Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Care-i treba cu-nselatul?!


Recommended Posts

Eu as completa categoriile: exista inselatul de natura fizica (animalica etc.), sentimentala si psihica. La ce ma refer? Unii barbati poate inseala din dorinte animalice (cei mai putini, inclin sa cred), altii din motive sentimentale (care oricum nu sunt decat un pretext si nu au greutate decat in ochii lor, fiindca daca esti nefericit sufleteste trebuie sa te desparti, inselaciunea nu-ti va aduce fericirea!), dar cred ca majoritatea inseala din motive ce au de-a face cu psihicul, cu ego-ul lor, cu nesigurantele si complexele lor, cu nevoia de a-si dovedi lor insile propria masculinitate si tot asa. De aceea cei mai multi nici nu realizeaza ridicolul situatiilor de acest gen, fiindca sunt prinsi in panza de paianjen a constrangerilor psihice si in clipa aia ratiunea lor este oarba, redusa la tacere, anulata, ei actioneaza ca niste roboti, ca niste zombie. Poate din cauza asta cineva din exterior care e capabil sa vada intreaga imagine realizeaza cat de bou este respectivul in acel moment si cat de stangace sunt toate manifestarile respective, fiindca e un fel de piesa de teatru in care el joaca un rol fara sa-si dea seama ca joaca acest rol.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicia, sa spunem sa substratul pishic este implicit in spatele tutror actiunilor noastre. De exemplu pentru cel ce inseala preponderent fizic este nesiguranta ce se tradeaza in nevoia de a-si demonstra validitatea de mascul prin maririea palmaresului. Iar cel sentimental, poate imaturitate afectiva care il impinge intr-o perpetua cautare a dragostei de inceput, cea fierbinte, fara complicatii, griji si responsabilitati. Plus micile variatiuni, de genul nevoia de a elibera presiunea grijilor de acasa, sau frustrari privind propriile asteptati pe care nu se simte in stare sa le exprime acasa de frica unei tulburari a echilibrului, sau sentimente de inferioritate fata de consoarta care il castreaza psihic prin grija excesiva sau prin duritate excesiva... Problema este ca niciodata nu e situatia doar in alb si negru. La partea sentimentala, rar se intampla sa vina acasa el/ea si sa spuna "Imi pare rau, nu te mai iubesc, vreau sa ne despartim si sa-mi refac viata cu X", chestie dureroasa dar finalizata cu un divort scurt, chirurgical. De cele mai multe ori sentimentele sunt mai confuze " te iubesc si dar si ea ma atrage" sau " te iubesc si nu vreau sa te pierd dar parca nici pe ea ", chestie mult mai dureroasa pentru ca implica speranta ca ceva se poate repara. Iar la partea fizica, de cele mai multe ori relatiile implica si o atractie fizica, un flirt, poate o floare, o cafea, discutii, amicitie, camaraderie. Partea cu centura e varianta cea mai simpla, si cred ca si cea mai putin uzitata. [gravi] 14s + [fetita] Sophia 80%
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Emisiunea e amuzanta,dar nu e tocmai bine cum se procedeaza.Acum sincer vorbind : Cum naiba sa nu pice in plasa un tip de 40 de ani in plasa unei tipe de 20,care arata ca scoasa din reviste si se mai da si la el in draci ??
Sunt perfect de acord cu tine.Nu-mi vine sa cred ca poate sa existe o asemenea emisiune.Cum naiba sa bagi pe dracu la tine in casa sa se dea la cel de langa tine,sa-i faca avansuri,propuneri si el ce sa faca sa stea stana de piatra.Nu stiu care dintre barbati ar face asa ceva, desi poate cine stie mai exista barbati cinstiti.Daca gasiti unul sa-mi spuneti si mie[pup][pup][pup][pup] alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alexia_07
quote:
Emisiunea e amuzanta,dar nu e tocmai bine cum se procedeaza.Acum sincer vorbind : Cum naiba sa nu pice in plasa un tip de 40 de ani in plasa unei tipe de 20,care arata ca scoasa din reviste si se mai da si la el in draci ??
Sunt perfect de acord cu tine.Nu-mi vine sa cred ca poate sa existe o asemenea emisiune.Cum naiba sa bagi pe dracu la tine in casa sa se dea la cel de langa tine,sa-i faca avansuri,propuneri si el ce sa faca sa stea stana de piatra.Nu stiu care dintre barbati ar face asa ceva, desi poate cine stie mai exista barbati cinstiti.Daca gasiti unul sa-mi spuneti si mie[pup][pup][pup][pup] alexia_07
Programul asta face parte din genul "emisiuni inteligente". Emisiunea asta este o invitatie la menaj in 3. Si ma intreb cat de misto este sa iti vezi partenerul la o emisiune Tv pe tema asta. Si apoi sa te vezi si pe tine bocind si spurcand ... Ca daca partenerul e "defect" si nu "misca" nimic, probabil ca nu aduce audienta si nici nu este difuzat. "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emisiunea asta e de un prost gust monumental, dupa parerea mea. Si vorba lu' fratimiu, 20 de ani, inima zburdalnica: "Mai, tu nu vezi ce campioane baga astia ca ispita?" Pe de alta parte, eu, ca femeie, daca ma simt atat de nesigura intr-o relatie, ca fetele alea care-si testeaza iubitii, mai bine ma las, decat sa stau mereu cu frica in san sau sa ma fac de ras pe la tv. Nici macar penttru bani! ANCA & DANI(05.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by radu.anca
Emisiunea asta e de un prost gust monumental, dupa parerea mea. Si vorba lu' fratimiu, 20 de ani, inima zburdalnica: "Mai, tu nu vezi ce campioane baga astia ca ispita?" Pe de alta parte, eu, ca femeie, daca ma simt atat de nesigura intr-o relatie, ca fetele alea care-si testeaza iubitii, mai bine ma las, decat sa stau mereu cu frica in san sau sa ma fac de ras pe la tv. Nici macar penttru bani! ANCA & DANI(05.12.2006)
Sunt total de acord....ce rost ar avea sa iti testezi partenerul asa...pana la urma urmei nici un barbat cred ca nu ar da inapoi in fatza unei tipe de 20 fie el si de piatra..Daca nu ai incredere in el mai bine il parasesti ,in viatza ai destule probleme de revolvat...in ea nu cred ca are prioritate testarea partenerului. ,,Incearca sa obsevi doar calitatile unui om,defecte avem cu totii,, ANDRA si BEN STEFAN 15.06.2005 http://community.webshots.com/user/pengunica100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
acu'...sincera sa fiu, daca s-ar da la mine unu' gen poster-boy, zau ca nu stiu daca as rezista. si eu sunt femeie, si conteaza cel mai mult intimitatea, sentimentele.. rahaturi de-ale noastre, insa daca masculul respectiv s-ar da insistent pe langa mine iar eu n-as avea nimic mai bun de facut in ziua aia, probabil ca as ceda. na! dati cu rosii! [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu am inselat ( sa ma dau balena acum)... cand poti fi vulnerabila sa inseli: - cand sunt probleme in cuplu, cand te simti neglijata, cand esti inselata, cand esti plictisita, curioasa, dezamagita,cand cineva iti face o curte "desavarsita" si momente sunt ho ho..sa fim seriosi, nu suntem de piatra, poti sa cazi in capcana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...