Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Botez in ritual romano-catolic si greco-catolic


Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Deci daca la romano-catolici nu trebuie sa trec prin "dezlegare de spurcaciune" mi-ati luat o piatra de pe inima...oricum nu sunt eu o persoana religioasa, sunt mai degraba agnostica, dar copilul nu l-as putea lasa nebotezat dintr-un fel de supersitie (nici superstitioasa nu sunt dar cand vine vorba de copil esti...oricum si in tot felul[:D]). Si oricum ritualurile sunt frumoase, chiar daca nu tare crezi in ele, pana la urma te emotioneaza. Dar faza asta cu femeia spurcata la menstruatie si dupa nastere m-a socat de cand am auzit-o, cred ca eram in liceu...Bine ca barbatii au voie sa intre in biserica oricand, ca nu-s spurcati, nici cand put a "borhot" nici cand au jeg pe ei de 10 cm...(n-am nimic cu barbatii, chiar ii iubesc, dar nu suport discriminarile de genul asta[:D]) [gravi]35[fetita]Sophia http://community.webshots.com/user/Ilinca_M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
[:)]Ilinca femeia e "considerata spurcata" pe principiul "pacatului stramosesc"..atunci cand D-zeu a spus "cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul".si nu era o binecuvantare[:D]
mami pentru un [*] ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...