e la ordinea zilei(chiar daca medicii in acte trec ei vreun motiv).Si daca medicul tau nu e de garda nu vine daca il chemi? Roxana ai reusit ceva cu istoria?Nu stiu daca ai incercat ceva dar parerea mea e sa cauti intai ceva de imprumut .Ai incercat sa strici o intrebare si la fosta ei invatatoare?poate te ajuta ea [pup][pup][pup] toate fetele dragi Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] pe toata lumea! Dbunny, Roxana, Dolores,Daria, Danita sa fiti sanatoase ca vine week-end-ul! Carla ma bucur ca ati scapat de boala, ca a fost tare bolnava papusica. Si pentru ca sunt pe mare fuga va doresc un sfarsit de saptamana super alaturi de puiuti. Poate vine si primavara! [flo] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dastefa, si tu esti in cautare de gradinita? Si eu! Vezi ca daca te duci cu o "atentie" la d-na directoare ....uita ca nu apartii de ei. Iti spun eu. Cel putin aici asa merge. Cand am inscris-o pe Ana am vrut s-o dau la program prelungit, am crezut ca asa se va invata sa manance de toate, sa doarma la pranz....etc. Ete ca n-a prea fost asa: i-a invatat sa bage paine cat cuprinde in ciorba/supa, iar la felul 2 si acum face nazuri. De imbracat singura o imbrac eu dimineata( se imbraca singura si iute cand ii spun ca daca merge cu mine in Carrefour/Metro...etc sa se imbrace iute, altfel sta acasa[:D]) adica in concluzie n-a prea invatat nimic . Plus ca era gradi de stat, dar plateam o educatoare - a 3-a- ca era step by step. Era step by step in actele lor, ca de fapt ei faceau tot ca pe vremea mea, asa ca a stat acolo 1 an si jum dupa care am mutat-o la o gradi de stat cu program scurt unde fusese si Oana. De fapt vroiam sa spun una si am spus altceva: cand am fost s-o inscriu, Ana implinise 3 ani, avea 3 ani si jum si initial directoarea mi-a spus ca nu mai sunt locuri la gradi, s-o dau la cresa, oricum e mica. N-am vrut, am fost cu " atentia" si s-a mai gasit un loc. Mai apoi am aflat ca tot cu ea in grupa era o fetita care avea 2 ani si 8 luni, deci aia a putut intra la gradi, era mare, a mea cu 1 an aproape mai mare era cea mica[:D]. Cresa la care vreau sa-l inscriu pe Calin acum e aceiasi de care v-am povestit mai sus si mi-e cam greata sa dau iar ochii cu scarba aia de directoare, dar la gradi e prea mic sa-l inscriu( unde au fost fetele), iar la una particulara nu stiu daca imi permit, nu m-am interesat ce taxe au, si nici nu prea iau copii asa mici. Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu pe ce am apasat si mi-a plecat mesajul. Kokorina pe unde este , stiti ceva de ea, ca n-a mai intrat de mult. Ank, spui ca vine primavara? Unde, unde, ca vreau si eu?[:D] Aici e soare, dar e cam timid. Eu cu gripa in continuare, am luat ceaiuri cu lamaie, paracetamol, theraflu...degeaba. Azi-noapte aveam o senzatie in gat de parca as fi inghitit maracini, nu puteam sa dorm, asa ca la 3 noaptea bantuiam prin casa, am luat o pastiluta de propolis cu vit C si chipurile am putut adormi dupa aia. Ma tin departe de copii sa nu le dau si lor/. Dastefa, uitasem: am renuntat la ideea de a cumpara enciclopedie sau asa ceva ptr istorie, am inceput sa invat cu ea si acum are 2 "+"-uri, la nu stiu cate ii pune o nota de 10. Si nu stiu daca v-am spus, am luat telefoane mobile la fete, Anei i l-am dat ca a incheiat semestrul numai cu FB iar Oana il vede cand vine cu un 10 la istorie, asa ca acum are o motivatie in plus. Si ma bate la cap sa-i fac o petrecere in pijamale[8D], spuneti-mi si mie ce presupune aceasta petrecere? I-am zis ca-i fac la a 2-a nota de 10 la istorie( ca aici e buba)[:D] , dar habar n-am ce presupune petrecerea asta . Ana merge bine la scoala, v-am spus ca merge si la inot, cu clasa, toti copiii inoata mai mult sau mai putin, numai ei inca ii mai este frica. Se descurca dar are o teama , sta mai mult pe langa margine, agatata. Dupa prima ora cand ii daduse aripioare de la ei si cred ca erau ori mici ori desumflate, nu mai vroia sa mearga, dar i-am spus ca pana nu invata sa inoate nu o retrag, iar cand va invata ...e alegerea ei . Nu tin sa faca inot de performanta, dar vreau sa stie ptr ea, sa nu fie ca mine, care "inot" foarte gratios, ca bolovanul la fund[:D] Acum nu mai mi-a zis ca nu mai vrea sa mearga, din contra, daca e racita si-i spun sa nu mearga la inot e scandal mare. Luni dupa amiaza merg si in particular, ptr Oana( care zici ca-i nascuta in apa[:D]) si vine si Ana, chit ca la pranz merge si cu clasa, iar seara pica franta. [:D] De Calin...ce sa va spun? Se tine numai dupa Marius cand e acasa, eu sunt buna numai la pranz cand il culc si cand trebuie sa-i schimb pampersul[:D], in rest e umbra lui tac-su. Dimineata mesterea [:D]cu bormasina lui la usile de la dulapuri, cred ca nu ratase niciuna. Miercuri seara am plecat numai eu si el in Carefour. M-am intors de acolo transpirata fleasca dupa cat am alergat dupa el.[:D] La intrare vazuse el un camion, frumos , da, dar costa nici mai mult nici mai putin decat 207 ron. Si cred ca daca punea fundul in el ....il termina, era din plastic, un plastic mai bun, dar totusi 207 ron??? Ma rog, i-am atras atentia spre o masinuta, pe care am cumparat-o si vad ca nu i-a cazut inca in dizgratie. A stat ce a stat in scaunul ala de la cos, dupa care vroia baiatul sa mearga singur, asa ca dadea sa sara din carut, si decat sa-l vad in cap , am preferat sa-l dau pe jos. Ii dadeam lui sa puna in cos una alta, dar cand nu-i mai dadeam fugea unde avea chef, iar eu dupa el[:D] Saptamana viitoare poate am timp si mai pun poze, am si un filmulet cand se juca cu " Chichi" , de fapt il cheama Richi si e catelul unei vecine. Oare pot sa trimit filmulete pe mail-ul comun ca am incercat sa mai pun pe webshots unde am cont si nu merge. Am scris de am ocupat toata pagina cred. Aaaa, Mirona nu te-am vazut la mamici de martie-aprilie, nu te-ai inscris? In schimb am citit la mamici de nov-dec 2009 si am dat peste Lorym, nu am inteles bine daca e graviduta sau nu. Gata, trimit ca am pus monopol pe forum[:D] Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...