Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Biserica-Mama, o gluma proasta!


Ingrid S

Recommended Posts

Hellooooooo...daca o mama stie ca va naste un astfel de copil si risca, nu am compatimire pt ea, doar pentru copil. La ce miracole te gandesti? Vrei sa vizitezi Codex Scepticus si sa declari ca nu exista maladii mortale si ca la intrarea in biserica automat vor fi vindecati? Tu citesti ce scrii sau te contrazici de dragul discutiei? Nu doar mamele religioase fac avort, sustin ca n-are ce cauta argumentul religios intr-un caz ca si cele prezentate mai sus. Judeci cu creierul in asemenea cazuri, nu potrivit dogmelor religioase, altfel n-am mai vizita medicii, n-am scrie pe internet si nu ne-am face pasapoarte noi etc. Cuvantul evolutie iti spune ceva? Sau emisferele cerebrale intra in stand-by cand e vorba de decizii importante? Hai sa lasam biserica sa hotarasca. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
Vrei sa vizitezi Codex Scepticus si sa declari ca nu exista maladii mortale si ca la intrarea in biserica automat vor fi vindecati?
Mai Ingrid, ii tragi cu biserica, precum Ivan cu fluieru'. Ce intrare in biserica si ce vindecare, mai? A vorbit cineva despre asa ceva???? De medicina ai auzit vreodata? De descoperiri in medicina ai auzit vreodata? Tu poti sa te impaci cu ideea ca un om religios chiar poate lua o decizie, fara sa se consulte cu biserica? Si ii dai in continuare cu maladiile mortale [alcool]. Cri du chat nu e o maladie mortala, prin urmare avortul e singura solutie, asa cum spui. E mortala numai in 10 la suta din cazuri!! Restul de 90 la suta!!!! din cazuri, traiesc si, uite, te privesc in ochi din pozele alea in care se citeste fericirea pe fetzele lor. Tu esti cu sabia in mana, i-ai fi vrut morti pe toti copilasii astia, si spui de altii ca-s Torquemada [alcool].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TE CITEZ: "bla-bla... Hai ca nu tine... Daca te durea vreun pic de soarta copiilor fara tata propusi pt. avort, cu siguranta ai fi sarit in sus de 7 metri. Ceea ce, se vede, n-ai facut . Ca vad ca, daca e vorba de personica ta minunata si "sensibila" foarte, repede mai sari in apararea ei si repede te mai victimizezi si te imaginezi in postura de martir aruncat din tren sau ghilotinat de nenea rau', care nu iubeste viata . Circ, nah! Tre' sa fie cineva responsabil si cu circu'." SI-ACU' EU: 1. N-ma fost de acord cu chestia cu "fara tata", dar am sarit peste ea, uite-asa, de graba sau de lene, treaba mea. Dar de unde stii tu ca daca nu eram de acord faceam si dregeam? De unde naibii le-oi stii tu pe toate, inclusiv ce-i în capul meu? Nu ti se pare ca te împaunezi cam prea tare si aiurea? [hot] 2. Nu m-am gândit la personica mea minunata si sensibila, ci doar la persoana ta, si anume la temperamentul tau dezagreabil. Nu m-am vazut martira deloc - nici nu cred în martiraj. [:-@] 3. Apropo de circ, tie ce ti se pare ca faci? Nu tot circ (bon, sa admitem ca si eu fac circ daca vrei tu asa, whatever...). Da' tu o oglinda n-ai acas' la tine, mey draga? Cât despre copiii cu cri-du-chat, Angelman, Prader-Willi, or fi cazuri si cazuri, de unde stii tu ca sunt toti fericiti? Am citit despre multe cazuri: conform spuselor parintilor lor, unii erau fericiti, altii nu, iar altii nici-nici. Ca toata lumea, in fond. Ia, chiar: despre mine ce deduci, daca iti dau io neshte poze, sau dac-o întrebi pe mama? Ca-s fericita? Ca-s nefericita? Tu ai impresia ca o sa deduci tu dupa fatzuca mea... sau parerea lu' mama... Hah! [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

On topic- astia au luat-o razna de tot. M-am saturat de sentinte din astea religioase, odioase. Statul sa-si faca treaba si sa-l inchida pe nemernicul pedofil, iar biserica sa-si vada de treaba, sa se duca sa-l spovedeasca daca chiar doreste indreptarea pacatosului si viata lui vesnica libera ca pasarea cerului. Deocamdata imbecilul traieste aci pe pamant nu in rai, deci la inchisoare cu el. Fetita-o victima. Are nevoie de psiholog nu de bunavointa nu stiu carui preot. Mama fetei- trebuie si ea cercetata LAIC. Stia sau nu despre viol? Daca da, e vinovata ca nu a denuntat. Iar biserica, sa-si faca curat in subsoluri inainte de a iesi la rampa cu ceva ce...nu prea intereseaza pe nimeni inafara de institutie in sine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Citat:
Vrei sa vizitezi Codex Scepticus si sa declari ca nu exista maladii mortale si ca la intrarea in biserica automat vor fi vindecati?
Mai Ingrid, ii tragi cu biserica, precum Ivan cu fluieru'. Ce intrare in biserica si ce vindecare, mai? A vorbit cineva despre asa ceva???? De medicina ai auzit vreodata? De descoperiri in medicina ai auzit vreodata? Tu poti sa te impaci cu ideea ca un om religios chiar poate lua o decizie, fara sa se consulte cu biserica? Si ii dai in continuare cu maladiile mortale [alcool]. Cri du chat nu e o maladie mortala, prin urmare avortul e singura solutie, asa cum spui. E mortala numai in 10 la suta din cazuri!! Restul de 90 la suta!!!! din cazuri, traiesc si, uite, te privesc in ochi din pozele alea in care se citeste fericirea pe fetzele lor. Tu esti cu sabia in mana, i-ai fi vrut morti pe toti copilasii astia, si spui de altii ca-s Torquemada [alcool].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
"O mama care spera in miracole"...asta ce dracu mai e? (Doamne iarta-mi gura pacatoasa, ca m-a scos din sarite Denizel). La ce spera in miracole daca stie ca e bolnav? Sa-l frece la frunte cu tamaie si sa se vindece, nu tot la religie revenim ori ce conotatie are pt tine cuvantul miracol? Daca nu stie ce rost are sa spere in miracole, nasterea e un fenomen natural. Uita de cri-du-chat. Uita de maladia asta si concentreaza-te pe celelalte. Ai fi de acord cu avortul au ba? Zi fata odata ceva concret, te invarti ca pisica in jurul cozii. Lady J, mai era ceva frumos, au vrut sa-l exomunice si pe ministrul sanatatii din Polonia, tot ca a facilitat un avort, nu stiu cum a scapat femeia, ca prin urechile acului. Parca anul trecut. Iar pe acel ticalos, justitia l-a luat in primire deja. Macar atat...bine ca e stat laic. Gabi, trage aer in piept. Nu te-au numit Hitler, bucura-te cat mai poti. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604 Cât despre copiii cu cri-du-chat, Angelman, Prader-Willi, or fi cazuri si cazuri, de unde stii tu ca sunt toti fericiti? Am citit despre multe cazuri: conform spuselor parintilor lor, unii erau fericiti, altii nu, iar altii nici-nici. Ca toata lumea, in fond.
Ah, ce minunat! Bine ca erau totusi si unii nefericiti, domle. Ca, daca n-ar fi si din astia nefericiti la care sa cascati gura cu "mila", cu ce v-ati mai antrena "empatia"? [:D]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma mananca sa scriu aici, desi stiu ca o sa starnesc un val de replici acide, taioase si oripilate, pe un forum in care e incalcat flagrant dreptul la libera si proprie opinie. Denizel, ai extras dintr-o enumerare care vroia sa evidentieze faptul ca nu este normal si corect ca un copil sa se nasca in orice conditii cuvantul tata, ai extrapolat si la gabi, care intamplator e pe aceeasi lungime de unda cu mine la unele chestii, nu la toate, si ai ajuns la concluzia ca suntem niste femei fara inima, care militam pro avort din toate motivele. Nu sunt pro avort, dar nici impotriva. Respect dreptul femeii de a face avort daca ea considera ca nu isi doreste, nu are posibilitatea sau nu suporta ideea de a aduce un copil pe lume. Mama nu are datoria doar de a naste copilul, mai trebuie sa il si creasca, ori sunt situatii in care un copil nu e binevenit si sunt multe. O varsta prea frageda pentru a avea copii, un viol, imposibilitatea de a-l intretine, care nu se pot remedia in timp prin continuarea studiilor, gasirea unei slujbe, intemeierea unei familii etc tocmai din cauza sarcinii intervenita inoportun. Repet, nu zic ca ar trebui facut avort in aceste situatii, ci ca e dreptul mamei sa aleaga ce face si ea stie cel mai bine, de la caz la caz. Decat sa aduci pe lume un copil nedorit, pe care sa-l abandonezi, sa-l neglijezi, sa-l urasti chiar, sa-l abuzezi, sa-l privezi de afectiunea unui camin, sa-i reprosezi toata viata ca daca nu era el puteai sa faci aia sau sa ajungi aialalta e mai rau decat sa faci avort. In ce priveste avortul terapeutic sunt categoric pro. Si exista nici o analogie intre a opta sa nu aduci un copil cu handicap pe lume si sa-l privezi de o viata normala cu buna stiinta cu a omori toti handicapatii de pe strazi si Hitler. [URL="http://community.webshots.com/user/popescudoradomnica?vhost=community"] POZE[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Citat:
Uita de cri-du-chat. Uita de maladia asta si concentreaza-te pe celelalte
ba nu uit deloc! De ce sa uit? Ietete!!! [:D] Pana acum era pe lista ta de maladii care cer avortul terapeutic. Nu-mi spune ca te-ai razgandit [:D].
Citat:
Ai fi de acord cu avortul au ba? Zi fata odata ceva concret, te invarti ca pisica in jurul cozii.
Pai nu-ti spusei de doo ori ca nu stiu? Hai sa-ti mai spun si a treia oara, na: nu stiu, Ingrid! Nu pot sa stiu ce as face decat daca as fi in situatia repectiva. Daca ma mai intrebi a patra oara, eu iti raspund, ca nu ma doare gura [:D].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Citat:
citat din mesajul lui gabi3604 Cât despre copiii cu cri-du-chat, Angelman, Prader-Willi, or fi cazuri si cazuri, de unde stii tu ca sunt toti fericiti? Am citit despre multe cazuri: conform spuselor parintilor lor, unii erau fericiti, altii nu, iar altii nici-nici. Ca toata lumea, in fond.
Ah, ce minunat! Bine ca erau totusi si unii nefericiti, domle. Ca, daca n-ar fi si din astia nefericiti la care sa cascati gura cu "mila", cu ce v-ati mai antrena "empatia"? [:D]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Ce mai "raspuns" în doi peri ai dat. bleah. iar ma dezamagesti... Ref. la deletia pe bratul p al cromozomului 5 (cri-du-chat), am gasit si cazuri fericite (ex. Charlotte, U.K., cca. 40 de ani) si nefericite (Steven, Germania, cca. 24 de ani). Cu duiumul, si de un fel si de altul. Sindromul asta, ca si Angelman, Prader-Willi, Williams ... nu sunt incompatibile cu viata. Multi oameni care au vreunul din aceste sindr. traiesc vieti de lungime normala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui popescudora o enumerare care vroia sa evidentieze faptul ca nu este normal si corect ca un copil sa se nasca in orice conditii [URL="http://community.webshots.com/user/popescudoradomnica?vhost=community"] POZE[/URL]
eu zic sa faca statul o lege si sa-i sterilizeze pe aia care intentioneaza sa nasca copii in orice conditii mami de Ilinca(26. apr.04), Teodora (26 aug. 07) , [gravi] 10+ [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...