Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri(32)


Recommended Posts

Salut fetele De data trecuta cand am scris, mi-am amintit ca uitasem cateva chestii sa le scriu. De ex. uitasem sa ii raspund lui Dbunny la intrebare. Iulia ar manca ea singura, dar daca o las jumatate din mancare se risipeste, apoi dupa ce se plictiseste de "joaca" ii piere si cheful de a manca. Bona o lasa sa manance singura cand vede ca nu are succes mancarea. Si asa mai reuseste si mai ia cateva lingurite in plus pana se plictiseste de joaca. [:D] Miro, ai dreptate, curatarea placentei este cea mai dureroasa operatie. Asta am spus-o si eu de cate ori am fost intrebata de nastere, a fost o jumatate de ora foarte chinuitoare, cu toata anestezia locala pe care mi-o facuse doctorul, asa de tare se sensibilizase locul incat era suficient sa ma atinga usor cu degetul ca saream in sus imediat. Am multumit tuturor sfintilor cand a terminat doctorul. Nu credeam insa ca si la epidurala poate sa fie la fel. Brrrr, se zburleste pielea pe mine... Bafta muuuuulta [pup] Danita, cum mai stai cu calciul? Eu Iuliei ii dau vitamina C, vigantol, am terminat o cura de fier si ma gandeam sa incep una de calciu zilele astea. De imunitate nu i-am mai dat nimic de prin decembrie. Atunci i-am dat Rybomunil, dar nu pot sa spuc ca a avut efect. Din cate imi amintesc, Iulia a facut rosu in gat in decembrie si februarie, situatii in care a trebuit sa ii dau antibiotic pentru ca se agravase treaba. [pup] Dolores, Dbunny, [pup] Zicea Roxana de gradinite, si mi-am amintit o situatie pe care mi-a povestit-o o colega ieri: langa mine se afla o gradinita de stat foarte cautata, se prinde loc acolo daca ai relatii, etc. Si un prieten de-al colegei mele s-a dus acolo sa-si ia copilul de la gradinita mai devreme decat de obicei si a gasit copiii ca se jucau cu mainile in apa de la wc, iar "doamnele" de acolo isi vedeau linistite de "treaba" lor. A incremenit bietul om cand a vazut si le-a facut un scandal monstru. Nu stiu daca dupa aceea atentia doamnelor s-a imbunatatit, insa mi-a intarit inca o data convingerea sa nu o dau pe Iulia la acea gradinita. Roxana, eu cu propolis cu vit. C n-am rezolvat nimic la gat, era apa de ploaie. Am luat in schimb Tantum verde spray. Costa tot cat costa si pastilele de tantum verde, insa are avantajul ca dai cu substanta respectiva chiar in gat si calmeaza foarte repede gatul. Poti sa atasezi filmulete la mail, insa nu trebuie sa depaseasca 10Mb. De-asta imi place mie picasa, poti sa pui acolo si poze si filmulete. [pup] Iulia a inceput sa isi dea in petic pe-afara in parculet. A inceput sa arunce cu nisip in copii si sa se invarta pe toboban (adica se urca pe scari apoi se invarte, profitand de faptul ca tanti nu poate sa ajunga la ea). Astazi ii spusei ca daca mai face asa, tanti o sa o ia de mana si o sa o duca in casa si nu o mai lasa la copii. Astazi vreau sa pun un poster cu multe personaje din desenele lui Disney peste mazgaliturile de le-a facut Iulia pe perete. Am luat posterul de la primul CD cu Disney's Magic English. Posterul o sa il folosim ca inspiratie sa desenam toate personajele de-i plac ei. Am mai pus cateva poze cu Iulia [url="http://picasaweb.google.com/angighita3/2009_martieAprilie#"]aici[/url]. Va pup pe toate [pup]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita3"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Angi, frumoasa foc Iulia, m-a dat gata cum canta la pian, iar tu arati....beton, Nu mai vrei ceva kile, ca-s fata buna si iti dau. Faza cu mainile in apa la gradinita se intampla si acolo unde va povesteam eu, si tot gradinita cu faima. Si o gaseam de multe ori la baie balacindu-se si cand ma duceam s-o iau, la ora ....normala, si nu se prea deranjau. Gaseau scuza ca-s multi copii si nu se poate uita dupa toti[bang] Am facut cateva poze lui Calin acum, seara, cand se cocota pe biroul Oanei, iar de-acolo si mai sus, pe etajera de deasupra biroului, cred ca vroia sa ajunga la vecinul de sus[:D] Nu stiu sa le descarc de pe aparat pe calc, il astept pe Marius, sa vad daca are chef, daca nu....saptamana viitoare. Voi vedeti ca Dodo n-a mai dat niciun semn? Oare....vine Isabella? Scot agitatele? Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata de la noi, cat inca mai llalaie in pat cu ta-su - sa scriu repede un mesaj - mai apoi -cine stie daca mai apuc. Suntem bine - deocamdata tot 2 in 1. Seara am ceva probleme - contractii si dureri surde - dar un no spa si lungita in pat si mai trec - alta data nu - si ma culc cu ele de-mi lungesc urechile in noapte - dar asta e - daca e sa fie dupa ultimul control cand mi-a zis ca s-a schimbat termenul pentru pe 20 aprilie - asta ar insemna ca amintrat in ultima luna. Deci - no - ultima suta de metri. Vad si eu ca Dodo - nu a mai dat nici un semn de viata - trimit pe Pm nr meu de tel. - sper sa nu ajunga prea tarziu. Doamne ajuta! Vad ca vorbiti de gradinite - pe a mea nici nu au primit-o la cele de stat - fiindpreamica anul trecut cand am incercat - dar si ce am auzit de cele de stat - m-a ingrozit la culme. Sunt si la noi gradi de stat care arata cam la fel cu UNELE gradinite particulare - deci super dotate si aranjate - doar ca la cele de stat sunt foarte multi in grupe. Pai si normal ca se intampla tot felul de dracii cu copiii fiind atatia la o ingrijitoare si o educatoare. La una din gradi - cand am fost s-o vizitez - m-a luat in primire una din ingrijitoarele ce urma sa aiba grija de Kara daca o dadeam acolo: - ce doamna? sunt 20 de locuri si avem deja 40 de copii. Al dumneavoastra va fi al 41-lea - daca face pe ea ce sa fac? sa va sun pe dumneavoastra sa veniti s-o stergeti la fund? ca eu deabia mai fac fata la cei 40 pe care-i am. [bang] Am inlemnit si am facut cale intoarsa - nici macar nu am mai intrat sa vb cu vre-un cadru competent - mi-a ajuns replica asteia - care ar fi avut contact direct cu fata mea. [bang] Angy am vazut si eu pozele - super faine - de Iulia nu-ti mai spun nimic - ca-ti iei deja lumea in cap. [^] he he he Mi-a placut mult si am si salvat poze cu Wall-E si Eva -sa ma apuc si eu sa-i fac Karei asa ceva -si noi am vizualizat deja acel desen animat - dar nu a prea ramas cu nimic din el. Acum suntem fani Mowgli - si partea I si partea a II-a. Se mai sperie la cateva faze - dar le vizioneaza zilnic - ca o flasneta. Roxana imi place faza cu motivatia fetelor - nu-mi place insa faza cu telefoanele - e inca devreme pentru asa ceva - insa daca te uiti injur - toti pustanii au asa ceva- si daca te pui in pielea fetelor (cum altii sa aiba si ele nu ...) deja nici nu mai stiu ce sa zic. Of Doamne unde ajunge deja generatia asta noua .... Cu petrecerea nu stiu ce sa-ti spun, ar fi mai bine s-o intrebi pe ea - sigur au discutat intre ele la scoala. Cred ca au nevoie de perne multe, ceva de papa si muzica insurdina - sucuri si farduri. Habar n-am- dar intreab-o pe ea. ups - s-a trezit - sa vad cand mai am voie la calc. revin eu cand pot. va pup [pup] M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mirona
neata de la noi, Vad si eu ca Dodo - nu a mai dat nici un semn de viata - trimit pe Pm nr meu de tel. - sper sa nu ajunga prea tarziu. Doamne ajuta!
[:D]nu le scoateti inca pe agitate. Imi e din ce in ce mai greu sa stau in fund la calculator[:I],sper sa rezist macar pana joi /vineri cand e termenul min acceptat de dr meu Curaj am ,din gura cat vreti,mai rau e ca atunci cand o sa ajung acolo o sa-mi creasca tensiunea arteriala( a mea fiind oscilanta)din cauza emotiilor[:D]. O sa dau semn la momentul potrivit. [pup][grup]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://my.lilypie.com/5i3tp3.png"]Varsta lui Donu' Bodo[/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2 [ispita] 100% Isabelle[/url] [url="http://bogdanandrei.blogspot.com/2009/02/goblene.html"] goblenuri[/url]-relatii pe blogul Donului Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut din nou, bagat papa la bostane si acum PONGO!!!! asa ca rapid inca un mesaj pana laiesirea in parc. vad ca Dodo a dat de stire - super - Isabella e inca la caldurica. buuuunnnn. [pup] unde ramasesem? Danita pupam si noi. aveti grija de voi. [pup] Roxana nu m-am inscris la mamici - nu mai am nervi de cunostinte noi - sincer - imi ajunge ca sunt aici cu voi - si asa scriu cand am timp - nu pot fi cu toate la curent. Mai scriu rar si la fetele din Timisoara, cu ele ma mai si vad la o pizza sau cu copiii la locuri de joaca sau in parc. Imi ajunge. De gradi ce sa-ti zic? In Timisoara sunt gradinite particulare cu tarife intre 450 lei si 1300. Acum depinde si de program. La program scurt primesc asa - micul dejun, gustare de fructe, si pranzul. Unele au catering - altele au bucatarie proprie. La programul prelungit - mai au somnul de dupa-amiza si apoi inca o gustarica. Tarifele depind de activitatile pe care le fac, de dotarile pe care le au ei in gradi si mai ales de faima pe care o are gradi respectiva. Idiotenii se fac si in gradinitele particulare. Depinde foarte mult de personal si de cat sunt ele de dedicate. Noi nu mai mergem la gradi de la mijlocul lui februarie - ea e super fericita din aceasta cauza. A renuntat educatoarea ei - eu oricum voiam din martie sa renuntam - asa ca pentru doua saptamani nici nu am mai vrut sa chinui copila cu obisnuita cu alta educatoare. Sa nu va mai spun ca zilnic ma ia in brate si ma pupa si-mi spune ca ea nu mai vrea la gradi - ca ii place acasa cu mamicutza ei - si apoi face asa o voce groasa si-mi spune: "dragostea lu mama" - asa ii spun eu. Lu ta-su ii spune: "iubita lu tati" - fiindca asa il aude pe el ca-i spune - dar e atat de scumpa cum ne iubeste ea si de fapt tot alinturile ei sunt .... de-mi vine s-o pap zilnic. [olala] si eu va pup pe toate si va urez un w/e fain in familii. dastefa ce siropuri de tuse ai incercat? Prospanu -l-ai incercat? Cat despre cezariene la cerere - ce sa-ti zic? Dr. tot incearca sa ma convinga sa-l nasc natural - asa ca baga tot felul de motive , ba ca dacanu e de garda nu poate decide el, ba ca el trebuie la randul lui sa ceara aprobare pentru cezariana mea - dar eu sper sa fie doar metode de intimidare si sa nu se intample asa. Si sigur ca vine daca il suni - nu asta e problema. Dolores odihneste-te in w/e si totusi abuzeaza de timpul petrecut cu David. [:D] pupam Carla ma bucur ca sunteti bine. [pup] mayaione ai mare grija la fazele cu jignirile si cu facutul de rusine - sunt chestii cu bataie lunga si vor avea urmari grave in comportamentul fetei si personalitatea ei. Desi am si eu o varsta - imi aduc aminte de multe chestii din astea din copilarie. Sper io ca fetei mele sa nu i se intample asa ceva - si incerc din rasputeri sa ma controlez. Apropo de asta - o faza in parc (no ca da putin caldura si incep eu iar cu faze din parc [bang]): am venit de acasa pe jos pana in parc - acolo a alergat cu fetitele mult si bine - asa ca la un moment dat a venit la mine - care stateam pe o banca si mi-a spus ca e obosita si ca vrea sa se odihneasca. Asta inseamna la noi ca mami se aseaza undeva si apoi o ia in brate si o tine ca pe bebe - ea inchide ochisori si cica se odihneste putin. La faza asta - o vede una din fetite (care venise cu bunica) si vrea si ea in brate sa se odihneasca. la care buna-sa: vai Briana - cum sa te iau in brate? Ca tu esti fetita mare si nu mai stai in brate. Hai s-o facem si pe Karina de rusine - ca uite a crescut maresi ea inca vrea in brate la mami ei. am ramas masca - nici nu stiam ce sa-i spun. Oricum Karina nu a bagat-o in seama si a continuat sa se "odihneasca" - dar tare ma tem ca totusi a inregistrat chestia. of of of no acum gata - fug rapid sa ne spalam/ imbracam si apoi in parc cu noi. pe tati il lasam acasa sa faca curatenie - cat de cat pe aici. pupam pe toate [pup] un w/e fain tuturor M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu eram de acord cu telefoanele, dar amandoua sunt la aceiasi scoala, Ana are invatatoarea Oanei, cred ca am mai spus asta, Oana invata dupa amiaza, Ana de dimineata. Scoala la care sunt nu este cea de langa casa, ( avem o scoala chiar peste drum de bloc, e scoala cu pretentii , Oana a fost acolo in clasa I, dar numai pretentiile sunt de ea, atat, fapt ptr care in clasa a II-a am mutat-o la scoala unde-i acum)si e necesar un telefon, se intampla sa mai intarzii cand ma duc s-o iau pe vreuna...sa stiu unde este. Am innebunit intr-o zi, prin toamna, cand am intarziat la pranz cand m-am dus s-o iau pe Ana si s-o las pe Oana. N-o gaseam pe Ana pe nicaieri: nici in curtea scolii, nici in clasa- o pusesem pe Oana sa se uite si nu era... n-ar veni singura acasa ca-s 2 statii de tramvai distanta intre scoala si casa. Am o matusa care sta in apropierea scolii, am dat fuga pana acolo...nu era nimeni acasa...intr-un tarziu sa primesc un telefon de la secretara scolii ca fii-mea era la ea, in secretariat, impreuna cu baiatul acesteia cu care-i colega de banca. Stateau acolo si se jucau, n-aveau ei treaba. Noroc ca-mi stie nr de pe Orange pe dinafara si i l-a dat sa ma sune. Lasase vorba elevului de servici, dar el uitase sau nu si-a dat seama ce caut eu.... Un telefon e bun si el de ceva, Oanei i l-am luat pe primul prin clasa a 3-a, dar lumea evolueaza....[:D] Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci aici [url="http://family.webshots.com/photo/2776807470100849052ZXCEHR"]isi ia avant[/url], aici [url="http://family.webshots.com/photo/2900015250100849052lhluJy"]face o mica pauza[/url], aici[url="http://family.webshots.com/photo/2703901990100849052JaPjWz"]isi face loc [/url] , aici [url="http://family.webshots.com/photo/2386256120100849052dXnYrL"]continua[/url]si aici [url="http://family.webshots.com/photo/2021563130100849052AQSUWM"]gata, a ajuns[/url], inca putin si ajunge la vecinul de sus[:D] Iar de [url="http://family.webshots.com/photo/2662430600100849052jUEqni"]aici[/url] ,restul pozelor, de Revelion, de ziua Anei serbata la McDonalds si apoi acasa. Azi am fost la un loc de joaca cu bile, topogan gonflabil...etc. Fetele mai fusesera, dar Calin nu. I-a placut de n-am cuvinte, alerga de la un joc la altul, s-a jucat cu verisoara-sa, ii dadea bile si ei( e mai mica cu 5 luni decat el)....am facut si poze, dar cu aparatul varului meu, zilele astea mi le va trimite si le pun si p-alea. La un moment dat s-a urcat pe tobogan cu Catalin (alt var) si Ana. Catalin era primul, si-l tragea pe Calin, iar Ana era ultima, il impingea de fund[:D] Au o poza, nu stiu ce s-o intelege din ea, dar erau simpatici asa, in trio cum se chinuiau astia 2 mai mari sa-l urce acolo[:D] S-a urcat si singur acolo, fara ajutorul nimanui( se urca el tocmai in tavan si nu poate escalada un amarat de tobogan?????Sa fim seriosi![:D]) Nu stiu ce sa-i mai fac, se urca peste tot si mi-e frica sa nu cada la un moment dat, cand l-am vazut prima data urcat deasupra biroului am incremenit, cred ca alpinist se face. V-am spus ca se urca pe geam singur si deschide geamul?[:D][:D][:D] Cat e treaz nu-l scap din ochi , nu pot sa fac ceva fara sa nu-l am mereu in ochi. Imi spunea cineva ca exista niste chestii de pus la geam, sa nu mai poata sa-l deschida, voi stiti ceva? ( ptr geam termopan) Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata [cafea] daca doriti va ofer cu drag se anunta o zi frumoasa de primavara,cred ca o sa stam mai mult pe afara.Mi-au inflorit in gradina primele zambile si sunt asa incantata.Va ofer cu drag si voua un buchetel si apropo de flori-trebuie sa fac gard intre mine si soacramea.Dar nu pt ca ne-am fi certat ci pt ca ea are fff multe flori in gradina(sa zicem cultura intensiva) si cum sa-i zici Dariei ca trebuie sa mearga doar pe carare!! Ea o ia de-a dreptul mai ales ca acum unele din ele abia au scos motul.Ma enerveaza sa-i spun intr-una ca pe aici nu-i voie .Am si eu ceva floricele dar daca le calca pe ale mele asta e ,si la noi e oricum mai mult gazon Roxana ce tare e Calin cu escaladatul mobilei[:D].Pai dupa cate ne spui tu de el te solicita cat 2-3 copii la un loc.Au fost cumva fetele prea cuminti si a venit Calin sa echilibreze balanta?Si mai am o nedumerire-cartile alea din camera fetelor stau asa la indemana lui fara sa le "citeasca" el ?[pup] si fetele tale frumoase si mari angi la voi acasa e pianul?E super Iulia cantand la pian va pup ca s-a trezit cupila si striga dupa mine Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor Roxana, sa nu spui ca asta face parte din programul zilnic al lui calin - sa escalaseze el pana la "vecinul"... Cumva ai si plase de sigurantza intinse prin casa [:D] Frumoase pozele [pup] Dastefa, ce-mi place mie cum miros zambilele... Cred ca este superb la tine in gradina [flo][flo][flo] Pianul nu e la noi acasa (asta mai lipsea). Este la una din prietenele Iuliei. [pup] Am primit niste somon de la un prieten si acum il gatesc. Iulia e la joaca cu tati prin parculetz. Fug ca se arde pestele. Va pup [pup]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita3"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...